PDA

Zobacz pełną wersję : Przesuwana ścianka działowa



sebanek
02-09-2011, 07:45
Chcę zrobić przesuwaną ściankę działową między dwoma pokojami, tak by móc je otwierać na siebie. Ścianka ma mieć 2 m długości i 2,8m wysokości. Zrobię ją z płyty osb do której obustronnie przykręcę g-k. Moje pytanie dotyczy mechanizmu jezdnego takiej ścianki. Obawiam się, że mechanizmy stosowane w zabudowach typu komandor, albo przy zwykłych drzwiach przesuwanych mogą być zasłabe jak na ciężar ścianki. Czu ma ktoś mopysł na taki mechanizm - szynę i wózeczki?

Kuba Dąb
07-09-2011, 21:36
co prawda nigdy takiego czegoś nie szuakłem, ale pewnie udałbym się do składu, albo Castoramy albo gdziekolwiek popytać o prowadnice.

sebanek
08-09-2011, 09:22
W składach i "innych castoramach" nie ma prowadnic dedykowanych do ścian. Są do mebli i drzwi, ale obawiam się, że mogą być za słabe jak na ciężar ścianki.
Może ktoś coś takiego robił, albo gdzieś widział....???

desmear
08-09-2011, 09:46
ja robię takie drzwi u siebie. 2 skrzydła przesuwne, chowane w ścianach, szerokość 2 metry, wysokość 2,2m (?)
kupiłem 2 komplety okuć do drzwi przesuwnych firmy laguna model gustavson, obciążenie 100kg na skrzydło

sebanek
08-09-2011, 19:39
Dzięki desmear
Chyba o coś takiego mi chodzi:)

dwiemuchy
09-09-2011, 08:30
U mnie w biurze są takie przepierzenia - prowadnica w suficie; skrzydła chowają się gdzieś w róg pomieszczenia. Po złożeniu i zmontowaniu nawet daje to radę - ale nie mam pojęcia kto to montował...