PDA

Zobacz pełną wersję : OGRZEWANIE WĘGLEM



Marzyciel
07-04-2004, 12:37
KTO OGRZEWA DOM PRZY UŻYCIU PIECA CO WĘGLOWEGO?
JAK SIĘ TO MA W STOSUNKU DO KOSZTÓW EKSPLOATACJI?

Drizzt
07-04-2004, 13:06
Temat wałkowany poszperaj w postach. Oczywiscie węgiel jest najtanszy.

09-04-2004, 13:33
Może i najtańszy, ale wymaga ciągłej obsługi. Nie wiem czy róznica w cenie pokrywa ilość godzin miesięcznie spędzonych na obsłudze pieca.
Ja mam taki, który ładuję gdy mroźno dwa razy na dobę. Przy takiej pogodzie jak teraz raz na dzień.
Przy dłuższych nieobecnościach dom staje się zimny. Tego raczej nie ma przy gazowych olejowych z programatorem.

Marzyciel
09-04-2004, 13:55
Może i najtańszy, ale wymaga ciągłej obsługi. Nie wiem czy róznica w cenie pokrywa ilość godzin miesięcznie spędzonych na obsłudze pieca.
Ja mam taki, który ładuję gdy mroźno dwa razy na dobę. Przy takiej pogodzie jak teraz raz na dzień.
Przy dłuższych nieobecnościach dom staje się zimny. Tego raczej nie ma przy gazowych olejowych z programatorem.

Przy węglowych te można też załżyć programator i podajnik paliwa, a poza tym kiedyś miałem piec kaflowy - to dopiero była robota, a teraz mam gazowy i to sporo kosztuje...

Marzyciel
09-04-2004, 13:56
WESOŁYCH ŚWIĄT

Romano
09-04-2004, 17:38
Tylko z podajnikiem na eko-groszek ( jak masz kasę, koszt 25kW około 5,5 tys.PLN) obsługiwać trzeba ale rzadko. Możesz kupić groszek w workach, koszt 320 PLN za tonę ( centralna Polska)
Polecam :D

Bio
10-04-2004, 11:28
Temat wałkowany poszperaj w postach. Oczywiscie węgiel jest najtanszy.
Najtanszy pod warunkiem,że nie mamy dostepu do drewna.W Polsce wschodniej ogrzewanie drewnem jest trzykrotnie tańsze od węgla.

_weynrob_
10-04-2004, 11:33
Tylko z podajnikiem na eko-groszek ( jak masz kasę, koszt 25kW około 5,5 tys.PLN) obsługiwać trzeba ale rzadko. Możesz kupić groszek w workach, koszt 320 PLN za tonę ( centralna Polska)
Polecam :D

Gdzie jest taka cena groszku??Potrzebuję zasiać 0.2 ha dla ryb :lol:
U nas krzyczą za groch 800 PLN za tonę