PDA

Zobacz pełną wersję : sposób na osy



ziemo
01-09-2011, 05:07
Czy ktoś zna sposób na pozbycie się os (takich pospolitych, budującyych gniazda w ziemi)? Próbowaliśmy znieść ich sąsiedztwo w ogrodzie, ale po drugim użądleniu uznałem, że wojna została wypowiedziana. Tym bardziej, że gniazda są 3, a w ogrodzie urzęduje półtoraroczny maluch
Próbowałem przysypywać je ziemią, zalewać wodą i palić. Nie pomogło. Spraye na owady latające też nie dały im rady.
Rozkopywnanie gniazda nocą, okazało się pomysłem równie głupim co nieskutecznym, ale zdążyliśmy z sąsiadem uciec do domu zanim nas dopadły ;)
Poradźcie coś, bo do października z nimi nie zdzierżę.

Pawlo111
01-09-2011, 05:58
Spróbuj gaśnice na szerszenie i osy. Widziałem ostatnio w markecie budowlanym [chyba liroy]
Jest w tym trucizna, zalecają użycie jej wieczorem jak idą spać psiknąć kilka sekund do gniazda i po problemie.

aksamitka
01-09-2011, 06:54
u nas bylo gniazdo , ale na strychu, gaśnica na szerszenie bardzo dobrze sie sprawdziła, po jednym uzyciu było po osach

Draxo
02-09-2011, 18:07
Spraye za wiele ci nie dadzą . W pierwszym lepszym ogrodniczym dostaniesz gaśnice na osy i szerszenie np . firmy Bross. Spryskujesz gniazdo i następnego dnia nie zobaczysz żadnego owada.