PDA

Zobacz pełną wersję : czapa nad kominem



Rita_J
29-08-2011, 18:22
W starym domu z bali użytkowanym jako dom letniskowy zauważyłam wilgoć u podstawy komina. Komin ten bez wątpienia zbiera deszczówkę jak wiaderko, a ponieważ nie pali się systematycznie w piecu (kaflowym), to komin nie wysycha.
Wiem, że muszę założyć na tym kominie czapę, ale nie wiem kto to wykonuje. Czy mam poprosić kominiarza, czy firmę budowlaną? Jestem w kropce.

bardzo proszę o pomoc

zbyszek57
29-08-2011, 18:49
zwykla firma Ci to wykona....kominiarz tylko odbierze( albo i nawet sie nie pojawi)

petervdo
30-08-2011, 07:22
W starym domu z bali użytkowanym jako dom letniskowy zauważyłam wilgoć u podstawy komina. Komin ten bez wątpienia zbiera deszczówkę jak wiaderko, a ponieważ nie pali się systematycznie w piecu (kaflowym), to komin nie wysycha.
Wiem, że muszę założyć na tym kominie czapę, ale nie wiem kto to wykonuje. Czy mam poprosić kominiarza, czy firmę budowlaną? Jestem w kropce.

bardzo proszę o pomoc
a jaką czapę chcesz robić ??
może wystarczy strażaka założyć ?
coś takiego jak u mnie72360
nie leje dośrodka i ustawia się zawsze z wiatrem .. są różne wymiary
jakiegoś sprytnego gościa i szybko założy

QBELEK
15-09-2011, 10:07
Ze zdjęcia pierwszego postu wynika że czapka już jest. Pytanie czemu komin pobiera wodę.

gips
16-09-2011, 20:21
Może to jest problem złego spalania,chociaż piszesz ,że mało jest używany.,Może nasiąka cegła z której jest postawiony.

Konto usunięte_12*
18-09-2011, 09:59
Wiem, że muszę założyć na tym kominie czapę, ale nie wiem kto to wykonuje. Czy mam poprosić kominiarza, czy firmę budowlaną?
Przed budową domu skonsultowałem się w tej samej sprawie z wiodącą w moim mieście firmą kominiarską. Powiedziano mi: ŻADNEGO DASZKU ANI "STRAŻAKA"!! ("czapą" nazywa się inną część komina). Gdyby wykonać nasadę, która na pewno nie wpuści ani kropli deszczu, to komin przestałby (podobno) funkcjonować. Do komina podczas nawet największej ulewy wpada na tyle mało wody, która potem spokojnie odparuje. Jeśli są przecieki, to zapewne z innej przyczyny.

peter4x5
18-09-2011, 17:08
Przed budową domu skonsultowałem się w tej samej sprawie z wiodącą w moim mieście firmą kominiarską. Powiedziano mi: ŻADNEGO DASZKU ANI "STRAŻAKA"!! ("czapą" nazywa się inną część komina). Gdyby wykonać czapę, która na pewno nie wpuści ani kropli deszczu, to komin przestałby (podobno) funkcjonować. Do komina podczas nawet największej ulewy wpada na tyle mało wody, która potem spokojnie odparuje. Jeśli są przecieki, to zapewne z innej przyczyny.

opinia wiodacej firmy jest bledna,
dobrze zaprojektowany komin z daszkiem pracuje bez problemu
mialem okazje brac udzial w testach w celu pooprawienia ciagu kominow jednych z moich projektow, ktory byl zlokalizowany w miejscu gdzie wystepowaly niesprzyjajace warunki wietrzne.
po wprowadzeniu cups wszystkie problemy z kominami zniknely
wynika to z prostych praw aerodynamiki
rownie bledna jest opinia, ze plaskie dachy sa mniej narazone na dzialanie wiatru niz strome, jest odwrotnie

peter4x5
18-09-2011, 17:24
pekniecia cegiel, szpary w zaprawie laczacej cegly komina, obrobka komina wokol dachu, brak cap (nie cup, jak w poscie wyzej)
to glowne przyczyny nasiakania komina
poza tym w trakcie rozpoczecia palenia nastepuje duzo skraplanie sie wody , zanim komin osiagnie odpowiednia temperature
sprawdzilbym tez czy na dnie komina nie ma zbyt duzo sadzy ktora kumuluje ogromna ilosc wody

QBELEK
18-09-2011, 21:32
teraz to już nie wiem o co biega, czy wy piszecie o tym samym? o czapie kominowej?
czapa kominowa ma zapobiec wsiąkaniu wody w cegły komina, i odprowadzaniu wody na dach.

Konto usunięte_12*
18-09-2011, 21:50
teraz to już nie wiem o co biega, czy wy piszecie o tym samym? o czapie kominowej?
Ja się już poprawiłem. To autorka zasugerowała mnie swoją "czapą", a chodziło jej zapewne o nasady kominowe)

peter4x5
18-09-2011, 23:32
ja pisze ogolnie o kominie
mniejsza o nazwy, woda sie pokazuje