PDA

Zobacz pełną wersję : Taras- co zrobić?



arzt
29-08-2011, 12:51
Witam,
mam taras zbudowany 16 lat temu, zrobiona wylewka, od tego czasu nie pokryty żadnymi płytkami, albo czymś takim. Wylewka jest popękana a pod spodem znajduje się gruz i jakieśtakie listwy metalowe. Zacząłem ją skuwać kilofem, ale idzie to bardzo ciężko. Wylewka ma grubość ok 10 cm. Na balkonie chcę ułożyć płyty betonowe albo kostę brukową. Co proponujecie, skuwać całość czy da się zrobić coś innego? Poziom tarasu może podnieść się o 6cm (drzwi balkonowe). Jest jeszcze kwestia odizolowania tarasu od muru domu. Co radzicie?

m.trybulec
31-08-2011, 08:59
Dzień dobry
Myślę, że skuwać całość. Teoretycznie można płyty betonowe kleić do wylewki (klej do marmuru, kamienia) ale w praktyce ich grubość wg parametrów fabrycznych waha się np. Libet to 3-4 cm. Poza tym wylewka musiałaby być idealnie wyprofilowana (odprowadzanie wody). Łatwiej będzie skuć wylewkę i wykorzystać częściowo metodę tarasu na gruncie
http://www.youtube.com/watch?v=lDQxkLB6SJA

Ekspert_Bondex
01-07-2015, 15:36
Witam!
W takich sytuacjach nie zawsze trzeba skuwać taras.
Może warto pomyśleć nad tarasem drewnianym tz. położeniem na wylewkę drewnianych paneli? :)

Wiele osób boi się drewna, szczególnie na tak eksponowanych na zmienne warunki atmosferyczne miejscach jak taras. Chce tylko przypomnieć, że dzięki dobrej impregnacji możemy spokojnie cieszyć się jego pięknem bez renowacji przez wiele lat. Pozdrawiam!

elrow23
02-07-2015, 15:18
skuwać skuwać. raz się pomęczysz, ale będzie to zrobione porządnie. potem warstwa podkładu i jedziesz z kostką/płytami presstone

panadam
29-07-2015, 17:50
Nie trzeba męczyć się ze skuwaniem albo stosowaniem ochydnych elementów np kostki betonowej. Lepiej zainwestować parę złotych więcej i zastosować granit strzegomski. Mam super kamieniarza i robi wszystko w przyzwoitej cenie. Fachowo tłumaczy nawet na odległość i spokój :)