PDA

Zobacz pełną wersję : wodociąg - rozbudowa sieci



bajzi
07-04-2004, 08:57
dostałam warunki w postaci rozbudowy sieci: 150m rurą pcv 110. zasugerowano, żebym się zwróciła do wydz. inwestycji u.m. o wykonanie w ramach zadań samorządowych. i teraz pytanie:
JAK TO PRZYSPIESZYĆ? dzięki za porady.

Tommco
07-04-2004, 09:10
Ja się buduję w małej miejscowośc na obrzeżach Łodzi. Wszyscy znajomi radzili mi, żebym pociąnął wodociąg na własny koszt. Ja miałem tego około 70m (w tym kawałek na spółkę z sąsiadem). U Ciebie jest trochę więcej. Za to, że pociągnęliśmy go na nasz koszt i oddaliśmy go wodociągom, zostaliśm zwolnieni z opłaty przyłączeniowej (1800zl za osobę). Słyszałem, że gdyby w naszym przypadku czekać, aż gmina to opłaci lub na spółkę z gminą, to nie byłoby szans, żeby w najbliższych kilku latach było to zrobione.

Może mało to optymistycznie brzmi...ale takie życie.

Pozdrawiam

bajzi
07-04-2004, 12:38
dzięki, właśnie wróciłam z urzędu, gdzie złożyłam pisemko z mapkami ale do prezydenta. pożywiom, uwidim.
rozbudowa wyniosłaby mnie ok. 15 000zł, tyle co i studnia wiercona.

damis
07-04-2004, 13:29
Mam ten sam problem. 150 m wodociągu w drodze asfaltowej koszt ok 55 000 PLN ( 4 inwestorów) Gmina umywa ręce, wodociągi też, a pragnę zwrócić uwagę, że budowa wodociągu należy do zas....ego obowiązku gminy (ustawa o zadaniach własnych gminy). Żeby było ciekawiej to gmina w umowach sprzedaży zarzyczyła sobie zakończenie budowe w ciągu 5 lat. Jeżeli tego nie zrobię to czekają mnie kary. A ja mam pytanie: "Czy mogę dochodzić od gminy odszkodowania za niemożliwość zrealizowania inwestycji w terminie

semp
07-04-2004, 14:05
dzięki, właśnie wróciłam z urzędu, gdzie złożyłam pisemko z mapkami ale do prezydenta. pożywiom, uwidim.
rozbudowa wyniosłaby mnie ok. 15 000zł, tyle co i studnia wiercona.
:o 15000 Firmy na przetargach dają do max 50 zł/m z materiałem, ułożeniem, wcinką i próbą. Nie wiem jak jest z przeszkodami, gruntem ale to robota na 1 koparkę na dwa dni (oczywiscie catepillera bo ostrówkiem to se można gibać :D ).

alexsoft
07-04-2004, 14:19
Taakkk:
1. ZUD?
2. mapki?
3. projekt?
4. wytyczenie?
5. inwentaryzacja?
6. odbior?
7. studzienki wodociagowe?
8. zajecie pasa drogowego?
9. projekt i uzgodnienie ruchu drogowego?
10. naprawa nawierzchni?
11. przeciski?

Coz jak kładłem 100mb wodociągu to robocizna+materiały wyniosła mnie ok. 50% pozostałe koszty pochłonęły "drobiazgi" powyżej.....

Proszę nie mydlić oczu 50 zł z metra to jest tylko część kosztów.....

georg
07-04-2004, 14:39

bajzi
07-04-2004, 15:24
studnia albo 400zł za metr, bez gwarancji na ilość wody, lub ok.10 000 za studnię, ale przedtem 600 różdżkarz + hydrofor + zbiornik + podobno projekt z uzgodnieniami (ja wiem że nie trzeba do 30m) razem jakie 15 000 w zwyż. miła perspektywa -nie ma co.

semp
07-04-2004, 17:00
Taakkk:
1. ZUD?
2. mapki?
3. projekt?
4. wytyczenie?
5. inwentaryzacja?
6. odbior?
7. studzienki wodociagowe?
8. zajecie pasa drogowego?
9. projekt i uzgodnienie ruchu drogowego?
10. naprawa nawierzchni?
11. przeciski?

Coz jak kładłem 100mb wodociągu to robocizna+materiały wyniosła mnie ok. 50% pozostałe koszty pochłonęły "drobiazgi" powyżej.....

Proszę nie mydlić oczu 50 zł z metra to jest tylko część kosztów.....
12 zagęszczanie
13 próbka wody dla sanepidu

Napisałem wyrażnie nie widziałem przeszkód i gleby. Nikt o zdrowych zmysłach nie widzą terenu nie powie dokładnie ile to kosztuje. Cena za wykonanie podana dla wodociągu prowadzenego w ogródkach lub w drodze o nieutwardzonej nawierzchni. Cena jest MAX jak napisałem, kto płacił więcej był naciągnięty (za materiały i robociznę). W biedniejszych rejonach polski są firmy kamikadze ( stara białoruś, ludzie na czarno, opał zamiast napędu) które schodzą z ceną poniżej 25zł/m. Projektanta i geodetę trzeba brać w "pakiecie" tzn. projekt od razu z projektem zajęcia pasa drogowego, godeta mapki i inwntaryzacja. Wyjdzie dużo taniej. No chyba że miałeś takich drogich tych "panów".