PDA

Zobacz pełną wersję : deska pod?ogowa z drewna egzotycznego



aziel
07-06-2002, 07:45
Czy wiecie jak sprawdza się w praktyce podłoga z drewna egzotycznego? Jaki gatunek jest najbardziej godny polecenia?

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: aziel dnia 2002-06-29 10:06 ]</font>

05-07-2002, 09:25
generalnie kazda, bo to drewno jest o wiele bardziej wytrzymale niz gatunki rodzime. Pieknie wyglada merbau, ale ja zastanawiam sie nad Ipe w malych waskich deszczolkach tzw. podloga przemyslowa -roznorakie barwy od jasnych, przez odcien bursztynowy, ciemno zielony do brazowobrunatnego ... cudo

aziel
09-07-2002, 08:37
Jestem w szoku po otrzymaniu oferty na wykonanie kompletnej podłogi. Klej, lakiery, robocizna przewyższają cenę materiału. Może by to ułożyć samemu? Co wy na to?

10-07-2002, 10:35
rzeczywiscie podloga nie nalezy do najtanszych, ale trzeba szukac po roznych firmach bo ceny mocno sie roznia Wiem, ze przemyslowa mozna kupic za 70 zl za m, a inne gatunki zaczynaja sie od 110zl. I do tego trzeba doliczyc robocizne, klej, lakierowanie. Notabene olejowanie jest tansze, tyle, ze podlog a ciemniej. Gaja

haczyk
02-10-2003, 15:01
przemysłowa jest super....

Bartt
02-10-2003, 19:24
Podczas wizyty w sklepie z drewnem egzotycznym pytam sprzedawcę (DLH) czy jest odpowiednio twarde pod fotel na kókach. Odpowieź "oczywiście sami je przecież stosujemy" zajrzałem więc za jego biurko. Podłoga wyglądała jak mój miękki buk:(

03-10-2003, 11:07
Ja zrezygnowałam z egzotycznego.
1. Istotnie, dobrze trzeba ułożyć a kleje i robocizna sono kosztują
2. NIKT mi nie gwarantuje, że będę mieć takie samo drewno (kolor!) jak na ekspozycji
3. musi być idealna wilgotnośc podłoża (o ile pamiętam max2%)

w sumie mam finish parkiet yatobe (i też nieststy, na wystawie kolor podcodzi pod czerwień, u mnie wybarwienie w brąz)

amacio
04-10-2003, 13:15
Mam rowniez podlogi egzotyczne: iroko - jasne, badi i merbau. Wrazenie jest powalajace. Wszyscy znajomi nam " zazdroszcza " w sensie pozytywnym. Rzeczywiscie sa drogie, ale piekne. To tak jak antyki mijaja lata, zmienia sie moda a podlogi wciaz piekne. A teraz troche minusow.
Cena, nie sa takie twarde jak sie o nich pisze ( niestety ), rzeczywiscie gama odcieni jest strasznie szeroka w obrebie jednego gatunku drewna - ale to akurat poczytalem za atut, bo to drewno a nie panele ( ktore sa identyczne).
pozdrawiam