PDA

Zobacz pełną wersję : komin z kształtek kermazytowych



matriks87
29-08-2011, 13:03
Witam! stoję właśnie przed wyborem materiałów do budowy konina początkowo miałem robić z wkładu ceramicznego owiniętego wełną mineralną i to wszystko zabudować pełną cegłą. Jednak znajomy polecił mi zamówić gotowy zestaw kominowy w którym zamiast cegły stosuję się kształtki keramzytowe, na pierwszy rzut oka wydaję się fajne przynajmniej pod względem szybkości budowania, ale czy warto to stosować?? i jeszcze takie pytanie czy stosując te bloczki keramzytowe jest możliwość powiązać to jakoś ze ścianą? z cegłą nie ma problemu ale tu jakoś nie widzę takiej możliwości.

eniu
29-08-2011, 15:16
Witam! stoję właśnie przed wyborem materiałów do budowy konina początkowo miałem robić z wkładu ceramicznego owiniętego wełną mineralną i to wszystko zabudować pełną cegłą. Jednak znajomy polecił mi zamówić gotowy zestaw kominowy w którym zamiast cegły stosuję się kształtki keramzytowe, na pierwszy rzut oka wydaję się fajne przynajmniej pod względem szybkości budowania, ale czy warto to stosować?? i jeszcze takie pytanie czy stosując te bloczki keramzytowe jest możliwość powiązać to jakoś ze ścianą? z cegłą nie ma problemu ale tu jakoś nie widzę takiej możliwości.


Kształtek keramzytowych jest sporo . Rodzaj , producent , do czego ?

matriks87
29-08-2011, 19:27
np taki
http://www.marywil.wirtuale.pl/u12,,Schemat-techniczny,fb8d83e241357ef4dd65d391ccbe04b3.html

coś takiego mi zaoferowano jak na rysunku
http://desmond.imageshack.us/Himg220/scaled.php?server=220&filename=icopalwulkanc.jpg&res=medium
i nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo nie bardzo da się zrobić wiązanie ze ścianą a jest to ściana nośna, dodam że komin ma być budowany w ścianie czy ktoś stosował takie coś u siebie?

Konto usunięte_12*
29-08-2011, 21:34
czy ktoś stosował takie coś u siebie?
Ja "takie coś" zastosowałem u siebie, ale nie w ścianie nośnej, tylko styczny do ściany nośnej.

eniu
29-08-2011, 22:17
Czy się nada ? Nie wiem , bo nadal nie wiem do czego ma służyć.
Ściana nośna to wieniec . Jak sobie wyobrażasz ten wieniec w kominie? :)

matriks87
30-08-2011, 05:50
Czy się nada ? Nie wiem , bo nadal nie wiem do czego ma służyć.
Ściana nośna to wieniec . Jak sobie wyobrażasz ten wieniec w kominie? :)

ma to służyć jako komin pieca opałowego, i musi być w ścianie nośnej bo tak jest w projekcie, a przesunięcie go wymagało by zmian w konstrukcji dachu

Mayerad
30-08-2011, 08:03
Bardzo ładne faktycznie wyglądają te kształtki na kominach, ale znacznie więcej produktów można znaleźć w koramic cennik, gdzie jest mnóstwo kostek klinkierowych i kolorywch gadżetów, świetnie wykańczających elewacji nowego domu;)

eniu
30-08-2011, 08:26
ma to służyć jako komin pieca opałowego, i musi być w ścianie nośnej bo tak jest w projekcie, a przesunięcie go wymagało by zmian w konstrukcji dachu



Nadal szczędzisz informacji , które mogą być kluczowe dla
Twojego komina i bezpieczeństwa domowników . Komin systemowy to fajny
gadżet , ale zabaweczka . Użyty niezgodnie z przeznaczeniem
zdziwił niejednego inwestora.

Piec opałowy ?! Na węgiel , na drewno, na gaz , na ropę- wykrztuś to
z siebie wreszcie ! :D

Decyzja , czy chcesz zmieniać konstrukcję ściany nośnej , czy dachu,
należy do Ciebie (teoretycznie). Ja nie sadzę , by wymagało to zmiany
projektu. Adnotacja wystarczy . Wolałbym ruszyć dach, niż przecinać wieniec...

matriks87
30-08-2011, 09:17
Nadal szczędzisz informacji , które mogą być kluczowe dla
Twojego komina i bezpieczeństwa domowników . Komin systemowy to fajny
gadżet , ale zabaweczka . Użyty niezgodnie z przeznaczeniem
zdziwił niejednego inwestora.

Piec opałowy ?! Na węgiel , na drewno, na gaz , na ropę- wykrztuś to
z siebie wreszcie ! :D

Decyzja , czy chcesz zmieniać konstrukcję ściany nośnej , czy dachu,
należy do Ciebie (teoretycznie). Ja nie sadzę , by wymagało to zmiany
projektu. Adnotacja wystarczy . Wolałbym ruszyć dach, niż przecinać wieniec...

Piec będzie uniwersalny węgiel drzewo, nie wiem czy to dobry pomysł by przesunąć komin stracę trochę na estetyce pomieszczeń, jak dłużej o tym myślę to wydaje mi się że lepiej będzie zrobić to tradycyjną metodoą z cegły pełnej i w tedy będe mógł zrobić wiązanie ze ścianą nośną

eniu
30-08-2011, 15:54
Piec będzie uniwersalny węgiel drzewo, nie wiem czy to dobry pomysł by przesunąć komin stracę trochę na estetyce pomieszczeń, jak dłużej o tym myślę to wydaje mi się że lepiej będzie zrobić to tradycyjną metodoą z cegły pełnej i w tedy będe mógł zrobić wiązanie ze ścianą nośną


Powszechnie się uważa, z eto niezgodne ze sztuką , ale wiekszość
tak buduje.

matriks87
30-08-2011, 19:41
a czemu niezgodne?

Łukasz80
30-08-2011, 19:55
a czemu niezgodne?

...komin nagrzewając się, "pracuje" tzn. zmienia swoje wymiary....

matriks87
30-08-2011, 20:55
no to nie rozumiem ideologi projektanta, jeżeli projektuje komin w ścianie nośnej która powinna być jednolicie powiązana a teoretycznie nie może być powiązana bo komin powinno się oddzielić od ściany to się coś tu kupy nie trzyma:/

eniu
30-08-2011, 21:40
no to nie rozumiem ideologi projektanta, jeżeli projektuje komin w ścianie nośnej która powinna być jednolicie powiązana a teoretycznie nie może być powiązana bo komin powinno się oddzielić od ściany to się coś tu kupy nie trzyma:/

Ideologia projektanta to ignorowanie zasad . Zasady to komin
będący oddzielną konstrukcją , nie związaną z budynkiem oprócz
fundamentów. Zasada ta , nieprzestrzegana , jest jednym z mniejszych
przewinień jakich dopuszczają się architekci ...


Muruj z cegieł , wiąż ze ścianą ... to się sprawdza w "praniu".
Najlepiej w środku 25 x 25 ( z fugą 27 x 27 ). Chociaż do
pieca wszystkożernego system z ceramiczną rurą szamotową
to dobry pomysł. W kanał z cegieł , takie szamotówki też wejdą.
Nawet z wełną ( jak nie oryginalną , to zwykłą). Będzie wtedy
komin - Mercedes

matriks87
31-08-2011, 18:48
tak też właśnie zrobię dzięki za pomoc:)