PDA

Zobacz pełną wersję : Dokładanie alarmu do domu w stanie developerskim



barnio
30-08-2011, 00:29
Witam
Kupuje właśnie dom w którym sprzedający nie przewidział alarmu. Jako że są juz połozone tynki i ocieplenie stropu mam do wyboru:
- alarm bezprzewodowy
- kucie bruzd w tynku aby schować w nim kable do alarmu
- demontaż ocieplenia dachu, aby kable do czujek sprowadzić przez otwory w stropie
Każde z tych rozwiązań ma wady, które byście wybrali i dlaczego ?

dendrytus
30-08-2011, 06:33
ciekawe czego jeszcze nie przewidział.
Ja bym kuł

barnio
30-08-2011, 23:20
Podstępu nie węszyłbym, instalację elektryczną mam w wersji tak rozbudowanej, że na gniazdka splajtuję ;)
Po prostu bezpieczna okolica.

dendrytus
30-08-2011, 23:22
Podstępu nie węszyłbym, instalację elektryczną mam w wersji tak rozbudowanej, że na gniazdka splajtuję ;)
Po prostu bezpieczna okolica.
tv, TV-SAT, sieć komputerowa.

xtea
01-09-2011, 22:12
ciekawe czego jeszcze nie przewidział.
Ja bym kuł

Ja też bym kuł. Żadna radiówka na małych mocach nie zapewnia pewnej komunikacji.
Tylko przy kuciu może być trochę strat istniejącej instalacji.

perkolator
07-10-2011, 00:15
Ja też bym kuł. Żadna radiówka na małych mocach nie zapewnia pewnej komunikacji.
Tylko przy kuciu może być trochę strat istniejącej instalacji.

Też mi się wydaje, że należy położyć przewody. Systemy riadiowe pracują już i tak w paśmie zajętym do granic możliwości.
jak nie ma wyjścia to można coś tam puścić radiem ale chwilowo.

thomyk
17-10-2011, 16:07
a ja bym abaxa założył i tyle

dendrytus
17-10-2011, 20:05
a ja bym abaxa założył i tyle

Lenistwo to też jakiś sposób na życie. Szkoda, że nie mający z profesjonalizmem nic wspólnego. A może na szczęście.

Sol_Sec
07-11-2011, 18:50
Witam, ja bym kuł pod kabel... jeżeli nie to bezprzewodówki też nie są kiepskie, ale wiąże się z nimi to ze co parę lat trzeba wymieniać akumulatorki z czujek a to też nie jest mały koszt w zależności od ilości tych czujek..