PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogówka prosze o rade



anna1235
28-08-2011, 21:15
Witam, mam pytanko, jezeli mogę. Fachowcy kładą mi podłogówkę, jest taśma dylatacyjna przy scianach, ale styropian nie dochodzi do tej tasmy w niektorych miejscach nawet po 3cm, w innych zamiast styropianu jest po prostu pianka pistoletowa, czy to jest wyraz niechlujstwa czy tak moze zostac (tak sobie mysle jak nad taka dziura będzie wisiała wylewka....)

edde
28-08-2011, 22:39
niechlujstwo, jeśli za to im płacisz to powinni to zrobić porządnie i dokładnie, jednorodna warstwa termoizolacji w całym swoim przekroju i powierzchni, jeżeli takie kwiatki robią na wierzchu to aż strwach pomyśleć co jest np. w pierwszej warstwie styro czy jak podocinane jest na np. rurach czy innych instalacjach

anna1235
28-08-2011, 23:14
dzięki za odpowiedź, na rurach jest piasek, nie bawili się w docinanie styropian, podłogi nie sprzątnęli i jest cała w kurzu a moze i w kawałkach gruzu...w niektorych miejscach nie wystaje folia od izolacji poziomej jak kalałam poprawić to przykleili do styropianu z boku i udaja ze wszystko oki, pogonic czy kazac sciagac cala instalacje i popawiac 250 ; płacę słone pieniądze, za podłogówkę i instalacje wodno-kan z materiałem ponad 30 tys, wiec zaczynam byc zdziwiona jakością wykonania, co teraz robic, wzielam naprawde firme z szyldem, faktura itp, itd.skad w tym kraju tyle oszustwa

Matilde1
29-08-2011, 09:24
Zgłoś im uwagi pisemnie jak nie dociera pokazanie palcem.

edde
29-08-2011, 09:32
moim zdaniem pogoń jak najszybciej, tylko nie zapłać im za dużo, bo robociznę zrobili na odwal i do poprawki (a poprawki zawsze kosztują więcej niż zrobienie raz a porządnie) a materiał pewnie w znacznej części zmarnowany, jak sie bedą burzyc to bierzesz rzeczoznawcę i masz czarno na białym, ze nie jest to tak jak powinno,
a ekipy nowej szukaj raczej nie po szyldach ale z polecenia, warto też zobaczyć robotę w trakcie, gdybyś zobaczyła ich u kogoś wwykonywana w takim standardzie to sama byś z nich w odpowiednim czasie zrezygnowała, mozesz na grupie podlaskiej popytać, jest (było) kilka osób po tym etapie z białego może mają kogoś godnego polecenia, ja Ci nie polecę bo podłogówkę i całą instalację robiłem sobie sam, dlatego mam dokładnie i tak jak chciałem, oz chłopaki od posadzek sie dziwili, bo u wiekszosci z lokalnych hydraulików podłogówki i styropiany są na odwal robione
a podłogówka, jak uważa wielu forumowiczów, którzy sami sobie ja zrobili, to jedne z najłatwiej i najprzyjemniej zarobionych (zaoszczędzonych) pieniedzy na budowie
posadzka przed styro powinna być czysta i równa, na tym folia, rury wszelkie w otulinie i najlepiej w połowie grubości warstwy styropianu, styropian w dwóch (lub trzech) warstwach na mijankę (tzn. żeby płyta na płycie nie leżała tylko z przesunięciem, minięciem się złącz), chyba ze to poddasze z 3-4cm styropianu akustycznego to jedna warstwa ok, płyty styropianu dokładnie do siebie przylegajace, bez szpar i szczelin, do ścian też, rury dokładnie też obrobione styropianem, tu czasem mozna sie posiłkować pianką czy zasypać perlitem, taśma brzegowa (min. 5 a najlepiej 8 czy 10mm) wszędzie tam, gdzie posadzka betonowa może się z czymś stykać (ściany, schody, kolumny, filary i wszystko co wystaje z podłogi pionowo), na to folia aluminiowa z rastrem (kratką) z wywinięciem na ściany (może też być najpierw folia a potem dylatacyjna taśma brzegowa), koniecznie otulina na rurkach podłogówki w miejscach gdzie bedą dylatacje płyt posadzki (progi, przejścia miedzy pomieszczeniami, itp tam na wszystkie przechodzące rurki min.~0,5m otuliny)
i każdy etap dobieraj, zobacz, każdy, który skutkuje ostatecznym zakryciem czegoś, nie tak, ze zrobią ci na gotowo i powiedzą zrobione -dawaj grosz, położą folię - odbierasz, położą sjedną warstwe styro - zobacz czy dobrze, druga tak samo, może to hardkor ale jak widzisz z takimi partaczami inaczej nie można...

anna1235
30-08-2011, 00:39
ciężki temat, zapiraja sie w zaparte ze wszystko oki,mam jeszcze jeden dylemat, amianowicie czy osłony na rurki w miejscach dylatacji maja byc plastikowe czy moga byc to osłony takie jak sie zaklada na rurki cieplej wody takie gąbczaste?

leaat
30-08-2011, 07:25
tak, zaklada sie takie gąbczaste