PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z176 pracownia STUDIO Z500



engessa
30-08-2011, 10:42
Na stronie studia z500 pojawił się nowy projekt domku parterowego- z176

Co o nim sądzicie??, mi osobiście bardzo się podoba ze względu na przestronne pomieszczenia, na dosyć niewielkim metrażu..

http://www.z500.pl/projekt/z176,dom,parterowy,z,funkcjonalnym,ukladem,przestr zennym.html

Aleksandryta
30-08-2011, 13:02
Fajny domek, ale dlatego przestronny, gdyż nie ma drugiej łazienki lub chociaż WC i bardzo małe pomieszczenie gospodarcze, więc ogrzewanie to tylko gaz albo prąd. Pralka w łazience? Wolałabym dach dwuspadowy, ale to kwestia gustu i.... pieniędzy. Dom teoretycznie funkcjonalny, ale gdzie schowacie narzędzia ogrodowe, meble do ogrodu, narty, sanki, rowery, opony samochodowe, wózki dziecięce, resztki materiałów pobudowlanych, narzędzia...? Chybaże zbydujecie osobny garaż z pomieszczeniem gospodarczym.
Niby dom dla rodziny 2+2, ale bez dodatkowego WC... jak w bloku.

martyna8
08-11-2011, 14:58
Na stronie studia z500 pojawił się nowy projekt domku parterowego- z176

Co o nim sądzicie??, mi osobiście bardzo się podoba ze względu na przestronne pomieszczenia, na dosyć niewielkim metrażu..

http://www.z500.pl/projekt/z176,dom,parterowy,z,funkcjonalnym,ukladem,przestr zennym.html

Ja również zakochałam się w tym projekcie :) Mały i bardzo funkcjonalny. Kiedy planujesz jego budowę?

12michal
13-02-2012, 21:26
Witam. Zdecydował się ktoś na zakup tego projektu i jego budowę ?

Posio_GTi
02-03-2012, 08:41
Witam!

To jest bardzo dobry projekt. Niestety nikt go jeszcze nie pobudował choć jak biuro Z500 napisało już ktoś kupił ten projekt.
Ja dwa lata szukam projektu, małego, parterowego i ekonomicznego domku i jestem prawie zdecydowany na Z69 z małymi zmianami (zapraszam na stronę forum z Z69 - dużo wypowiedzi osób mieszkających) - jednakże ten projekt "chodzi" mi po głowie.
Jest to właśnie podobny projekt do Z69, ale posiada dodatkowe 12m2... może się kiedyś przydadzą... hmmm
Dodam, że my będziemy mieli gazowe ogrzewanie, ale dla osób które chcą stałe ogrzewanie można wersję z garażem i kotłownię za garażem - na własne oczy widziałem taki dom również ze studia Z500 z takim rozwiązaniem - bomba. Był to projekt Z41 z garażem po prawej stronie - super na żywo wygląda!!! I ma właśnie 112m2 podobnie jak w temacie Z176 :) W sam raz wystarczająco :)

12michal
04-03-2012, 12:14
Myślę, że nie będzie wielkich różnic w kosztach budowy w porównaniu do Z69.
No i tak jak pisałaś dodatkowe kilka m2, poza tym dużo ładniejszy i lepszy układ pomieszczeń.
Ale to kwestia gustu, więc wyboru musisz dokonać sam.

Posio_GTi
04-03-2012, 12:53
Mi też w zasadzie bardziej podoba się Z176 z garażem niż Z69, ale rozsądek podpowiada żeby mierzyć siły na zamiary. Nie potrzebuję wyjścia z salonu z tyłu tylko z boku (mam wąską działkę 18,5m x 40m)więc zmieniłem projekt pod siebie (salon też bardziej ustawny) i wyszło mi, że miałby 121m2 - fajnie. Jednakże to są dodatkowe koszty...

12michal
04-03-2012, 20:14
Jeśli rozsądek podpowiada Ci by mierzyć siły na zamiary to buduj bez garażu.
Garaż = dodatkowe fundamenty, dodatkowy dach, dodatkowa powierzchnia zabudowy, nie wspomnę o bramie, automatyce, oknie itp - jednym słowem koszty. Na moje ok dodatkowe min 30-40 tys.
Ja bardzo długo szukam idealnego projektu, też zakładałem że musi być z garażem i tylko takie projekty brałem pod uwagę.
Teraz ... hmm garaż no fajna sprawa, ale zawsze można postawić osobny, samochód rzecz nabyta - za parę lat się albo zepsuje albo go sprzedasz. Ukradną ? Jak będą chcieli to i tak ukradną :) Dodatkowe miejsce na graty ? Można zrobić strych, albo blaszany garaż za domem za 1000zł.
Wolę mieć fajny i ładny dom bez garażu i spokojnie wyrobić się z kosztami (które mogę przeznaczyć na wykończenie, ogrodzenie, kostkę) niż jakąś stodółkę z garażem 2 stanowiskowym. Ale to moje zdanie :)

Kuba Kaczmarski
07-03-2012, 06:59
Witam.
Ja planuję zakupić ten projekt w wersji z garażem. Garaż zostanie przerobiony na pomieszczenie gospodarcze tzn:
1. Powiększenie kotłowni na paliwo stałe.
2. Skład na paliwo stałe.
3. Dodatkowe pomieszczenie potrzebne w każdym domu.
Dodatkowo planuję Spiżarnię koło kuchni podzielić na dwa pomieszczenia - z wejściem od sieni będzie to małe WC, z wejściem od kuchni będzie to pralnia.

Ogólnie projekcik fajny spełniający wszystkie wymagania jakie stawiałem temu najodpowiedniejszemu.
A... jeszcze zmiana kąta nachylenia dachu na 30stopni.

Posio_GTi
07-03-2012, 20:25
Michał ja mam dość specyficzną sytuację ponieważ mam bardzo wąską działkę tylko 18,5m na 40m i nie mogę mieć osobnego garażu (blaszaka - wiem, że tanio), ale muszę oszczędzać metry i chcę jak najbliżej postawić garaż przy miedzy - nawet bez okna. Z176 + garaż 2-stanowiskowy to 15m + 6,6 daje 21,6m to sporo. Minus 2 metry od miedzy jeśli sąsiad - rodzina - się zgodzi i zostaje mi z prawej na ogródek 16m. Dlatego nie mam innego wyjścia. Dodatkowo byłem ostatnino u znajomego, który pobudował dopiero co dom z garażem 1-stanowiskowym i powiem szczerze, że to tragedia. A mają dwa auta. My również będziemy mieli dwa. Jego garaż wąski, ze nawet przy aucie ciężko podłubać (ale niby normalny garaż metrażowo, szerokościowo). Powiedział mi, żebym się nawet nie zastanawiał tylko robił 2-stanowiskowy bo dodatkowy koszt (przeliczaliśmy wstępnie) to jakieś 4-5tys. zł. i masz duuużo miejsca na dwa auta i gdzie rowery postawić czy narzędzia ogrodowe wrzucić. A to ważne. Dodam, ze kolega podsumował, ze gdyby miał jeszcze raz budować to by pobudował garaż tylko na dwa auta!!!
Ja w dodatku mam zapędy mechanikowato-hobbystyczno-sportowe więc muszę mieć kanał :)

Kuba - bardzo dobry pomysł też o tym myślałem żeby dołożyć dodatkowe WC tak jak jest w Z69, ale kotłownię wtedy całkowicie przenosisz i z niej rozumiem robisz WC, a ze spiżarki pralnię.
Kuba pamiętaj TYLKO PIEC z PODAJNIKIEM żeby jak najmniej go obsługiwać - znam to z życia :). Najpierw u teściowej zainstalowałem zwykły kocioł, później dołożyłem dmuchawę i sterownik ( i mogłem powiedzieć "a nie mówiłem" ) :) a teraz jest piec Krzaczka z podajnikiem - WYPAS !!!
I Kuba tak jak wyżej pisałem widziałem taką kotłownię za garażem Z41 - super rozwiązanie właśnie na paliwo stałe.
Pozdrawiam

Kuba Kaczmarski
08-03-2012, 05:35
Posio_GTi przez 30 lat swojego życia mam piec Zębiec bez podajnika i dmuchawy. Jestem przyzwyczajony. :rolleyes:
Idąc z duchem czasu na pewno zastosuję wygodniejsze rozwiązanie. Kotłownia oczywiście za garażem, tak jak w wariancie.
Jeszcze wizyta u architekta adaptującego i kupuję projekt. :lol2:

Posio_GTi
08-03-2012, 14:48
Super to już milowy krok - GRATULUJĘ!
A gdzie będziesz się budował???
Żona podpowiada żebyś nie zmieniał kąta dachy bo to cały urok tego projektu!! :) Jednakże znając życie pewnie tak masz w warunkach zabudowy...

Kuba Kaczmarski
08-03-2012, 20:36
W warunkach mam dach 30-60 stopni więc muszę to zmienić...... Nieco się podniesie dach ale cóż, na szerokim domku ponad 19m nie będzie tragedii.
Budowa w woj. świętokrzyskim - okolice Starachowic.

Posio_GTi
11-03-2012, 20:31
Tak jak myślałem.
My jesteśmy z Lublina ciągle zastanawiamy się nad dwoma projektami bo czekamy na wydzielenie drogi.
A Wy zaczniecie rozumiem w tym roku??? Bo mamy do Was niedaleko - 150km :)

Kuba Kaczmarski
12-03-2012, 05:37
No w tym roku zaczynamy. Planujemy na ten rok zrobić stan "Zero". Za rok stan surowy otwarty a w 2014 wykończenie. Nie możemy się za bardzo spieszyć - wiadomo - kasa, kasa, kasa...

Posio_GTi
12-03-2012, 21:57
Tak wszystko właśnie rozgrywa się o tą kasę, kasę, kasę ...

Kuba Kaczmarski
13-03-2012, 12:42
Ale jak znam życie, architekt adaptujący otworzy nam oczy.
Pójdziemy do niego przed zakupem projektu i się skonsultujemy.
Działkę mamy spadzistą "przez długość domu" na 20m domu z garażem spadek jest ok 1.2m a w warunkach mamy napisane, że podmurówka nie może mieć więcej niż 60cm.
I tu jest mały problem. Może się okazać, że będziemy musieli coś krótszego postawić a wtedy niestety padnie wybór na piętrowy tzn. z poddaszem...

Posio_GTi
13-03-2012, 22:37
My piętrowe już przerabialiśmy.
Rozmawialiśmy także ze znajomymi, którzy pobudowali piętrówki z poddaszem. I 99% z nich następny dom postawiłaby parterowy bez tych cholernych schodów!!
Także trzymajcie się nogami i rękami przy parterówce !!!
A co do piętrówki rozważaliśmy projekt Osiek 303 i Lotos.

Kuba Kaczmarski
14-03-2012, 07:14
A ja z żoną myśleliśmy tak: Z128, Z127, Z98, Z162, Z225, Z176 a obecnie myślimy o Z197.
Ogólnie kontakt z Z500 jest bardzo dobry i skupiamy się na ich projektach.
Jeżeli nie Z176 to prawdopodobnie wybierzemy Z197, ale konkretnie ustalimy to po wizycie architekta adaptujacego.
Ogólnie chcemy garaż przerobić na pomieszczenia gospodarcze ze składem węgla.

Posio_GTi
17-03-2012, 12:47
Kuba my też się zastanawialiśmy nad Z128 i Z127, ale powiem Ci, że Z197 jest bardzo ładny i to dobrze pomyślany projekt!!! Wcześniej go nie widziałem. Bardzo nam się podoba :)

Kuba Kaczmarski
17-03-2012, 13:02
Co za zbieżność gustów. ;) Cieszę się, że go dla Was odkryłem. :)
W komentarzach pod tym projektem możecie zobaczyć co chcę pozmieniać.
Czyżby w Świętokrzyskim i Lubelskim powstały w najbliższym czasie dwa takie same domki?? :wave:
99% za Z197, hmm założę nowy temat o Z197. ;)
Pod tym adresem (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?199589-Projekt-Z197-opinie-i-bierz%C4%85ca-dyskusja.&p=5273391#post5273391) jest nowy temat.

Posio_GTi
18-03-2012, 19:20
To wszystko u nas zależy od warunków zabudowy jakie nam dam gmina, a to trochę potrwa...
Ale domek jest super :)

Kuba Kaczmarski
19-03-2012, 11:49
A nie macie planu zagospodarowania?
Gmina ma 7 dni na zrobienie wypisu z planu zagospodarowania...

Posio_GTi
20-03-2012, 11:06
Gmina nie ma jeszcze aktualnego planu tylko studium bo przymierzają się do obwodnicy Lublina i wszystko się przeciąga :(

czuchacz
12-06-2012, 21:51
Zakupiłam projekt Z176-GP i jestem mega szczęśliwa :) choć przede mną długa droga do wprowadzenia ale wyobraźnia...szukam osób, które kupiły projekt i już się zaczęły budować do wymiany doświadczeń.

12michal
04-07-2012, 20:18
Mogę spytać jaki budżet planujesz na budowę tego domu ? :)
Dodam, że projekt SUPER

czuchacz
06-07-2012, 09:58
Zamierzamy z wykończeniem zmieścić się w kwocie 400 tys. zł. Mamy parę zmian w projekcie mn. przesuniecie ścianki w spiżarni o 60 cm w stronę kuchni, podzielenie już byłej spiżarni (my jej nie potrzebujemy) na małe wc i garderobę z wejściem z wiatrołapu, dodatkowo przerabiamy pokój nr 1 i 2 na dwa o podobnej wielkości, bo pokój nr 2 to będzie nasza sypialnia z przejściem do garderoby czyli byłej kotłowni, a kotłownia u nas bedzie w byłym garażu, zaś garaż robimy wolnostojący, przejscie do kotłowni (czyli do byłego garażu) to będzie mini pralnia, powiększamy łazienkę do 8 m kosztem pokoju 3 , który ma być małą biblioteczką, zmieniamy również wielkość okien w pokoju 1 i 2 robimy duże 180/210, podobnie w jadalni, a w kuchni 180/150. Tak planujemy, teraz czekamy na pozwolenie na budowę...potem kredyt i mamy nadzieję budowę.:)))chętnie przyjmujemy wszelkie uwagi i pomysły i wymiany doświadczeń.pozdrawiam

czuchacz
06-07-2012, 10:09
Oczywiście zapomniałam dodać, iż liczymy że koszt budowy będzie mniejszy, bo 400 tys. to jest mx max max jaki możemy przeznaczyć

ewa72_krakow
09-07-2012, 10:39
Witam, gratuluje tak pewnych zmian w projekcie Z176. Ja go mam od marca i nadal nie moge zdecydowac sie na ostateczne zmiany - jeszcze czekamy na pozwolenie, ale to kwestia dwoch tygodni, wiec czasu niewiele

czuchacz
09-07-2012, 19:43
Witam Ewa72, my również czekamy na pozwolenie, a możesz zdradzić jakie zmiany ewentualnie planujecie?cieszę się, że w końcu jest jeszcze ktoś kto kupił projekt:))) z czego zamierzacie budować? i jeśli możesz napisać to jaki budżet przewidujecie na wybudowanie ? pozdrawiam:):D

ewa72_krakow
09-07-2012, 21:16
1. Co do budzetu to nie mamy - na ta chwile wiemy tyle, ze ekipa ktora bedzie nam budowac policzyla za materialy 100tys, a robocizne 50tys za SSO - tyle ze policzyli z dachem, ktory jak wiesz jest z wiazarow, wiec koszty i tak sie zmniejsza (wiazary wyceniono nam na 30tys z robocizna, dojazdem i dzwigiem-2 firmy). Z ekipa trudno sie dogadac co do konkretow, ale wszyscy co znaja ich mowia, ze sa najlepsi z najlepszych (nie szukaja roboty, bo to ona ich "znajduje", a raczej ludzie;)). Ta sama ekipa polecila nam porotherm, bo nie naciaga tak wilgoci jak ytong, a chcemy na wiosne jak najszybciej dalej isc z robota, poza tym ostatnio czytalam na forum, ze ytong "sie skiepscil" i nie trzyma wymiarow.
Zmiany w nastepnym poscie, bo tu chyba juz za duzo...i troche inny temat:yes:

ewa72_krakow
09-07-2012, 21:18
o matko, tyle nabazgralam i usunelam odpowiedz ,chyba :bash:

ewa72_krakow
09-07-2012, 21:45
...co do zmian - spizarke zostawiam w polowie, w drugiej robie wc (miala byc mini garderoba, ale nie ma gdzie upchac wc), lazienke tez bede powiekszac kosztem pokoju, w ktorym zrobimy a'la biuro (tzn. komputery, jakies papiery, dokumenty, ksiazki itp.) PG musi zostac, bo bedziemy palic ekogroszkiem (gazu brak) pozostale dwa pokoje bez zmian. Likwiduje okno w garazu, w PG (beda tam drzwi) i w spizarce, chce powiekszyc okno w salonie do 180szer (ale po twoim poscie w zw. z oknami - zaczelam ponownie sie zastanawiac nad oknami...:D, a co z dzieleniem). Teraz jestem na etapie wyboru lazienki (chodzi tylko o podlaczenia rur itp.,a tyle z tym zamieszania)-raczej mnie nie stac na architekta wnetrz, wiec sama kombinuje jak moge...;) pozdrawiam serdecznie:)

czuchacz
10-07-2012, 13:04
Dzięki za odpowiedź, my również budujemy z porotherm i w zasadzie decyzję podjęliśmy tydzień temu, jak nam w hurtowniach odradzono bloczki i przedstwiono argumenty za porotherm. Podobnie chcemy sprężyć się z robotą, by w następne święta zimowe rozplaić kominek we własnym domu:) z łazienką wciąż mam problem, bo jak już coś chcę to wydaje się za mała..mąż się śmieje, że niedługo zniknie pokój 3 kosztem łazienki, ale nie nie pokój musi być:)muszę tylko porozmieszczać wszytsko składnie w łazience. Podobnie nie korzytsamy z porad architekta a sama kombinuję co i jak ustawić. Chcemy zbudować wygodny i praktyczny domek dla siebie:):) projekt daje dużo możliwości.. tylko finanse ograniczone:) My również nie mamy gazu, dlatego z garażu zrobiliśmy kotłownię z przechowywaniem peletów bądź ekogroszku, jeszcze do końca nie wiemy jaki docelowo piec chcemy...Pozdrawiam :)

ewa72_krakow
10-07-2012, 17:13
Droga Czuchacz, no to takie dylematy jak u mnie - aranzacje kuchni zrobilam na podstawie programu Ikei, a lazienki na podstawie programu firmy Kolo. Oczywiscie w tym wszystkim najbardziej chodzilo o optymalne ustawienie "hydrauliki" (nie kolorow, bo do tego jeszcze daleko) a jak wiadomo potem nie bardzo nie da sie poprzesuwac :( Daj znac jak bedziecie mieli jakies kosztorysy, choc wiadomo, wszystko zalezy od regionu, rejonu (budujemy na stoku, wiec bedziemy sporo nadsypywac) oraz ekip-y. Nasza ekipa nam wszystko sama zalatwia i robi - moze stad to 50tys robocizny...Co do projektu lazienki mam trzy typy, wymyslam od pol roku rozne opcje, zrysowalam dwa zeszyty i mam dosc - teraz najlepiej, zeby ktos zdecydowal za mnie, aha przesuniecie sciany w lazience jest optymalne o 50cm, no chyba ze chcesz wanne na srodku...:lol2: Co do pieca to tez niewiadomo, bo moj maz ma na wszystko jednakowa odpowiedz:przyjdzie czas to bede myslal - to ja wszystko wyszukuje, wyczytuje, wybieram istotne infa z forum, no coz lubie to, przynajmnie jak przyjdzie ten czas to bede wiedziala czego chce :D pozdrawiam ewa

ewa72_krakow
11-07-2012, 09:00
Czy tylko dwie osoby kupily ten projekt?:confused: I pytanie z innej beczki: zastanawiam sie czy jest nam potrzebne dodatkowe WC, ktore byloby w przedpokoju - wydaje mi sie, ze kazdy z odwiedzajacych i tak szedlby prosto do lazienki...
Do Czuchacz: napisz jak bedziesz dzielic okna i czy w ogole, bo z tym mam problem (no chyba, ze jeszcze nie dotarliscie do tej kwestii...;) pozdr. ewa

czuchacz
11-07-2012, 20:05
Kurcze..no to teraz się zaczęłam zastanawiać i ja nad wc :)) ale nie nie.. u mnie musi być, bo mąż stwierdził, że z dwie kobiety (żona z córką:lol2:)okupujące łazienkę, gdzie miałaby być tylko jedna toaleta to On protestuje:):) Odnośnie okien to te na 180/210 dzielimy (połowa nieotwierana), w salonie marzy mi się okno tarasowe przesuwane dwudzielne (czyli HS przesuwany)... i cena zabija, wciąż o nie pertraktuję z mężem:)małe okna czyli łazienka garderoba itp. jednodzielne. W pokojach 1i 2 chcemy pod okna dać wąskie kaloryfery dlatego 180/210, by kaloryfer nie zabierał nam miejsca na ścianie, podłogówkę robimy tylko w :salon kuchnia łazienka wc wiatrołap, pierwotnie miało być wszędzie:)
W końcu odnośnie kosztów budowy :) budujemy systemem gospodarczym, sami szukamy materiałów i jestem na etapie obdzwaniania lokalnych składów budowlanych i okolicznych tak do 30 km i okazuje się, że bardziej opłaca mi się zamawiać w okolicznych taniej materiał tańszy transport średnio wyliczyli mi za m materiału za same pustaki od 52 zł do 62 zł. nasza ekipa budowlana wycenę ma nam dopiero dostarczyć za tydzień liczymy, że nie wezmą więcej niż 25 tys. za stan od fundamentów do więźby, bo tak wzięli u znajomych za nieco większy domek.Zobaczymy w następnym tygodniu, na pewno Ewo Ci napiszę jak wyszła wycena. Co do wiązarów to podobnie orientacyjnie około 30 zł, w tym to dałam..:mad:bo 4 projekty leżą w starostwie w oczekiwaniu na pozwolenie, a panowie od wiązarów do szczegółowej wyceny potrzebują projektu. Jutro wypożyczam ze starostwa projekt na godzinę, skanuję i przesyłam do wyceny szczegółowej.:) Nie mamy dekarza:( wciąż poszukiwany, gdyż polecony zażyczył sobie za metr kwadratowy 45 zł- jeśli będzie to blachodachówka i 70 zł- za dachówkę, jak dla nas za drogo, na mój region również za drogo! I jak widać z moich postów to ja czytuję forum, jeżdżę dzwonię i załatwiam ..a mąż wyraża zgodę bądź nie:))się ustawił:)a poważnie ja mam więcej na to czasu, stąd taki podział ról. Dodam, że budujemy pierwszy raz, sami i trochę jesteśmy szaleni, że zamiast zlecić firmie (ale na to ograniczony budżet) sami szukamy pytamy i DAMY RADĘ:)
Łazienka...zgroza ja już nie rysuję w zeszycie tylko ściągnęłam dywan w dużym pokoju, zakupiłam kredę i rozrysowuję :)) stanęło na tym, że wchodząc do łazienki po prawej stronie zaczynając od drzwi wc, później 2metrowy blat z dwoma umywalkami (koniecznie dwie), po lewej stronie zaczynając od drzwi prysznic, a w zasadzie ścianka prysznicowa, bo na 100% chcę prysznic walk-in 120 (mam dość mycia zakamarków w kabinach szczoteczkami itp:)),prysznic bez brodzika, z odpływem w podłodze, na końcu wanna 160 max ustawiona dłuższym bokiem do ściany z oknem, krótszym po lewej stronie, musi mi się to wszystko zmieścić:)) Oczywiście czekam na krytykę i uwagi!
Ewo budujecie na zaprawę tradycyjną czy na klej/piankę? My do końca nie wiemy czy dachówka czy blachodachówka...oczywiście koszty są tu decydujące..
I nie możliwe by ten wspaniały projekt kupiły tylko dwie osoby:)))

czuchacz
11-07-2012, 21:00
Droga Ewo, mam jeszcze jedno pytanie, jaki robicie taras?bo my się zastanawiamy czy wylewać beton czy też nie wylewać i póxniej zrobić drewaniany na legarach?Pozdrawiam Aneta

ewa72_krakow
11-07-2012, 22:11
O matko:rotfl: nie przypuszczalam, ze mozna miec tyle zbieznosci w pomyslach:lol2:. no chyba, ze to normalka, jezeli chodzi o jeden projekt. pozdr ewa

ewa72_krakow
11-07-2012, 22:54
Moze od poczatku, ogrzewanie identycznie jak Ty wymyslilas, tylko zastanawiam sie dodatkowo nad grzejnikiem w podlodze przy drzwiach tarasowych, okno tarasowe przesuwne (tutaj jest sporo wiatrow i ryzyko trzaskania, a dodatkowo uwielbiamy przeciagi). Super masz wycene za robocizne bez dachu, u nas dekarz za polozenie dachowki policzyl 40zeta za m2 (no wlasnie, musimy miec dachowke, ze wzgledu na czasami zarabiste wiatry, poza tym dobra blacha potrafi kosztowac wiecej niz dachowka). Co do wiazarow to idento:rotfl: tez nie zrobilam kopii i dupa zbita, teraz musimy czekac na oryginaly, zeby jeszcze raz wysylac, bo firmy same sobie robily projekty...:bash: Co do laczenia pustakow, to nie wiem, zobaczymy co nam poleci ekipa. Jezeli chodzi o taras to tylko drewniany - beton, kostka brukowa, kamienie (to wiem na 100% z wlasnego doswiadczenia) zajeb... sie nagrzewaja i dlugo potem oddaja cieplo, a to jest masakra - wyjdziesz kawalek dalej na trawe jest super, a pod chalpa na kamieniach upal - sidziec sie nie da. Lazienka - dobrze babo ,ze sobie mozesz tak "na zywo" porysowac (super pomysl) - ja chce z kolei troche schowac sedes i dlatego: 1) uklad zostanie taki sam jak w projekcie, tylko sedes przeniose miedzy wanne a prysznic, bo umywalke chce miec bardzo duza z dlugim blatem, pod ktorym m.in. schowam kosz na brudy, 2) uklad jak ty wymyslilas, tylko ze, umywalka jedna duza a od okna sedes, druga sciana prysznic i wanna, dostep do okna (tylko robilam sobie wizualke i tak "jakos kwadratowo" to wyglada). Poza tym stwierdzilam, ze jak mam miec okno w miare duze w lazience to wiekszy dostep bedzie na widoki z wanny pod oknem, kran na srodku -i mozna lezec i ogladac widoki na prawo lub lewo (zalezy jak sie polozysz):D. No to wystarczy tych wypocin na ta chwile. Ciesze sie bardzo, ze odezwalas sie Anetko, zawsze to mozna podzielic sie uwagami. pozdr. ewa

czuchacz
12-07-2012, 06:58
W końcu jak wybrałyśmy taki sam projekt to i gusta podobne:):):)i nasunęło mi się pytanie odnośnie nieszczęsnej łazienki:) czy sedes zmieści Ci się za umywalkami po prawej stronie od okna? bo ja rozrysowałam to i wychodzi mi, że odległość między wanną a umieszczonym wc będzie wąska..albo coś źle rozrysowuję:) wiem jedno dziś po pracy, wieczorkiem po położeniu dziecka spać ściągam dywan i rozrysowuję raz jeszcze:):) bo układ z wc pod oknem byl pierwotny:)wydaje się najlepszy tylko czy te odległości zachowamy..???a nie chę dotykać wanny siedząc na wc:))jakoś wanny narożnej już nie chcę..szkoda, że ta łazienka ma taki metraż bo najchętniej postawiłabym wannę owalną wolnostojącą na środku pod oknnem..a tak to tylko w myślach..:)))
a dekarza to macie super tanio jak na moją okolicę:)ale ja dzielnie szukam dalej, może uda mi się znaleźć dobrego i nie tak drogiego...
pozdrawiam Aneta

czuchacz
12-07-2012, 12:45
Kurczę..jestem po rozmowie z budowlańcami i odradzają mi wiązary tylko zrobić wzmocnienia pod więźbę dachową bo wyjdzie taniej,....nie wiem co robić czekamy na wycenę :sick: Ewo a czy Wam ktoś może doradzał zmianę wiązarów na więźbę ?

ewa72_krakow
12-07-2012, 16:07
Witaj ponownie, jezeli chodzi o lazienke i sedes: prysznic i wanna na jednej scianie, na przeciwleglej umywalka i sedes, a na srodku niczym niezmacony dostep do okna...:). Jezeli chodzi o wiazary czy wiezbe - mnostwo na ten temat sie naczytalam i fachury twierdza, ze gowno prawda w tej taniosci :no: (zreszta mojemu tez tak zasugerowano: no, na ten dach to wiezba ci wyjdzie za 12tys...) - po pierwsze musisz miec projekt zamienny ok. 2-3tys. i wowczas bedzie wiadomo jaki to bedzie koszt (sa inne obciazenia, dodatkowe wzmocnienia, chodzi o rozpietosc dachu i "jakies inne dziwne rzeczy" - ja kompletnie tego nie kumam, ale tak czytalam i generalnie kazdy kto o to zapyta na forum niezla zjebke dostaje...:yes:. Podobno koszt wiazarow minimalnie jest wiekszy od wiezby, biorac calosc w kosztorys. Poza tym ostatnio szukalam kosztow zwyklej wiezby dachowej mniej wiecej takiego dachu, jak u nas i wcale koszty sie niczym nie roznily...Ale to tylko takie infoi, a decyzje i tak trzeba samemu podjac....Ja bede pisac na biezaco, co i jak. pozdr. ewa

ewa72_krakow
12-07-2012, 16:21
To znowu ja, ciagle zapominam zapytac o okna - czy te duze m.in. w sypialni beda do podlogi? troche sie pogubilam, pierwszy wymiar to zawsze jest szerokosc, a potem wysokosc...:p ewa

ewa72_krakow
12-07-2012, 16:39
Sorki, jeszcze raz przeczytalam twoj poprzedni post w zw. z oknami.. i teraz kapuje (jezel jedna polowka bedzie nie otwieralna, to mycie bedzie tylko mozliwe z zewnatrz - mam nadziej, ze wzielas to pod uwage)...Nie lepiej zrobic juz takie tarasowe? A jak chcesz podzielic okno w kuchni? Ja bede miec kran na scianie, zaraz przy oknie (zlew pol na pol pod oknem), wiec sie zastanawiam...piekne sa nie dzielone, ale podobno przy uchylaniu zawiasy szybciej "sie koncza", a poza tym w zimie jak uchyle takie okno to zamiast lufcika, bede miec czesawke z zimna :p

czuchacz
12-07-2012, 20:16
Witaj ponownie:) wzięłam pod uwagę, że mycie będzie z zewnątrz:) ale teraz mam takie okno w sypialni i mi odpowiada, daję rade w myciu:)wydaje mi się,że jest bardziej praktyczne podzielne niż jednoszybowe (choć rzeczywiście ładniejsze). Wychodzę z założenia, że robię praktyczne i użyteczne rzeczy w tym domu:) bo 4 lata temu wykańczałam już jedno nowe lokum ale w związku z przeprowadzką musiałam je zostawić i buduję nowy domek, nie chcę popełnić błędów typu coś mi się podoba a później w użyteczności jest do bani:sick: okna tarasowego nie potrzebuję w sypialni, chodziło mi o więcej światła (bo ja kocham jasne słoneczne pokoje):) i z uchylnością masz rację :) W kuchni okno 180 szer/150 dl dzielone na 2 części:) zlew przenoszę na ścianę z płytą indukcyjną, to również podyktowane doświadczeniem i estetyką..mam małe dziecko i wiem, że mimo zmywarki na ociekaczu ląduje ulubiony kubeczek talerzyk miseczka..bo tylko w tym jada moja córka:)) i muszę mieć to czyste i pod ręką 24 h na dobę :) a raczej nie należę do osób które myją coś wycierają i wsadzają do pólek, zaś zmywarki nie włączam co godzinę:)) i inne rzeczy które potrzebuję użyć, nie chcę by były na widoku, tą ściankę z płytą i zlewem chcę zasłonić wyspą od ściany (tej z oknem od jadalni) ponadto chcę mieć długi niczym nie zakłócony blat pod oknem:):) taką mam wstępną koncepcję :) przyjmuję krytykę:)
Po długich dzisiejszych debatach zostają jednak wiązary..zobaczymy jaka będzie wycena...
a z łazienką uparłam się na prysznic walk-in 120 i kombinuję kombinuję i wciąż mi miejsca w łazience brak:):)
pozdrawiam

ewa72_krakow
12-07-2012, 20:25
Na goraco co do lazienki: jezeli przesuniesz scianke czyt. powiekszysz lazienke o 50cm to wejdzie w strone drzwi (w oryginale jest prysznic na 90cm), poza tym dlugosc sciany bocznej masz 288cm, wiec zostaje jeszcze miejsce na wanne 160cm...nie ma wielkiego problemu - chyba, ze sie myle

ewa72_krakow
12-07-2012, 20:42
no i jeszcze zawsze mozesz zostawic wanne pod oknem :yes:
Poza tym zadalas mi cwieka ze swoim super pomyslem, zeby caly blat pod oknem zostawic w calosci...o ile chcesz zmnieszyc szerokosc kuchni (pisalas o przesunieciu scanki od "spizarki"). Kazdy mowi o ciagu roboczym: lodowka, zlew, plyta...a gdzie wstawiasz lodowke? cholera, ja w kuchni niewiele chcialam zmienic, tyle ze zamiast polwyspu zrobic wyspe (bez mediow), a jaki masz pomysl na stol jadalniany? tak, jak w projekcie pod oknem? o matko, zamiast mniej, to znowu coraz wiecej dylematow:( pozd. ewa

ewa72_krakow
12-07-2012, 21:24
Tak na szybko po przemysleniach: nigdy nie mialam i pewnie nie bede miec kuchni tak "czystej" jak te, ktore ogladam - zawsze bede miec cos na blacie, czy cos tam na ociekaczu, chociaz caly czas bede dazyc do stanu im mniej na wierzchu, tym lepiej (ale to malo prawdopodobne :no:), poza tym zadnych ozdobien ,zalaman, uchwytow itp. Po prostu jak najmniej miejsc do zbierania kurzu (nienawidze sprzatac - lubie garnki myc, lubie prasowac ale tylko nie sprzatanie) :D.
Nie daja mi spokoju te duze okna-ile beda od podlogi, bo jezeli maja byc na rowni z oknem tarasowym od gory (zeby wizualnie pasowalo to wszystko do siebie), to wychodzi mi, ze od podlogi beda 35cm...czy to mozliwe, widzialas gdzies takie, czy robilas jakas wizualke - bardzo fajny pomysl z tak duzymi oknami, i jak ta jedna polowka mialaby sie otwierac) chyba tez chce takie do salonu...moge?
Poza tym, nie chcialam robic tak wielu zmian, bo to adaptacja a kasa leci (kazdusienka zmiana)...ale pomysly masz super. Na poczatku bylismy nastawieni na indywidualny projekt, ale nasz czlowiek od dokumentow, adaptacji i pozniej bedzie jako kierownik budowy, namowil nas, zeby poszukac gotowca, bo to duzo taniej wyjdzie, jezeli tylko nie bedziemy przerabiac calego domu...wiec na poczatku mialo byc tylko dodatkowe wc, zadnych innych zmian...tia:D:D:D pozdrowionka

czuchacz
12-07-2012, 22:23
Odnośnie okien w sypialni:) (nie mogę teraz znaleźć linka do okien typowych jakie ja chcę mieć , gdzieś to skopiowałam ale gdzie??:) to podsyłam Ci link do strony gdzie są zamontowane okna wysokie a pod nimi kaloryfery takie jak chcę umieścić w sypialniach- szkoda tylko, że takich przeszkleń nie będę mieć w sypialni, (a tak apropo linku to bardzo podobają mi się tam przedstawione projekty i realizacje domków i style..ochy i achy mogę wylewać i gdybym w totka wygrała bądź spadek dostała to jeden z nich bym budowała:):) ale cieszę się, że w ogóle mogę jakikolwiek:)) okna w pokoju 1 i 2 będą od podłoża 35 cm, jedno na stałe a drugie otwierane do środka jak balkonowe, oczywiście możliwość uchylania go, w salonie normalna wysokość:) i muszę przekonać męża do tarasowego dwudzielnego HS-u:))a oto link
http://www.projektyzwizja.pl/realizacje/z-charakterem2/z-charakterem2-realizacja-1.html


Szerokość kuchni zwężam o 60 cm od strony mojej garderoby czyli byłej spiżarni, oczywiście okna też ulegną przesunięciu, w garderobie przy wiatrołapie planuję drzwi rozsuwane z mechanizmem wsuwanym w ścianę, by nie zabierały miejsca , coś jak na tym linku poniżej (oczywiście kolorystyka tylko poglądowa)
http://xarchiwum.pl/zestaw-eclisse-bialy-drzwi-chowane-w-sciane-i1315576061.html
i aż o 60 bo na tej ścianie od kuchni chcę szafę na ubrania a przeciwległej wąskiej 40 cm szafy na buty ( zaczerpnięte z pomysłu mojej siostry, która tak ma i ja chcę tez tak, bardzo praktyczne i wygodne)
W kuchni lodówkę będę mieć na ścianie od garderoby, która będzie cala zabudowana, lodówka stoi w drugim rzędzie od okna blisko do blatu:) wyspę chciałam w pierwotnym palnie ale stanęło na półwyspie od strony salonu będzie do zabudowany wysoki barek z alkoholem i szkłem by nie pić z butelki:) a od strony kuchni barek do siedzenia (trochę inaczej niż większość z barkiem do siedzenia w stronę kuchni:)) a stół będzie albo równolegle do barku albo prostopadle wciąż się zastanawiam:)
ale ja się rozpisuję:):)
i łazienka...powiększam ją o 50 cm.. i nadal kombinuję:):)
Trochę mnie zdziwiłaś z tym, że każda zmiana w naszym domku Cię będzie dodatkowo kosztować, ja mam to wliczone w cenę adaptacji i kierowania budową (ta sama osoba) tym bardziej, że nie zmieniam konstrukcji stałych a powiększam otwory okienne, ewentualnie ściany nośne przesuwam... ale wiem wiem każdy liczy inaczej

i na zakończenie oczywiście jeśli któryś z moich pomysłów na aranżację domku Ci się podoba to jak najbardziej możesz go wykorzystać:)
pozdrawiam i czekam na Twoje pomysły bo wymiana doświadczeń uczy:)

ewa72_krakow
13-07-2012, 07:19
Witaj z samego rana Anetko, pierwszy link z oknami i wnetrzami super - faktycznie mamy baaaardzo podobne gusta, a okna fantastycznie wygladaja, takie wstawic do salonu byloby super, ja sie zastanawiam tez nad powiekszeniem jeszcze bardziej okna tarasowego...wszystko i tak rozbije sie o kase, a w zw. ze okna beda zamawiane pewnie w ok. grudnia, wiec za pol roku to moze sie cos jeszcze pozmieniac...moze wygram w totka, ktorego nie gram?:rotfl:
U mnie za wiele pomyslow nie ma, bo i niewiele zmian ma byc (przynajmniej na ta chwile :D). Kuchni nie bede zmieniac, wiec bedziemy miec rozne - dobrze, dobrze, ze sie rozpisujesz, u mnie kiepsko z wizualizacjami czy projektami, nie mowiac o wklejaniu do postow, wiec ja musze sie rozpisywac....moze z czasem. Ja tez mam najwieksze zmartwienie z lazienka...(chociaz mam wytypowane 3 wersje, a naprawde bylo ich wiele np. dodatkowe wc w gornym, lewym narozniku lazienki, albo kabina prysznicowa przy oknie rownolegle z wanna i miejsce zabrane z przedpokoju...tiaa). Wchodze na rozne strony, widze te rozniaste zdjecia i co chwile zmienia mi sie koncepcja-juz mam dosc. A tak z innej strony - ciekawe, czy tak kazdy budujacy ma i czy to normalne? A co do kosztow adaptacyjnych to tak do konca nie wiem, wszystko okaze sie bardzo niedlugo...Bede i tak wszystko opisywac. pozdr. ewa

ewa72_krakow
13-07-2012, 10:30
proba wklejenia faworytnego zdjecia..
https://lh4.googleusercontent.com/-SEpJYQ1I0yo/T__mqlUaPkI/AAAAAAAAAUE/foD2oB5bcwI/s288/salon1_komineknarozny_podloga%2Blistwyprzypodlogow e%2Bszafkinadtelewizorem.jpg

ewa72_krakow
13-07-2012, 10:32
kurcze, myslalam, ze od razu sie wklei w posta, a poza tym takie malutkie jakies wyszlo....:(

ewa72_krakow
13-07-2012, 10:48
124962

ewa72_krakow
13-07-2012, 10:50
ale numer udalo sie:rotfl:, ja taka niekumata baba...

ewa72_krakow
13-07-2012, 11:22
124964 - uklad jest taki sam jak u nas, szczegolnie chodzi mi o kominek, ktory napewno nie bedzie bialy (ten, na wizualizacji wyglada pieknie) tylko, ze w praktyce zawsze gorna czesc nad kominkiem jest brudna...ale do tego jeszcze dluga droga :yes:

ewa72_krakow
14-07-2012, 22:22
Zaczelam zastanawiac sie nad zamiana lazienki z pokojem obok...

czuchacz
16-07-2012, 08:12
Witam ponownie po długim weekendzie. net uzależnia;) świetne zdjęcie i jak widzę pięknie zapowiadają się Twoje wnętrza Ewo:) ja mega szczęśliwa mąż po obejrzeniu przekonał się do dwrzi tarasowych HS :) i nwet zastanawiamy się o większym przeszkleniu ściany tarasowej:) wraca koncepcja domu w stylu skandynawskim ( o czy mąż nie chciał słyszeć:) ale po podsunięciu mu kilkunastu wizualizacji i zobaczeniu 1 na żywca podoba mu się:) tyko dlaczego teraz, gdy najlepsze projekty powyrzucałam myśląc że nie przejdzie:mad: i znowu przepadnę w gąszczu wnętrz w poszukiwaniach:):)ale to to lubię szkoda tylko, że czasu mam tak mało na takie przyjemnosci:sick:
łazienka u mnie zostaje w tym samym miejscu:) ale widzę że u Ciebie szykują się zmiany...rzeczywiście jest tak, że im więcej oglądam wnętrz tym coraz to nowsze koncepcje domu:) nie wiem co będzie do czasu wkopania pierwszej łopaty nie mówiąc do czasu wykańczania:) wciąż czekamy na pozwolenie i wycenę poszczególnych części...i aż się boję :) pozdrawiam

ewa72_krakow
16-07-2012, 11:27
A ja juz myslalam , ze ucieklas :lol2: co do okien - dlugo myslalam nad tym i wszystko sie rozbija o to, na co bedzie widok, bo np. ja mam wjazd od poludnia i okno miedzy kuchnia a salonem wychodzi mi na droge, ale z drugiej strony dzialke mamy na stoku i bedziemy nadsypywac ziemi, wiec okno bedzie wysoko nad droga...kurde nawet jak pisze, to wymyslam...co do nowych pomyslow wszystko okaze sie za rok, a do tego czasu pewnie jeszcze mnostwo zmian bedzie (co do wykonczeniowki), jak znajdziesz te zdjecia, co ci sie podobaja wrzucaj tutaj. Co do wizualki co jest wczesniej - idealnie ten uklad pasuje do naszych wnetrz, kuchnia, salon, kominek wejscie i chyba sama taki zrobie (wszystko zalezy od kominka i kominow-ile to wystaje od sciany, albo cos :D)...tez mysle o powiekszeniu okna tarasowego - wszystko bedzie zalezec ile sobie policza, a jezeli nie to przydaloby sie go przesunac...a w zw. ze zmiana pomieszczen lazienki i pokoju, nie daje mi spokoju, ze lazienka bylaby tak blisko z wc, ze kazdy "obcy" i tak szedlby do lazienki, a tego chcialabym uniknac...aaa nie wiem ,co chwile to inny pomysl, juz mam dosc, w dzien mysle, w nocy mi sie sni, zglupiec mozna :lol2:

ewa72_krakow
16-07-2012, 11:34
Piszmy, piszmy, rozbuchajmy ten temat z nasza zetka (projekt Z176), moze z czasem pojawia sie nastepni....:p

12michal
16-07-2012, 22:13
Piszmy, piszmy, rozbuchajmy ten temat z nasza zetka (projekt Z176), moze z czasem pojawia sie nastepni....:p

Kto wie hehe .. dla mnie projekt super, tylko kosztów się obawiam. Poza tym czekam jeszcze na decyzję z UG czy w ogóle mogę taki dom na mojej działce budować.
A w której wersji budujecie ? Jedna z Was chyba z garażem, a druga ?:)

ewa72_krakow
16-07-2012, 23:36
Obie robimy z garazem, tylko czuchacz robi tam kotlownie...a co do kosztow, to zobaczymy - jestesmy z druga polowka pozytywnie nastawieni...:yes:

czuchacz
17-07-2012, 07:35
koszty...temat drazliwy;) Ewo w jakiej kwocie zamierzacie się budować bądź jak myślicie ile wchłonie nasz domek?:) pytanie również do 12michał:)

ewa72_krakow
17-07-2012, 08:50
tak, jak wczesniej pisalam koszt SSO policzyli nam 100 tys material, 50 tys robocizna (jak sie wczytuje w FM, to podobno duzo-za robote)...ale co z tego wyjdzie, to sie okaze jak juz do konkretow dojdzie, reszta w przyszlym roku, wiec wtedy bedziemy sie martwic...moze w totka wygram :rotfl: A tak powaznie, nie mamy pojecia ile bedzie to kosztowalo, ale oczywiscie chcemy jak najmniej, chociaz nie kosztem materialow - na ta chwile interesuja nas koszty wybudowania SSO.

ewa72_krakow
17-07-2012, 09:07
...poza tym uwazam, ze nie nalezy generalizowac kosztow robocizny - tu drogo, tam tanio, wiec szukamy dalej... Tak po zastanowieniu mysle, ze nie do konca policzyli nam drogo - mamy dzialke na stoku, na 10m szerokosci domu spadek wychodzi 175cm, wiec same fundamenty wyjda pewnie duzo drozej, niz jakby stawiano na plaskiej powierzchni, w druga strone tez mamy spadek, wiec kopara troche popracuje, nie mowiac, ze teren kamienisty itd, itp...co do materialow i wykonczenia-kazdy robi wg wlasnych mozliwosci. U mnie maz, np. kompletnie nic nie zrobi, bo nie umie i nie chce umiec (niech kazdy robi to, co umie najlepiej), inny wiekszosc prac wykona sam...i jak to policzyc? Nie ma takiej mozliwosci. Stan SSO napewno nie bedziemy budowac systemem gospodarczym, bo wszystkim ma zajac sie ekipa...wiec to tez trzeba doliczyc do tzw. robocizny. :)

czuchacz
17-07-2012, 22:47
Dzięki Ewo,rzeczywiście pisałaś i masz rację z powyżej:) im dalej w las to się zastanawiam czy nie lepiej oddać budowę w ręce generalnego wykonawcy..zobaczymy:)
Dla czytającej Kasi:) m.in.:
http://www.decorpad.com/search.htm?searchQuery=kitchens&searchType=photos&spaceId=21&currentPage=5
http://www.kvanum.com/

ewa72_krakow
17-07-2012, 23:13
http://www.kvanum.com/[/QUOTE]
cudna ta kuchnia :yes:

nalow
18-07-2012, 09:33
[Dla czytającej Kasi:) m.in.:
http://www.decorpad.com/search.htm?searchQuery=kitchens&searchType=photos&spaceId=21¤tPage=5
http://www.kvanum.com/[/QUOTE]

:D:D:D

Wywołana do tablicy musiałam się zalogować. Kuchnia http://www.kvanum.com/[/QUOTE] to kuchnia z moich snów. Łącznie z niebieskimi hortensjami.

czuchacz
19-07-2012, 20:35
To również kuchnia moich marzeń..:)
mam pierwszą wycenę robocizny SSO bez dachu, robi to jedna sprawdzona (tzn. polecona z pracy:)) firma, i tak:
ława- 2500 zł
ściany fundament.- 2700 zł
docieplenie ścian fundament- 1100 zł
izolacja pionowa i pozioma- 200 zł
parter ściany -5220 zł
wieniec- 4300 zł
słupy 300 zł
kominy 4000 zł
chudziak 2300 zł
ścianki działowe 2200 zł
tj. łącznie 24 820 zł robocizna
cena do negocjacji, (tylko nie mam porównania) szukam w necie jak wyceniają - i tu też różnie, bo wiadomo różne rejony ekipy itp,
ale chyba jest dobrze, na pewno zbijamy cenę za kominy (bo robimy tak jak w projekcie systemowe , stąd obudowa łatwiejsza ) może nam się uda w 22 tys. zmieścić :yes:
jutro mam dostać pierwszą wycenę wiązarów...
a i bym zapomniała rozmawiałam z firmą budowlaną "x", która wstępnie wyceniła nasz projekt domu w stanie deweloperskim za 260 000 zł, ma mi złożyć szczegółową ofertę za 2 tygodnie, no to czekam...
dekarz wciąż drogo chce 50 zł za blachodachówkę i 70 zł za dachówkę za metr kwadrat - za drogo:no: czyli szukam dalej
wiercenie studni- ceny podobne czyli 180 za metr
biegły do szacowania nieruchomości (do wniosku kredytowego) - 400 zł
geodeta do wytyczenia budynku - 400 zł
i znów się rozpisałam:) w związku z najazdem rodzinki:) chwilowo będę nieobecna na necie ale nadrobię:)
Ewo Ty to w pięknej okolicy się budujesz już Ci zazdroszczę :)( mimo że z fundamentami musisz pokombinować ale warto:))

czuchacz
19-07-2012, 20:41
i jeszcze dostałam wycenę blachodachówki Ruukkki Finera grafit z orynnowaniem itp. za całość 18000 zł, gdyby policzył do tego dekarza za 50 zł to robocizna= 13 650 łącznie pokrycie dachowe wychodzi 31650 zł
do tego policzyć wiązary ok. 30 000 zł to dach łącznie 61 650 zł - jak dla mnie strasznie wysoka cena wychodzi...

ewa72_krakow
20-07-2012, 05:05
a u mnie "mala" zmiana...mezu uparl sie zeby zmienic wiazary na wiezbe - kierbud, ktory ma do tego uprawnienia poparl, ja nie (wymienilismy ostro pare zdan na ten temat miedzy soba ;)) - podobno duzo taniej i wiecej miejsca na strychu bedzie - pozyjemy, zobaczymy...rece opadaja (chyba faktycznie, przestane tyle wyczytywac i mniej sie przejmowac).

Niestety nie mamy tak wyszczegolnionej wyceny, ale mysle, ze jak przyjdzie juz do konkretow to bedzie (tez musimy wiedziec ile kasy trzeba na kazda rzecz - tym bardziej, ze na SSO nie podpieramy sie kredytem...

Sasiadka, z ktora razem skladalismy dokumenty dostala wczoraj pozwolenie, a my nie :bash: cholera, a ona na razie nie bedzie sie budowac...czlowiek, ktory nam zalatwia dokumenty, mowil, ze musial do dwoch inspektorow to rozdzielic (dokumenty moje i sasiadki), bo by ktorys projekt nie przeszedl (np. ona ma spadzisty dach, my plaski...), w ogole, jak opowiada co sie tam dzieje i jakich dokumentow sie domagaja (gdzie indziej tego nie ma), to jakbysmy sami skladali, to pewnie do przyszlego roku trzeba by bylo czekac, a tak to jeszcze pare dni, bo jak ognia boja sie przekroczyc 65 dni, gdyz za kazdy dzien zwloki, za przetrzymanie dokumentow 5 stow musza placic :wiggle:, wiec moze bedzie dobrze.

No i w koncu dzisiaj przyjezdzaja nam wode "ciagnac" , jutro bedzie c.d. - 200m w kamienistym podlozu, pod gore (chociaz dla koparki to chyba nie problem), wiec pieron wie, ile im to czasu zajmie ;) - czekamy od ponad miesiaca na to "zjawisko" - ja nie wiem, chyba tylko tutaj tak bardzo wszyscy maja cie w glebokiej d...ie. Umawiasz sie, prosisz sie o konkretne wyliczenia, jeden zapomina, drugi mowi, ze nie musisz go zatrudniac, bo on ma tyle roboty, ze nawet nie szuka (i dlatego nie mamy nawet rozbitej wyceny na poszczegolne prace - bo nie ma czasu - a naprawde sa zajebisci i dlatego czekamy)...jakas masakra na tej wsi tutejszej... aaa nooo jeszcze od maja czekamy na utwardzenie drogi (info od soltysa)...no i czekamy dalej.

czuchacz
20-07-2012, 13:05
Ewo a ile wam obliczył kubików drewna na dach?

ewa72_krakow
21-07-2012, 17:33
nie obliczyl, bo nie mamy kopii projektu (czyt. barany nie zrobily tzn. MY), ktory jest w urzedzie...dalej czekamy na pozwolenie.

ewa72_krakow
21-07-2012, 17:52
No to mamy wode na dzialce.
Dokladnie wyszlo 190mb "przylacza" - zakupione 200m rury, 7szt. trojnikow. Trojniki zalozone wspolnymi silami z "glownym dowodzacym" z wodociagow. Praca koparki 12 godzin rozlozone na 2 dni (piatek godz. 16-21, sobota godz. 7-14) - koszt 6400 bez dokumentacji...na szczescie pozostali wlasciciele dzialek dolozyli sie po rowno, wiec na kazdego wyszlo po 1600 bez dokumenacji.

ewa72_krakow
27-07-2012, 20:22
No to mamy pozwolenie - jeszcze 2 tygodnie i ruszamy :D:D:D

czuchacz
28-07-2012, 19:11
my również już mamy:)tylko musimy poczekać na uprawomocnienie do 2 sierpnia, a potem batalia z bankami:))
otrzymaliśmy 2 wyceny wiązarów z montażem - 28 000 zł i 31 000 zł ..czekamy na kolejną ...może uda się coś taniej:)
udało się nam zbić cenę budowy sso bez dachu do 20 000 zł :wiggle::wiggle::wiggle: i tak się zastanawiam jak firmy budujące się cenią i jak trzeba z nimi targować ojj niedługo to stanę się ekspertem w targowaniu:) bo udało mi się również zbić cenę dekarza do 45 zł za m za układanie dachówki :) jednak będzie dachówka:D i wyceny dachówek (tych samych modeli) też tak różne ale mąż mnie wysyła twierdząc"gdzie diabeł nie może tam mnie musi posłać" no i tak czaruję ;);) wiem jedno wychodzi na to że ceny po hurtowaniach budowlanych mają narzut 200% skoro schodzą np. z ceny dachówki 5,7 do 3,40 i wiadomo muszą na tym zarobić...
ja wciąż kombinuję z łazienką:):)

ewa72_krakow
28-07-2012, 21:06
Witaj Anetko, fajnie, ze tez macie juz pozwolenie. My nie targujemy i nie szukamy ekip, bo tak jak pisalam, mamy jedna baaardzo polecana ekipe "co sie po nich nic nie poprawia" - a wiesc taka niesie sie po kilku wsiach :D. Poza tym, z tymi kosztami budowy jest roznie - nigdzie nie znajdzie sie dokladnie takich samych wytycznych, zeby moc porownywac koszty, ale uwazam, ze nalezy takie rzeczy pisac, bo tak jak ja napewno jest wielu, co szuka informacji na ten temat.
Tez nie moge zdecydowac sie na konkretny pomysl na lazienke :(... bedziesz miec jakies szafki albo cos w lazience?, bo jak poszerzysz o 50cm, to co bedziesz miec na scianie z oknem?
Z innej beczki - bylam ostatnio w sklepie z wyposazeniem do lazienek - i juz sie boje, jak dojdzie do tych decyzji...;) pozdrawiam serdecznie ewa

czuchacz
31-07-2012, 19:12
z cenami to prawda..na ścianie z oknem chcę mieć wannę i wymyśliłam, że dodatkowo poszerzę łazienkę o wnękę na wc kosztem wiatrołapu, będzie on schowany po prawej stronie wanny patrząc od wejścia do łazienki tak na szerokość 88 cm, a w stronę drzwi chce 2m blat z umywalkami pod umywalkami szafki, więcej szafek nie przewiduje, a naprzeciw umywalek wielka kabina prysznicowa... ale te moje koncepcje to się zmieniają w zależności od kierunku wiatru;);) podobnie jak z projektem kuchni....i dlaczego tak jest że wszytko co ładne musi tyle kosztować;):):)

ewa72_krakow
31-07-2012, 20:03
prawde piszesz kobieto;)...dokladnie tak, jak u mnie z tymi dylematami...na ta chwile mam "leb jak sklep" :( i dlatego odpuscilam troche z wymyslaniem...a co do lazienki, wiem jedno, ze nie chce miec kibelka przy umywalce (nie pasuje mi higienicznie i estetycznie). Tez myslalam przy "ktorejs wizji", zeby zmniejszyc wiatrolap (chcialam tam wstawic prysznic), ale wyszlo ,ze bedzie strasznie waziutki - wiec w ta strone nie przesuwam sciany. Ja chce wstawic wc miedzy wanna a prysznicem (tylko co z tym wolnym miejscem jakie robi sie miedzy wanna a sciana), a wanne chcialabym centralnie dac pod oknem i taka, zeby mozna bylo z obydwu stron lezec i gapic sie w niebo...bo okno wyjdzie duzo wyzej niz obudowa wanny (myslalas o tym, ze nie bedzie rowno z oknem?)

ewa72_krakow
31-07-2012, 20:09
c.d. co do lazienki - po szybkim podgladzie na projekt - zawsze mozna wieksza wanne kupic lub bardziej ja wydluzyc obudowujac :D i juz po problemie co zrobic po bokach...:wiggle: i jak tu nie zglupiec??

ewa72_krakow
19-08-2012, 20:56
Witam ponownie, w zeszlym tygodniu teren pod dom byl niwelowany (dawno temu bylo tam pole orne i nikt pozniej tego nie rownal), wiec trzeba bylo to zrobic, jutro przychodzi geodeta do tyczenia - podobo potrwa to ok. 3 godzin. W zwiazku z powyzszym, musze szybko podjac decyzje w zw. "uklad wodno/kanalizacyjny" i wybrac jedna wizje na kuchnie i lazienke..
Czuchacz - w koncu mamy obliczenia na wiezbe - potrzeba jej prawie 22m3, a co do kosztow to nie wiem, bo czekamy na wycene...pozdr. ewa

czuchacz
23-08-2012, 13:07
Witaj Ewo po długiej przerwie wakacyjnej:) ale Ci zazdroszczę że już ruszyliście z budową ;) my po przerwie wakacyjnej i spotkaniem z rodziną daliśmy do przeliczenia dach na tradycyjną więźbę:)) więc wielce prawdopodobne, że my również będziemy mieć tradycyjną z nie wiązary..cena wiązarów jest jednak zdecydowanie droższa,dostaliśmy wycenę z 3 firm ceny wahają się od 26 tys. 29 tys. do 32 tys, tak więc czekamy do następnego tygodnia jak nam cieśla wyliczy więźbę:)) z dobrych wieści to w końcu mam dekarza z normalną ceną :wave: a ze złych wciąż czekamy na decyzję kredytową .:sick: czuję się zlustrowana ;) banki wymagają coraz więcej dokumentów..jakiś koszmarek ale co tam jesteśmy pozytywnej myśli:wiggle: ja nadal nie wiem jak rozwiązać łazienkę i kuchnię:):) czekam na Twoje wizje kuchni i łazienki:)
czy to możliwe by tylko 2 osoby budowały ten dom????

ewa72_krakow
23-08-2012, 15:07
Witaj Anetko, widocznie jestesmy pionierkami tego projeku ;)
Wychodzi na to, ze w przyszlym tygodniu robimy fundamenty. Co do lazienki - po roznych pomyslach, kilkunastu rozwiazaniach, w koncu zdecydowalismy. ze podlaczenia zostaja tak, jak w projekcie :D, jedynie co, to przesuniecie scianki o 30-50cm, prysznic bez brodzika. Bedzie dodatkowy wc w przedpokoju. Kuchni nie mialam w planach zmieniac - jedynie zlew troche do przesuniecia w strone lodowki i zamiast blatu od salonu chce miec wyspe ,ale to jeszcze daleka melodia...

ewa72_krakow
23-08-2012, 15:14
Co do tego przesuniecia scianki w lazience, musze poszukac jakis zdjec jak to wyglada, jezeli po jednej stronie drzwi masz umywalke, a po drugiej prysznic - jakos mi to nie pasuje, zeby wszystko bylo rowno z framuga...a poza tym pytanie, na jaka szerokosc bedzie prysznic (czyli miedzy sciana a drzwiami), no bo tam bedzie szklana tafla.

czuchacz
23-08-2012, 20:18
Witaj ponownie Ewo:)
ja u siebie łazienkę widzę tak, że przesunę ściankę o 50 cm, szerokość prysznica 100x120 , drzwi zmniejszam na 70 cm, blat z umywalką na 60 cm stąd przesunę drzwi w stronę prysznica, i Ewo gdzie w końcu umieszczacie małe wc , kosztem części spiżarki czy gdzieś indziej?aaa i oczywiście również nie chciałabym mieć baltu od strony salonu dlatego planuje wysoką półwyspę połączoną ze ścianą z siedzeniem od kuchni...ale mi do tego tak daleko...i też już chciałabym kopać fundamenty:)

ewa72_krakow
23-08-2012, 21:06
Male wc bedzie w czesci spizarki od gory, czyli przy kominie - to jedyne sensowne miejsce - zastanawiam sie tylko nad drzwiami do niego, bo mozna zrobic od strony drzwi wejsciowych, ale mozna i zrobic od strony wejscia do salonu i wtedy moglyby sie otwierac do srodka wc...tego jeszcze nie wiem.
Dlaczego zmniejszasz drzwi do lazienki? - chyba takich nie ma w standarcie, poza tym przy dodaniu tych 50cm wszystko "zmiesci sie" na tej scianie. Z tego, co zaobserwowalam na zdjeciach, to "szklana scianka" od prysznica lepiej wyglada jak jest zaraz przy framudze, a jezeli "chodzi" o umywalke to lepiej, jak jest odsunieta od framugi (mam nadzieje, ze zrozumiesz moj belkot :))

czuchacz
23-08-2012, 21:47
rozumiem:) też myślałam o drzwiach na ścianie od salonu czyli na ściance z kominkiem i tu jakoś nie widzę tych drzwi ..kominek a obok drzwi...tuu mamy również dylemat , no i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę to że ścianą z kominkiem to ściana nośna ..ale bardziej mi się widzą drzwi od salonu..i bądź tu madry...odnośnie drzwi w łazience to 70 cm, bo takie mamy w obecnej i są wystarczające a 10 cm niby nie dużo a robi różnię na ścianie z umywalkami.. kibelek próbujemy schować w wnęce kosztem korytarza ... ale zobaczymy, jak ze wszystkim:) ... a mam pytanie odnośnie dachu robicie czterospadowy czy tak jak w projekcie czterospadowy z dodatkiem na garaż (nie wiem jak to inaczej opisać:):))

ewa72_krakow
24-08-2012, 06:26
rozumiem:) też myślałam o drzwiach na ścianie od salonu czyli na ściance z kominkiem i tu jakoś nie widzę tych drzwi ..kominek a obok drzwi...tuu mamy również dylemat , no i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę to że ścianą z kominkiem to ściana nośna ..ale bardziej mi się widzą drzwi od salonu..i bądź tu madry...odnośnie drzwi w łazience to 70 cm, bo takie mamy w obecnej i są wystarczające a 10 cm niby nie dużo a robi różnię na ścianie z umywalkami.. kibelek próbujemy schować w wnęce kosztem korytarza ... ale zobaczymy, jak ze wszystkim:) ... a mam pytanie odnośnie dachu robicie czterospadowy czy tak jak w projekcie czterospadowy z dodatkiem na garaż (nie wiem jak to inaczej opisać:):))

No wlasnie - kominek i drzwi - oczywiscie, z nie pasuja obok siebie, wiec sprawa sie rozwiazala :yes:, co do szerokosci drzwi - jezeli mowisz, ze wygodnie sie uzytkuje i sa normalnie do kupienia - to jestem na tak. Jezeli chodzi o dach, to bedziemy miec calkowicie taki sam, jak w projekcie, tylko wiecej przestrzeni do zagospodarowania pod dachem - aha, mamy juz przeliczone i roznica w cenie miedzy tym gotowym, a tradycyjnym wychodzi ok 13-15tys, oczywiscie na korzysc tradycyjnej wiezby, koszt robocizny za polozenie calego dachu (czyli wiezba, dachowki i ta cala reszta) - 70pln za m2. Gorzej, bo nie wiadomo ile nam wyjdzie fundament - z kazdej strony mamy spadki i nierowny teren (w kazdym narozniku jest inna wysokosc od 1m do 1,8m - juz po zniwelowaniu terenu - jakas masakra), no ale jak sie chcialo dzialke na stoku to plac i placz ;)

ewa72_krakow
26-08-2012, 09:56
Witam ponownie, przepisy mowia, ze minimalna szer. drzwi wew. to 80cm, wiec nie wiem jak to z tymi 70-tkami (chociaz sama bym dala takie do wc-musze zapytac KierBud). Poza tym, co do przepisow - w adaptacji projektu nie ujelismy zwiekszenia grubosci izolacji scian i teraz musielismy "zmniejszyc" dom, zeby zew. wymiary zgadzaly sie z projektem...tak samo dotyczy to zmiany dachu - bedzie taki, jak w projekcie, bo ponowne zlozenie papierow o PNB nie wchodzi w gre (no coz, czlowiek uczy sie na bledach - szkoda tylko, ze na wlasnych :(

czuchacz
27-08-2012, 20:47
Witaj Ewo szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie, by ktoś robił problemy przy zmniejszeniu drzwi do 70 , my chcemy zrobić 70 w obu łazienkach i w pokoju nr 3 , KierBud się zgodził więc chyba ok, a co do zmian poważniejszych jak dach to rzeczywiście w adaptacji należy ująć, jeszcze nie otrzymaliśmy wyceny więźby tradycyjnej ale dobrze wiedzieć jak tam u Ciebie wypadło, choć inny region to zawsze jakieś porównanie jest:) i Twoja cena 70 zł całkiem przyzwoita :))co do fundamentów to u nas płasko ale szczerze mówiąc dla widoków skarpy wolałabym jednak Twoją działkę:) wiadomo większy koszt ale jaki bedziesz mieć efekt:)i już się nie mogę doczekać budowy :)przebieram już nóżkami;)))pozdr

czuchacz
29-08-2012, 22:40
mamy kredyt i czas się budować:wave: w piątek przyjeżdża koparka powalczyć z humusem, w następnym tygodniu geodeta tyczy i kopiemy fundamenty:) Ewo nasunęło mi się pytanie ze stropem czy zostawiacie drewniany ?

ewa72_krakow
30-08-2012, 07:54
no to gratuluje pierwszego zwyciestwa :). Strop zostawiamy drewniany, bo jest o polowe tanszy. My nadal jestesmy w oczekiwaniu na ekipe, ktora "konczy" w tym tygodniu inna budowe :( dwa tygodnie straty czasu...

czuchacz
04-09-2012, 18:41
Witaj Ewo:)my również zostawiamy strop drewniany, ciągle czekamy na wycenę więźby, ale jak na moje oko to strasznie dużo Wam drewna 22 kubiki??chyba,że surowego do przetworzenia, bo nam powiedzieli, że maksymalnie 11 kubików już gotowego drewna. Nasza ekipa budowlana mnie zaskakuje oczywiście pozytywnie są szybcy:) mamy już wytyczony domek:)jutro wchodzą panowie z kopaniem fundamentów a w sobotę planują już zalać betonem...jak dla mnie szook..ale dobrze dobrze niech się coś dzieje na działce:) okazało się, że nasza działka nie jest taka prosta różnica w spadzie do 2 metrów...więc też nas będzie kosztować podnoszenie do jednego poziomu..i tak coś czuję, że będziemy budować równocześnie:))pozdrowienia

ewa72_krakow
05-09-2012, 06:28
Czesc Anetko - my tez dzisiaj zaczynamy, wlasnie czekamy na "koparkowego", panowi o ekipy juz sa, wczoraj przwiezli nam druty, dzisiaj maja byc deski szalunkowe - mam nadzieje, ze u nas tez tak pojdzie sprawnie jak u Was.
Co do wyliczen na wiezbe, to pewnie dlatego, ze sa inne parametry obciazeniowe np. wnpm, snieg, wiatr (a jest u nas pierunski, wiec na pewno mamy dodatkowo dolozone-kierbud mowil, ze mamy obliczona b.solidna konstrukcje). Poza tym, mamy wyliczona kompletna wiezbe w ilosciach i rozmiarach (np. laty, czy kontrlaty - czyli calusienkie drewno jakie bedzie potrzebne na dach) :)

ewa72_krakow
05-09-2012, 17:04
17.30 koparka skonczyla kopac, do pomocy zostala zawezwana ciezarowka do przewozenia ziemi, zeby koparka juz jutro nie musiala przyjezdzac - oczywiscie nie za darmo. No to chyba na dobre rozpoczely sie roboty :wave:

czuchacz
05-09-2012, 20:19
Gratulacje:))taka koparka a tak cieszy:)) my właśnie po rozmowach z cieślą i koszt więźby wychodzi nam zbliżony do wiązarów ..i teraz nie wiemy co robić..w zasadzie przy więźbie niby większe poddasze z drugiej strony wiązary lepiej impregnowane echhh mamy czas do soboty, bo ponoć jeśli więźba to trzeba wzmocnić ścianki działowe w korytarzu i zrobić pod nie fundament, czy Wam też tak doradzili??

ewa72_krakow
05-09-2012, 20:46
Ma byc dodatkowe wzmocnienie w suficie, calkowicie niewidoczne (miedzy kuchnia a salonem, od kominka do okna) - tylko tyle wiem, ale na pewno nie to, o czym Ty piszesz (dodatkowy fundament i grubsze scianki dzialowe - nie, nie, nie). Poza tym cos sie nie zgadza z ta wiezba - masz o polowe mniej wyliczona, a 4x drozsza? to po ile jest m3 drewna na wiezbe, bo u nas na ta chwile to 750 za m3...(z moich wyliczen wynika, ze u Ciebie m3 drewna na wiezbe wychodzi ponad 3000 - chyba jednak nie nadaje sie do obliczen... nic z tego nie rozumiem). Trzeba poszukac innego tartaku i kogos, kto to dobrze przeliczy - pytalas kierbud, co on na to? i pisz, pisz co sie dzieje - zakladasz dziennik na FM?

czuchacz
06-09-2012, 19:48
witaj Ewo:) w skrócie u nas wygląda tak,że kubików drewna (wszystkiego ze stropem) wyszło 18 cena 1 kubika 800 zl netto (cena w tartakach wszędzie taka sama, czyli sztywna...zmowa , a powydzwaniałam i odwiedziłam kilka...;))) czyli około 14000 drewno do tego cieśla policzył 10 000 za robociznę , z dachówką 80 zł za metr...i teraz wraca koncepcja wiązarów, bo tak liczymy liczymy i wychodzi, że u nas po cenach tutejszych wiązary wychodzą w tej samej cenie co więźba...decyzję mamy podjąć do soboty rano więc trochę nam umysły parują:))) z innej beczki :) tak mi się wydaje,że na FM to ja się nie nadaję, brak czasu na czytanie o pisaniu nie wspomnę....ale z chęcią poczytam Twój:))
dziś wykopali nam fundamenty i jakiś ten domek mały się wydaje:))) może będzie nam rósł wraz ze wzrostem murów:))) pozdrawiam

ewa72_krakow
06-09-2012, 20:18
Witaj Anetko, tak myslalam, ze juz calosc z robocizna podalas, pamietaj o tym, ze wiazary to tylko wiazary czyli konstrukcja dachu - pozniej i tak trzeba zamowic drewno na te laty i kontrlaty, polozenie folii, czy pelnego deskowania i dopiero dachowka (my raczej nie robimy deskowania).
Ponizej +/- nasze podliczenia (takie, jakie dostalismy):
wiazary 35000 + transport + robocizna 11200 + laty, kontraly ok. 5000 = wychodzi dobrze ponad 50tys + oczywiscie dachowka
wiezba z tymi latami i innymi 16500 + robocizna 19600 = ok. 36000 + oczywiscie dachowka
wiec roznica wychodzi znaczaca...prawie na zakup dachowki ;)

78MARCIN
08-09-2012, 18:59
Witam
W Lipcu zaczeliśmy budowę Z176 GP pod Wrocławiem

78MARCIN
08-09-2012, 19:03
Obecnie mamy wykonany stan zero

ewa72_krakow
08-09-2012, 19:31
78Marcin, witaj w klubie. Fajnie, ze sie ujawniles ;) - zawsze to wiecej ludzi do wymiany doswiadczen, podpowiedzi i innych "dyrdymalow" dot. tego samego projektu. Zazdroszcze stanu zero. Jak zapewne wczesniej czytales/as my z czuchacz dopiero zaczynamy w ziemi grzebac...Moze cos wiecej ujawnisz ze swojego budowania? Przede wszystkim napisz, czy robisz jakies zmiany w projekcie.

78MARCIN
08-09-2012, 19:47
Dokonaliśmy małej zmiany w projekcie powiększając najmniejszy pokój z 10 do 16 metrów, praktycznie bez kosztów dodatkowych, zaplanowaliśmy też dodatkową toaletę dzieląc spiżarkę i jak na ten moment nie mamy więcej zmian.
Załączam zdjęcia ze stanu zero ( najnowszych jeszcze nie mam).
135469135470

ewa72_krakow
08-09-2012, 20:00
Dokonaliśmy małej zmiany w projekcie powiększając najmniejszy pokój z 10 do 16 metrów, praktycznie bez kosztów dodatkowych, zaplanowaliśmy też dodatkową toaletę dzieląc spiżarkę i jak na ten moment nie mamy więcej zmian.
Załączam zdjęcia ze stanu zero ( najnowszych jeszcze nie mam).
135469135470

Oooo matko, jak mi daleko do takiego widoku u mnie :(.
A przepraszam jak to powiekszyliscie pokoj - strata lazienki czy garazu? Z tym dodatkowym wc, tez tak robimy.

78MARCIN
08-09-2012, 20:07
ściana frontowa pokoju przy garażu jest wyciągnięta do przodu na równi ze ścianą salonu ( tak jak na zdjęciu ) nie tracąc ani łazienki ani garażu, w sumie teraz jest tylko mniejsze zadaszenie nad wejściem na szerokość drzwi i okna łazienkowego, ale uznaliśmy że lepiej mieć większy pokój :)
Spokojnie tylko się wydaje, że daleko, nam stan zero zajął 12 dni ze wszystkim

ewa72_krakow
08-09-2012, 20:46
ściana frontowa pokoju przy garażu jest wyciągnięta do przodu na równi ze ścianą salonu ( tak jak na zdjęciu ) nie tracąc ani łazienki ani garażu, w sumie teraz jest tylko mniejsze zadaszenie nad wejściem na szerokość drzwi i okna łazienkowego, ale uznaliśmy że lepiej mieć większy pokój :)
Spokojnie tylko się wydaje, że daleko, nam stan zero zajął 12 dni ze wszystkim

To teraz rozumiem skad to powiekszenie pokoju, a ja bardzo chcialam miec dokladnie takie zadaszenie - z tego miejsca jest najlepszy widok
135498135499
a ponizej zdjecie po odwiedzinach koparki no i chyba tu widac jaki spadek jest, ale tylko z jednej strony, bo po przekatnej bylo 3.5 m
135501
Mam nadzieje, ze teraz to juz czesciej bedziesz tu bywal i uaktualnial swoje postepy...i oczywiscie uczestniczyl w "debatach" na temat naszego projektu ;) moze ktos jeszcze sie uaktywni :) pozdr. ewa

czuchacz
11-09-2012, 08:45
Witam. Ewo piękne widoki :)u nas powoli rosną ścianku fundamentowe i kazda cegiełka nas cieszy:) powiększenie pokoju kosztem tarasu to dobry pomysł, u nas już na to za późno:( no cóż będzie większy taras i mamy nadzieję, że malutki pokoik nam wystarczy:)ostatecznie zdecydowaliśmy się na wiązary z poddaszem uzytkowym 21m (nie za wiele ale musi starczyć) znaleźliśmy firmę, która za wiązary z montażem chce 26 tys. więc nie jest źle:):) oby pogoda nam dopisywała i niech się mury nam pną:) jak nadal myślę jak z tą łazienką i kuchnią :)))pozdrawiam aaa super, że Marcin się dołączył do grona budujących, czekamy na wymianę doświadczeń:)

ewa72_krakow
12-09-2012, 04:43
Wczoraj lali nam beton na lawy fundamentowe - cale 29,8 m3 (wczesniej bylo deskowanie i robienie zbrojenia) - tydzien przerwy i wtedy dopiero beda ukladac bloczki, ktore tez beda zalewane betonem...jakim Wy "systemem" budujecie, ze tak Wam szybko poszlo/idzie z tymi fundamentami? Jak zrobie zdjecia tego co zrobione to podesle, moze wtedy sie okaze o co kamon ;).
Super Anetko, ze rozwiazaliscie problem z wiezba - zawsze to mniej do myslenia ;) Jezeli idzie o lazienke, to doszlam do wniosku (po tylu kombinacjach :bash:), ze zostawiam uklad taki, jaki jest dolaczony do projektu, powiekszam o te 50cm, a we wnece, ktora mi zostanie przy wannie wstawie pralke - wiem, u Ciebie problem rozwiazany z pralka, bo robisz sobie pralnie, ale tez pamietam, ze chcesz wstawic dwie umywalki i na kibelek na tej scianie juz nie bedzie miejsca...a decydowac trzeba sie szybko, bo podlaczenia niedlugo. Ja w ktoryms momencie chcialam dac wc na sciane, gdzie jest prysznic (dokladnie po przeciwnej stronie niz umywalka) - jest tam na to miejsce - nie musialabys zabierac miejsca z przedpokoju. Niestety w moim przypadku, jezeli chce schowac pralke w lazience, to ten pomysl odpada (chociaz, jeszcze caly czas sie bije z myslami, gdzie ta pralke upchac: spizarka czy lazienka). Dawaj znac, jak cos wymacisz - moze zapytaj dziewczyn na FM z "projekt lazienki - wizualizacje" o pomysly. pozdr. ewa

ewa72_krakow
12-09-2012, 22:03
Witajcie, to znowu ja :rolleyes: - mam zdjecia co zostalo wykonane
136396136397
Dzisiaj jeszcze bylo b.cieplo, a deszcz zaczal padac po 18, wiec mezu caly dzien gonil i polewal beton...

paulina0100
24-09-2012, 17:34
Witam wszystkich!!!
My z mezem rowniez myslimy o tym projekcie dla nas, ale to wszystko jeszcze przed nami... dopiero w przyszlym roku bedziemy mogli na powaznie myslec o naszym z176.. juz nie moge sie doczekac.. a narazie pozostaje nam cieszyc sie z Wami i sledzic postepy...
pozdrawiam Paulina

ewa72_krakow
24-09-2012, 19:35
Witaj Paulina, rok szybko zleci - juz teraz pewnie zaczniesz myslec o zmianach w projekcie, a potem zmianach w zmianach :D i tak bedzie sie to ciaglo, az do momentu zrobienia fundamentow, a i tak na koncu bedzie poploch czy aby na pewno tak bedzie dobrze :yes: (wlasnie jestem na tym etapie). Jutro bedzie lany beton do bloczkow szalunkowych, wiec po tym przesle zdjecia...

ewa72_krakow
26-09-2012, 19:58
Witam ponownie - zamiast wczoraj, wklejam dzisiaj (wczoraj rano lalo i betoniarka by sie mogla zakopac, wiec przeniesli na dzisiaj)
widok ogolny
138717
od strony PG
138718
a zdjecie ponizej pokazuje jaki mamy wysoki fundament (ok. 2m) z przodu domu...
138720
W przyszlym tygodniu malowanie, ocieplanie fundamentow, odwodnienie i uziemienie wokol domu (uziom byl zrobiony w fundamencie, ale fundament zostal oblozony folia, wiec delikatnie zasugerowalam, ze to nie bedzie dzialac...i "wsadzilam kij w mrowisko" - dlatego bedzie robiony jeszcze raz

ewa72_krakow
26-09-2012, 20:20
moze teraz troche wieksze zdjecie mi wyjdzie....
138735

ewa72_krakow
26-09-2012, 20:26
moze uda mi sie wstawic wieksze...
138736138737138738

ewa72_krakow
19-10-2012, 21:03
Ale tu cicho, gdzie sie podzialiscie? U mnie wlasnie wylali dzisiaj chudy beton - dalismy drugie tyle mocnieszy niz w projekcie.
Doszly nam nowe zmiany: zwezilismy hol o 20cm, lazienka powiekszona jednak o 60cm (obok wanny bedzie wneka i na sama scianke dzialowa potrzeba ok. 12-15cm...), pokoj sasiadujacy z salonem bedzie zmniejszony od strony holu o 50cm (robie tam wneke na szafe), ale tylko do drzwi. Zmienila sie znowu koncepcja tak zwanej spizarki - bedzie kibelek, ale tam, gdzie mialam zrobic szafe, bedzie jednak bezposrednie przejscie do kuchni...No to na razie tyle.
Pozdrowienia dla Wszystkich budujacych i podpatrujacych :).

paulina0100
24-10-2012, 19:53
Witaj Ewa! faktycznie cicho tu... ja niestety nie mam narazie czym sie chwalic ale Twoje postepy podziwiam i... zazdroszcze tych widokow... Super naprawde!!!
A moze udaloby Ci sie wkleic skan Twojego projektu juz po zmianach?? byloby super...
pozdrawiam p.

czuchacz
24-10-2012, 20:25
Rzeczywiście ucichło tu ale Ewa kusi i pojawiają się wpisy;)) u mnie stoją już mury:)jak przegram zdjęcia na komp to wkleję:) w piątek (jak będzie pogoda przyjeżdżają wiązary, 3 dni i szkielet dachu już będzie...kurcze jak to cieszy:wiggle: Ewo ale poddałaś mi pomysł z tym przesunięciem ścianki pokoju, ja wprawdzie nie planuję tam szafy ale ładna konsolka w przestronniejszym korytarzu będzie wyglądać super tak więc skorzystam z Twojego pomysłu i tez tak zrobię:)) okna mamy już zamówione, drzwi zewnętrzne wybrane, chcemy jeszcze w tym roku ocieplić ale bez struktury (sam styro klej siatka, reszta na wiosnę) plany mamy takie, że o ile zima będzie łagodna to elektrykę kanalizację robimy w zimie, by początkiem marca (oczywiście przy pogodzie) robić tynki wewnętrzne - ekipa już zarezerwowana i ruszyć z całą resztą:)) pozdrawiam wszystkich a w szczególności Ewę która podsuwa świetne pomysły i dzielnie podtrzymuje nasz wątek z176:))

ewa72_krakow
24-10-2012, 20:32
Witaj Ewa! faktycznie cicho tu... ja niestety nie mam narazie czym sie chwalic ale Twoje postepy podziwiam i... zazdroszcze tych widokow... Super naprawde!!!
A moze udaloby Ci sie wkleic skan Twojego projektu juz po zmianach?? byloby super...
pozdrawiam p.

Postaram sie, ale sama musze najpierw naniesc zmiany ;). Paulina0100, jak zaczniesz sledzic na biezaco inne posty, to zobaczysz jakie tempo niektorzy utrzymuja :)

Wlasnie dzisiaj zaczeli nam stawiac sciany - zobaczymy ile to potrwa. Zapomnialam napisac wczesniej, ze zamowione juz mamy drewno na wiezbe - powinno byc pod koniec pazdziernika i w ogole nie mam pojecia jaka dachowka bedzie :confused:. (musze przegladnac PnB co do kolorow). Zwiekszamy okno w salonie na 180 szer i w kuchni (ale do konca nie jestem jeszcze przekonana - a 100% decyzja musi byc podjeta na dniach), likwidujemy okno w PG na rzecz drzwi, nie bedzie okna w spizarce, a w garazu zmniejszamy. Kurcze, okno tarasowe z niskim progiem wycenili nam na 14tys - chyba jednak nie bedziemy takiego miec (caly czas nie moge w to uwierzyc :jawdrop: - chyba jeszcze raz zapytam).

78MARCIN
25-10-2012, 20:19
144217144218
Witam wszystkich, chętnie zobaczymy zdjęcia :)
U Nas tez powoli domek rośnie, ale z tego co pisze czuchacz daleko Nam jeszcze do tego stanu. My też zdecydowaliśmy się na wiązary, proszę o podpowiedź skąd zamawiałaś wiązary i w jakiej cenie (bo my oferty dostaliśmy z dużymi rozbieżnościami). Zastanawiamy się jeszcze nad wysokością wnętrza, w projekcie są 3 metry, czy robicie taką wysokość czy coś zmieniałyście.
W tej chwili nasz domek wygląda tak :)

ewa72_krakow
25-10-2012, 21:11
144217144218
Witam wszystkich, chętnie zobaczymy zdjęcia :)
U Nas tez powoli domek rośnie, ale z tego co pisze czuchacz daleko Nam jeszcze do tego stanu. My też zdecydowaliśmy się na wiązary, proszę o podpowiedź skąd zamawiałaś wiązary i w jakiej cenie (bo my oferty dostaliśmy z dużymi rozbieżnościami). Zastanawiamy się jeszcze nad wysokością wnętrza, w projekcie są 3 metry, czy robicie taką wysokość czy coś zmieniałyście.
W tej chwili nasz domek wygląda tak :)

nie wiem do kogo to pytanie, ale odpisze - jestesmy dokladnie na tym samym etapie (tylko sciany z porothermu) - teraz wszystko zalezy od pogody :). Pisalam kiedys, ze zrezygnowalismy z wiazarow na rzecz wiezby (koszty o polowe taniej) oczywiscie byl nowy projekt robiony - dzisiaj chcieli juz nam nawet przywiezc, ale nie mamy gdzie zlozyc (musimy czekac na "koparkowego", bo bedzie jeszcze nawozona ziemia)...Wysokosc 3m zostawiamy.

A teraz ja mam pytanie, czy zostawiliscie wysokosc okna od podlogi na 85cm jak w projekcie? Szczegolnie idzie tu o kuchnie...

czuchacz
26-10-2012, 07:09
Witam:)odpowiadając w kolejnośći:)
Rzeczywiście z wiązarami rozbieżności są i to nie małe, my robiliśmy wycenę w 3 firmach wybraliśmy Blach-dek z Wolsztyna (lubuskie), bo robi w naszym regionie dużą ilość wiązarów, sprawdzeni i polecani przez kierownika budowy, całość tj., wiązary, łaty, kontrłaty transport i montaż kosztował nas 27 tys. projekt wiązarów ze stryszkiem użytkowym 21m przy 1,9 wysokości. Marcin a Tobie ile wycenili i skąd bierzecie? Wysokość zostawiliśmy 3m lubimy wysokie pomieszczenia:)
Odnośnie okna w kuchni to my mamy 92 tak aby szafki kuchenne zrównać z parapetem, odnośnie okien to w salonie powiększyliśmy to małe 150/150 na 180/235, w sypialniach naprzeciw łazienki okna 180/200 lubimy dużo światła.. po wybudowaniu ten sza domek taki stodołowaty się wydaje z licznymi przeszkleniami :)) wierzę, że jak już będzie dach i cała reszta to zmieni swój obraz :)
Pochwaliłam się dwa dni wcześniej, że dziś wiązary montują...i :mad: opóźnienie..mają zacząć jutro oby... bo pogoda nam tu dopisuje jeszcze przez kolejny tydzień, a chcielibyśmy pokryć membraną by wiązary nie mokły...zobaczymy
Pozdrawiam wszytskich Aneta

ewa72_krakow
26-10-2012, 09:08
Witajcie,
Anetko - podobno nie zostawia sie styropianu bez zabezpieczenia na zime (czy jakos tak) - wiec zastanowcie sie, zeby na wiosne dodatkowych kosztow nie bylo...
Mam pytanie: jaki macie wymiar drzwi zewnetrznych??? - bo w projekcie sa strasznie niewymiarowe. Co do okna w kuchni: na tym etapie zawsze jeszcze mozna dolozyc od podlogi kilka cm pustaka, cegly czy "czegos tam" - tez chce miec parapet rowno z blatem, a caly czas wydaje mi sie, z zabraknie przy wysokosci 85cm...
Super cena za wiazary z montazem i transportem :) No to widze, ze jestes sporo przede mna....

ewa72_krakow
26-10-2012, 09:18
tak na szybko
144284144285144286

czuchacz
26-10-2012, 09:34
Witam ponownie,
na styropian nakładamy siatkę z zaprawą, tylko struktura baranek na wiosnę, drzwi zewnętrzne 90, tak parapet chcę mieć równo z blatem, a w zasadzie blat przy oknie bez parapetu:)

ewa72_krakow
26-10-2012, 10:09
Witam ponownie,
na styropian nakładamy siatkę z zaprawą, tylko struktura baranek na wiosnę, drzwi zewnętrzne 90, tak parapet chcę mieć równo z blatem, a w zasadzie blat przy oknie bez parapetu:)

a wiec musze "podniesc" dolna granice okna w kuchni :) - dzieki

78MARCIN
26-10-2012, 16:22
Witamy, odnośnie wiązarów to najkorzystniejszą ofertę otrzymaliśmy od firmy Burkietowicz 28 tys. brutto, napiszemy również to tej firmy którą podałaś :) Widzę również info o oknach, jeżeli można podpytać na jaką firmę się zdecydowaliście, bo przy każdej opinie o jakości są bardzo różne i często jakość nie idzie w parze z ceną.
Czekamy oczywiście na zdjęcia :)

czuchacz
26-10-2012, 16:56
Witaj Marcin, na okna zdecydowaliśmy się z HeKaPlast robią na Schuco (Schuco sprawdzone przez rodzinę i znajomych), spodobały nam się, dobre mają parametry okna ,poniżej wklejam parametry okna 150/150 , my za wszystkie okna wraz z roletami zewnętrznymi z silnikami, ciepłym montażem płacimy 29 tys. (zaznaczam, że powiększaliśmy okna)

System: HeKaPlast SchucoCT70
Kolor: 2 X G.OAK,2 x Golden Oak [49158] 1gru
Szkło: 4-18-4-18-4 UG=0.5
Listwa: Systemowa
U = 1.01
Silnik z prawej strony
Parapet H=90cm
Uszczelka: czarna
Rama: CT70 68mm
Skrzydło: CAVA 83mm
Okucie: R 4grz. + DFE,UR 4grz+MSL+DFE
Listwa podokienna: schuco + termoizolacyjna taśma rozpręSna
Ramka międzyszybowa:Swisspacer kolor jasny brąz
wyp.wrębu okuciowego: czarna uszczelka w dolnej części ramy
Klamki: Schuco Acustik F9

czuchacz
26-10-2012, 17:27
nasz domek w trakcie budowy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1c89b0e449f02c9.html#
http://images49.fotosik.pl/1668/472ed47b3b8d3234gen.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64950c77b7801693.html#
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7cdd2afd926fe32b.html#

a to działeczka przed budową
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ee84055938097223.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33e585bbe36a6423.html#

czuchacz
26-10-2012, 17:45
http://images44.fotosik.pl/464/33e585bbe36a6423gen.jpg

czuchacz
26-10-2012, 17:48
http://images44.fotosik.pl/464/8d42ceee33511fccgen.jpg
trochę niewyraźne te zdjęcia bo z telefonu..

czuchacz
26-10-2012, 17:57
http://images44.fotosik.pl/464/9ff8fc60803e6161gen.jpg
http://images35.fotosik.pl/1677/d097cbe2296bb09fgen.jpg[img]
[img]http://images49.fotosik.pl/1668/f3851fd7aebf568b.jpg
http://images43.fotosik.pl/1602/b3784455ae9253b1gen.jpg
i poszalałam z ilością zdjęć:))

78MARCIN
26-10-2012, 18:01
Super :) tak Nas zaciekawiło z jakiego materiału budujecie i jaką wysokość ma bloczek?

ewa72_krakow
26-10-2012, 21:29
Czuchacz fajne zdjecia, super dzialeczka. Piszesz o cieplym montazu okien - to ile macie tego ocieplenia? My dajemy najlepszy z austrotherm 15cm - musielismy "wjechac" scianami do srodka, zeby zew. wymiary zgadzaly sie jak w projekcie i dlatego tylko dodalismy 3cm (nie pomyslelismy wczesniej zeby zrobic projekt zamienny, ktory jest tutaj wymagany).
Co do okien my zrobilismy wycene na najzwyklejsze w oknoplast, w punkcie bardzo polecanym ze wzgledu na kontakt a przede wszystkim na montaz (to najczestsza przyczyna ewentualnych problemow) oraz rolet bez silnikow (tylko dla okna tarasowego-duze) - dosc czesto tutaj wylaczaja prad i ciezko by bylo zyc "w niemocy" zasloniecia lub otwarcia takich rolet ;).
Zmniejszamy wysokosc otworu na drzwi zew. do 215cm.

czuchacz
27-10-2012, 20:08
Witam
Niestety nie pamiętam jaka jest wysokość bloczka, wiem że na metr wchodzi około 10 sztuk (lokalna hurtownia sprowadza ceramikę z Niemiec, o ile mi wiadomo ten pustak jest większy od polskiego)
Dzisiaj pełna zapału pojechałam na budowę zobaczyć wiązary...a tam tylko kotwy przymocowane...Panowie montowali je od 8 do 13 powoli, dokładnie i dobrze.. a poniżej efekt ich dzisiejszej pracy
http://images42.fotosik.pl/639/42cffd0a4a1e161bgen.jpg
http://images43.fotosik.pl/1604/20f759463eea8f33gen.jpg jak się wpatrzyć to na wieńcu widać metalowe kotwy
http://images50.fotosik.pl/1723/072e00a2838a018agen.jpg widok z bliska
a poniżej sarenki, które ostatnio odwiedzają moją działkę:)zdjęcie z daleka by ich nie spłoszyć:)
http://images47.fotosik.pl/1608/57eada06c90197b9gen.jpg

Ewo działeczkę to Ty masz boską z takimi widokami ech.... szkoda ,że u mnie takich nie ma...my ocieplamy styropianem firmy swisspor lambda grafitowy 15cm :)dobre współczynniki i certyfikaty, my też zmniejszamy drzwi do 215, a czy w szerokości poszerzacie, bo my się tak zastanawiamy
pozdrawiam

ewa72_krakow
27-10-2012, 22:39
Zazdroszcze etapu wiezby, u nas wlasnie pogoda sie spierdzielila calkiem (a ma byc jeszcze gorzej) i pewnie prace znowu przystopuja ...
Nie poszerzamy drzwi zewnetrznych, bo za chwile masz i tak przejscie na 90cm (tu nie dajemy drzwi) - wiec calkowicie bez sensu. Macie juz wybrana dachowke? Robicie podbitke, nadbitke czy jeszcze cos innego (u nas bedzie nadbitka). Bedziecie miec ogrzewanie podlogowe? W jaki sposob wyliczylas tak dokladna wysokosc okna w kuchni? (zeby bylo rowno z blatem).

78Marcin - moze Ty masz jakies fajne pomysly, tylko kryjesz sie z udostepnieniem na forum ;) ?

78MARCIN
28-10-2012, 18:51
Jak na razie pomysł mieliśmy tylko z tym przesunięciem ściany z przodu, w większości okna zostawiliśmy bez zmian jedynie zmniejszaliśmy wielkość w garażu i kotłowni bo naszym zdaniem były za duże. Co do drzwi zewnętrznych to również robimy na 215 a szerokość z projektu. O podziale spiżarki na 2 części żeby powstało małe WC już pisaliśmy. Ogólnie domek budujemy metodą gospodarczą więc idzie Nam zdecydowanie wolniej i na bieżąco myślimy co zmienić, a mamy o tyle dobrze, że dom buduje teściu więc nie musimy wszystkiego aż tak pilnować i wspólnie na bieżąco podejmujemy decyzje.
Ale chętnie czytamy, oglądamy Wasze etapy realizacji i staramy się dorzucić coś od siebie :)

ewa72_krakow
30-10-2012, 18:54
Kurcze, znowu nie przyszedl mi email o nowym poscie :mad:...
I nie tak mialo byc 145358...jeszcze dodatkowo tu sie 2.11. nie pracuje, bo by ludzie pozabijali...ale jestem dobrej mysli :).

Co do okien zostajemy przy oknoplast (okna Koncept): bez zmian pokoje, lazienka i tarasowe (dwukwaterowe, przesuwne), zmniejszamy w garazu, poszerzamy w kuchni i salonie na 180, likwidujemy w spizarce i PG (beda drzwi) - na ta chwile mamy wycene na 11500 z montazem (nie szalejemy z parametrami okien, bo beda dodatkowo rolety, poza tym wszystko idzie za "gotowke", wiec troche inaczej wydaje sie kase, jak nie ma podparcia kredytowego ), czekamy z zamowieniem do polowy listopada, bo wtedy dodatkowo maja byc promocje zimowe (a tak poza tym, to jeszcze nawet dziur na okna nie mamy:lol2:, wiec i tak nie da sie zamowic). Szukaj polecane w okolicy salony czy ludzi (a przeszukaliscie biala liste na FM?).

Macie wybrana juz dachowke? Jaka firma i kolor? My dzisiaj bylismy w jednej firmie - czekamy na wycene ceramicznych i batonowych - juz sie boje przy tym dachu...

czuchacz
31-10-2012, 07:28
Witam
Rzeczywiście zima nas zaskoczyła:) a ja wciąż czekam na pozostałą część wiązarów bo Panowie kończą inną budowę..:mad: już nawet się nie chwalę kiedy bedą..Odośnie okien to uważam, że niezależnie od tego czy ktoś buduje się za gotówkę czy za kredyt każdy z nas liczy każdą złotówkę bo wiadomo budowa to taka studnia bez dna...a my szukamy oszczędności na każdym etapie i dlatego ciężko pertraktuję ceny o czym pisałam powyżej :)
Dachówkę wybraliśmy ostatecznie z Koramica ceramiczną Alegrę antracytową angobę trafiliśmy na niezłą promocję więc opłacało się nią zamówić choć wcześniej na 99% zdecydowani byliśmy na Nelskampa :))ale ceny okazje promocje weryfikują wiele rzezy:))
Pzdrawiam ciepło:wiggle:

ewa72_krakow
01-11-2012, 21:06
Witam
Rzeczywiście zima nas zaskoczyła:) a ja wciąż czekam na pozostałą część wiązarów bo Panowie kończą inną budowę..:mad: już nawet się nie chwalę kiedy bedą..Odośnie okien to uważam, że niezależnie od tego czy ktoś buduje się za gotówkę czy za kredyt każdy z nas liczy każdą złotówkę bo wiadomo budowa to taka studnia bez dna...a my szukamy oszczędności na każdym etapie i dlatego ciężko pertraktuję ceny o czym pisałam powyżej :)
Dachówkę wybraliśmy ostatecznie z Koramica ceramiczną Alegrę antracytową angobę trafiliśmy na niezłą promocję więc opłacało się nią zamówić choć wcześniej na 99% zdecydowani byliśmy na Nelskampa :))ale ceny okazje promocje weryfikują wiele rzezy:))
Pzdrawiam ciepło:wiggle:

Oj tak, oj tak - ja tez chce dachowke w tym kolorze - czekamy na wycene, ale tez bedziemy jeszcze pytac, moje faworyty to: koramic alegra, roben: piemont i monza plus (wszystkie duze, a podobno na duzych polaciach najlepiej wygladaja). Robicie wlazy na dach przy kominach? Bo my chyba tak, ale jak zwykle na tym etapie nie na pewno ;). Jakie wybraliscie drzwi zewnetrzne - my musimy za tym wlasnie pochodzic.
Widzialam w okolicy dom z duzymi oknami nie dzielonymi - super to wyglada (chcialam takie, ale wszyscy gadaja, ze jak w sklepie, sprzedawca od okien, ze lepiej dzielone...). Znowu sie zastanawiam czy nie zmienic, bo jeszcze moge. A jak u Was bedzie z tym dzieleniem okien?
Znowu nie mam ifo na mail, ze napisalas posta.....cos sie skichalo :confused:

78MARCIN
02-11-2012, 18:50
Witam, co do dachówki to my również stawiamy na kolor antracytowy, ale firmy jeszcze nie wybraliśmy myślimy o roben, ale pewnie tak jak pisałyście jakaś promocja zdecyduje :) dzisiaj przez cały dzień odwiedzaliśmy salony z oknami i dalej nic nie wiemy, duże rozbieżności cenowe a w sumie jak czytam na forach wszystkie mają wady i zalety i jak zwykle 2 głosy na tak i 2 na nie :) na ten moment najbardziej odpowiadam Nam Drutex. Ewo dobą cenę dostałaś na oknoplast nam wycenili na 15 000 i w sumie wszystko w standardzie łącznie z drzwiami balkonowymi otwieranymi a nie przesuwanymi.
Co do podziału okien to fakt że bardzo ładnie wyglądają duże i nie dzielone, ale od strony funkcjonalnej ponoć gorzej :)

ewa72_krakow
02-11-2012, 20:39
Marcin co do okien, to moze inny salon oknoplasta? Ja "swojego" znalazlam na forum bardzo polecanego przez innych budujacych...Wlasnie dostalam odpowiedz, ze okno o szer. 150cm mozna nie dzielic, ale juz 180 musi miec slupek - wiec pytanie czy warto mieszac (od strony wizualnej) - jedno takie, drugie inne? - dalej sie zastanawiamy...
Firma od dachowki tez polecana z FM: wlasnie dostalismy wycene na monza plus - prawie 20tys, oczywiscie z kompletnym "osprzetem" :) i 4tys mniej na dachowke betonowa IBF. Anetko, a jak u Ciebie wyszlo z wycena? - bo jak na ta chwile, to prowadzisz w budowie :). Oczywiscie, bedziemy dalej pytac, bo na to mamy jeszcze z 2tyg. (trzeba podac rozmiar dachowki przy zbijaniu lat i kontrlat).
Sprawa raczej przyszloroczna, ale juz na tapecie: drzwi zewnetrzne - chcielismy jak najtansze ok. 1500, ale chyba 4-5tys na te najtansze trzeba bedzie dac - macie juz jakies wybrane? Drzwi zew. tyle samo, co brama garazowa? - :confused: jakas masakra.

78MARCIN
03-11-2012, 08:52
Okna nie dzielone wyglądają ładniej, ale jak pytaliśmy w kilku salonach to najważniejsze czy będzie często uchylane, bo jeżeli tak to mówią że lepiej dać ze słupkiem bo jednak to duża powierzchnia okna i mogą po jakimś czasie pojawić się problemy. Oczywiśce dalej szukamy i czekamy na dalsze wyceny okien. Ewo a ta wycena na dachówkę to sama dachówka czy coś jeszcze? Odnosnie drzwi to oglądamy je przy poszukiwaniu okien i jakość nie jest aż tak źle z cenami zależy oczywiście czy chcecie drewniane bo jak nie to spokojnie do 2000 zł można znaleźć. Jedno co jest pewne w większości płaci się za markę więc warto się mocno zastanowić i nie koniecznie brama garażowa musi być hormana bo dostaliśmy cenę po rabacie niby 20 % za 4 600 zł :)

ewa72_krakow
03-11-2012, 18:23
Marcin, te 20tys to wycena za wszystko, co jest potrzebne do pokrycia dachu z folia, rynnami: jak policzylam to dachowki, gasiory, trojniki i te inne od Robena to ok 14500 a reszta ok. 5tys. Jezeli bedziesz chcial to na priva wysle Ci wyceny jakie dostalismy - w poniedzialek damy do wyceny tez firmie (m.in. sklad budowlany, beton), ktora nas od poczatku zaopatruje i zawsze dostosowuje sie tak, zeby dac zawsze minimalnie nizsza cene, albo przynajmniej taka sama jak gdzies indziej:) (super firma - daja na wz, biora zwroty jak cos zostaje). Poza tym bylismy dzisiaj w "naszym" skladzie budowlanym, ale innej miejscowosci tak jakby centrala: maja bramy Wisniowskiego (ktora nam wycenil 1500 nizej niz Hormann) i drzwi zewnetrzne (nawet nazw tych firm nie znam, ale mam katalogi, wiec moge pozniej wypisac), ktore mozna juz za 1,5-2 tys kupic i to z ociepleniem - wiec podsumowujac, zdecydowalismy sie, ze bedzie brama Wisniowskiego i jakies drzwi od nich....po prostu nie szukamy dalej (podobno najlepsze i najtansze drzwi w tym przedziale cenowym to metalowe z drewniana oscieznica).
Co do okien caly czas wymyslamy - teraz jestesmy na etapie, ze jednak w salonie fix, a 150 nie dzielone....kurcze, dopoki nie zamowimy, nie bedzie nic wiadomo na pewno :bash: :)

ewa72_krakow
03-11-2012, 18:29
Marcin, a co do okien, tu chwala firme
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?49341-DOLNO%C5%9AL%C4%84SKIE-bia%C5%82a-lista-solidnych/page11
firma Krysiak - byliscie tam ?
....ja duzo spedzam czasu na necie szukajac i korzystajac z doswiadczenia innych...:)

czuchacz
03-11-2012, 19:26
Witam
Dopiero dziś doczytałam, że Ewo pytałaś parapet zrównany z blatem niestety nie pomogę Ci, bo to Pan od okien mierzył i pytał jak ja chcę a następnie ustalił z Panami od budowy:/ Za kompletny dach tzn. dachówki akcesoria i orynnowanie zapłaciłam 18tys. trafiliśmy na promocje koramica (trwała do końca października w lokalnej hurtowni) stąd decyzja zapadała bierzemy:)My wszystkie okna mamy dwudzielne, wyjątek to to powiększone w jadalni będzie jednodzielne, a do tego największe okno w salonie mamy zwykłe 3dzielne, bo dwudzielne zwykłe przesuwne odradzili nam i rzeczywiście ciężko się przesuwa, za duży ciężar - poczytajcie (sprawdziliśmy w realu) natomiast za bezprogowego hs musielibyśmy zapłacić dwa razy tyle (chodzi idealnie) ale cena nas zabiła, stąd padła decyzja o zwykłych a o dobrych parametrach cieplnych. Drzwi zewnętrzne firma Cal drewniane w kolorze okien wycenione razem z montażem 4,5 tys., ale jak macie jakieś namiary na ładne a tańsze to z chęcią wezmę namiary:)
A poniżej prawie ukończone wiązary:wiggle::wiggle::wiggle:

http://images42.fotosik.pl/648/eac8b88d960c4499gen.jpg

pozdrawiam

ewa72_krakow
03-11-2012, 19:41
Ale zazdroszcze, ale zazdrosze etapu:). No wlasnie ja tez zobaczylam ta oferte na koramic, ale bylo to wczoraj....mowi sie trudno. Co do wysokosci okna w kuchni, wlasnie tak myslalam, ze miedzy soba sie dogadali....

78MARCIN
03-11-2012, 20:16
Dzięki Ewo za sugestie, a można wiedzieć na ile wycenili Ci bramę Wiśniewskiego - my dostaliśmy cenę 4100 i chętnie dowiemy się jakiej firmy są te drzwi może masz stronę www ?
To fakt wiązary robią wrażenie u Nas to wszystko w przyszłym roku, ale już teraz trzeba podejmować decyzje bo zazwyczaj pod koniec roku fajne rabaty dają a przy tych wszystkich kosztach to trzeba korzystać :)
Może robiłyscie jakieś wizualizacje wnętrza bo żona to bardziej na tym etapie się skupia :)

ewa72_krakow
04-11-2012, 05:39
Marcin, brama segmentowa chyba 2800, a uchylna 1600, bez napedu - cos kolo tego - pytalismy o wiele opcji i bylo to na szybko, bo juz po zamknieciu, ale jak tylko bedziemy miec jakies konkrety to bede pisac (ale tak, jak pisalam wczesniej - zdecydowalismy sie na nie). Drzwi jakie maja w ofercie, ceny calkiem przyzwoite, no i zadnych reklamacji, to:
drzwi drewniane -
http://www.doorsy.pl/
http://www.stolpaw.com.pl/
drzwi metalowe -
http://www.stolpaw.com.pl/
drzwi stalowe z drewniana oscieznica -
http://www.frostex.pl/

Anetko, prosze napisz mi jeszcze co do drzwi tarasowych - bedziesz miec przesuwne? - ja mam takie wycenione, ale drazni mnie ten wysoki prog, a wlasnie przeczytalam, ze przy takich normalnie otwieranych drzwiach jest niski prog....(chociaz tez sie naczytalam, ze przy niskim progu w zimie jest katastrofa;)) - zwariowac idzie z tymi oknami :confused:

ewa72_krakow
04-11-2012, 05:52
AAA, Marcin ja nie robilam zadnych wizualizacji, tylko godziny spedzone czy to na forum czy ogolnie na necie w ogladaniu zdjec czy projektow (forum dodatkowo tez pelni role doradcza :), wiec naprawde warto (chociaz zdarzaja sie pyskowki))- co ci sie podoba, pasuje, a przede wszystkim pod swoje upodobania - jakis ogolny zarys jest (wyrysowany w zeszycie). Ktos kiedys napisal, ze budowa domu powinna zaczac sie od konca, czyli od zaprojektowania wnetrz...

A tak poza tym zbiera nam sie woda nad domem, dobrze ze zrobiony drenaz opaskowy, tyle ze trzeba bedzie chyba robic drugi, pod skarpa (na studnie jest za malo wody) - dlatego znowu mamy zamowiona koparke (ciekawe ile razy jeszcze przyjedzie, bo do konca wyrowniana ziemi daaaleko - to sa dodatkowe koszta, nie brane pod uwage i ktore wkurzaja...) i do tego ma jeszcze lac :(

Pozdrawiam serdecznie ewa

czuchacz
05-11-2012, 09:20
Witam
Nie wiem jak ja czytam te posty, ze doczytuje pytania dopiero teraz :o Ewo my robimy podbitkę, a to z tego względu, że wiązary mamy zaimpregnowane na zielono, stąd musielibyśmy na ciemno drewno bejcować, choć bardziej nam się podoba gdy widać grewno spod dachu:):) gdybyśmy mieli tradycyjną więźbę to zostawilibyśmy odkryte drewno, a że nie mamy do robimy podbitkę. Ogrzewanie podłogowe robimy w wiatrołapie salonie wc łazience i kuchni, w pozostałych pokojach grzejniki. Okno tarasowe pozostawiamy tradycyjne balkonowe, bo odradzają przesuwne progowe na szerkości dłuższej niż 220 cm, wtedy ciężko chodzi, natomiast bezprogowe przesuwne chodzi idealnie, ale jak pisałam cena nas zabiła dwa razy tyle musielibyśmy zapłacić..stąd postawilismy na parametry okna:) Ja podobnie jak Ewa nie mam komputerowych wizualizacji tylko w głowie i na kartce, łazienkę rozrysowywałam kredą w salonie:):) i rzecwyiście tak jest, że zanim kupiliśmy projekt mieliśmy wizję tego co jak gdzie chcemy mieć i oczywiście mimo tego przegladając fora wnętrza zmieniam nam się ale tak to chyba ma każdy budujący:)
pozdrawiam

ewa72_krakow
05-11-2012, 12:50
Ciagle jakies dylematy...czekamy na wycene wybranych dachowek, dalismy tez do wyceny okna (dla porownania), a teraz jeszcze musimy popytac o instalowanie wlazow obok kominow, czy innych bajerow potrzebnych na dachu (jak to sie ma do odbioru kominiarskiego), co z sniegolapami - dajecie cos z tego?
Anetko my nie powiekszamy okna tarasowego, wiec przesuwna bedzie czesc o szer 165cm, druga polowka na stale.
W zwiazku z pogoda wszystko stoi (poza tym nasza ekipa ma jeszcze inne budowy)...koparkowy tez nas olewa i zwodzi od zeszlego tygodnia i ze jeszcze trzeba poczekac do czwartku....a wiezba dalej nie odebrana....juz mi sie nie chce - ciekawe czy zdaza w tym roku zrobic ten dach :confused:...ale nadal jestem dobrej mysli i ze zima bedzie krotka ;).

czuchacz
07-11-2012, 19:27
Dziś po pracy ujrzałam taki obraz domku:)):wave::wave::wave:
http://images44.fotosik.pl/483/2771e03f86647013gen.jpg
http://images48.fotosik.pl/482/8792da0d037ede17.jpg
My nie robiliśmy wyłazów, bo w tym miejscu jest kratownica z wiązarów, wejścia na dach z zewnątrz drabiną...i mam nadzieję, że pogoda się poprawi i nadgonimy jeszcze z budową:)

ewa72_krakow
08-11-2012, 06:01
Super, nam jeszcze daleko do takiego stanu...(robiliscie pelne deskowanie, sama folia czy jeszcze co innego?).
U mnie mezu wpadl ostatnio na pomysl: "po jaka cholere Ci jest potrzebna spizarka" - chce miec bezposrednie przejscie od drzwi wyjsciowych do kuchni, ale bez drzwi...moze to i nie glupi pomysl, ale wszystko co mialam wymyslone co do kuchni i spizarki "poszlo sie pasc" - musze cos nowego wymyslec, ale to juz jak powstana sciany wewnatrz (bo moze zamiast spizarki zrobic przedluzenie kuchni i tam wstawic wysoka zabudowe?) :bash::bash:
a tak bardzo chcialam miec wszystko juz ustalone od poczatku budowy...

78MARCIN
19-11-2012, 18:33
Witamy, widok cieszy oko :) u Nas ten etap to przyszły rok, ale miło na Wasz domek popatrzeć.
U Nas w spiżarce będzie stała pralka, tak myśleliśmy gdzie ją dać i padło na spiżarkę bo w łazience trochę mało miejsca, w sumie nosić pranie będzie trzeba ale jakby była pralnia na to samo by wyszło, a więcej miejsca w łazience się zyska. Dzięki Ewo za linki skorzystaliśmy i znaleźliśmy całkiem ciekawe opinie o oknach Avante i po wycenie wyszła ciekawa oferta.
Może macie jakieś nowe zdjęcia, chętnie zobaczymy. Jutro robimy wizytację u siebie też coś dorzucimy.

ewa72_krakow
20-11-2012, 06:23
Witam Wszystkich, nie odzywam sie i nie daje zdjec, bo i malo, a wlasciwie powoli sie "dzieje" - w koncu wylane mamy nadproza, sciany pociagniete do konca (w sobote konczyli), w miedzyczasie zaczeli robic zbrojenie na wieniec, slupy i oczywiscie szalunek na te elementy. Przywiezli nam wiezbe (musielismy zrzucic na sasiednie pole, bo u nas na placu dalej rozpierducha - bez gumiakow sie nie obejdzie) - zaczeli juz nacinac krokwie. Podnosimy komin w kotlowni o 30cm, nie robimy zadnych wlazow, laweczek kominiarskich czy stopni - uzgodnione w zakladzie kominiarskim, ze wystarczy dodatkowa wyczystka na strychu (kominy schiedla, a taka dodatkowa wyczystka 350zl wiec x 2), dodatkowo dokladamy komin odpowietrzajacy w garazu. Co jeszcze...zamowiona mamy dachowke Roben Monza Plus antracyt (zastanawialismy sie nad Koramic Alegra9 antracyt, ale po obejrzeniu obydwu, ta jakas taka malo grafitowa...;)). Aaaaa, no i jeszcze podbitka, a raczej w naszym przypadku nadbitka - "idziemy" w kolor bialy i do tego biale rynny (jeszcze nie mamy kupionego lakieru, a raczej lakierobejcy) no i rynien, ale taki kolor zostanie na 99%.

Marcin, ja nie wiedzac gdzie dokladnie bedzie stala pralka, to oprocz w powiekszonej lazience (dla miejsca na pralke), kazalam wypuscic rure tez w spizarce- na ta chwile pralka bedzie w lazience, bo nie wiem teraz co bedzie z ta spizarka :confused: (mysle, ze watpliwosci beda rozwiane, jak beda scianki dzialowe powstawac...).

ewa72_krakow
26-11-2012, 09:56
Witam, to znowu ja - i znowu nastepny tydzien minal...
W sobote wylali beton na wieniec, a dzisiaj juz rozszalowuja, od jutra malowanie nadbitki: bedzie z dwoch stron 1-wsza warstwa Drewnochron bezbarwny, 2-ga warstwa Sadolin bialy z zewnetrznej strony 1x(a na wiosne bedzie jeszcze raz malowane sadolinem). Dzisiaj, jutro beda stawiac kominy i klasc wiezba (zobaczymy ile to czasu zajmie). Dobrze, ze "zamowilismy" czlowieka z firmy Schiedla, bo okazalo sie, ze czegos jeszcze brakuje, ze na cos trzeba zwrocic uwage, zeby nie pomieszczac dwoch niby takich samych kominow i rozne inne...przynajmniej "chlopcy" mieli darmowy instruktaz montazu tych kominow (robili juz je wczesniej, ale nie tak...a my przynajmniej wiemy, ze nie spieprza czegos przy montazu). Aha, jutro ma tez przyjechac czlowiek od okien na pomiar i juz konkretne zamowienie trzeba zrobic, bo do konca listopada mamy dodatkowo 8% rabat (zawsze to cos) - oczywiscie montaz na wiosne (no chyba, ze zimy nie bedzie).

Co do zdjec, to moge na priv wyslac linka na picasa (maz robi zdjecia telefonem, wiec jest ich juz ponad 400...:D).

ewa72_krakow
15-12-2012, 17:18
Witam, zdjecie z budowy na dzien dzisiejszy...
154638.
W poniedzialek beda wozic dachowke i maja przywiezc rynny - malo prawdopodobne, zeby skonczyli dach przed swietami, poza tym pogoda rozna jest i w zw z tym tez roznie pracuja np. kominy mamy do polowy zrobione, bo przyszly niskie temp. i trzeba czekac na cieplo....teraz wszystko bedzie zalezec od pogody tz. praca na budowie ;)...Jak juz ten dach bedzie przykryty i pousuwane zostana rusztowania to trzeba bedzie "uskutecznic" temat pradu i wody...
Jak skoncza w koncu ten dach to pewnie znowu sie odezwe - pozdrawiam Wszystkich.

ewa72_krakow
12-01-2013, 13:21
Tydzien temu czyli 5 stycznia skonczyli dach i rynny, czekalam chwile, zeby zdjecia zrobic, ale snieg nasypal, zasypal, nadal sypie i nie widac dachu ;), wiec pewnie zdjecia dolacze na wiosne...na ta chwile jeszcze nam sciany dzialowe robia i...byle do wiosny. W "miedzyczasie" zrobimy wyceny na hydraulike i elektyke i tez trzeba bedzie sie jakos kolo marca umawiac - no tak, ale zeby oni weszli musi byc zrobiony sufit i podloga (bo cos tam jeszcze trza troszeczke wyrownac czy jakies dziury zakleic i wtedy mozna rury klasc) - jak zwykle wszystko zalezy od pogody... Pozdrawiam ewa.

ewa72_krakow
24-01-2013, 21:05
To znowu ja ;) dwa dni temu czyli 22 stycznia skonczyli sciany dzialowe w domu. No, teraz mozna powiedziec,ze dom zaczal "zimowac" - zobaczymy ile ten stan potrwa, ale minimum miesiac. Wiadomo jedno, ze elektryk nie wejdzie, poki okien nie bedzie, a okna beda jak wyjada pod gorke (a poki snieg lezy to nie ma szans na to, z reszta tak samo jest jak jest mokro - ciekawe, jak to rozwiaza...). Mam wycene od elektryka 10tys + 2tys za instalacje odgromowa (material+robocizna), jeszcze hydraulik czeka w kolejce...a wlasciwie my na niego :). Jakos tak dziwnie, ze nic sie nie dzieje.

Mam nadzieje, ze na wiosne bedziecie sie tu pokazywac :bye:

czuchacz
06-03-2013, 22:26
Witam po długiej przerwie. Rzeczywiście zima trochę nas uśpiła..;)widzę Ewo, że nasze etapy robót posuwają się w podobnym tempie:) u nas ekipa wczoraj zaczęła robić tynki, w styczniu zrobiliśmy elektrykę, lutym hydraulik zaczął działać, koniec marca zaplanowane wylewki oby tylko pogoda dopisywała bo coś mnie straszą, że w następnym tygodniu straszliwe mrozy nadchodzą...muszę w końcu przegrać zdjęcia i coś tu wkleić by to nasze forum się rozkręcało. Oczywiście nie obyło się bez wpadek :mad: ocieplenia nie udało nam się ukończyć przed zimą i dokończymy ...no właśnie nie wiadomo kiedy, bo zmieniliśmy ekipę i czekamy w kolejce na wolne okienko fachowców, poprzednia ekipa (na którą dałam się namówić:bash::bash::bash:) ...ech szkoda gadać..ciekawa jestem jak tam u Was. pozdrawiam

ewa72_krakow
07-03-2013, 21:01
No wiec tak - nie pisalam, bo co bede sama ze soba pisac, jak nikt sie tutaj nie odzywal ;), poza tym u mnie kompletnie nic sie nie dzialo - do wczoraj jeszcze troche sniegu bylo na dachu. W przyszlym tygodniu maja przyjechac z oknami (ale w to szczerze watpie, bo nie wyjada - droga cala w blocie i tak zryta, ze do kolan mozna sie "zapasc") - zobaczymy, moze te mrozy pomoga. Wiadomo, jak okna beda zalozone, drzwi i brama garazowa to wpada elektryk, hydraulik, a po nich tynki. Po tynkach robimy podlogowke w calym domu i potem juz wylewki.
Niestety u nas dalej wszystko zalezne jest od pogody i stanu drogi...
Co do ocieplenia zewnetrznego bedziemy robic najwczesniej jesienia, zeby jak najwiecej wilgoci ze scian sie pozbyc (zeby wychodzila na zewnatrz budynku).
No i to na tyle :) pozdrawiam serdecznie

czuchacz
08-03-2013, 20:33
A niech to pogoda się sprawdza idą mrozy odczuwalne już dzisiaj:(( i budowa znów stoi...a mieli nam kopać studnię..ech ja chce słońca tak jak zapewne wszyscy budujący i nie tylko:) dodaje zdjęcia z listopada bo aktualne wciąż nie są wgrane..
http://images41.fotosik.pl/1969/2d82e8e5f9a8cd22m.jpg
http://images49.fotosik.pl/1826/2054577f102338fbm.jpg

ewa72_krakow
09-03-2013, 08:20
Hej Czuchacz, sprobuj wkleic wieksze zdjecia :) i oczekuje szybko nastepnych :yes:
Nie napisalam, ze dalej nie mamy skonczonych kominow (przez niska temperature) i zastanawiamy sie jak je wykonczyc ponad dachem...
Jezeli masz juz zrobiony prad, to pewnie juz wiesz jaki bedzie ostateczny uklad zabudowy w kuchni - napisz czy cos zmieniliscie z pierwszych "opisowych projektow", bo ja na kuchnie nie mam koncepcji (wydaje mi sie, ze jak dojdzie kominek to wyspa sie nie zmiesci lub bylaby b. mala - czego nie chce :().
No i pisz duzo, duzo.

ewa72_krakow
09-03-2013, 12:18
No i sprawa sie rypla z oknami - dzwonil czlowiek od montazu, ze nie przyjedzie w poniedzialek (zmiana pogody i nasza super droga, ktora jest utwardzana, ale tylko z nazwy, bo bloto po kolana, koleiny tez na wysokosc kolan) - wiec tak, jak pisalam wczesniej: poki okien nie zaloza nie ruszymy z instalacjami...

czuchacz
09-03-2013, 14:36
To rzeczywiście kicha z pogodą i dojazdem...:stirthepot: musimy trochę mieszać i czarować tą pogodę:stirthepot:
ja układu kuchni nie zmieniłam poniżej wklejam koncepcję kuchni na których się wzoruję
półwyspa od okna zabudowana jak poniżej tylko krócej:)

http://images37.fotosik.pl/1990/2275902ca0951be2m.jpg
http://images47.fotosik.pl/1748/6cd8c2ffac52e5f2m.jpg

połączenie kominka z zabudową kuchenną chcemy zrobić tak jak poniżej (zdjęcie zaczerpnięte z forum mam nadzieję że nikt się nie obrazi za wykorzystanie zdjęcia)
http://images46.fotosik.pl/1983/7e227e06d84b134em.jpg

układ podobny do poniższego tylko rozstaw szafek w innych miejscach i kolory rzecz jasna inne

http://images45.fotosik.pl/1748/352e369d74fa567fm.jpg

i zaczął nam się podobać beton więc kominek chcemy obudować płytami betonowymi...

http://images44.fotosik.pl/623/6cbdf4a677b4f96fm.jpg
tak chcemy zrobić ścianę z kominkiem
http://images47.fotosik.pl/1748/c209b98ff7049f93m.jpg

koncepcja łazienki białe płytki i drewno

http://images37.fotosik.pl/1990/f515e2171206fc56m.jpg

Ewo czekam na Twoje pomysły i nie wiem dlaczego zdjęcia mi takie małe wychodzą
pozdrawiam

ewa72_krakow
10-03-2013, 10:51
Jezeli chodzi o jakies koncepcje, to mam kompletny metlik w glowie - juz od dluzszego czasu odpuscilam sobie, bo co chwile okazuje sie, ze i tak bedzie inaczej lub sie nie da...teraz jestem na etapie pradu..i tez jestem w ciemnej d....pie, bo dalej nic nie wiem - jestem zalamana i mam dosc. Do wszystkiego podchodze na zasadzie: za i przeciw i to mnie wykonczylo, bo co bym nie wymyslila (czyt. wyszukala ;)) fajnego zawsze znajde cos na nie.
Czuchacz jezeli mozesz to podeslij jak rozwiazalas "prad" - wtyczki, kontakty, lampy...
W tej chwili jestem na etapie, ze mam wszystko gdzies tzn. budowe.
Prosze Cie powieksz wklejane zdjecia, bo sa malutkie - nawet poprobuj tu na forum....
ja uzywam czasami tego http://www.jak-zmniejszyc-zdjecie.pl/

czuchacz
11-03-2013, 10:52
Kurcze z tym prądem to strasznie dużo tego mogę Ci zeskanować projekt z naniesionymi punkatmi ale nie wiem czy coś z tego odczytasz, my mniej więcej wiedzieliśmy co gdzie będzie stało i tak zrobiliśmy prąd raczej więcej kontaktów niż trzeba w razie zmiany koncepcji ustawienia , staraliśmy się w pokojach na 3 ścianach kontakty wtyczkowe, światło cetralne i kinkiety do łóżek, w kązdym pokoju zabudowane podłączenie tv, włączniki przemienne tak by np. wchodząc do pokoju włączyć sobie lampki przy łóżku i glówne, móc je wyłączyć przy łóżku również, w salonie nad stołem dwie lampy, główna mniej więcej na środku bardziej wsunięta w stronę ściany tv, po bokach okien kinkiety dla nstroju, żaluzje włacznik główny przy wejsciu do salonu i do pokoi, by nie musieć latać do każdego okna, w kuchni układ halogenów w kszałcie litery L , a poza tym to dziś napadało 20 cm śniegu jakaś masakra...

ewa72_krakow
11-03-2013, 12:02
Czuchacz, dzieki - taki opis mi wystarczy :) U mnie sniegu brak, ale mgla i deszcz pada - a droga masakra - mezu zastanawia sie, czy nie zamowic kilka ciezarowek kamienia (oczywiscie za wlasna kase, a droga gminna), zeby chociaz troszke zasypac dziury, ale ludzie gadaja, ze to "kasa wyrzucona w bloto" - a w tym przypadku byloby to doslowne :bash:. Zeby chociaz mroz przyszedl, to moze wyjechaliby z tymi oknami...tragedia. Jak tak dalej bedzie, to prace zaczniemy w maju...

czuchacz
13-03-2013, 07:38
U nas zima nie odpuszcza dopiero w weekend mamy zobaczyć słonko..u mnie również droga gminna utwardzana (w planie od 10 lat ma być asfalt oczyiście w planie....)liczymy że w końcu się doczekamy drogi...Ewa jakie robicie parapety zew i wew bo my wciąż się zastanawiamy a pora by cos tu wybrać..drzwi zew. zamówione montaż w kwietniu oczywiście o ile tynki i wylewki powysychają choć trochę, bo drzwi drewniane...pozdrawiam

ewa72_krakow
13-03-2013, 14:01
Do nas wlasnie doszla zima...jutro maja byc z oknami+brama+drzwi - zobaczymy... Wczoraj zakonczyli kopanie kabla elektrycznego w ziemi, no i + skrzynka (jeszcze zostalo im podlaczenie do kabla na slupie) - mezu dogadal sie z nimi, zeby od razu "pociagneli" kabel od skrzynki pod dom czyli 30m kopania, 40m kabel, piasek+ folia - 1600pln. (i w ten sposob mamy doprowdzony prad do domu - jeszcze tylko w srodku ,ale to tez na dniach).
Co do parapetow - kompletnie nie wiem - na poczatku chcialam na zewnatrz dac plytki z klinkieru, ale ramy okien sa biale, wiec najbardziej mi pasuja biale, a wewnatrz nie potrzebuje parapetow, wiec naprawde nie wiem...(tak naprawde sprawa dotyczy tylko pokojow czyli sztuk 3 :)).

czuchacz
14-03-2013, 07:45
a my na prąd czekamy od lipca....i nic..a to tylko mała skrzyneczka... ponoć ma być w kwietniu...rzymam kciuki za dowiezienie okien i poproszę zdjęcia domku z dachem i oknami:) a z parapetami to rzeczywiście raptem sztuk 3:):)

ewa72_krakow
14-03-2013, 20:42
Czuchacz, termin "na prad" mielismy w papierach na czerwiec, a zrobili przed czasem :). Z oknami wyjechali pod dom (z mala pomoca) i sa juz wstawione + rolety+drzwi - super, bo od zeszlej nocy ciagle pada snieg i regularna zima sie zrobila. Jeszcze czekamy na brame garazowa - powinna byc w przyszlym tygodniu (jeszcze nie dotarla z Niemiec - drzwi i brame mamy z Hormana), no i jak zaloza to od razu wolamy elektryka - ile placiliscie, bo nam z odgromieniem krzyknal 12tys, a drugi ok. 9tys...w ogole pisz jakie koszty ponosicie :yes:

czuchacz
15-03-2013, 08:10
Ewo a gdzie zdjęcia??:):):) Elektryk wziął 3,5 za instalację 1,5 zł odgromienie (robocizna)+ materiał około 5tys. nie pamiętam z faktury ale jakoś tak, u nas zima mrozy i stoimy ze wszystkim:((

ewa72_krakow
15-03-2013, 08:31
Ewo a gdzie zdjęcia??:):):) Elektryk wziął 3,5 za instalację 1,5 zł odgromienie (robocizna)+ materiał około 5tys. nie pamiętam z faktury ale jakoś tak, u nas zima mrozy i stoimy ze wszystkim:((

Czyli ceny takie jak u nas..kochana, zdjec narazie brak bo wczoraj padal dosc intensywnie snieg, a dzisiaj zasypalo nas calkiem - tak od wieczora z pol metra...nie martw sie za pare dni cieplo sie zrobi, to wszystko zejdzie :) - mam taka nadzieje, tyle, ze u mnie bloto to chyba po kolana juz bedzie - ale damy rade - juz niedlugo..

ewa72_krakow
17-03-2013, 09:32
zdjecia z oknami i drzwiami, ale jeszcze bez bramy garazowej...
177121177122177123


w stopce zdjecia z poszczegolnych etapow

czuchacz
17-03-2013, 10:54
Ewo obejrzeliśmy z mężem Wasza budowę i dech zapiera WIDOKI .... ten sam dom a jednak wizualnie inny ze względu na rozmieszenie i wielkość okien:)już ciekawa jestem efektów finalnych:) pozdrawiam

ewa72_krakow
17-03-2013, 20:50
Ewo obejrzeliśmy z mężem Wasza budowę i dech zapiera WIDOKI .... ten sam dom a jednak wizualnie inny ze względu na rozmieszenie i wielkość okien:)już ciekawa jestem efektów finalnych:) pozdrawiam

Dzieki - teraz czekam na Wasze zdjecia :) - co do okien: powiekszona jest tylko szerokosc w kuchni i miedzy kuchnia a salonem do 180x150 - w kuchni jest dzielone, bo otwierane, a drugie jest fix, wiec bez dzielenia, poza tym moze to niedzielenie slupkami daje takie wrazenie...u Ciebie mialy byc duzo wieksze okna...
Poza tym moj mezu stwierdzil, ze sypialnia jest mala, pokoj obok to juz calkiem klitka i najlepiej jakby sciany pomiedzy nie bylo...szlag mnie trafi :bash: - jakby nie mogl o tym powiedziec wczesniej, nie jestem jasnowidzem (w sypialni na scianie odzielajacej kotlownie musi byc szafa zabudowana, zeby w razie czego wygluszyc dochodzace odglosy pieca). To samo w salonie - ja telewizor po jednej stronie, a on po przeciwnej (wchodzac, pierwsze co bedzie widac, to tv - fack, chociaz z drugiej strony ma racje, ze wowczas jednoczesnie z kanap czy fotela bedzie mozna widoki ogladac...) - ciekawe ile "kwiatkow" po drodze jeszcze bedzie ;).

ewa72_krakow
17-03-2013, 20:54
Czuchacz napisz prosze jaki w koncu bedziesz miec uklad kuchni i gdzie wstawiasz stol jadalniany. Jak macie wykonczone kominy, jak chcecie wykonczyc slupy, z czego taras z jednej i drugiej strony domu -wiem ,ze wykonczenie domu to pod koniec roku, ale juz sie czlowiek zastanawia...pozdrawiam

czuchacz
17-03-2013, 22:14
Cóż nie mam aż tylu zdjęć...wiem powtarzam się muszę wgrać choć te które mam:)u nas sypialnie wyszły po ok. 15 metrów (te naprzeciw łazienki) bo przesunęliśmy ściankę, myślę, że wystarczy, tym bardziej, że z kotłowni zrobiliśmy garderobę, a teraz kombinuję by w naszej sypialni zrobić kominek w stylu angielskim, bo przecież komin za ścianą:)tylko jak tu męża przekonać:)tak u mnie okna w sypialniach 180/200 dwudzielnie i wpada tam mnóstwo słońca i wiem, że niektórzy stwierdzą, że w sypialni tyle słońca to nie do końca dobry pomysł ale ja kocham jasne wnętrza, teraz z chęcią zrobiłabym okna jeszcze większe jak tarasowe...ale cóż te też ujdą:) hmm. tak się zastanawiam na którą ścianę daliście tv w salonie, bo my wchodząc zaraz po prawej stronie (z Twojego opisu wynika, że Wy po przeciwnej) odnośnie kuchni to w czwartek nam się całkowicie pozmieniało , pomimo że mamy już prąd podciągnięty i ustawiony pod projekt to..zobaczyliśmy w "wolsztyńskich kuchniach" kuchnię na wyprzedaży ekspozycji za połowę ceny:) teraz czekamy na przeróbki jeśli się da ją umieścić w naszym układzie to może ją kupimy, połączenie nowoczesności z klasyką czyli biel z drewnem o ile nas cena nie zabije, bo kuchnia przed wyprzedażą 38 tys. , jutro Pani z firmy ma nam przygotować projekt tej kuchni w realnej do przełknięcia dla nas cenie , zobaczymy...a jak cena nas zabije to wróci pierwotny projekt kuchni. Układ kuchni, stojąc naprzeciw okna w kuchni po lewej stronie narożny kominek oddzielony ścianką, za ścianką 4 słupki szafek (w tym piekarnik, mikro,), ostatni słupek przy ścianie z oknem otwarty z półkami, na ścianie z oknem rząd szuflad, po przeciwnej stronie słupków zaczynając od okna to narożna szafka, następnie wysuwana szuflada z segregatorami na śmieci , nad nią zlew, kolejno zabudowana zmywarka, szuflady, nad szufladami płyta indukcyjna, szafka narożna zakręcająca w stronę kominka, kolejne szuflady, na to nakładany gruby blat jak na zdjęciach powyżej, szafki górne podłużne uchylno/łamane do góry jednakowej wielkości, nad zlewem ukryty ociekacz, a nad indukcją ukryty okap teleskopowy, bardzo prosta mam nadzieję funkcjonalna kuchnia, ale zobaczymy co się jeszcze urodzi w trakcie bo mi się wciąż zmienia:):) stół jadalny wzdłuż powiększonego okna w jadalni nad nim dwie duże lamy:) Kominy niewykończone...ale najprawdopodobniej pomalujemy je na ciemny grafit:) z białą elewacją i drewnem myślę że ładnie będzie wyglądać:) słupy białe:)nie chcemy ich wyróżniać by za bardzo monstrualne się nie stały choć wciąż na tapecie jest pomysł obicia ich drewnem w kolorze podbitki, taras wejście kostka brukowa , już zresztą zakupiona, drobna kolor naturalny granit łączona z grafitem, tak samo schody do domu, tylni taras drewno na 98% modrzew syberyjski, kolor oczywiście podbitkowy:) a Ty jak rozwiązałaś kuchnię? taras wejście itp?

ewa72_krakow
19-03-2013, 08:16
Kominy albo beda malowane, albo oblozone plytka klinkierowa w kolorze grafitowym, slupy na pewno beda w kolorze elewacji, taras od salonu bedzie na pewno w drewnie (ale nie wiemy jeszcze czy bedzie taki bezposrednio na ziemi czy deski beda na jakims podwyzszeniu), ten od wejscia to kompletnie nie mam pomyslu, ale Twoj jest bardzo fajny, bo tym samym mozna taka "opaske" zrobic wokol domu, schodow przed wejsciem my nie bedziemy miec (przynajmniej tak jest na ta chwile). Kuchnia...no wlasnie - na pewno musi byc "odzielona" od salonu albo wyspa, albo szafkami (wszystko zalezy jak bardzo kominek bedzie wysuniety) - wiem jedno, ze pod oknem bedzie zlew, maz plyte chce miec po drugiej stronie okna, ja na drugiej scianie - i znowu zaczynaja sie rozbieznosci ;)...jak bedzie prad zrobiony to bedzie jeden problem mniej ;):)

dkost
21-03-2013, 09:08
Witam,
Aktualnie szukam fajnego projektu i Z176 jest moim mocnym faworytem. Czy ktos z Was rozwazal ponizsze zmiany:
- przeniesienie lazienki na druga strone korytarza
- powiekszenie dwoch pokoi, poprzez przesuniecie sciany frontowej do przodu
- zrobienie WC w miejscu spizarni

Zalaczam plan ze zmianami (made by paint ;-))

ewa72_krakow
21-03-2013, 14:10
dkost, z tych trzech rzeczy mam tylko wc w miejscu spizarki - jest na szerokosc komina, zostawione miejsce przechodnie czyli bezposrednie przejscie do kuchni o wymiarze 100cm i mala spizarka w kacie :)

ewa72_krakow
21-03-2013, 14:14
No, wlasnie dzisiaj nam zamontowali brame garazowa, a za tydzien wchodzi elektryk :) - powoli, ale sie ruszylo :wiggle:

dkost
21-03-2013, 14:29
Dzieki za odpowiedz :-) A powiedz mi jeszcze, w tym projekcie jest strop drewniany? Bo na stronie jest ze Teriva, ale w rysunku szczegolowym juz wspominaja strop drewniany.

ewa72_krakow
21-03-2013, 14:36
Dzieki za odpowiedz :-) A powiedz mi jeszcze, w tym projekcie jest strop drewniany? Bo na stronie jest ze Teriva, ale w rysunku szczegolowym juz wspominaja strop drewniany.

u nas strop drewniany :)

dkost
22-03-2013, 08:30
No tak, moglem zajrzec na stronke ze zdjeciami i sam sprawdzic :-) To jeszcze jedno pytanko, czy zmniejszaliscie korytarz w czesci nocnej, bo na zdjeciach wyglada dosc wasko (https://picasaweb.google.com/w.dubaniowski/Budowa03?authkey=Gv1sRgCK2y6__lsdqoOQ&feat=content_notification#5855864903629017490)

Ale byc moze to tylko przeklamanie zdjecia.

ewa72_krakow
22-03-2013, 13:21
No tak, moglem zajrzec na stronke ze zdjeciami i sam sprawdzic :-) To jeszcze jedno pytanko, czy zmniejszaliscie korytarz w czesci nocnej, bo na zdjeciach wyglada dosc wasko (https://picasaweb.google.com/w.dubaniowski/Budowa03?authkey=Gv1sRgCK2y6__lsdqoOQ&feat=content_notification#5855864903629017490)

Ale byc moze to tylko przeklamanie zdjecia.

Dokladnie, zmniejszylismy o 20cm. Nam tez tak sie wydaje, ale w podlodze "brakuje" jeszcze 40cm do stanu faktycznego, no i nie ma jeszcze sufitu, wiec wizualnie to jeszcze bardziej "wyciaga" :)

dkost
22-03-2013, 14:00
Tez w sumie dobry pomysl na zyskanie troche powierzchni w pokojach :-) Dzieki

Daniel

czuchacz
23-03-2013, 08:15
Wczoraj zakończyli u mnie robić tynki:)już zaczyna to jakoś wyglądać :)tylko te mrozy...grrr... palimy kozą, nie sadziłam że one tyle daje ciepła, mimo braku stropu mamy dodatnie temperatury w środku, to pewnie dlatego że już dom jest ocieplony. Danielu my również mamy strop drewniany, a raczej będziemy mieć:) ale jak mieliśmy koncepcję zmiany wiązarów na tradycyjną więźbę, to wtedy myśleliśmy o Terivie. I jak to u mnie bywa koncepcja kuchni zmieniona na wyspę w środku kuchni, teraz tylko elektryk musi mi przerobić oświetlenie górne w kuchni:bash::bash: ciekawe czy do tego czasu znów mi się koncepcja nie zmieni..Po świętach wchodzi Pan z wylewkami i niech będzie pogoda:stirthepot::stirthepot: pozdrawiam ciepło z mroźnego lubuskiego:)

ewa72_krakow
24-03-2013, 10:27
Czuchacz - zazdroszcze odwagi - tynki przy takich mrozach (zeby nie pekaly czy nawet odpadaly musi byc non stop min.+10 stopni), ale do odwaznych swiat nalezy :) (dwa tygodnie temu musielismy tynkowac garaz, zeby byl przed zalozeniem bramy, ale to garaz...-tynki maszynowe). Co do elektryki, to moze masz na suficie tyle kabla, ze wystaczy tylko przeciagnac czy "cos" - czy masz juz zrobiony sufit ? (jakie koszty, bo u nas dosc duze rozbieznosci cenowe od 3 do 6tys).
W nocy mielismy -20, od rana slonko swieci - byle do wiosny ;).

jeszcze zdjecie brama garazowa
178791

czuchacz
25-03-2013, 07:37
hmm..no tak jestem "szalona";) wiesz u mnie aż takich mrozów nie było, w domu cały czas dodatnia temperatura (palimy w kozie i nagrzewnica działała) dom ocieplony, mury nie były nigdzie poprzemarzane i oczywiście mam nadzieję, że nic nie odpadnie i nie popęka :) w końcu odważniejsi od nas nie w takich mrozach i temperaturach pracowali, wcale nie musi być non sto +10 stopni, nie przy dzisiejszych materiałach i technikach budowy, i twu twu twu:stirthepot:nic ma mi nie odpaść i nie ma pękać:):) Ewo ciężko mi powioedzieć z sufitem, bo mamy jedną ekipę od wykończeniówki w tym ocieplanie stropu i zrobienie sufitu, za całość tj. + kominek, podłogi, płytki, zabudowy , malowanie itp. płacimy 15tys. nie wiem czy to dużo czy mało ale ekipa z polecenia więć ją wzieliśmy:)pozdrawiam

ewa72_krakow
25-03-2013, 08:07
Czuchacz, bardzo malo Wam policzyli - my od firmy, ktora miala nam robic cala wykonczeniowke, dostalismy wycene na ponad 40tys. Dlatego robimy wszystko przez osobne ekipy, bo to juz wyjdzie o polowe taniej...

...chyba ta Twoja kwota, to bez tynkow i wylewek...

czuchacz
26-03-2013, 06:59
Oczywiście cena nie zawiera tynków i wylewek):) tynków nam wyszło 432m2, płaciliśmy 13 zł za metr robocizny, materiał był nasz, wybralismy Knaufa Diamont bo mocniejszy niż zwykły maszynowy gips, ponoć rzeczywiście tak jest- tak twierdzili panowie od tynków, za wylewki płacimy 35 zł za m2 z materiałem, wybraliśmy cement 42,5 pod ogrzewanie podłogowe, a póżniej podłogi stąd ta cena..a jak u Was kształtują się ceny??(pytanie do wszytskich podczytujących forum)pozdrawiam

dkost
27-03-2013, 14:56
Kolejne pytanie do czuchacz i ewa72_krakow, macie moze jakis spis materialow do tego projektu, tak zeby latwiej bylo to wycenic w poszczegolnych firmach? Bo dostalem wycene od generalnego wykonawcy na ponad 310 tys brutto za dosc ubogi stan deweloperski i chyba bedziemy musieli wybrac inny tanszy w realizacji projekt, albo zbudowac ten metoda gospodarcza :( Dlatego tez szukam takiego spisu.

ewa72_krakow
27-03-2013, 20:23
Dkost, taki "spis" to jedynie chyba z faktur, ale mysle, ze nikt nie bedzie sie "bawil" w szukanie czy kopiowanie...Poszukaj lokalnych firm (z polecenia, zobacz sobie na FM biala lista z Twojego regionu). Kazde miejsce jest inne, czy to ziemia na ktorej budujesz (u mnie jest "skala", do tego na stoku) - robocizna, czy to materialy i dlatego ceny i koszty roznia sie...Kazda firma budowlana zrobi Ci wycene, kazdy sklad budowlany czy inny sklep tez Ci policzy ile czego potrzebujesz i jakie to beda koszty.
My dostalismy wycene od firmy, ktora robila nam wszystko do stanu SSO - 155tys (materialy 100 i robocizna 55) - koszty robocizny rozbili na etapy, ale materialy juz nie i generalnie sie zgodzilo. Weszlismy w super uklad z jednym skladem budowalnym i od nich wszystkie materialy byly brane (jezeli gdzies w poblizu mieli taniej, dzwonilo sie do nich i negocjowalo, poza tym wszystko co nam zostawalo, brali zwroty, a to malo kiedy jest stosowane).
Poza tym sa na FM watki o domu do 200 czy 300tys - poszukaj, poczytaj. Przede wszystkim dom z dachem czterospadowym nie jest tanim rozwiazaniem...Czy macie juz warunki zabudowy? - bo tu moze okazac sie, ze pewne rzeczy nie przejda np. kat nachylenia dachu. Nic nie piszesz na jakim jestes etapie budowy...pozdrawiam ewa

ewa72_krakow
27-03-2013, 20:50
Czuchacz, my mamy wycene na tynki - 21zl za m2, a wylewki 33zl za m2 z ich materialami. Np. za elewacje (polozenie styropianu i tynku) 40zl (ale to bedzie na samym koncu, wiec daleko), za polozenie plytek 45zl, za sufit 50zl za m2, malowanie - 9 zeta za m2, kominek robocizna 2tys do 4,5tys...dlatego pisalam Ci, ze macie wykonczeniowke zaje......scie tanio (moj maz mowi, zeby do nas przyjechali ;)) - oczywiscie to za sama robocizne.
Po swietach przychodzi elektryk :)

dkost
27-03-2013, 20:55
Myslalem, ze moze z projektem byl taki spis, typu ile cegiel, betonu itp. Co do etapu budowy, to tak naprawde dopiero poczatek, szukamy projektu, ktory nam pasuje i na ktory bedzie nas stac :-) Ten z176 jest dla nas super, ale nie chcemy sie rzucac z motyka na slonce i dlatego probujemy ustalic ile to bedzie nas kosztowac zanim ten projekt kupimy. Co do warunkow zabudowy, to ich nie potrzebujemy bo jest MPZP i projekt do niego pasuje, takze pozostaje jedynie kasa... jak zawsze :( FM weruje codziennie, ale jeszcze dluga droga przede mna :-)

ewa72_krakow
27-03-2013, 21:18
Do projektu mozna za dodatkowa kase kupic taki kosztorys - my go nie mamy. Tak, jak pisalam - popytaj o wycene lokalne firmy. Podam Ci na przyklad naszego fundametu: w zw. z uksztaltowaniem naszej dzialki i z czego jest ziemia, koszt wyszedl 55tys (materialy + robocizna), na plaskiej rownej dzialce i innym podlozu, koszty by byly o polowe mniejsze. Cegly sa rozne: maja rozne parametry, rozmiary, producenci, styropian to samo - to Ty musisz wiedziec, z czego chcesz budowac, ile i jakie dac ocieplenie (stad sie biora roznice w kosztach). Ostatnio drzwi wejsciowe kupowalismy jak najtansze - 2tys - sa i po 4tys (srednia polka) i powyzej 10tys. Pisalam, za okna dalismy 10tys, a z tego co pamietam Czuchacz pisala cos o 28tys - sa roznice? Wiem jedno, ludzie oszczedzaja budujac "soba" czyli na robociznie, bo za materialy i tak trzeba zaplacic, pytanie tylko ile :)

dkost
27-03-2013, 21:46
Dobrze wiedziec, ze mozna taki kosztorys u nich kupic, bo chcialbym po prostu miec wycene jak najbardziej zblizona do realnych kosztow. Wiadomo, ze pozniej i tak wyjdzie cos niespodziewanego, jak to przy budowie. No nic, szukam dalej firm i czekam na kolejne wyceny. Dzieki za pomoc :-)

czuchacz
28-03-2013, 07:53
Witam. Jak ja rozpoczynała budowę tego domu to pracowania miała zestawienie materiałów tylko do wersji podstawowej z176. Postaram się Ci policzyć ile poszło nam materaiłu w ilości z faktur, bo sama szukając projektu poszukiwałam na forum zestawienia materiałów i kosztów robocizny, by skalkulować czy mnie na dany dom stać, więćc wiem jakie to istotne gdy liczy się koszty budowy. Jest oczywiście tak jak Ewa pisze koszty oboczne których nie jesteś w stanie przewidzieć do końca u nas tak była np. z pisakiem podnosiliśmy fundament mała skarpa i do środka trzeba było wsypać 3 tys zł, niby nie dużo gdy patrzy się na całość ale zawsze się nazbiera tego sporo. Oczywiście ceny trzeba negocjować, my tak robimy od początku, współpracujemy głównie z jedną hurtownią, która przywozi materiał i zabiera niewykorzystany, a to bardzo ważne. Z moich odręcznych notatek wynika, że wydaliśmy:
1. projekt - 2500zł
2.adaptacja projektu wraz z mapą do celów projektowych - 3000 zł
3. wytyczenie budynku przez geodetę - 400 zł + materiał w postaci sznurków palików 160 zł
4. ściągnięcie humusu 250 zł
5. kopanie koparką -400 zł
5. beton do fundamentów wraz z pompą a później wylanie płyty z betonu łącznie- 8000 zł
6. piasek -3000 zł
7.mateariały na stan surowy otwarty tj. bloczki, cement itp. – ok. 32 000 zł
8. kominy -4200 zł
9.robocizna za stan surowy otwarty wraz z kominami – 20 000 zł
10.wiązary –ok. 28 000 zł
11. dachówka wraz z orynnowaniem – ok. 20 000 zł
12. robocizna za dachówkę i orynnowaniem- 11 500 zł
13. podbitka materiał +robocizna – ok. 4000 zł
14. rury kanalizacyjne pod fundament 700 zł +500 zł robocizna = 1200 zł
15. kierownik budowy 2500 zł
16. okna wraz z roletami zewnętrznymi -28 000 zł
17. elektryk robocizna 3500 zl , odgromienie 1500 zł robocizna – materiał ok. 5000 zł
18. hydraulik 3600 zł robocizna za CO i instalację wod-kan. + materiał 26 000 zł ( w materiale rury kanaliz, piec Co, kaloryfery, rurki pod ogrzewanie podłogowe, stacja uzdatniania wody, zawory , stelaże pod geberity itp. ) czyli łącznie – ok. 30 000 zł – tutaj ceny mocno negocjowane, nasz hydraulik ma dużą zniżkę na materiały,
19. styropian grafitowy 0,31 l na elewację + kleje pianki , tynk struktura– ok. 8000 zł + robocizna 45 zł za m2 (tu mamy jeszcze nie skończony temat więc koszt finalny poznam później)
20.styropian pod wylewkę 0,38 lamb ok. 20 m3- 3500 zł –robocizna 35 zł za m2
21. wycena wykończeniówki 15 000 zł
22. tynki wewnętrzne materiał 5200 zł robocizna 5650 zł=10 850
23. studnia głębinowa 8000zł
24. przydomowa oczyszczalnia ścieków 5 500zł
25. wełna na strop – 5500 zł
26. strop materiał (płyty +stelaże itp.) wstępnie wycenione na 7000 zł, zobaczymy jak finalnie wyjdzie
27. drzwi zewnętrzne 6000 zł
28. prąd budowlany do tej pory – ok. 1300 zł
Wszytskie ceny przez nas mocno negocjowane, oczywiście w zależności z czego, z jakich materiałów chcesz budować w niektórych częściach możesz zmiejszyć kwotę np. okna , inny styropian , drzwi itp. bądź zwiększyć jak będziesz miał np. tak jak u Ewy fundamenty kopne w ciężkich warunkach to i cena wyższa.Nam do tej pory opłacało się bardziej szukać różnych ekip do innych części robót, wychodzi taniej, tylko trzeba mieć na to czas siły uzbroić się w cierpliwość i nerwy nerwy ale wszytsko jest do przejścia.

78MARCIN
28-03-2013, 09:09
Witam, my w sumie pisaliśmy Ci na maila o kosztach ale w tej chwili mamy trochę więcej materiału więc proszę i nasze ceny z Wrocławia :)
1. papierologia tj. projekt, notariusz, geodeta itp. to ok 14 000 zł
2. fundamenty- 26 000 zł całość
3. ściany z ytonga - 14 000 zł + 1000 zł na kleje itp
4. wieniec 5500 zł
5.dachówkę mamy ustaloną na 13 500 zł ( Koramica ) i porównując ceny podobnie wychodzi Roben Monza plus
6.wiązary zamówiliśmy za 26 000 zl - ale poszukiwania i negocjacje były długie ( zrobiliśmy zmianę na przyszłość i zrobili nam dodatkowo stryszek 33 m kw)
7. okna po znajomości za ok 12 000 zł - bierzemy 3 szyby i 6 komór ( ale normalnie jak szukaliśmy w okresie zimowym to w podobnych cenach można znaleźć okna dla tego projektu- z tym że mamy prawie wszystkie identyczne jak w założeniach pomniejszyliśmy tylko garażowe i kotłownię)
My robimy tak że wysyłamy zapytania, czytamy na forach i zakładamy mniej więcej jakieś koszty na dany etap i w sumie w miarę się to pokrywa z tym co w ostateczności płacimy. No i nasz największy plus to budowa metoda gospodarczą jeżeli można tak to nazwać bo dom buduje tato który ma firemkę budowlaną więc wszystkie koszty robocizny nam odchodzą, trwa to trochę dłużej ale można przeżyć :)
Jak masz jeszcze jakieś pytania zapraszam. Miłego Dnia wszystkim zyczę i pogody w końcu :)

dkost
28-03-2013, 09:28
Wielkie dzieki i szacun za tak szczegolowe dane :-) Daj nam to chociaz poglad jakie sa mniej wiecej koszty budowy wg tego projektu i nie wyglada to az tak strasznie jak myslalem :-) Jesli sie postaramy to stan deweloperski powinno sie udac zrobic za ok 250 tys. Dzwonilem tez do Z500 i tak jak Ewa wspominala, mozna zamowic spis materialow rowniez do wersji z garazem - koszt 57 zl, co szybko uczynie. Jeszcze raz dzieki za pomoc i czekamy na wiecej fotek z Twojej budowy :-)

intercuuren89
28-03-2013, 09:35
Będziemy stawiać taki właśnie budynek w najbliższym terminie ;)
Osobiście bardzo mi się podoba ten projekt i być może zdecyduję się na ten projekt ;)
Pozdrawiam :)

78MARCIN
22-04-2013, 19:09
Witam, znowu cisza na forum :)
Jak postępy w pracach na budowie. U nas skończyli montować wiązary i jutro za folię sie biorą więc w końcu nie będzie do środka padać.
Macie jakieś nowe zdjęcia z aktualnych etapów, bo u was dużo bardziej zaawansowane prace trwają :) ? Ewo coś nie można na link z picasa wejść- może masz jakiś aktualny.

ewa72_krakow
22-04-2013, 20:29
No wlasnie - nie wiem dlaczego nie da sie wejsc i dlatego skasowalam link w stopce, a poza tym nie mam nowych zdjec, bo...kominy dopiero zaczeli konczyc :rotfl: (tak, tak - rece opadaja, jak im to "szybko" idzie) - pewnie jeszcze tydzien im zejdzie, prad sie przedluza - mieli zrobic w tydzien, skoncza do piatku (czyli ponad dwa tygodnie), w srode wchodzi hydraulik (podlaczenie wody, bez podlogowki - idzie o to, zeby nie kuc tynkow). A potem w kolejnosci tynki, podlogowka, wylewka...ale kiedy to bedzie, to sie okaze, bo jak na razie idzie to tak wolno...Aha, w miedzy czasie byla koparka i "podjechalismy" z woda od studzienki do domu (czyli u nas musielismy przekopac cala dlugosc pod domem od strony wejscia).

Zaraz jak tylko bedzie jakis etap u nas skonczony dam znac na forum :yes:

czuchacz
24-04-2013, 07:50
Witam. U nas już po tynkach i wylewkach, wszytsko ładnie schnie i zaczyna już wyglądać:wave:, straszny bałagan mamy za to na zewnątrz, w koncu musimy część gruzowiska wywieźć ale to dopiero po długim wekendzie. ay nadzieję, że po 6 maja wszytko ruszy pełną parą by móc zamieszkać w sierpniu:) tak mamy pouzgadniane terminy oby nikt nie nawalił. Mamy mały zonk ze studnią już drugi raz przestawiają wiertnię bo kamienie na 23m :(( oby w piątek się udało wywiercić...
Poniżej wklejam zdjęcia z telefonu sprzed 2 tygodni, obecnie już nie jest tak mokro:) i całe szczęście:)
http://images35.fotosik.pl/1888/3ab74189857d0cecm.jpg
http://foto1.m.ocdn.eu/_m/a6aa5c608b0e9026f17e4db7a5e1a9c1,3,19,0.jpg
http://foto1.m.ocdn.eu/_m/aaf7bc5afe94ef640347adf831a8f9e5,3,19,0.jpg

kurcze nie wiem co się porobiło, że cały czas mi wkleja takie małe zdjęcia:(( a wszytsko roboię jak dotychczas.. ech..

I oczywiście koncepcja kuchni, łazienki itd. zmieniła mi się całkowicie, kuchnia, szafy do 2 garderób już zamówiona,drzwi, kominek, płytki i deski podłogowe wybrane czeją tylko na zabudowę sufitu i ścianek k-g tam gdzie mają być i już tupię nóżkami na dalszy ciąg...
Ewo ja nadal czekam na 2 kominki wentylacyjne w dachówce i pomalowanie drugi raz kominów czekam czekam czekam i doczekać się nie mogę mam nadzieję, że maj i czerwiec sprzyja robocie:):)
I ciągle czekamy na prąd niedługo będzie już rok no jakaś paranoja.....miał być już w kwietniu teraz panowie z elektrowni twierdzą że początkiem maja, a ja muszę mieć w maju by wygrzewać posadzki przed położeniem podłóg...no i zawsze coś...
pozdrawiam wszystkich czytających.

ewa72_krakow
24-04-2013, 14:21
Dawno Cie tu nie bylo Czuchacz :yes: - serdecznie Cie pozdrawiam i zazdroszcze postepu - plissss, powstawiaj duze zdjecia, bo ciezko sie dopaczec szczegolow :) (a tak bardzo bym chciala).

U mnie dzisiaj wszedl hydraulik z ekipa (5 osob) i uwijaja sie, jak "w ukropie" :D (do piatku skoncza), tak samo elektryk - wiec w poniedzialek wchodzi tynkarz. W sobote posprzatali nam wkolo domu (pozbierali wszystkie scinki, palety, stemple oddane, a reszta desek jest ladnie ulozona z boku. Kominy beda oblozone tynkiem mozaikowym. To na tyle. Pozdrawiam

ewa72_krakow
05-05-2013, 15:32
187521

Kominy w koncu skonczone - byla poprawka jednego komina i dlatego tyle zeszlo, prad z odgromieniem zrobiony, hydraulika tez. Na tynkarzy czekamy, bo w zwiazku z tym, ze mielismy obsuwe to zlapali inna robote i teraz musimy poczekac, ale w tym tygodniu powinni zaczac. Piszcie co tam u Was z pracami.

78MARCIN
05-05-2013, 19:06
Witaj Ewo, u nas prace posuwaja sie powoli mamy dach pokryty folia i za dwa tyg zaczynamy z dachowka . Chętnie zobaczymy wiecej zdjęć bo wasze etapy są dużo bardziej zaawansowane :) nie wiem czy był wątek ogrzewania, ale chętnie dowiem sie jakie ogrzewanie wybraliscie.

ewa72_krakow
05-05-2013, 21:13
Marcin, u nas podlogowka wszedzie oprocz kotlowni i tego dodatkowego "kibelka" (oczywiscie jestesmy jeszcze przed tym etapem). Aha, dodatkowo w lazience kaloryfer. Pozdrawiam

ewa72_krakow
22-05-2013, 11:44
Witam, jak tam u Was z budowa? My jestesmy juz po tynkach wew. (troche dluzej to trwalo, bo zrobili na styk: czyli za malo od gory i od dolu, wiec "dorabiali"). Byl czlowiek od wylewek i okazalo sie, ze mamy roznice do 5cm :bash: w podlodze - wiec bedzie troche mniej styropianu i w niektorych miejscach wiecej wylewki. Poza tym okazalo sie, ze drzwi wejsciowe sa duzo nizej zamontowane od drzwi tarasowych, wiec je poprawiali (demontaz i powtorny montaz :mad:). Dzisiaj maja nam przywiezc styropian i jutro ludzie wchodza do ukladania, potem od podlogowki wchodza... Odezwe sie, jak to idzie (do tej pory to tak wolno, ze watpie zeby do konca maja zrobione byly te podlogi).

Aha, znowu nam przywiezli 10 ciezarowek ziemi...i konca nie widac ile jeszcze trzeba bedzie tego, zeby wyrownac i te skarpy troche zlagodzic :(
Pozdrawiam Wszystkich - odzywajcie sie !

ewa72_krakow
12-06-2013, 16:15
To znowu ja ;) - tacy zarobieni jestescie, ze nawet jednego posta nie skrobniecie? Tak jak ostatnio pisalam, odzywam sie - wlasnie pozegnalismy wylewkarzy - zalecenia: jutro polac i przykryc folia - minimum miesiac przerwy. Prawie bedzie czas na ostateczny wybor gresu do calego domu, plytek do lazienki i kibelka, baterii i ceramiki. Ale najpierw zakup kotla i pompy ciepla. Oczywiscie jeszcze sufit bedzie do zrobienia....a z kasa krucho...ale moze wygram w totka, kto wie...:) Pozdrawiam serdecznie.

78MARCIN
17-06-2013, 19:08
Witam Ewo trochę na głowie jest ostatnio. U nas za wiele sie nie zmieniło dachowka prawie skończona zostało złamanie nad garażem położyć a potem powoli ścianki dzialowe i okna. Wrzuce zdjęcia w tygodniu z postępów prac. Chętnie zobaczymy jak twój domek sie prezentuje na tym etapie, jak masz jakieś zdjęcia to proszę dodaj. Pozdrawiam wszystkich.

ewa72_krakow
02-08-2013, 23:12
Witajcie, to znowu ja - u mnie niewiele sie dzieje - po 5 tygodniach od wylewek (czyli w polowie lipca) zaczeli robic sufity - jutro lub w poniedzialek koncza (musieli wszystkie plyty odkrecac i folie wymieniac, bo sprzedali im zla - zamiast paroszczelnej paroprzepuszczalna), po tym przyjezdza kociol i pompa ciepla, bedziemy wygrzewac ok. 2 tygodni wylewki, przed polozeniem plytek (dla przypomnienia- mamy wszedzie ogrzewanie podlogowe). Aha, zostala podpisana umowa z "elektrownia" i w zeszlym tygodniu podlaczyli nam prad (cos tam zrobili w skrzynce, ze wystarczy teraz kupic gniazdka i bedzie mozna zwijac 200m kabla). Prad oczywiscie "budowlany".

Zdjecia...mam nadzieje, ze da sie :)
https://picasaweb.google.com/102710143365254561255/Budowa?authkey=Gv1sRgCK2y6__lsdqoOQ&feat=content_notification

78MARCIN
08-08-2013, 21:23
Witaj, Ewo widzę ze prace zaawansowane, fajnie oglądać zdjęcia z dalszych etapów budowy bo u nas dopiero okna bedą montować :(
Fajnie ze dalas link do Picasa widzę ze kolejne zdjecia doszły. Muszę zgrać nasze i tez wrzuce. Pozdrawiamy i czekam na dalsze fotki :D

ewa72_krakow
08-08-2013, 21:53
Super, ze do obejrzenia....w miare sie spieszymy, bo chcemy na jesien juz tam zamieszkac (wlasciciel obecnej posiadlosci gdzie mieszkamy, zaczyna sie niecierpliwic). Najwazniejsze, zeby zrobic podlogi i lazienke - najwyzej bedziemy "na budowie" mieszkac ;)

Marcin1205
26-08-2013, 20:37
Witam,
My również przyłączmy się do grona ulub.z176:-):yes::yes:
Czekamy tylko na ostatnie papiery i dalej.....
Chętnie obejrzymy więcej fotek już zrealizowanych ,
pozdrawiam
mam nadzieje że nikt nie zniknie jak już zakończy budowę:-)liczymy na doradztwo:-)

ewa72_krakow
26-08-2013, 21:05
Witam Marcin1205. Napisz, gdzie sie budujesz. Ciekawe, czy zmieniales cos w projekcie. Jezeli przeczytales watek od poczatku, to wiesz jakich my zmian dokonalismy (chociaz podczas budowy, zawsze cos sie jeszcze zmieni :yes:).
W chwili obecnej wygrzewanie wylewek (jak dla mnie, to niezle popekalo w niektorych miejscach). Poza tym jestesmy na etapie zakupow "lazienkowych" (od dobrych kilku miesiecy siedzialam nad tym i mam juz dosc szukania, wybierania, porownan wizualnych i technicznych, wymiarow, dlugosci, rozstawu, ukladu, opinii...itp. itd. - a moze to ja mam tak nakichane, ze to wszystko biore pod uwage?).

Czuchacz, widzialam Twoja kuchnie na kuchennym watku - super :yes: - zlikwidowalas przejscie przez "spizarke" - taki zamysl byl od poczatku? Zrob wiecej fotek pomieszczen i powrzucaj tutaj!!!

czuchacz
27-08-2013, 08:09
Ewo, jak już znalazłam aparat to go naładować nie mogę....zdjęcia mam tylko z telefonu, mieszkamy do 2 sierpnia:) Cudownie:) tak od początku nie chcieliśmy spiżarki z tego zrobiliśmy garderobę przy wejściu i małe wc przy wejsciu (o tym pisałam wcześniej). jesli mi się uda to wrzucę parę zdjęć tutaj:)oczywście nie wszytko wykonczone...ale to w trakcie mieszkania bedziemy dopieszczac wnętrza:) bo na wiele rzeczy oczywiście pieniędzy zabrakło, zdjęcia wklejam prócz kuchni, którą można oglądnąc na forum kuchni:)
Łazienka

z korytarza zdjęty będzie tymczasowo rozłożony chodnik, który obecnie służy za pochłaniacz piasku z zewnątrz,
wciąż czekamy na stół, szafkę tv i stolik do salonu, obecne meble tymczasowe, nie mówiąc o gabinecie gdzie stoi biurko i dwa regały ale projekt już jest by maksymalnie wykorzystać małą tam przestrzeń (u nas to pokój najmniejszy przy łazience) tylko zbieramy fundusze. Strzałem w 10 było przerobienie kotłowni na garderobę z sypilani (zdjęcie sypialni z drzwiami to przejście do garderoby), zrobię zdjęcie garderoby i wrzucę, pralnia w przejściu do naszej kotłowni (czyli wg projektu garażu) również się sprawda zmiiesciłam wszytko:) wciąż się robi elewacja i tarasy , a że mieszkamy pod lasem ogrom piasku mi się nanosi;/ odkurzacza nie chowam:) teraz myslimy o nawożeniu ziemi i sianiu trway by poskromić plażę przed domem:) pozdrawiam ciepło wszytkich:) aaa i witam gorąco Nowego budującego z176:)

ewa72_krakow
27-08-2013, 16:55
O matko, czuchacz, ale zajefajnie, super wnetrza. Tyle tego wrzucilas, ze musialbym Cie zasypac pytaniami o...wszystko, a wiem, ze na nic czasu nie masz :). Gratuluje przeprowadzki. U mnie chwile jeszcze potrwa, zanim bedzie tak, jak u Ciebie. Co do kasy, to wiadomo, ze wykaczanie - wykancza ;), wiec spokojnie rozbija sie to nawet na kilka lat. U mnie bedzie dokladnie tak samo. Pozdrawiam serdecznie.

Marcin1205
27-08-2013, 18:50
Ewo, budujemy się w ok.Radomia,ale to dopiero początki w porównaniu z Wami
Do czychacz,- przepiękne widoki już takiego domku,wnętrza prze...śliczne
U nas jest z 176 bez garażu więc kotłownia zostaje,a spiżarka ulega zmniejszeniu, w pokojach tych na tyle zmiany co do wielkości ,w jednym chcemy zrobić garderobę ,i na tym koniec ale tak jak wspomniała Ewa zmiany potem pewnie się uwidocznią,
Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych wnętrz bo u nas do tego daleka droga :-(

czuchacz
29-08-2013, 07:00
Dzięki za komplementy:)
Ewo pytaj, jak będę wiedzieć odpowiem:)
pozdrowienia

Marcin1205
10-09-2013, 19:14
do czuchacz
czy mogę zapytać o wymiary okien w łazience,salonie drzwi tarasowych i u córci w pokoju?
Będę wdzięczy dokonuje zmian stolarki a ładnie u Was to wygląda:-)
Pozdrawiam

czuchacz
12-09-2013, 07:12
Witam Marcinie
Okno w łazience pozostało bez zmian , tam chyba jest wymiar 120x150, u córki w pokoju okno powiększone 180x180, w salonie potrójne okno tarasowe bez zmian, natomiast pojedyncze 150x150 powiększone 180x230,
Czekam na Wasze zdjęcia:)
Pozdrawiam

Marcin1205
28-09-2013, 18:56
a gdzie fotkki czuchacz?

ewa72_krakow
21-10-2013, 18:48
Oooo matko, ale mnie tu dawno nie bylo - ale reszta tez ucichla :(. No coz, prawo Czuchacz, ze usunela swoje zdjecia...
U mnie jak zwykle wszystko sie przesunelo...ale - szambo zrobione, lazienka sie konczy, malowanie (na bialo) tez koncowka, obudowa stelaza wc w malym kibelku zrobiona z tych samych plytek co podloga (reszte scian malujemy, bo nie mam pomyslu na plytki). Meble do kuchni zamowione u lokalnego stolarza (koszty), piekarnik, plyta indukcyjna, zlew i bateria - kupione. Drzwi zamowione tylko do lazienek (koszty). Aaaa, jeszcze wczoraj zamowilismy z ikea 2 sofy do salonu (2 i 3-osobowa, zdejmowane obicia - mamy psy, ktorym wszystko wolno :yes:). Bedziemy tez zmniejszac szafe wnekowa, zeby przewiezc do nowego domu. No, chyba tyle. Pewnie od przyszlego tygodnia zaczniemy przewozic meble i inne rzeczy (znowu koszty). Co do reszty - ocieplenia chyba juz nie zdazymy zrobic, ze wzgledu na pogode, cala reszta wyposazenia bedziemy powolutku systematycznie kupowac...No coz, otoczenie wkolo domu kompletnie nie ruszone(i znowu koszty) - to jest tak, jak sie za wlasne buduje, wybiera sie rzeczy niezbedne do szybkiego zamieszkania...Pozdrawiam Wszystkich.

ewa72_krakow
08-11-2013, 21:11
Witajcie ponownie (chyba przestane pisac, bo widze, ze pisze sama ze soba...). Jeszcze nie mieszkamy :( - wszystko sie przeciaga, a czas ucieka. Wstawili nam drzwi - krzywe framugi - okazalo sie, ze nie zastosowali kolkow ani kleju - maja poprawiac (szalg by trafil), czyli beda demontowane...sciany po malowaniu okazaly sie fatalnie zrobione (tynki tradycyjne - wyszly wszystkie niedorobki). Meble i lozka przewiezione, czekamy jeszcze na kuchnie i szafe (ktora trzeba przerobic), zrobimy jeszcze listwy przypodlogowe i tyle (no jeszcze lampy). Ocieplenie budynku w przyszlym roku, kominek tez (i cala masa innych rzeczy). Pozdrowienia.

czuchacz
10-02-2014, 06:56
ojej jak mnie tu dawno nie było...Ewo chyba się już przeprowadziłaś?? jesli możesz to pokaż zdjęcia ciekawa jestem jak to u Ciebie wyszło.... my wciąż walczymy z dalszym wykańczaniem...i chyba to potrwa latami ale mamy czas:) a zmieszkanie rekompensuje wszytsko:)nawet wielkie braki:) czy ktoś tu jeszcze zagląda???

Marcin1205
14-02-2014, 21:45
Witam,Oj rzeczywiście mało kto tu zagląda:-(
My czekamy na wiosnę i ruszamy dalej....
Już nie możemy się doczekać ,wszystko umówione byle ciepełko przyszło:-)
Pozdrawiam wszystkich Z176
A jak Wam się mieszka?

czuchacz
14-03-2014, 06:58
Mam nadzieję, że już ruszyliście:) wiosna przyszła z zaskoczenia:) nam mieszka się cudnie:)choć wciąż tyle do zrobienia ....czekamy na maj może ruszymy z ogrodzeniem:) pozdrawiam

ewa72_krakow
14-03-2014, 09:53
Witam Wszystkich, przeprowadzilismy sie pod koniec listopada - super, ze juz na swoim. Ocieplac bedziemy pod koniec kwietnia, a tynki to chyba dopiero jesienia (ale wiadomo - wszystko zalezy od pogody). Problem mamy z pergola, ktora tez trzeba zrobic przed oddaniem budynku (tak KB zalecil) tzn. jak to zrobic, jakie wymiary - a u nas jak pisalam sa b.duze wiatry, wiec trzeba pokombinowac, zeby pol sciany nie wyrwalo ;). Co do zdjec, to nie mam co pokazywac - stare meble (a wlasciwie ich brak-tzn. jedna szafa, reszta betow wisi na wieszakach wolnostojacych), stary tv na podlodze, nie ma nawet listew, bo kasy braklo... wkolo domu jak na ksiezycu, czyli wysypany kamien (zeby zniwelowac bloto, bo kostka bedzie...ale kiedys :lol2:). Konczac - to co musi byc zrobione jest priorytetem, a cala reszta czyli wyposazenie domu bedzie "kiedy tam". Powodzenia w dalszych pracach :)

czuchacz
17-03-2014, 07:46
Witam, Ewo u nas też bardzo dużo do zrobienia, wiele rzeczy pozaczynanych i nie skończonych...a trwać to będzie długo długo bo teraz już wszystko robimy sami bez fachmanów...a mój mąż to z tych dokładnych do przesady a przy tym bardzo powolnych w pracach..priorytetem jest u nas ogrodzenie bo nam z lasu sarny i dziki przychodzą:) i ryją pod domem:)pergole w bardzo dalekiej przyszłości..my też mamy w środku kupę prowizorek typu szafka rtv to stara szafka kuchenna:) stary telewizor z mini monitorem , krzesło ogrodowe jest naszym fotelem, a stare meble z ikea przemalowane na biało wyglądaja jak nówki :):)kiedyś to zmienimy:):) echh.. ale i tak wszytskie niedoróbki rekompensuje zamieszkanie:) Ewo pokaż choć jak rozwiązałaś kuchnię łazienkę.... no nie daj się prosić:):) pozrawiam wszystkich budujących:):



Witam Wszystkich, przeprowadzilismy sie pod koniec listopada - super, ze juz na swoim. Ocieplac bedziemy pod koniec kwietnia, a tynki to chyba dopiero jesienia (ale wiadomo - wszystko zalezy od pogody). Problem mamy z pergola, ktora tez trzeba zrobic przed oddaniem budynku (tak KB zalecil) tzn. jak to zrobic, jakie wymiary - a u nas jak pisalam sa b.duze wiatry, wiec trzeba pokombinowac, zeby pol sciany nie wyrwalo ;). Co do zdjec, to nie mam co pokazywac - stare meble (a wlasciwie ich brak-tzn. jedna szafa, reszta betow wisi na wieszakach wolnostojacych), stary tv na podlodze, nie ma nawet listew, bo kasy braklo... wkolo domu jak na ksiezycu, czyli wysypany kamien (zeby zniwelowac bloto, bo kostka bedzie...ale kiedys :lol2:). Konczac - to co musi byc zrobione jest priorytetem, a cala reszta czyli wyposazenie domu bedzie "kiedy tam". Powodzenia w dalszych pracach :)

ewa72_krakow
17-03-2014, 15:38
Witam, Ewo u nas też bardzo dużo do zrobienia, wiele rzeczy pozaczynanych i nie skończonych...a trwać to będzie długo długo bo teraz już wszystko robimy sami bez fachmanów...a mój mąż to z tych dokładnych do przesady a przy tym bardzo powolnych w pracach..priorytetem jest u nas ogrodzenie bo nam z lasu sarny i dziki przychodzą:) i ryją pod domem:)pergole w bardzo dalekiej przyszłości..my też mamy w środku kupę prowizorek typu szafka rtv to stara szafka kuchenna:) stary telewizor z mini monitorem , krzesło ogrodowe jest naszym fotelem, a stare meble z ikea przemalowane na biało wyglądaja jak nówki :):)kiedyś to zmienimy:):) echh.. ale i tak wszytskie niedoróbki rekompensuje zamieszkanie:) Ewo pokaż choć jak rozwiązałaś kuchnię łazienkę.... no nie daj się prosić:):) pozrawiam wszystkich budujących:):

Witaj Czuchacz, ja pisalam o pergoli, ktora jest nad tarasem, a kierbud powiedzial, ze to musi byc zrobione przed odbiorem...u Was inaczej? Prosze zobacz jak macie w PNB, bo u nas nie jest wykreslone (tylko wyraz "opcja" jest wykreslony...) - kto przy PNB myslal o czyms takim :bash:.

czuchacz
18-03-2014, 07:42
Witaj Czuchacz, ja pisalam o pergoli, ktora jest nad tarasem, a kierbud powiedzial, ze to musi byc zrobione przed odbiorem...u Was inaczej? Prosze zobacz jak macie w PNB, bo u nas nie jest wykreslone (tylko wyraz "opcja" jest wykreslony...) - kto przy PNB myslal o czyms takim :bash:.

Witaj Ewo, ja też pisałam o pergoli nad tarasem... no nam się udało oddać budynek bez pergoli choć w PNB jest... i wściekłabym się gdyby nam kazali to dorabiać choć wiem, że mieli prawo;) jakoś przeoczyli i nasz kier. bud. taki do dogadania i życiowy bardzo... więc zrozumiał, że na pergolę to już nie mamay kasy;)) i całe szczęście:))

majonez87
28-09-2015, 19:42
Witam. Również spodobał mi się ten projekt. Zastanawiamy się jeszcze czy z garażem czy bez, ale chyba padnie na garaż bo rzeczywiście można zaadaptować go inaczej. Czy ktoś z budujących po zakończeniu budowy mógłby podzielić się ze mną informacjami odnośnie rzeczywistych kosztów do stanu pod klucz bez mebli... może być priv. Może ktoś posiada dziennik z budowy i podzieli się kosztami. również czeka mnie kilka zmian w projekcie, lecz chciałbym wiedzieć czy kwota, którą będę dysponował wystarczy na ten domek. Ja ruszam za rok lub 2, wiadomo musimy jeszcze odłożyć troszkę kaski. Pozdrawiam