PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w urządzeniu mieszkania!



MonikaKC
28-08-2011, 18:11
Witam! Wkrótce przeprowadzam się do nowego mieszkania. Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami.
W projekcie jest salon z aneksem kuchennym. Chciałabym zmieściś w nim lodówkę, zmywarkę oraz pralkę. W zaoszczędzonym miejscu w łazience (zamiast pralki) zrobić (oprócz wanny wolnostojącej po prawej stronie od drzwi) także mały osobny prysznic. Myślę o wyburzeniu części ściany między łązienką i sypialnią (nad wanną) i zainstalowaniu ścianki ze szkła hartowanego w kolorze mlecznym, tak by doświetlić łazienkę. Zastanawiam sie czy to dobre rozwiazanie, także jeśli chodzi o izolacje wilgoci i hałasu w łazience. Proszę o pomoc i ewentualne pomysły.
Monika

Elfir
28-08-2011, 19:33
Ja mam propozycje odwrócenia kuchni i łazienki. Sądząc po pionach nie miałoby to większego znaczenia.
Wówczas powiększasz przestrzeń dzienną o korytarz.

http://img40.imageshack.us/img40/4500/agan.jpg

Na wprost drzwi wejściowych masz wnękę na pralkę zamykana drzwiczkami żaluzjowymi. Pralka nie stoi wówczas w pokoju i nie przeszkadza. Wnęka jest też od strony aneksu kuchennego i w niej stoi lodówka.
Nowa łazienka jest większa i ma okno. Mieści się i wanna i prysznic.

MonikaKC
30-08-2011, 20:33
Ciekawe rozwiązanie ale jest jedna rzecz o której zapomniałam wspomnieć. Chodzi o strony świata, w oryginalnym projekcie salon z kuchnią jest od południowego zachodu a 2 sypialnie od północnego wschodu. Wolałabym zachować taki układ ze względu na ilość światła. Jestem gotowa zrezygnować z osobnego prysznica jeśli warunki na to nie pozwolą. Bardziej martwi mnie jak ułożyć meble w dość wąskim salonie z aneksem.

MonikaKC
02-09-2011, 16:58
Ponawiam prośbę o pomoc :sick: ustawienie mebli w kuchni spędza mi sen z powiek!

akswał
13-09-2011, 15:44
Nie masz zbytniego pola manewru jeśli nie robisz tak jak Elfir podpowiedziała,
Możesz zamknąć kuchnię blatem z barkiem od strony salonu (wtedy bedziesz miała ją w literę U i więcej blatu do gotowania), ale wtedy i tak bedziesz miała mały salon i małą kuchnię :( Zrezygnuj też z drzwi do salonu - niepotrzebnie gracą przestrzeń.