PDA

Zobacz pełną wersję : Suporex



Przepiura
07-04-2004, 09:11
Witam
Mam zamiar wybudować dom z suporexu lecz słyszałem ze ściane taką należy odrazu ocieplić styropianem i otynkować ponieważ nie powinna ona stać goła ( warunki atmosferyczne ).
W związku z tym mam dylemat ponieważ nie wystarczy mi pieniędzy na ocieplenie i tynk , planowałem zrobić to w późniejszym czasie .
Proszę o opinię w tej sprawie.
Pozdrawiam
Przepiura

tomek123
07-04-2004, 09:19
Wskazane jest ocieplenie i otynkowanie takiej ściany w miarę szybko, z moich obserwacji mogę powiedzieć że kolega ocieplał i tynkował ściany z suporeksu firmy Solbet po 3 latach i nic niepokojącego nie zauważyłem w jakości pustaków i spoin. Ale dom nieocieplony i nietynkowany nie nadaje się do zamieszkania, będzie zimno (chyba że wybudujesz ścianę 3 warstwową. Pozdrawiam Tomek123

Fugas
07-04-2004, 09:33
Tozalezy moj brat mieszka w domu takim domu zbudowanym przed kilkunastoma laty i ciagle jest nieocieplony (koszty ogrzewania wiadomo).

Ja tez mam z BK i zamierzam zamieszkac w czerwcu a ocieplic moze przed zima.

Akle ze nie nadaje sie do zamieszkania to chyba za mocne stwierdzenie.
Fugas

Moira
07-04-2004, 09:57
U mnie ściany z suporeksu stoją trzy lata nie ocieplone i nic im się nie dzieje. Tylko czasami w lato jakieś dzikie latające robale żłobią sobie takie malutki jamko-dziurki. :lol:

a&z
07-04-2004, 10:43
Witam
Mam zamiar wybudować dom z suporexu lecz słyszałem ze ściane taką należy odrazu ocieplić styropianem i otynkować ponieważ nie powinna ona stać goła ( warunki atmosferyczne ).


zapoznaj się dokładnie z wykresami schnięcia http://www.betonkomorkowy.com.pl/katalog/z1/z1323_f.htm
Wynika z nich, że nieocieplona ściana schnie o rok dłużej od ocieplonej.
Ocieplenie ma więc nie tyle chronić przed zawilgoceniem , ile raczej przyśpiesza sam proces schnięcia. Pomimo tego za radą wykonawcy planuję ocieplić dom w rok od postawienia (ze względu na ewentualne osadzanie budynku)

Przepiura
07-04-2004, 14:16
witam
W moim przypadku na początek nie ma wiekszego znaczenia sprawa utraty ciepła przy ogrzewaniu ponieważ ten domek na razie ma służyć jako letniskowy.
Chodzi mi jedynie o to czy warunki atmosweryczne nie uszkodzą mi murów jak ich nie ocieplę lub jakieś inne działania zewnętrzne.
Skoro jednak przez 3 lata nic sie nie dzieje to powinno być wszystko w porządku
pozdrawiam
Przepiura