PDA

Zobacz pełną wersję : Ślimaki wspinają się po elewacji!!! Ratunkuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!



Wito2008
03-09-2011, 21:22
Ślimaki pomrowiki włażą mi na elewację gdzieś do 1,4m wyżej nie zdążą bo zaczyna świtać. Zostawiają brzydkie ślady śluzu i jeszcze nie wiadomo czego co nie daje się zmyć wodą. Może ktoś ma jakieś doświadczenia, jak to usunąć z tynku?

karoka65
03-09-2011, 22:00
Znajdź w okolicy sklep ze środkami chemicznymi gdzie zaopatrują się rolnicy.
Powinni mieć tam specjalną karmę dla ślimaków.
Gdy wschodzą rzepaki to slimaki zaczynają się do nie go dobierać. Potrafią za 2,3 dni opędzlować kilka kilka hektarów, wtedy stosuje się tą "specjalną karmę".
Zrób taki pierścień ochronny dookoła domu posypując trochę.
Jak się skubańce najedzą to pozamiatasz truposzy i będzie spokój.
Czym to zmyć - nie wiem.

Margoth*
03-09-2011, 22:51
Mi też kiedyś ślimak wlazł od tarasu pod parapet. Zostawił obrzydliwą klejącą się smugę. Niczym jej nie usuwałam i sama zniknęła. Chyba po prostu wyschła, bo ślimak wędrował po zachodniej części domu i słońce ją wysuszyło.
A u Ciebie są świeże ścieżki czy już trochę starawe?

Forest-Natura
03-09-2011, 23:32
Witam.
Zahoduj ropuchy - to największy wróg naszych ślimaków "bezskorupowych" :rolleyes: Kilka ropuch (człowiek nawet nie wie że je ma w obejściu) na podwórku potrafi ograniczyć znacząco populację ślimaków w okolicy.
A tak na serio - opaska z piasku szer, 15-20 cm wokół domu powinna pomóc.
A na ślady najlepsza ciepła woda z "ludwikiem".
Pozdrawiam.

kornik 1
04-09-2011, 00:05
Jak się skubańce najedzą to pozamiatasz truposzy i będzie spokój.
No to rzeczywiście "ekologiczny sposób".

karoka65
04-09-2011, 09:05
No to rzeczywiście "ekologiczny sposób".
Możesz siąść w cieniu i powystrzelać je z wiatrówki, będzie bardziej humanitarnie.

Ciekawe co byś robił gdyby Ci coś takiego pełzało po ścianach.
Można jeszcze grzecznie poprosić żeby tam nie właziły.

Gosiek33
04-09-2011, 09:41
piasek nie pomaga :(


http://encyklopediahost.info/slimaki.html



zależy jeszcze jakie masz zwierzęta w ogrodzie, przy małych zwierzakach nie polecam trucizn :(