PDA

Zobacz pełną wersję : projekty wykonawcze instalacji



babanabudowie
01-09-2011, 21:01
Witam wszystkich. Jestem babą na budowie i to bez męskiego wsparcia, dlatego liczę na Waszą pomoc. Inaczej zginę, polegnę. Kupiłam gotowy projekt i teraz go przerabiam na energooszczędny. Do projektu są dołączone projekty, a raczej rysunki instalacji, czy zatem powinnam jeszcze razem z adaptacją zlecić wykonanie projektów wykonawczych instalacji wodno-kanali, gazowej, co , rekuperacji czy te projekty zrobiłby mi wykonawca, który zajmie się też wykonawstwem tych robót? co jest dla mnie lepsze ? nie wiem, czy nie jestem teraz naciągana przez projektanta na dodatkowe, niepotrzebne koszty projektów tych instalacji. Od Archipelagu kupiłam , mają też gotowe projekty rekuperacji za jedyne 369zł , a projektant chce ode mnie 1200zł, za pozostałe projekty po tyle samo, czyli łacznie ok 6000 zł,po co więc kupowałam projekt gotowy? to ma sens ?
Pomóżcie , proszę.

Marzena:yes:

geguś
07-09-2011, 17:05
Lepiej udaj się do starostwa i zapytaj jakie projekty branżowe są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę. Prawo budowlane mowi jaso, że mają być te projekty, których instalacje będą w budynku. Ale starostwa róznie do tego podchodzą. I muszą to być projekty budowlane podbite przez ludzi z odpowiednimi dla branży uprawnieniami budowlanymi. I tylko tyle jest wymagane. Projekty wykonawcze robi się przeważnie na bardzo dużych budowach, a sporządzić je może każdy, by tylko wiedział co robi. Dla Ciebie nie ma żadnego wymagania w tym względzie, chyba że masz niekumatego wykonawcę i trzeba mu wszystko pokazywać i tłumaczyć.