PDA

Zobacz pełną wersję : wodomierz zamarza



dawid10.1986
31-08-2011, 10:01
Witam jak zabezpieczyć wodomierz który każdej zimy zamarza i go szlag trafia . Dom jest właśnie remontowany, nieocieplony.wodomierz znajduje sie w piwnicy zaraz na scianie u samego dołu.

Jarek.P
31-08-2011, 10:45
Idź do najbliższego sklepu zoologicznego i poproś o przewód grzejny do terrarium, najmniejszej dostępnej mocy. Potem owiń wodomierz wraz z przylegającą doń rurą i zaworem, podłącz do prądu i daj na mszę w kościele w intencji tego, żeby zimą przerw w dostawie prądu zbyt długich nie było.

J.

Fiolo1985
10-02-2016, 20:39
Ja mam z kolei dylemat moze ktoś mi poradzi na działce jest dom do zburzenia w to miejsce bezie postawiony nowy problem jest taki ze wodommierz jest umieszczony w piwnicy iteniejacego budynku ekipa ktora ma rozbierac stary i budowac nowy dom twierdzi ze to nie problem wiec poszedłem do gminy po warunki przebudowy wodociagu po budowie tak aby nie musiec budowac studni wodomierzowej ale mam pewne watpliosci poniewaz niewiem jak mozna zabezpieczyc wodomierz przed mrozami jak dom nie bedzie ogrzewany bo tudni wodomierzowej nie usmiecha mi sie budowac skoro jest juz istniejacy wodociag z wodomierzem. Co poradzicie???

marcelix
10-02-2016, 21:02
Opatul go dobrze np. wełną i zabezpiecz przed wilgocią. Jeśli się boisz o uszkodzenia mechaniczne to zrób mu daszek :) W tym roku nie spodziewał bym się już większych mrozów. Na przyszły rok możesz owinąć go przewodem grzejnym jak do terrariów - kosz zakupu i grzania jest nieduży