PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BW-03 pracownia DOBRE PROJEKTY



piniu55
03-09-2011, 21:57
witam
właśnie zamówiłem projekt BW-03 i czekam na przesyłkę, w związku z tym poszukuję osób, które również budują się lub mają w planach budować się wg tego projektu. http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW03.html.

piniu55
23-10-2011, 09:16
już po adaptacjach i teraz czekamy na pozwolenie na budowę :)

kaska62
24-10-2011, 20:55
witam
Od wiosny zaczynamy budowę najprawdopodobniej wg tego właśnie projektu ( decyzja między BW-01 a 03). Na razie sprawy papierkowe.Jakie zmiany robiliście w tym projekcie? Budowlańców już macie zaklepanych,ile Wam zaśpiewali?

piniu55
26-10-2011, 19:19
właśnie wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę :) co do budowlańców to teraz dopiero będę rozmawiał z różnymi ekipami żeby zrobili wstępne kosztorysy a jeśli chodzi o zmiany to robimy wszystko tak jak w projekcie.

pioput
17-11-2011, 23:26
Witam.
Zaczynamy budowe BW-03 w maju lub czerwcu 2012, pozwolenie juz mamy. Na razie chcemy wykonac stan zero. Wycena u budowlancow robocizny za stan zero waha sie w granicach 10-12tys. netto (Gorny Slask). Wydaje mi sie troche duzo, ale mozna negocjowac - konkuencji na rynku jest duzo. Dom jest dosc prostej konstrukcji.
Zmiany w prowadzone do projektu to: wykusz prostokatny, powiekszone o jedno skrzydlo drzwi "balkonowe" w salonie, zamiana okien w suszarni i garderobie z polaciowych na szczytowe oraz dolozony balkon nad wejsciem jak w wersji BW-03 z balkonem. Niestety, gdy zamawialem projekt (luty 2011) tej wersji jeszcze nie bylo.
Pozdrawiam wszystkich.
Piotr

piniu55
15-12-2011, 19:40
Dzisiaj dostałem pierwszą wycenę, więc robocizna stan surowy otwarty 25 tys brutto (bez robocizny cieśli). Teraz czekam na następne.

pioput
16-12-2011, 12:10
Witam,
Czyli cena za stan zero i mury, bez dachu, tak? A w jakim rejonie Polski bedzie budowany dom?
Z roznych opinii slyszalem ze najtansi nie oznaczaja najlepszych. Dobrze jest obejrzec ich inne realizacje budowy domow i podpytac sie inwestrow o opinie odnosnie swoich wykonawcow, czy wszystko bylo OK.
Pozdrawiam
Piotr

piniu55
16-12-2011, 20:00
Wielkopolska a jeśli chodzi o stan robocizny to tak jak piszesz bez dachu tzn mury razem ze stropem i schodami, wykończenie ścian szczytowych po cieśli oraz taras i podmurówka przed wejściem. Jeśli chodzi o jakość wykonania to będę miał wyceny tylko od sprawdzonych i dobrych ekip:wave:

pioput
17-12-2011, 04:39
No to nie zle :)
Ja sie chyba zdecyduje na firme ktora za calosc prac do stanu SSO chce 40-42tys (do malej negocjacji). I tez wydaje mi sie to dobra cena w stosunkiu do innych wycen, ktore otrzymalem (ta nie byla najnizsza). Widzialem ich realizacje i wszystko wydaje sie OK. Poza tym firma znajduje sie 15km od miejsca budowy wiec nie ma problemu, aby zachowac wlasciwe przerwy technologiczne w trakcie budowy i budowania bez pospiechu (niestety miejsce budowy jest oddalone 100km od mojego miejsca zamieszkania stad taki wybor).

piniu55
17-12-2011, 10:07
rozumiem, że cena obejmuje również dach bo jak nie to macie niezłe ceny:o

pioput
17-12-2011, 12:23
Tak, za wszystko z dachem wlacznie. :)

piniu55
17-12-2011, 12:48
jak będę miał następne wyceny to napiszę

sienka_87
03-01-2012, 09:19
Witam, czy wybudowali już Państwo bw 03?

pioput
03-01-2012, 14:43
Ja jeszcze nie. Zaczynam w maju.
Pozdrawiam,
Piotr

sienka_87
03-01-2012, 14:58
a czy ma Pan jakieś wstępne kosztorysy? czy jest wiadomo ile i jakiego materiału Panu pójdzie na budowe tego domku? czy moze mi Pan przybliżyć jakiś kosztorys?

pioput
03-01-2012, 15:42
Chyba tak.
Wlasnie kilka dni temu zrobilem sobie taka wstepna kalkulacje kosztow materialu na wybudowanie SSO domku wg wykazu materialow z projektu. Wyszlo mi ok. 90tys. przy czym dach liczylem dla blachodachowki (Ruukki Finnera). Ceny przyjalem usrednione z allegro. Ponadto do tej kwoty trzeba doliczyc ok. 10-15% na deski do szalunkow, steple, gwozdzie, cement, piasek + jakos rezerwe na material oraz inne nie planowane wydatki. Tak ze ogolnie sam material to koszt ok. 100tys., ale to sa moje wstepne szacunki i nie jestem w tym fachowcem.
Nie wiem czy tym cos pomoglem :)
Piotr

piniu55
03-01-2012, 21:24
wg mnie 100 tys to za dużo:o ja w przyszłym tyg będę miał kolejne wyceny to napiszę (wstępnie u mnie to 100 tys wychodzi z robocizną ale więcej będę wiedział w przyszłym tygodniu)

pioput
04-01-2012, 08:07
Nie wiem z jakich materiałów zamierzasz budować lub firma, która robi Ci wycenę co chce kupić (chyba że ma naprawdę super upusty). Ja liczyłem dla materiałów tych co wymienione są w projekcie i raczej w I klasie jakości np. Porotherm WIENERBERGER itp. Ceny przyjmowałem nie najniższe, i nie są w tych wyliczeniach uwzględnione ewentualne upusty, które można wynegocjować na hurtowniach.
Ale podkreślam to są tylko moje wstępne szacunki (teoretyczne).

piniu55
04-01-2012, 15:31
materiały takie jak w projekcie i ceny brałem uśrednione z allegro ale to są moje wstępne obliczenia ze wstępną i nie ostateczną robocizną, tak jak pisałem w przyszłym tyg będę wiedział konkretnie :)
pozdrawiam

sienka_87
04-01-2012, 20:56
dziękuję za podpowiedzi. My wraz z mężem zastanawiamy się właśnie nad tym domem. Projekt jest super, interesuje mnie tylko czy występuje z podwójnym garażem. Bardzo proszę, żeby Pan w przyszłym tyg podał szacunkowy koszt, jaki wyliczy Panu firma. Czy kupowali Państwo ten projekt przez internet? Bo ja zamierzam go właśnie tak kupić i nie wiem czy to dobry pomysł. Dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam.

pioput
05-01-2012, 08:22
Tak, ten projekt ma wariant z podwójnym garażem.
Ja kupowałem przez internet i nawet go nie widziałem, bo poprosiłem o wysłanie na adres architekta. I tak zrobili. Ponadto przy zamówieniu w mailu dodatkowo napisałem na jakie zmiany w projekcie potrzebuje ich zgody pisemnej i taką zgodę ujęli w wysłanym projekcie. Wszystko było OK.

piniu55
05-01-2012, 16:28
tak kupowaliśmy przez internet, kurier przywozi wszystko - nie ma żadnego problemu a jeśli chodzi o garaż to jak się wejdzie w zakładkę pokaż więcej to jest wariant z garażem na 2 stanowiska :)

sienka_87
08-01-2012, 10:15
dziekuje :)

pioput
11-01-2012, 17:06
wg mnie 100 tys to za dużo:o ja w przyszłym tyg będę miał kolejne wyceny to napiszę (wstępnie u mnie to 100 tys wychodzi z robocizną ale więcej będę wiedział w przyszłym tygodniu)

Czesc piniu55,
Masz juz jakies nowe wyceny?

piniu55
11-01-2012, 17:20
witam, dzisiaj już bardziej konkretnie tzn. wg jednej wyceny
- materiał + robocizna SSO to ok 115 tys
- materiał + robocizna SSO to ok 67 tys (bez dachu i dachówek)
to z konkretów tyle, sama robocizna wychodzi ok 26 tys bez dekarza i cieśli.

sienka_87
13-01-2012, 10:55
a co oznaczają te skróty SSO? nie bardzo się orientuję, przepraszam :(

piniu55
13-01-2012, 15:32
stan surowy otwarty:D

pioput
13-01-2012, 15:48
Czyli mowiac inaczej, dom z dachem bez okien i drzwi.

sienka_87
16-01-2012, 12:25
dzięki. :-) nie ma to jak baba się bierze za budowę domu. Nawet nie mam pojęcia gdzie zacząć załatwiać pozwolenia na budowę domu, a czas i pora to zacząć. Pozdrawiam.

pioput
16-01-2012, 15:47
Ja polecam znalezienie architekta w okolicy (lub biura architektonicznego), ktory zajmuje sie adaptacja projektow - najlepiej zeby byl z tego powiatu gdzie ma byc budowany dom bedzie jeszcze taniej (sa osoby ktore sie w tym specjalizuja). Oprocz adaptacji czesto wykonuja (odplatnie) wszelkie uzgodnienia dotyczace uzyskania pozwolenia na budowe (PnB). Najlepiej umowic sie na wizyte i uzgodnic wszystkie szczegoly wraz z kosztami. Sredni koszt takiej uslugi uzyskania PnB wynosi ok. 4000-6000zl (w tym jest zakup projektu, dokonanie ewentualnych zmian w projekcie, wszelkie niezbedne mapy do celow projektowych, uzgodnienia mediow, uzgodnienia w gminie itp.). Wychodzi moze troszeczke drozej niz by sie samemu to robilo (oprocz adaptacji oczywiscie), ale ile nerwow i czasu jest zaoszczedzone.
Procedura taka trwa od 3-6 miesiecy (w tym 65 dni jest na wydanie decyzji - PnB w powiecie). Mozna o tym wszystkim poczytac na forum oraz sa artykuly w Muratorze i nie tylko. Trzeba troche poszukac w internecie.
Pozdrawiam.

sienka_87
16-01-2012, 18:01
Super, dziękuję bardzo. :-)

betawr
16-01-2012, 18:27
Witam wszystkich budujących dom bw03 . Startujemy z budową na wiosne . W projekcie, który jest w tej chwili w adaptacji zrobiliśmy następujące zmniany . Dom jest w odbiciu lustrzanym, powiększyliśmy garaż o 90 cm. i od strony salonu o 60cm . Budujemy kominek po stronie kuchni , spizarke przeniesliśmy na drugą strone kuchni obok kominka ale teraz zastanawiamy sie czy ją zlikwidować na rzecz drzwi którymi bedzie sie wchodzic zaraz od wiatrołapu . Spizarki szkoda , ale wydaje nam sie że jest to lepszy sposób na komunikacje . Lepiej bedzie sie wchodzić z zakupami do domu od razu na lewo do kuchni niż w butach przez salon . Czy macie takie same dylematy bo póki dom jeszcze nie wybudowany mozna jeszcze cos zmienić . Budować będziemy na granicy Wrocławia . Co do ekipy budowlanej mamy na razie jedną oferte na sso za 45 tyś lub sso z materiałem za ok 125 tyś . pozdrawiamy wszystkich !

pioput
17-01-2012, 17:01
Jak moge cos zasugerowac odnosnie wiatrolapu.
Wiatrolap ma za zadanie m. in. byc taka dodatkowa sluza, ktora zabezpiecza dom przed ucieczka ciepla np. podczas otwierania drzwi wejsciowych. W lecie tego sie nie czuje, ale w zimie wejscie z wiatrolapu do kuchni moze powodowac, ze bedzie ciagnac "zimno" do domu i dodatkowo podniesie to koszt ogrzewania (nie duzo, ale zawsze cos).
My w trakcie adaptacji zrezygnowalismy z tych drzwi do kuchni (kominek tez planujemy przy kuchni - przy okazji w tym kominie pojdzie wentylacja - i troche taniej wyjdzie w budowie). Jesli chodzi o zakupy to mozna najpierw je wniesc do holu, a potem do kuchni np. po rozebraniu sie. ;)
Ze spizarki tez chyba zrezygnujemy, bo kuchnia i tak jest mala, a w polaczeniu z salonem bedzie chyba ladniej bez tej spizarki. Jej funkcje moze spelniac np. wneka pod schodami. O pozostalych naszych zmianach w projekcie pisalem w poscie #5.
Pozdrawiam. :bye:

piniu55
19-01-2012, 18:21
my natomiast nie rezygnujemy ze spiżarki ponieważ wiemy jaka to wygoda mieć spiżarkę przy kuchni (jednak schowek pod schodami czyli potrzeba przejścia z kuchni do schowka to już nie to)

betawr
20-01-2012, 13:48
Wczoraj widziałam (tak mi się wydaje ) BW 03 ale bez balkonu z tym kogucikiem od sypialni na górze , pod Wrocławiem . Dom ten jest zabity dechami i widać że od dawna tam nikt nic nie robi , szkoda bo chciałam wejść do środka i zobaczyć jak wygląda , domek wygląda na zewnątrz bardzo ładnie z daleka taki mały sympatyczny . Czy ktoś może buduje w okolicach Wrocławia i chciałby się pochwalić swoim pięknym BW03 ? Z chęcią zobaczylibyśmy go na żywo . Pozdrawiamy

piniu55
30-01-2012, 20:53
witam
wreszcie wykonawca wybrany :) co do ceny to tak jak pisałem poprzednio po targach wychodzi 25 tys za SSO ale bez dachu. Jeśli chodzi o materiał to cały czas się jeszcze zastanawiam z czego będą ściany czy z betonu komórkowego czy porothermu:bash:a może ytong (już teraz nie wychodzi dużo drożej) ale jeszcze trochę czasu mam więc zobaczymy - z pracami budowlanymi ruszamy na przełomie lipca i sierpnia.

m&m0123
30-01-2012, 21:17
...cały czas się jeszcze zastanawiam z czego będą ściany czy z betonu komórkowego czy porothermu:bash:a może ytong (już teraz nie wychodzi dużo drożej)...

Witam, my budujemy bw-01 i rowniez caly czas zastanawiam sie czy z czego budowac - ja biore jeszcze pod uwage U-220...obecnie czekam na zakonczenie adaptacji i zaczne sie rozgladac za materialem. Start maj/czerwiec jesli biurokracja nie przytrzyma ;)

pioput
31-01-2012, 13:39
Witam,
Ja pozostaje przy porothermie, tak jak jest w projekcie :)
Nie będę miał możliwości od razu ocieplania i tynkowania budynku od zewnątrz, wiec ten materiał wydaje mi się najbezpieczniejszy w tej sytuacji.
Działka została już uzbrojona w wodę i prąd. Materiały zamierzam kupować na bieżąco w zależności od etapu. Z cenami możne być rożnie - mogą skoczyć, ale również spaść, jak miało to miejsce w roku 2010/2011.
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to start maj/czerwiec :)

Marzena Konin
02-02-2012, 09:23
Witam wszystkich. Dawno tu nie zaglądałam i widzę, że wzrosło grono zainteresowanych projektem BW-03. My rozpoczęliśmy budowę BW-03 w maju 2011r., w tej chwili mamy stan SSO. Ostatnio podsumowałam wszystkie wydatki jakie ponieśliśmy i wyszło ok. 140 tys. w tym ok.10 tys. to koszty np zakupu projektu, geodety i inne drobne opłaty administracyjne. Dom budowany jest z materiałów podanych w projekcie. Jedyną zmianą jaką wprowadziliśmy to zastąpienie płyt kartonowo-gipsowych na ściankach działowych na poddaszu na pustak 12mm i zrezygnowaliśmy ze ścianki przy schodach na rzecz poręczy, które wykonamy przy wykończeniu domu. Całe schody są przez to bardziej doświetlone i wydają się dużo szersze.

Pozdrawiam wszystkich, Marzena:bye:

pioput
02-02-2012, 09:57
Witamy po długiej nieobecności :welcome:
Teraz będziesz tu najbardziej doświadczona w temacie budowy BW-03. Chętnie będę czytał twoje uwagi i spostrzeżenia. Rozumiem, że wydatki podane przez Ciebie obejmują również robocizne, tak?
Pozdrawiam :bye:

piniu55
02-02-2012, 19:08
witamy pionierkę co do BW03 :) Marzena czy możesz wrzucić trochę fotek?
pozdrowionka

Marzena Konin
03-02-2012, 20:11
Wkleiłam do galerii :
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3769

Nie umiem poukładać chronologicznie :(

Marzena

pioput
04-02-2012, 04:55
Zdjęcia są super. Troszkę brakuje ujęć z pozostałych pomieszczeń z wewnątrz po skończeniu SSO oraz budynku z zewnątrz z różnych stron dookoła, jak się prezentuje w całości. Dzieki.
Dachówka bardzo ładna.
Pozdrawiam.

aissha1
04-02-2012, 11:17
[My z mężem również jesteśmy zainteresowani tym projektem. Ciekawi jesteśmy na jakim etapie jesteście i jakich ewentualnych zmian dokonaliście w projekcie. Pozdrawiamy.

pioput
04-02-2012, 11:49
aissha1,
Witaj, ja o naszych zmianach napisalem na poczatku tego forum. Jeszcze jestem przed rozpoczeciem budowy :)
Pozdrawiam

piniu55
04-02-2012, 14:19
fajne fotki:) , jaką macie położoną dachówkę?

Marzena Konin
06-02-2012, 12:20
Witam, Dachówka jest cementowa firmy Benders. W dachu nie są jeszcze wstawione okna, ale czekamy z nimi do wiosny.:) Marzena

Marzena Konin
07-02-2012, 16:30
Ok dorobimy fotki i wrzucę wkrótce.

pioput
15-02-2012, 09:57
Coś cisza nastała tutaj :)
Marzena, czy w trakcie budowy SSO twoi budowlańcy lub kierownik budowy dopatrzył się jakiś błędów w projekcie na które należy zwrócić uwagę?
Na zdjęcia cały czas czekamy :)
Pozdrawiam

sienka_87
16-02-2012, 20:15
piękny dom, super zdjęcia. Jakbyś mogła dorzucić zdjęcia to było by super, i koniecznie zdjęcie schodów jako możesz. Dachówka super, ale mi się najbardziej podobała okolica, pięknie. Na uboczu, przy lasku? Cisza, spokój, azyl dla rodziny. :-)

Marzena Konin
17-02-2012, 16:28
No to fotki dookólne :

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3832

Nie wiem czy to błąd projektu czy murarzy ale trzeba było podwyższyć ścianę kolankową przednią tylko nad garażem, bo inaczej dach garażu nie byłby symetrycznie w stosunku do połaci nad budynkiem głównym. O około 15-20cm.

Marzena

pioput
17-02-2012, 19:16
Domek prezentuje sie rewelacyjnie w pieknej okolicy :)
Dom jest wiekszy w rzeczywistosci niz by sie moglo wydawac. Dzieki serdeczne za zdjecia.
Pozdrawiam.
Piotr :)

gwit76
20-02-2012, 19:02
witam
mam pytanie do ludzi, którzy są już na etapie budowy - czy na ścianach fundamentowych wykonywaliście wieniec. Tak jest w projekcie, a wydaje mi się to trochę dziwne. Na zdjęciach nie ma raczej u nikogo wieńców na ścianach fundametnowych, w innych projektach też nie widziałem.
Prosze o odpowiedz, bo niedługo będę na etapie stanu zero i nie wiem co mam robić.

pioput
21-02-2012, 14:55
Witam,
Jeszcze nie zacząłem budowy, ale mnie tez ten fakt zastanawia. Obserwuje kilka blogów budujących BW-01 i BW-02 i tylko u jednej osoby zauważyłem, że wykonała ten wieniec:
http://www.bw-01.mojabudowa.pl/
Myślę, że kierownik budowy lub wykonawca będzie wiedział czy jest ten wieniec rzeczywiście potrzebny czy jest on troche na wyrost. Zawsze się można skontaktować z projektantem p. Wojciechem Bukańskim i zapytać się: tel. 602-387-621

Pozdrawiam

2plus2
22-02-2012, 10:20
do pioput: bardzo podobają mi się okna w Twoim domu. Jeśli możesz, to napisz proszę, co to za profile i jakiego koloru. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Marzena Konin
22-02-2012, 11:27
U nas ściany fundamentowe wymurowane są z bloczków betonowych M6 i zakończone wieńcem żelbetowym. Zresztą tak jest w projekcie do którego proponuję zajrzeć, w moim jest to rys.2/K na str 49.;)
Pozdrawiam, Marzena

pioput
22-02-2012, 13:19
do 2plus2: ja nie rozpocząłem jeszcze budowy domu :)
Link który podałem jest do bloga osoby, która buduje BW-01.
Pozdrawiam :)

2plus2
22-02-2012, 21:16
do pioput:
oczywiście :), jakoś na szybko umknął mi początek wpisu :). Sorki za zamieszanie. Pozdrawiam

piniu55
23-02-2012, 16:45
witam:welcome:
dzisiaj rozmawiałem z moim kierownikiem budowy odnośnie tego wieńca na fundamentach i stwierdził że może być ale wg niego to trochę na wyrost. My z budową ruszamy na przełomie czerwca i lipca więc na dzień dzisiejszy fajnie jest pooglądać fotki u Marzeny:wiggle: acha pioput śledzimy te same blogi;)

gwit76
05-03-2012, 12:47
Mam pytanie, ile wam wyszło kubików betonu na ławy fundamentowe w BW 03, i ile stali . Jeśli można to proszę również o padanie cen za te materiały.
Przymierzam się do rozpoczęcia budowy i planuję wydatki.
Dzięki z góry

pioput
05-03-2012, 13:57
Chyba na razie tylko Marzena moze cos na ten temat powiedziec :)
Ja jeszcze tego nie liczylem, ale wykonawca zaproponowal mi nastepujace ceny:
stal - 2700zl/tona;
beton - 230zl/m3

Pozdrawiam

aneta19
06-03-2012, 10:57
Witam, mogę podać ilości jakie nam poszły na projekt domu BW - 02, a to bardzo podobne projekty. Najpierw wylewaliśmy chudziak, którego poszło nam 4m sześcienne - 1130 zł brutto.
Zamówiliśmy drut fi 12 - 450m, fi 6 - 450m i 20 kg drutu wiązałkowego zapłaciliśmy za to 1770 brutto, ale jakieś małe ilości zostały tych prętów. Piszę o samym zbrojeniu ław fundamentowych. Następnie był wylewany beton B-20 w ilości 14,5 kubika za co zapłaciliśmy 4200 brutto w tym jest już cena 550,00 zł za godzinę pompy. Robiliśmy to czerwiec - sierpień 2011r. także ceny mogły ulec jakiejś małej korekcie przez ten czas.

gwit76
06-03-2012, 12:24
Witam, mogę podać ilości jakie nam poszły na projekt domu BW - 02, a to bardzo podobne projekty. Najpierw wylewaliśmy chudziak, którego poszło nam 4m sześcienne - 1130 zł brutto.
Zamówiliśmy drut fi 12 - 450m, fi 6 - 450m i 20 kg drutu wiązałkowego zapłaciliśmy za to 1770 brutto, ale jakieś małe ilości zostały tych prętów. Piszę o samym zbrojeniu ław fundamentowych. Następnie był wylewany beton B-20 w ilości 14,5 kubika za co zapłaciliśmy 4200 brutto w tym jest już cena 550,00 zł za godzinę pompy. Robiliśmy to czerwiec - sierpień 2011r. także ceny mogły ulec jakiejś małej korekcie przez ten czas.

Śliczne dzięki za informacje, bardzo mi sie przyda

gwit76
06-03-2012, 12:35
P.s.
Na pewno piszesz o samej ławie fundamentowej, czy również o wieńcu na ścianie fundamentowej? U mnie w projekcie BW 03 w zestawieniu stali potrzebnej na fundamenty w tym ławy i wieniec, jest odpowiednio 260 m fi 6, 244 m fi 12 i 112 m fi 14. Z tego co piszesz u Ciebie wyszło sporo więcej metrów tylko na samą ławę - możej jakoś wzmacniałiście ławy ? Na marginesie ja będę raczej rezygnował z wieńców na ścianach fundamentowych

aneta19
06-03-2012, 13:20
Każdy narożnik był dodatkowo wzmocniony L ok. 1-1,5 m dodatkowo ( czyli 4x 1 -1,5 na każdy narożnik) i przy łączeniu prętów także było wzmacniane. Na ścianie między garażem, a domem szło 6 sztuk fi 12, ale tak też jest w projekcie, przęsła robiliśmy co 30 cm, oj nazbiera się tego niestety. Zostało nam ok.7 szt prętów fi 12 o dł 6m, fi 6 kilka więcej, ale na pewno na wieniec będziemy musieli dokupić bo nie starczy. A z wieńca nie będziemy rezygnować gdyż dom stoi przy dość ruchliwej drodze i w niedalekiej odległości od torów. Pozdrawiam :)

aneta19
06-03-2012, 13:44
Aaa zapomniałabym o zbrojeniu pod kominami , też trochę tam pójdzie stali robiliśmy po dwie kraty 6 szt na 6 , a na mniejszy komin 5 szt na 5 długość troszkę krótsza od wymiarów kominów. Także jak się wszystko pododaje to się nazbiera , a i zawsze jakieś ścinki zostaną.

gwit76
07-03-2012, 20:50
Dzieki za szczegółowe informacje

jaro4
16-03-2012, 16:44
Witam też wybraliśmy ten projekt i niedługo zaczynamy, mam pytanko do budujących ile poszło wam bloczków na fundamenty.

piniu55
17-03-2012, 10:31
ja na to pytanie odpowiem na przełomie czerwca i lipca;)

jaro4
17-03-2012, 14:19
pinu55 masz wycenę za całość czy budujesz etapami interesuje mnie stan zero robota plus materiał

m&m0123
17-03-2012, 16:26
Witam, ja w tym roku w planie ssz - co prawda projekt zakupilismy bw01 ale po zmianach parter wyglada jak bw03 a poddasze jak bw01:) Ekipa wycenila robocizne bez dachu na 25k. Materialy bede kupowal koncem kwietnia.

piniu55
18-03-2012, 12:19
no to lepiej przyspiesz bo od kwietnia materiał idzie 10% do góry i dlatego ja właśnie w tym tygodniu kupuję materiał, a jeśli chodzi o stan 0 to wyjdzie ok 25 tys wszystko (tylko, że ja dość wysoko muszę iść z emkami)

pioput
18-03-2012, 14:05
Przymierzamy sie z zona do dodatkowej zmiany w projekcie. W swoim przyszlym BW-03 chcemy zadaszyc taras, aby w deszczowe letnie dni mimo wszystko mozna bylo sobie na nim posiedziec. Ostatnio biuro projektowe wprowadzilo nowe projekty domow m.in. BW-09, ktory zblizony jest wygladem do BW-03. Zasiegnalem opinii w biurze i jest mozliwosc wykonania identycznego zadaszenia jak w BW-09: http://www.dobreprojekty.pl/lupaVO.php?kod=BW09&typ=jednojbp
Co o tym myslicie? Wydaje mi sie ze domek nabierze dodatkowej funkcjonalnosci i uroku.
Piotr

m&m0123
18-03-2012, 14:11
Piniu55, 10% to dosc spora podwyzka - mozesz mi podac zrodlo informacji o tej podwyzce?

Pioput, my rowniez rozpatrujemy zadaszenie tarasu ale zrezygnowalismy ze zmiany poszycia dachu w projekcie ze wzgledu na to, ze taras bedziemy robic dopiero po ukonczeniu budowy/wprowadzeniu sie i wtedy zadecydujemy jak to bedzie wygladac.

pioput
18-03-2012, 14:31
Czy material pojdzie w gore i czy akurat o 10% to nie wiem. :confused: Jest pewne ryzyko tych podwyzek z uwagi na to ze wszystko drozeje oraz sprzedawcy moga wykorzystywac fakt poglosek o mozliwym zniesieniu mozliwosci odlicznia Vat od przeszlego roku.
Jednak w poprzednich latach (np. 2010), bylo podobnie, sprzedawcy tez tak "naganiali" i okazalo sie ze czesc materialow poszla w gore wlasnie na poczatku roku - zima, wiosna - jak ruszal tzw "sezon budowlany". Jednak wiekszosc cen spadla w ciagu roku i byly tansze niz wczesniej - informacja od znajomych co budowali w tym czasie swoje domy w SSO.
Piotr

pioput
18-03-2012, 14:41
Pioput, my rowniez rozpatrujemy zadaszenie tarasu ale zrezygnowalismy ze zmiany poszycia dachu w projekcie ze wzgledu na to, ze taras bedziemy robic dopiero po ukonczeniu budowy/wprowadzeniu sie i wtedy zadecydujemy jak to bedzie wygladac.

Tu raczej zmiany duzej nie ma. Po prostu krokwie dachu tam gdzie ma byc taras koncza sie na murlacie. Potem jest zmian kata nachylenia krokwi i dach jest pociagniety to laty na slupach tarasu. Wydaje mi sie, ze ta zmiana jest latwa do wykonania dla dobrych ciesli. :) Fakt, ze troche wiecej drewna pojdzie i dachowki/blachodachowki. Jednak ta zmiana wymaga juz w trakcie budowy stanu zero, wykonac stopy pod zakotwienie trzech slupow na tarasie, co by "grucha" nie musiala potem wjezdzac ponownie. Ale sa to tylko moje domysly - fachowcem nie jestem. :)
Piotr

m&m0123
18-03-2012, 15:08
Patrze na ten bw-09 i podoba mi sie to rozwiazanie... jednak mimo wszystko, planuje wstrzymac sie z tarasem az domek bedzie stal i wtedy podejmiemy decyzje czy taras bedzie lany/drewniany oraz jaki bedzie mial ksztalt i wielkosc. Fachowcem rowniez nie jestem i wydaje mi sie, ze fundamenty pod slupy mozna wylac rowniez na koncowym etapie budowy ;)

pioput
18-03-2012, 15:28
Chyba masz racje. Zawsze można to dorobić później, niż potem rozbierać (jak się coś odwidzi). :)

piniu55
19-03-2012, 18:47
widziałem pismo z Xelli w którym informowali hurtowników o podwyżce z początkiem kwietnia, również z fabryki suporeksu też się dowiedziałem o podwyżkach więc ja w tym tygodniu zamawiam materiał a czy to będzie słuszna decyzja przekonam się za 2 tygodnie :)

Marzena Konin
20-03-2012, 21:31
My mamy wieniec. Był w projekcie więc jest. Murarz się dziwił ale zrobił jak chcieliśmy.

Marzena Konin
30-03-2012, 21:45
Okna wstawione. Działają hydraulik i elektrycy. Decyzje podjęte - będzie GAZ z butli i centralny odkurzacz.
Ceny normalnie zabijają :(:(:(108818

pioput
31-03-2012, 07:14
No to dobra wiadomosc :)
Wszystko idzie do przodu. Trzymam kciuki :)
Marzena czy mozesz wrzucic wiecej zdjec z oknami i od srodka z poszczegolnych pomieszczen (tak jak poprzednio zrobilas)?

Marzena Konin
06-04-2012, 20:18
mozesz wrzucic wiecej zdjec z oknami

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3769

wklejone.
Wszystkim czytającym - Wesołych Świąt !!!

pioput
07-04-2012, 05:51
Dzieki za nowe zdjecia :)
Rowniez zycze wszystkim Spokojnych Swiat Wielkanocnych!!!

Kasia-Jacek
27-05-2012, 21:21
Witamy wszystkich budowniczych BW-03
Właśnie zabieramy się do wykonania naszego wymarzonego domku, pewnie potrwa to jakiś czas ale bardzo się cieszymy, że decyzje zapadły!!

pioput
05-07-2012, 08:43
Cicho tu od dłuższego czasu.
Co tam słychać na budowach :)? Prace postępują?;)

piniu55
05-07-2012, 16:56
ja miałem zaczynać w zeszłym tygodniu ale niestety przez opady nie można zacząć kopać pod fundamenty:rolleyes:więc czekam na poprawę pogody :)

pioput
06-07-2012, 06:34
U mnie już zostały wymurowane bloczki ścian fundamentowych :).
Teraz pozostaje kanalizacja, ocieplenie, drenaż, zasypanie fundamentów i chudziak :)
Pozdrawiam

m&m0123
06-07-2012, 15:54
U nas stan zero zakonczony ;)

piniu55
14-07-2012, 15:52
a my nadal czekamy :sick: pierdzielone opady, jak tak dalej będzie to nie ruszymy:bash:

gwit76
16-07-2012, 14:10
Okna wstawione. Działają hydraulik i elektrycy. Decyzje podjęte - będzie GAZ z butli i centralny odkurzacz.
Ceny normalnie zabijają :(:(:(108818

A mam do Ciebie pytanie ,jakiej firmy zastasowałaś kominy bo mam dylemat z wyborem
Ponadto widzę, że na poddaszu zamiasta scianek z płyt gk jak to jest w projekcie, zrobiłaś ściany murowane z ceramiki - proszę napisz mi jaką grubość pustaka zastosowałaś - 11,5 lub 8 - oraz czy na tę okoliczność wzmacniałaś strop np. dodatkowymi belkami.
Pozdrawiam

jaro4
19-07-2012, 10:42
Witam pytanie do budujących stan zero ile wam poszło bloczków na ścianę fundamentową

pioput
19-07-2012, 11:05
Wyszło mi ok. 1100, po 6 warstw na wszystkich ścianach fundamentowych (bloczek jak w projekcie - 14cm wysokość). W sumie 31 palet po 36 bloczków na palecie - 1116szt.

Patt
20-07-2012, 09:31
Witam wszystkich

Od dwóch miesięcy budujemy BW-03 z balkonem. Podnieśliśmy go o jeden pustak do góry. Teraz trochę się martwimy czy przez to nie będzie zbyt wysoki :-( Czy ktoś z Was może również podnosił ścianki poddasza?
Z inych zmian jakie wprowadziliśmy to wyprostowanie wykusza - ma kształt prostokąta. Dzięki temu jest więcej miejsca na stół a i płytki będzie łatwiej układać :-)
A z informacji, które może komuś się przydadzą to:
koszt materiałów budowlanych i robocizny (murarz już skończył - teraz czekamy na cieślę) - 87.000
bloczki betonowe - 1080 szt.
pręty fi 12 - 94 szt.
pręty fi 6 - 104 szt.
beton B20 - 39m3 (łącznie z powiększonym tarasem i wejściem do domu)
beton B10 - 11m3
cement - 2 tony
Pozdrawiam

m&m0123
20-07-2012, 18:52
Tu jest link do bloga bw-01 bez wykusza http://www.bw-01.mojabudowa.pl - jak dla mnie zupełnie inny dom/projekt. My poszerzyliśmy garaż o 1m i sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądało.

Patt
21-07-2012, 07:19
Bardzo ładnie wygląda ale masz rację zupełnie inaczej.
Mam pytanie - ile cm potrzeba na podłogę - w sensie na ocieplenie, podłogówkę, wylewkę - ponieważ teraz mamy robione pomiary okien i niewiemy ile odjąć - czy na podłogę z płytkami trzeba liczyć 15 czy 20 cm?

pioput
21-07-2012, 12:21
Witam wszystkich

Od dwóch miesięcy budujemy BW-03 z balkonem. Podnieśliśmy go o jeden pustak do góry. Teraz trochę się martwimy czy przez to nie będzie zbyt wysoki :-( Czy ktoś z Was może również podnosił ścianki poddasza?
Z inych zmian jakie wprowadziliśmy to wyprostowanie wykusza - ma kształt prostokąta. Dzięki temu jest więcej miejsca na stół a i płytki będzie łatwiej układać :-)
A z informacji, które może komuś się przydadzą to:
koszt materiałów budowlanych i robocizny (murarz już skończył - teraz czekamy na cieślę) - 87.000
bloczki betonowe - 1080 szt.
pręty fi 12 - 94 szt.
pręty fi 6 - 104 szt.
beton B20 - 39m3 (łącznie z powiększonym tarasem i wejściem do domu)
beton B10 - 11m3
cement - 2 tony
Pozdrawiam


Patt,
My budujemy BW-03 i też "wyprostowaliśmy" wykusz na prostokątny oraz dołożyliśmy balkon nad wejściem (tak jak w BW-03 z balkonem). Teraz powinien nasz domek wyglądać jak Wasz. U mnie za tydzień zaczynają murowanie ściany. Czy możesz podesłać zdjęcia swojego domku ([email protected]), bo jesteśmy ciekawi jak ten wykusz będzie wyglądał. My dodatkowo drzwi na taras robimy trzy-skrzydłowe (270cm) a okna w wykuszu będą prawie do ziemi (2 pustaki od podłogi). Dzieki z góry za zdjęcia.

piniu55
25-07-2012, 18:52
dzisiaj wreszcie roboty ruszyły :)

Marzena Konin
03-08-2012, 20:33
A mam do Ciebie pytanie ,jakiej firmy zastasowałaś kominy bo mam dylemat z wyborem
Ponadto widzę, że na poddaszu zamiasta scianek z płyt gk jak to jest w projekcie, zrobiłaś ściany murowane z ceramiki - proszę napisz mi jaką grubość pustaka zastosowałaś - 11,5 lub 8 - oraz czy na tę okoliczność wzmacniałaś strop np. dodatkowymi belkami.
Pozdrawiam

Tak jest. 11,5 . Kartonowo gipsowe zawsze widać w amerykańskich filmach. Opierasz się i wpadasz do drugiego pokoju :p
OK żarty na bok. Co ściana to ściana, i dlatego.
Tak strop dostał dodatkowe zbrojenie między teriwą.

Marzena

Marzena Konin
03-08-2012, 20:35
A mam do Ciebie pytanie ,jakiej firmy zastasowałaś kominy bo mam dylemat z wyborem
Ponadto widzę, że na poddaszu zamiasta scianek z płyt gk jak to jest w projekcie, zrobiłaś ściany murowane z ceramiki - proszę napisz mi jaką grubość pustaka zastosowałaś - 11,5 lub 8 - oraz czy na tę okoliczność wzmacniałaś strop np. dodatkowymi belkami.
Pozdrawiam

Kominy są systemowe Brata. Do kominka standard. Do kotłowni Uniwersalny (na wszystkie paliwa) tak na wszelki wypadek ale będzie wkład i gaz.

Marzena

Marzena Konin
03-08-2012, 20:43
Cicho tu od dłuższego czasu.
Co tam słychać na budowach :)? Prace postępują?;)

Cicho ale do przodu...:rolleyes:
129152129153

Są posadzki tynki i ocieplenie.
Cała góra resztek styropianu zutilizowana. Z tym jest problem bo spalić nie wolno, a brak firm które to odbierają. Jest sposób genialny. Stopić , nie spalić.

Marzena

pioput
04-08-2012, 10:56
Cicho ale do przodu...:rolleyes:
129152129153

Są posadzki tynki i ocieplenie.
Marzena

No to u Was ładnie to poszło do przodu. Widzę że okna dachowe też są już wstawione :)
Marzena czy możesz w wolnym czasie uzupełnić swój album o najnowsze zdjęcia domu (http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3769). Dzięki z góry :)
Piotr

MonKub
07-08-2012, 11:04
Witam wszystkich budujących!Ja z mężem też zastanawiamy się na budową BW-03 z balkonem. Rozważamy tylko wersję z garażem lub bez. czy wiecie jaki może być orientacyjny koszt budowy tego garażu. Na pewno z garażem dom byłby bardziej funkcjonalny tylko wiadomo - dodatkowe koszty.
Pozdrawiam,
MonKub

Marzena Konin
08-08-2012, 20:18
Fotki wrzucone. Zrobione.
Pozdrawiam.

piniu55
18-08-2012, 14:46
No to fotki dookólne :

Nie wiem czy to błąd projektu czy murarzy ale trzeba było podwyższyć ścianę kolankową przednią tylko nad garażem, bo inaczej dach garażu nie byłby symetrycznie w stosunku do połaci nad budynkiem głównym. O około 15-20cm.

Marzena

chyba to jest coś nie tak z projektem bo u mnie wykonawca też zwrócił na to uwagę a idąc dalej to mam wieniec nad garażem na tej samej wysokości co na całym domu (czyli o jedn ą warstwę wyżej niż w projekcie) a resztę dostosuje się ścianą kolankową (te pokoiki nad garażem i tak są małe więc nie ma różnicy - ja ich nie dzielę i będzie tylko jedna większa garderoba z wejściem ze sypialni)

Kondziu75
20-08-2012, 12:25
Witam i przyłączam się do dyskusji. Dziś ma przyjść do mnie zamówiony projekt. W tym tygodniu też ma pójść wniosek o pozwolenie na budowę.
Teraz trzeba się uzbroić w cierpliwość. Czekam na opinię co u Ciebie Piniu.
Pozdrawiam

Marzena Konin
20-08-2012, 18:47
Witam wszystkich budujących!Ja z mężem też zastanawiamy się na budową BW-03 z balkonem. Rozważamy tylko wersję z garażem lub bez. czy wiecie jaki może być orientacyjny koszt budowy tego garażu. Na pewno z garażem dom byłby bardziej funkcjonalny tylko wiadomo - dodatkowe koszty.
Pozdrawiam,
MonKub

W projekcie jest to wydzielone. Koszty garażu są osobno. No chyba że dopiero się zastanawiacie nad BW03 i jeszcze nie kupiliście projektu. Problem w tym że trzeba by posiedzieć i pododawać. Na "oko" to 1/5 do 1/4 całości.
Wg kosztorysu biura projektowego 300 do 70 tys. netto (ale wiadomo że to orientacyjnie i nie gospodarczo)

Marzena

MonKub
23-08-2012, 22:04
Wielkie dzięki za odpowiedź. U nas decyzja już podjęta zamówiliśmy BW03 z balkonem w nowej wersji tzn. ściana frontowa jest równa po obydwu stronach drzwi wejściowych czyli powiększona została kuchnia.Wersja ta będzie dostępna od września w biurze proj. A co do ceny garażu, który podałaś to jestem zdziwiona, że tak drogo wychodzi sam garaż. Spodziewaliśmy się, że będzie to około 30 tys. Nie mamy jeszcze rozeznania w kosztach. Oj zazdroszczę Ci że ty już w tak zaawansowana w budowie. Mnie to przeraża. No ale nie ma innego wyjścia. A nie sądzisz, że pokoiki na górze są zbyt małe dla dziecka w wieku szkolnym? Cały czas mam obawy, że będą się tam za bardzo gnieść. Z drugiej strony koleżanka buduje BW 46 i teraz gdy już może zobaczyć efekt (kończą dach) stwierdza że jest zbyt duży.
Pozdrawiam

Patt
24-08-2012, 07:42
My podnieśliśmy ścianki o jeden pustak - również mamy wersję z balkonem (ale starszą) i teraz u góry jest bardzo dużo miejsca, ale niewiem jakby to było bez zmiany.
Pozdrawiam

MonKub
25-08-2012, 21:32
My też się nad tym zastanawiamy, chociaż odradzano nam podniesienie ścianki kolankowej z tego względu, że dom może stracić wygląd. Uważacie, że u Was jest w porządku?
Pozdrawiam

Kondziu75
30-08-2012, 09:33
Ja sobie zawsze tłumaczę tak, że projektant wie co robi i robi to tak, aby było dobrze.
Jeśli chodzi o wielkość pokoików na górze, to nie wydaje mi się aby były takie małe, po podłodze w BW-03 wychodzi ponad 18m2 w pomieszczeniach nr 12 i 13. Ściana kolankowa jest na tyle wysoka (ponad 1m) że można wstawić pod skos i biurko i łóżko itd., więc nie ma co narzekać.

Ja czekam teraz na wycenę od wykonawcy i przy dobrych wiatrach (odpukuje w niemalowane) może wbiję łopatę w ziemię pod koniec września.
Pozdro

Patt
30-08-2012, 12:30
My też się nad tym zastanawiamy, chociaż odradzano nam podniesienie ścianki kolankowej z tego względu, że dom może stracić wygląd. Uważacie, że u Was jest w porządku?
Pozdrawiam

Wg mnie jest w porządku. Jutro kończy cieśla, więc zrobię zdjęcia

piniu55
30-08-2012, 17:52
my mamy dodatkową zgodę na podniesienie ściany kolankowej jednak nie będziemy podnosić bo widziałem na żywo BW1 i stwierdziłem, że wysokość tak jak w projekcie jest ok :) i też tak jak Kondziu wychodzę z założenia, że projektant wie co robi i nie należy Go poprawiać (swego czasu moja cioci porobiła zmiany i dzisiaj tego żałuje i jeśli by mogła się cofnąć to już by żadnych zmian nie robiła:yes:)

Marzena Konin
02-09-2012, 11:34
Jak mury będą się pnąć do góry to sami stwierdzicie że w projekcie ściana kolankowa tych pokoików nad garażem jest "coś nie tak" . Właśnie podwyższenie naprawia wygląd a nie psuje. No ale to Wasza decyzja. Zerknijcie na moje fotki.
Dla dziecka przeznaczyliśmy pokój z lukarną i pokój nad garażem jako "garderoba" . W zupełności wystarczająca powierzchnia, oczywiście dla kogoś kto przeprowadza się z blokowiska.
Jeżeli chodzi o to czy projektant wie co robi to... przykładowo w sprawie balkonu nad salonem to po zwróceniu uwagi na sposób izolacji cieplnej biuro przysłało poprawkę która i tak jest błędna. Sami musieliśmy wprowadzić modernizację. Naprawdę nie chce straszyć ale wiele rzeczy trzeba samemu przemyśleć.
Co do ceny garażu to naprawdę ciężko to wydzielić. Podane koszty są z kosztorysu otrzymanego z biura projektowego. Wiadomo że te koszty są zawyżone w zależności jak budujecie. Firma czy gospodarczo. Za same mury od ziemi do wieńca pod dach to robocizna 25tys. Za materiał to trzeba by się przekopać przez wszystkie faktury a nie ma na to czasu....bo już trzeba wybierać farby i glazurę . Sorry.

Marzena

gwit76
03-10-2012, 14:08
A ja troszkę z innego beczki, jak poradziłaś sobie z zaszalowaniem i zalaniem stropu. Dokładnie chodzi mi o to czy cały strop miałaś wylewany jednorazowo czy najpierw nad garażem a później osobno nad częścią mieszkalną. Jeśli miałabyś jakies zdjęcia z tej części budowy to proszę udostępnij.

pioput
03-10-2012, 17:39
Jeśli można udzielić odpowiedzi, to ja również miałem ten sam dylemat.
Ostatecznie zalewany był najpierw strop nad garażem (z uwagi na 30cm różnicy poziomów), a potem nad pozostałą częścią budynku wraz ze schodami wewnętrznymi. Aby ułatwić zalewanie stropu oraz poziomowanie Terivy wykorzystane zostały kształtki wieńcowe na ścianach nośnych.
Pozdrawiam,
Piotr

140042140041

Kondziu75
08-10-2012, 08:25
Witam sympatyków domku BW-03. U mnie już wszystkie dokumenty załatwione. Wykonawca zaśpiewał sobie 55 tys. za postawienie budynku razem z dachem. Cena nie jest zła bo w moich okolicach śpiewają sobie nawet powyżej 60 tys.
Na dzień dzisiejszy mam już zrobione wykopy i wylane fundamenty.
140902

Patt
15-10-2012, 07:40
My również najpierw mieliśmy wylewany strop nad garażem a później (osobno) nad częścią mieszkalną. Mam pytanie - ile kW jest potrzebne żeby nie wyrzucało korków przy tynkach maszynowych?

pioput
16-10-2012, 05:40
W Tauronie na podobne pytanie otrzymałem odpowiedź, że min. to 14-15kW. :)

Patt
16-10-2012, 06:40
Bardzo dziękuję :-) czyli mam trochę za mało :-(

Marzena Konin
31-10-2012, 21:21
My również najpierw mieliśmy wylewany strop nad garażem a później (osobno) nad częścią mieszkalną. Mam pytanie - ile kW jest potrzebne żeby nie wyrzucało korków przy tynkach maszynowych?

Spokojnie starczy 6,5kW. Zabezp. 16A . Wszystkie tynki wew maszynowe i posadzki maszynowe na tym poszły. Z praktyki własnej.

Marzena

Patt
02-11-2012, 11:27
Spokojnie starczy 6,5kW. Zabezp. 16A . Wszystkie tynki wew maszynowe i posadzki maszynowe na tym poszły. Z praktyki własnej.

Marzena

Bardzo dziękuję

monika10
13-12-2012, 16:15
Bardzo dziękuję

witamy wszystkich budujacych według projektu bw..... My budujemy w Jaśle wg.projektu bw46.
pozdrawiamy.:bye:

pioput
21-12-2012, 08:47
Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich budujących, spełnienia marzeń i planów w 2013 roku oraz powodzenia przy budowaniu własnych BW-...,
życzy Piotr ;)

iszka
11-02-2013, 10:40
Witam,
Jesteśmy prawie zdecydowani na BW-03 lustro. Rozważaliśmy też BW-09 oraz BW-21.12c ale ostatecznie zdecydujemy się chyba na 03:)
Zmiany jakie chcielibyśmy wprowadzić to:
- rezygnacja z wykusza (o ile m2 zmniejszy się wówczas salon??),
- likwidacja lukarny (zastąpilibyśmy ją oknem dachowym).
- likwidacja balkonu,
- likwidacja spiżarni celem powiększenia kuchni,
- likwidacja okna dachowego na korytarzu (schody).
Innymi słowy wersja bardzo ekonomiczna :)

Pozdrawiam i czekam na Wasze fotki.

pioput
11-02-2013, 22:41
Po rezygnacji z wykusza salon się zmniejszy o ok. 2,25 m2 :)

pioput
30-03-2013, 10:18
Zdrowych, wesołych i pogodnych świąt Wielkiej Nocy,
Dużo słońca i pogody oraz wszystkiego co najlepsze,
a także spełnienia planów budowlanych w tym roku
życzy Piotr z rodziną :lol2:

http://www.zyczeniawielkanocne.yoyo.pl/zyczenia.swf?ckattempt=1

gwit76
26-04-2013, 13:11
A ja robiłem zgodnie z projektem i nie było zadnego problemu, wszystko jest symetryczne i na 100% nic nie trzeba zmieniać

gwit76
26-04-2013, 13:13
Oczywiście chodzi mi o wysokość scianek kolankowych

gwit76
26-04-2013, 13:16
My również najpierw mieliśmy wylewany strop nad garażem a później (osobno) nad częścią mieszkalną. Mam pytanie - ile kW jest potrzebne żeby nie wyrzucało korków przy tynkach maszynowych?
Poradziłem sobie jednak bez oddzielnego zalewania stropu nad garażem i częścią mieszkalną. Szalunek zrobiłem Dospawując do belek terivy nagwintowane pręty fi 6 - trzymało jak cholera, nic się nie wyparło. Natomiast szalunki wieńców mocołaem dwoma kołkami 140 mm na każdej laszce

pioput
28-04-2013, 09:55
A ja robiłem zgodnie z projektem i nie było zadnego problemu, wszystko jest symetryczne i na 100% nic nie trzeba zmieniać

Czy masz na myśli ściany kolankowe nad garażem?
Bo jestem właśnie przed tym etapem.
Piotr

Kondziu75
08-07-2013, 11:02
Witam wszystkich.
Jak tam idą sprawy z budową Waszych BW-03? Mało kto się już tu pokazuje, chyba większość z Was już wykańcza wnętrze:)

Iszka - ja postawiłem BW-03 lustro.
Jeśli chodzi o Twoje pytania to tak:
- rezygnacja z wykusza to mniej jakieś ponad 2 m kw. i jednocześnie brak balkonu na wykuszem
- lukarnę zostawiliśmy, ale nie wstawialiśmy już w tym pomieszczeniu okna dachowego
- zlikwidowaliśmy również spiżarnię celem powiększenia kuchni
- okno dachowe nad chodami zostawiliśmy, bo bardzo dobrze je doświetla, zrezygnowałem tylko z okien w murze za schodami (2 sztuki).


Pozdrawiam i piszcie co u Was.

iszka
03-10-2013, 09:13
Witajcie,
Jak tam Wasze budowy, pewnie przez okres letni domy urosły jak grzyby po deszczu, a tutaj zupełna cisza. My jesteśmy dopiero na etapie fundamentów (murujemy). Nie wiemy na ile pogoda nam pozwoli zrobić w tym roku, ale marzy nam się do stropu. Budujemy systemem gospodarczym i praktycznie własnymi siłami, więc nie idzie to tak sprawnie jak w przypadku firmy.

Kondziu75 czy Wy już zamieszkujecie Wasz BW-03, czy jeszcze macie plac budowy? Budujecie w Bogatyni?? My z okolic :-) i chętnie byśmy obejrzeli gotowy domek, chociaż z zewnątrz:-)

Pozdrawiam!

Gosia&Robert
07-10-2013, 10:44
Witajcie
Właśnie zapadła decyzja co do projektu, będzie BW-03 z balkonem.
Czytam to forum z Waszych realizacji i bardzo nam się podobają. Macie już doświadczenie w realizacji tego projektu, dlatego jeśli jest to możliwe to prosimy o podzielenie się wiedzą odnoście kosztów budowy tego domu, bo ceny w kosztorysie są rożne, a chlelibyśmy wyrobić sobie jakiś pogląd na ten temat. Jeśli ktoś chciałby podzielić się taką informacją to proszę na maila [email protected]
Budować będziemy w okolicach Gniezna. Czy ktoś taki projekt w okolicy realizował?
Pozdrawiamy :)

Aaron71
16-10-2013, 10:52
Witam wszystkich i pozdrawiam
My bedziemy budować BW-03 w okolicach Radomia , póki co etap pozwolenia na budowę koszenia krzaczorów na działce itd , będę pisał w miarę postepów prac ,Miłe bysmy widzieli wszelkie rady praktyczne tych co przeszłi poszczególne etapy . Jeśłi ktoś może i ma czas to b.prosze o kosztorys SSO bo juz utonąłem w tych teoretycznych kalkulacjach .Podobno wykusz problemowy bo przemarza itd bede wdzieczny za dobre słowo w temacie mail: [email protected] , do miłego. Arek

pioput
16-10-2013, 14:13
Jeśłi ktoś może i ma czas to b.prosze o kosztorys SSO bo juz utonąłem w tych teoretycznych kalkulacjach .

SSO koszty: w przybliżeniu materiały budowlane (jak w projekcie) ok. 100 000zł, robocizna (zależy od regionu budowy i ekipy budującej oraz "wkładu" własnej pracy) od 40 000 do 60 000zł.
W moim przypadku (śląskie) łącznie za SSO (BW-03 z balkonem) ok. 146 000zł (w tym zwrot Vat za materiały budowlane).

218814

iszka
17-10-2013, 10:56
SSO koszty: w przybliżeniu materiały budowlane (jak w projekcie) ok. 100 000zł, robocizna (zależy od regionu budowy i ekipy budującej oraz "wkładu" własnej pracy) od 40 000 do 60 000zł.
W moim przypadku (śląskie) łącznie za SSO (BW-03 z balkonem) ok. 146 000zł (w tym zwrot Vat za materiały budowlane).

218814

Pioput super wygląda Twój BW-03. Dodaj więcej zdjęć jeżeli to możliwe, szczególnie tył domku. Pozdrawiam!

pioput
17-10-2013, 12:06
Pioput super wygląda Twój BW-03. Dodaj więcej zdjęć jeżeli to możliwe, szczególnie tył domku. Pozdrawiam!

Dzięki ;)
Dom jest już zabezpieczony na zimę i nie tylko. Teraz trzeba zbierać fundusze na kolejne etapy.

219032 219033 219034 219035 219036

Pozdrawiam,
Piotr :bye:

iszka
17-10-2013, 17:22
Dzięki ;)
Dom jest już zabezpieczony na zimę i nie tylko. Teraz trzeba zbierać fundusze na kolejne etapy.

219032 219033 219034 219035 219036

Pozdrawiam,
Piotr :bye:

Dzięki bardzo, ekspresowa odpowiedź:)
Super, super, super...
jak ja bym chciała być już na takim etapie ech...
Pozdrawiam!!

Aaron71
21-10-2013, 11:50
Bardzo dziękuje za info to juz coś blizęj wiem , ostatnio rozmawiałem z moim przyszłym kierownikiem budowy zaczął mnie straszyć ze SSO to około 180-200 tys. ale wygląda na to ze troszke przesadził .jeszcze raz dzieki a fotki super gratulacje i powodzonka w dalszej walce.

Aaron71
21-10-2013, 11:59
A jeszcze zeby uściślić to ten kosztorys dotyczy stanu jaki widac an zdjeciach , tak mamto rozumieć ?
napisz w wolnej chwili , Moje BW-03 bedzie bez balkonu i wykusz zostawie tak ajk w projekcie.Pozdrawiam

pioput
21-10-2013, 13:22
A jeszcze zeby uściślić to ten kosztorys dotyczy stanu jaki widac an zdjeciach , tak mamto rozumieć ?

Tak, kosztorys dotyczy tego co widać na zdjęciach. :)
Dodam, że w środku są wykonane schody, wylewka na podłodze i ścianki działowe (bez spiżarki) - wszystkie ścianki murowane z porothermu 11,5.

Pozdrawiam,
Piotr

Aaron71
21-10-2013, 21:54
Bardzo dziękuje Piotrze . spokojnej nocy ,pozdrawiam

iszka
08-11-2013, 09:09
Witam, mam pytanie dotyczące ściany działowej między klatką schodową, a salonem. W projekcie jest, że powinna być wybudowana z mocniejszego materiału 20MPa. Zatem z czego budowaliście??:-)

Pozdrawiam!

pioput
08-11-2013, 09:26
Witam, mam pytanie dotyczące ściany działowej między klatką schodową, a salonem. W projekcie jest, że powinna być wybudowana z mocniejszego materiału 20MPa. Zatem z czego budowaliście??:-)

Pozdrawiam!

Witam,
Dla ścisłości, ściana o którą pytasz nie jest ścianą działową tylko ścianą nośną (wspierają się na niej belki stropu Teriva). Ja budowałem z takiego samego pustaka Porotherm 25 jak ściany nośne zewnętrzne.
Pozdrawiam,
Piotr

iszka
08-11-2013, 10:23
Witam,
Dla ścisłości, ściana o którą pytasz nie jest ścianą działową tylko ścianą nośną (wspierają się na niej belki stropu Teriva). Ja budowałem z takiego samego pustaka Porotherm 25 jak ściany nośne zewnętrzne.
Pozdrawiam,
Piotr

Oczywiście, że nośna. Napisałam działowa w sensie, ze dzieli klatkę schodową od salonu (żeby było wiadomo, o którą chodzi):-)
Dzięki za odpowiedź;-)

pioput
08-11-2013, 17:47
Oczywiście, że nośna. Napisałam działowa w sensie, ze dzieli klatkę schodową od salonu (żeby było wiadomo, o którą chodzi):-)
Dzięki za odpowiedź;-)

Tak też myślałem :) Chciałem być tylko precyzyjny :).
A tak przy okazji to projekt jest zawsze "obliczony" na wyrost tzn. ma duży margines rezerwy wytrzymałościowej. Ja bym się tym tak bardzo nie przejmował, bo kierownik budowy oraz doświadczony budowlaniec będą wiedzieć co zrobić.

Powodzenia, Piotr :)

pioput
13-11-2013, 15:44
Czy ktoś bardziej zaawansowany w budowie BW-03 może napisać:
1. Ile wychodzi łącznie m2 ścian do tynkowania wewnątrz?
2. Ile wychodzi m2 ścian zewnętrznych do ocieplenia?
Oczywiście zakładając, że nie było znaczących zmian typu podnoszenie ścianek kolankowych, czy likwidowanie ścianek działowych itp.
Dzięki z góry za odpowiedź. :)
Pozdrawiam,
Piotr

piniu55
13-11-2013, 17:32
też bym był wdzięczny za te informacje

pioput
13-11-2013, 20:18
Wiem od jednej osoby co buduje BW-03 z balkonem, że powierzchni do tynkowania wewnątrz wyszło ok. 550m2.
Jednak chciałem się upewnić czy faktycznie innym tak samo wychodzi.

piniu55
16-11-2013, 07:28
a jeśli chodzi o zewnętrzne ? bo właśnie jeszcze w tym roku chcę kupić styropian do ocieplania (bo w przyszłym roku już vat nie odliczymy)

Kondziu75
10-12-2013, 12:53
a jeśli chodzi o zewnętrzne ? bo właśnie jeszcze w tym roku chcę kupić styropian do ocieplania (bo w przyszłym roku już vat nie odliczymy)

Ja ocieplałem w tym roku ściany zewnętrzne i z tego co pamiętam wychodzi około 250 m.

pioput
22-12-2013, 19:03
Koleżanki i Koledzy,
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący 2014 rok.
W tych wyjątkowych dniach życzę Wam dużo zdrowia, zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań budowy własnego domu.
Powodzenia i spełnienia marzeń,
życzy Piotr :yes:

231460

Aaron71
03-01-2014, 16:19
Witam w Nowym 2014 Roku i życzę wszystkiego co najlepsze i tylko życzliwych ludzi na ścieżkach budowania własnego miejsca na Ziemi.
Arek

iszka
08-01-2014, 09:29
Witajcie, również życzę wszystkim budującym, aby ten rok pozwolił zrealizować wszystkie zamierzenia i plany, nie tylko te budowlane:)

Mam prośbę do zaawansowanych w budowie. Czy moglibyście pokazać Wasze schody?? My właśnie jesteśmy na tym etapie, robimy takie jak w projekcie. Będę wdzięczna za zdjęcia. Można wysłać na maila: [email protected]

Pozdrawiam!!

sabi78
08-02-2014, 20:51
Witam, czy ktoś z Was buduje ten dom systemem zleconym i mógłby napisać z jakim kosztem należy się liczyć, jeśli chodzi o wybudowanie go do stanu deweloperskiego? Z góry bardzo dziękuję za info i pomoc.

m&m0123
09-02-2014, 03:42
Witam, czy ktoś z Was buduje ten dom systemem zleconym i mógłby napisać z jakim kosztem należy się liczyć, jeśli chodzi o wybudowanie go do stanu deweloperskiego? Z góry bardzo dziękuję za info i pomoc.

Witam, ja buduje wczesniejsza wersje bw-01 i stan deweloperski zamykam w 250-260tys, uwzgledniajac papierologie. Calosc jest budowana ekipami z mala (ale ogromna dla mnie) pomoca ojca - dotyczy to drobnych robot, na ktore ja niestety nie mam czasu. Dalo by rade taniej ale na materialach nie chcialem oszczedzac, uwazam, ze nie warto. Pozatym ja zainwestowalem w lepsze ocieplenie budynku, wm, energoszczedne okna - takze jesli bedziesz budowac zgodnie z projektem wyjdzie jeszcze taniej. Polecam poszerzyc garaz i zaadaptowac pomieszczenie nad garazem na sypialnie...moje ulubione pomieszczenie :yes:

Stan z grudnia http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161249-projekt-BW-01-pracownia-DOBRE-PROJEKTY&p=6293796&viewfull=1#post6293796

Pozdrawiam.

sabi78
12-02-2014, 16:59
Witam, ja buduje wczesniejsza wersje bw-01 i stan deweloperski zamykam w 250-260tys, uwzgledniajac papierologie. Calosc jest budowana ekipami z mala (ale ogromna dla mnie) pomoca ojca - dotyczy to drobnych robot, na ktore ja niestety nie mam czasu. Dalo by rade taniej ale na materialach nie chcialem oszczedzac, uwazam, ze nie warto. Pozatym ja zainwestowalem w lepsze ocieplenie budynku, wm, energoszczedne okna - takze jesli bedziesz budowac zgodnie z projektem wyjdzie jeszcze taniej. Polecam poszerzyc garaz i zaadaptowac pomieszczenie nad garazem na sypialnie...moje ulubione pomieszczenie :yes:

Stan z grudnia http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161249-projekt-BW-01-pracownia-DOBRE-PROJEKTY&p=6293796&viewfull=1#post6293796

Pozdrawiam.

m&m0123 bardzo dziękuję Ci za info - będzie ona bardzo pomocna w podjęciu ostatecznej decyzji :) Chciałabym się tylko upewnić, te 250-260 tys to już kwota brutto, prawda?

Ps. Domek wygląda ślicznie -bardzo zazdroszczę tak zaawansowanego etapu prac :)

m&m0123
12-02-2014, 20:06
m&m0123 bardzo dziękuję Ci za info - będzie ona bardzo pomocna w podjęciu ostatecznej decyzji :) Chciałabym się tylko upewnić, te 250-260 tys to już kwota brutto, prawda?

Ps. Domek wygląda ślicznie -bardzo zazdroszczę tak zaawansowanego etapu prac :)

Dzięki, tak to koszt brutto. Tak jak pisałem mogło być taniej ale rownież mogło być drożej;) Projektów w ten desen jest mnóstwo takze jest w czym wybierać.Jeszcze jedna mała uwaga, u nas po poszerzeniu garażu wyszło prawie 200m2 wszystkich podłóg takze z małego domku zrobił sie całkiem spory domek i juz teraz wiem ze 120m2 byłoby raczej za mało jak dla nas.

iszka
14-04-2014, 08:04
Witam, czy ktoś z Was ma w swoim BW okna ze szprosami?

pioput
20-04-2014, 08:57
255787
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości,
radosnego nastroju, serdecznych spotkań z najbliższymi i Wesołego Alleluja
oraz spełnienia planów związanych z budową Waszych domów (BW-03)
życzy
Piotr ;)

m&m0123
20-04-2014, 11:09
Witam, czy ktoś z Was ma w swoim BW okna ze szprosami?

Tak, moja malzonka sobie zazyczyla, koszt szprosow ok 2tys zl

Aaron71
04-05-2014, 15:37
Witam,wszystkich forumowiczów , pora wziąć sie do roboty, pogoda aż nazbyt sprzyja . Wszystkie kwity uzbierane umowa banku na finiszu pora się spocić;) Rozpoczynamy budowę domu zgodnie z projektem BW -03 bez balkonu. Przepraszam jeśli bedę czasem uciążliwy ale wolę dwa razy zapytać niż sie później wkurzać. Z otwartymi rękami przyjmę każdą dobrą radę , Wszystkiego dobrego na Wasze trudy zwiazane z budowaniem , pozdrawiam i do następnego wpisu .Arek .

m&m0123
04-05-2014, 21:57
Witam,wszystkich forumowiczów , pora wziąć sie do roboty, pogoda aż nazbyt sprzyja . Wszystkie kwity uzbierane umowa banku na finiszu pora się spocić;) Rozpoczynamy budowę domu zgodnie z projektem BW -03 bez balkonu. Przepraszam jeśli bedę czasem uciążliwy ale wolę dwa razy zapytać niż sie później wkurzać. Z otwartymi rękami przyjmę każdą dobrą radę , Wszystkiego dobrego na Wasze trudy zwiazane z budowaniem , pozdrawiam i do następnego wpisu .Arek .

Witam, zajzyj tez do tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161249-projekt-BW-01-pracownia-DOBRE-PROJEKTY

Sa tam zdjecia naszego bw01, ktory jest blizniakiem bw03. My jestesmy juz na wykonczeniu, takze cos mozemy doradzic ;)

iszka
05-05-2014, 08:53
Wszyscy pochłonięci budową i coś wątek bardzo powoli się rozwija :)

Ja jak zwykle z pytaniem i prośbą... chodzi o kotłownię. Pytanie do tych co mają u siebie piec na paliwo stałe, czy możecie napisać bądź przesłać fotki jak macie rozmieszczony piec, zbiornik na wodę itp.?? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Mój mail: [email protected]

Czy wiecie, że pracownia zmieniła nasz projekt............ BW-03 ma teraz 112 m² i inne rozmieszczenie pomieszczeń (kotłownia).

pioput
05-05-2014, 12:47
Czy wiecie, że pracownia zmieniła nasz projekt............ BW-03 ma teraz 112 m² i inne rozmieszczenie pomieszczeń (kotłownia).
Też to wczoraj zauważyłem. ;)
Jak miałbym wybierać jeszcze raz to brałbym projekt BW-17 z balkonem. Wszystko jest tak jak mi pasuje teraz.
Pozdrawiam

m&m0123
05-05-2014, 15:14
...Czy wiecie, że pracownia zmieniła nasz projekt............ BW-03 ma teraz 112 m² i inne rozmieszczenie pomieszczeń (kotłownia).

Tak jak zmienili ten korytarzyk do garazu na parterze - to ja zrobilem na pietrze podobny korytarz do sypialni nad garazem, tak jak jest w bw-17. Wyszlo super, polecam ;)

Aaron71
13-05-2014, 12:02
Witajcie .Wy już na finiszu ja startuje , jeśli to nie kłopot to podeślicie mi na mail: [email protected] orientacyjny koszt obecnego waszego stanu bo juz sie zagubiłem w tych wyliczeniach , prognozach itp. bede budował z H+H , wy z ceramiki ale to chyba drastycznych różnić nie ma , jak znajdziecie chwilkę b.prosze o info na co należy zwrócic uwagę albo co poprawić zeby było bardziej funkcjonalnie . Dzieki ,Pozdrawiam Arek

piniu55
07-08-2014, 07:30
może komuś się przyda, właśnie skończyliśmy kłaść tynki w środku i wyszło 566 m kw bez jednej ściany w garażu i sufitu w garażu

piniu55
18-12-2014, 19:07
już od 1,5 miesiąca mieszkamy w nowym domu:lol2:jak na razie jest super jedyne co teraz przed świętami stwierdziliśmy, że w sumie nie ma miejsca na choinkę:confused:

malypom
23-02-2016, 20:38
WItam, jest ktoś w okolicy mazowieckiego kto ma domek bw 03 zeby podjechac obejrzec:)
Planuje budowę i parę wskazówek i oglądniecia na żywo by się przydało
[email protected]

IronMa
11-11-2016, 17:36
Hej malypom..i jak zdecydowaliście się na ten projekt?tutaj na forum coś cisza bo już chyba wszyscy wybudowali i nikt nie zagląda..mnie też interesuje ten projekt ale ja jestem na etapie zakupu działki dopiero:)