PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryczny pistolet do malowania



zamber
04-09-2011, 11:15
Witam
Zakupiłem używany elektryczny pistolet do malowania. Elektrycznie jest sprawny, jednak nie "psiuka":)
Rozkręciłem go i stwierdziłem, że musi działać, bo jego konstrukcja i zasada działania jest prosta jak konstrukcja cepa. A jednak muszę się trzasnąć w pierś i przyznać, że nie wiem czemu nie działa.
Po odkręceniu pojemnika na farbę mamy dwie rurki, jedna od strony dyszy z wsadzoną rurką do pobierania farby i druga od strony napędu. Czy zasada działania jest taka, że w rurkę tą od strony napędu wtłaczane jest powietrze, a rurką od strony dyszy wypychana farba? Czy może rurką od strony dyszy wtłaczane jest powietrze i zasysana farba, a rurka od strony napędu służy może do smarowania tłoczka. Może sa jakies nieszczelności, dodam, że próby robię z wodą.
Ma ktoś z Was takie ustrojstwo i miał podobny problem?
Pozdrawiam

kurt76
05-09-2011, 18:39
nasmaruj jakims smarem (wazelina) ten trzpien, ktory pracuje razem ze sprezyna.
jezeli nie bedzie mimo to aplikacji farby, zatknij palcem dysze wylotowa i nacisnij FIRE ;)

perm
05-09-2011, 20:02
Nie chcę cię martwić ale to najprawdopodobniej wyrobiony tłoczek jest przyczyną że nie "psiuka" Miałem coś podobnego i zepsuł się tak że najpierw zamiast rozpylać farbę to nią pluł bo ciśnienie było za małe a potem przestał psikać wcale. Być może u ciebie jest coś innego ale u mnie tak to wyglądało.

morys
05-09-2011, 20:16
Witam
Kurt ma rację. U mnie często po dłuższym nie używaniu zacinał się właśnie ten trzpień ze sprężyną. Trzeba go wyjąć i dość silnie przycisnąć aby sprężyna się ugięła. Pomoże w tym wcześniej prysnąć WD40, a później posmarować np. wazeliną. Za jakiś czas sytuacja może się powtórzyć.
pzdr

WOJSKI
06-09-2011, 08:08
A farba czasami nie za gęsta :)

akte
06-09-2011, 08:21
A farba czasami nie za gęsta :)

:no:


dodam, że próby robię z wodą.

WOJSKI
06-09-2011, 15:28
no to woda za gęsta trzeba ją rozcieńczyć :D

sylwekk1985
10-12-2011, 10:40
Ja też zakupiłem ten nowy pistolet tylko po jakimś czasie przestało chodzić na zasadzie że tylko buczy co może być to powodem proszę o pomoc

Gate
12-12-2011, 14:10
Przy zakupie sprężarki zwróć uwagę na wydajność bo często pistolety pociągną nawet 250L powietrza/min do niej dokupić musisz reduktor (jeżeli nie ma go w sprężarce) i odwadniacz powietrza, na średniej klasy pistolet będziesz musiał wydać sporo więcej.
Na początek proponuję coś nie drogiego, bo malować "pistoletem" też trzeba umieć inaczej efekt opłakany.