PDA

Zobacz pełną wersję : farba do betonu w garażu - wasze doświadczenia



mtsw466
02-09-2011, 20:36
Witam czy warto iść w farby do betonu w garażu i kotłowni. Rozważam tą możliwość ze względów ekonomicznych. Czy warto? Jakie są wasze opinie i doświadczenia?

mtsw466
03-09-2011, 22:34
???

cyma2704
04-09-2011, 13:25
Jest gdzieś wątek o farbach do betonu, ale nie mam czasu szukać.

Już pisałam w nim, że miałam możliwość obserwować posadzkę w pomieszczeniu gospodarczym, pomalowaną betondurem . Stara wylewka została pomalowana tym preparatem. Było to pomieszczenie dość intensywnie użytkowane (jeździły po nim wózki i często było myte wodą z węża). Po 4 latach eksploatacji w miejscach nierówności powłoka była starta, ale na równych powierzchniach była w bardzo dobrym stanie.

Swoją wylewkę na strychu też pomalowałam dwukrotnie tym preparatem. Mam nadzieję, że wytrzyma 50 lat.

dakos
05-09-2011, 11:00
Kolega załatwił farbę z firmy co malują pasy drogowe [ nawet kolor mi zrobił szary ] mówił że dożywotnio starczy .

jari111
05-09-2011, 13:16
Witaj, 2 lata temu miałem ten sam dylemat. ostatecznie pomalowałem samodzielnie Betondurem kotłownię i garaż. Jestem połowicznie zadowolony i docelowo w kotłowni bedziemy jednak zakładali na podłodze kafle . Łatwiej się sprząta (mam piec weglowy). W garażu farba zdaje z powodzeniem egzamin. Pozdrawiam

ktosiek
05-09-2011, 18:25
A jakieś zdjęcia by ktoś wstawił, jak to wygląda.
Czemu w kotłowni jesteś niezadowolony. Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem.
Posadzka musi być idealnie gładka. Widać rysy po pomalowaniu, czy jest to dosyć gęste i robi się jednolita powierzchnia po pomalowaniu.

q-bis
08-09-2011, 09:04
Kupiłem w wyprzedaży przeterminowany (pół roku) Betondur dwuskładnikowy - za 6pln/puszka, przy cenie oryginalnej prawie 60pln/puszka. W dodatku różne kolory.... Przetrzymałem ją jeszcze 1,5 roku... i pomalowałem garaż. Jestem zadowolony pomimo problemów z aplikacją - za szybko mi schło.
Teraz mam b. dobry podkład pod już porządny Betondur lub inną farbę do betonu.