PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły na paliwa stałe z podajnikiem



MaPa
07-04-2004, 13:06
W zasadzie podjąłem już decyzję zakupu kotła na paliwa stałe z podajnikiem na węgiel groszek. Nie wiem tylko jakiej firmy. Może mnie przekonacie do innej decyzji...
Kocioł ma ogrzewać ponad 300m2 powierzchni starego nie ocieplonego budynku.
Interesują mnie przede wszystkim informacje na temat kosztów eksploatacji, ilości spalonego eko-groszku na sezon, faktycznej częstotliwości zasypu pojemnika, uciążliwości, itp...
Porady osób już eksploatujących takie kotły byłyby szczególnie cenne. Parametry producentów można znaleźć w internecie.
Może polecicie jakiegoś producenta.

invx
07-04-2004, 19:58
MaPa po pierwsze nie nabijaj postow !!! jak ktos bedzie w stanie Ci pomuc pomoze... troszke cierpliwosci...

Slawek :)
07-04-2004, 22:10
Mapa. poszukaj na forum, bo trochę na ten temat pisaliśmy...
Ty potrzebujesz pewnie kociołka tak ze 37 KW..., ja mam 25 KW dla 200 m2 słabo ocieplonych...
udanych poszukiwań

Mały
07-04-2004, 22:14
Sprawdź stronę f-y Kotlarz z Pleszewa.
Wydają mi sie dośc dobrzy cenowo i jakościowo.Sprzedaję ich kotły miałowe ,które klienci sobie chwalą (moja kolezanka takiego używa).

niciacia
08-04-2004, 07:10
http://www.ekocentrpphu.com.pl/main.php?s=kotly&k=ekocentr
Włąśnie go kupiłem, nie wiem jak będzie sie sprawdzał - zobaczymy.
Temat już był gęsto maglowany:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19517&highlight=
Może skorzystasz

alnara
10-04-2004, 17:53
Ja od 3 sezonów użytkuję piec ( 25kW) z podajnikiem - na miał. Podajnik ( poj. ok. 100 kg )działa na zasadzie szuflady. Dom 301 m2 , ściana 3-warstw.-5cm wełny, duże okna 12szt 220x120 :( . W tym sezonie poszło ok. 7.5 tony miału ( po 252zł\t ) , temp. w domu 20-23 st.

Podczas ostrych mrozów podajnik wystarcza na ok.1.5 - 2.5 doby. W moim przypadku zależy to również od siły wiatru. Jeśli temp. w granicach 0 - +5 st. - podajnik starcza na 5-6 dób. Jeszcze palę - ostatio podajnik ładowałem 28 marca , dzisiaj ponownie. Popiół wybieram ca tydzień. Piec trzeba ładować suchym !! miałem.

Instalacja z ciśnieniowym naczyniem wzbiorczym, piec jest zabezpieczony przed zagotowaniem się wody - przy 80st. wyłącza wętylator i podajnik. Temp. rośnie do max. 90st.c Próbowałem :P We wszystkich pokojach zainstalowałem głowice termo.

Poprzednio miałem piec na koks. Na sezon szło ok.9- 10 ton. Wadą była też temp. - piec trzymał 10- 14 godzin, początkowo wysoka , później niska temp w pokojach . W efekcie ciągły katar i przeziębienia.

Ojciec ma piec z tej samej firmy , dom 130m2, b.dobrze ocieplony, piec 15kW. W zeszłym sezonie poszło mu 3 tony + 4m3 dzrzewa - rewelacja!

Jeśli decydujesz się na piec na paliwo stałe to:
1. Zapomnij o czystej kotłowni :D
2. Powinieneś mieć suche miejsce na opał
3. Opał najlepiej kupować w wakacje
4. Dobrze jest mieć kotłownie oddaloną od sypialni - wentylator szumi - niezależnie od producenta

pozdrawiam

duduś
10-04-2004, 18:16
--------------------------------------------------------------------------------

POLECAM CI ( MA ZNAJOMY my właśnie zakupiliśmy ) EKO PIEC FIRMY GREŃ -DORZUCASZ RAZ NA 4 DNI , MA UMOWĘ Z BOŚ-em -1% w skali roku- mam telefon - obecnie ma jeszcze promocje

ArtMedia
11-04-2004, 06:56
Witam.

Tylko uważajcie przy tych podajnikach z długimi włosami!
Ostatniej zimy był w Białymstoku przypadek wciągnięcia kobitki za włosy do podajnika. Skutecznie ją podało. Nie przeżyła.