PDA

Zobacz pełną wersję : Fundamet



zachar351
04-09-2011, 19:42
Witam,i jak w tytule.Mam pytanie odnośnie fundamentu czy ławy.Potrzebuje opini fachowca.Otóz mieszkam w domku parterowym bez piwnicy i dogadalem sie z wlascicielami ze moge sobie przedluzyc troche powierzchnie mieszkalna(o okolo 18 m2).I mam pytanie jak fachowo wykonac fundament pod (przybudowke?).Ściana oryginalna ma 6 m.,i ja chcem od niej odejsc 3 m,i zrobic z tego sypialnie.chodzi mi szególnie o grubośc fundamentu,to bedzie tylko sypialnia wysoka na okolo 2.5 metra.Nie wiem jak to wykonac zeby sie nie zapadło po miesiacu:)
Dzieki.:confused:

kalumet
04-09-2011, 19:50
na coś takiego to musisz mieć projekt rozbudowy domu
następnie uzyskać na to pozwolenie
oczywiście jeżeli plan pozwala na takie rozbudowy lub uzyskać WZ
inaczej to jest samowola, która swoje kosztuje

zachar351
04-09-2011, 19:53
Ja sie tym nie martwie,wlasciciel ma to zalatwic.Z tym ze ja chcem wiedziec jak sie za to zabrac.Robie na budowie ale nie przy betonie.I nie chcem balaganu narobic.Chodzi mi o technologie,jaki dol,jak gruby beton,czy cos po beton sie daje(folia),ile ma to schnac jak juz to wyleje,czy szalunek jest potrzebny czy o ziemie to sie zaprze.

Pawlo111
04-09-2011, 20:00
na coś takiego to musisz mieć projekt rozbudowy domu
następnie uzyskać na to pozwolenie
oczywiście jeżeli plan pozwala na takie rozbudowy lub uzyskać WZ
inaczej to jest samowola, która swoje kosztuje

Potwierdzam i w takim projekcie będzie jakie ławy szerokie\wysokie\...
Bez pozwolenia to możesz sobie kontener postawić są takie biurowe, modułowe.
Chcesz pakować się w koszty jeśli nie jest to twój dom? Dobrze rozumię?
Nie da się za tysiaka albo dwa dobudować pokoju.

Aleksandryta
04-09-2011, 20:01
Nikt ci nie odpowie na takie pytanie poniewaz musisz miec projekt takiej rozbudowy i z projektu opracowanego przez projektanta dowiesz sie jaki i w jaki sposób fundament postawic.

firewall
04-09-2011, 20:02
Najprościej jak można: zrób zgodnie z projektem!

zachar351
04-09-2011, 20:03
Ja czegos nie rozumiem,ja sie nie pytam o pozwolenie czy o koszta.Chcem wiedziec jak sie to robi,jakie sa normy.Opini prawnej poszukam gdzie indziej jezeli mnie taka bedzie interesowac.To takie ciezkie???

Aleksandryta
04-09-2011, 20:08
Tak ciężkie :P Bo tutaj nikt sam nie buduje tylko zatrudniają wykonawców. To forum inwestorów, a nie firm budowlanych. W projekcie będziesz miał napisane jak to zrobić i jakich materiałow. Wiesz co to jest projekt budowlany? Czy to takie ciężkie do zrozumienia???? :P

Pawlo111
04-09-2011, 20:10
Ja czegos nie rozumiem,ja sie nie pytam o pozwolenie czy o koszta.Chcem wiedziec jak sie to robi,jakie sa normy.Opini prawnej poszukam gdzie indziej jezeli mnie taka bedzie interesowac.To takie ciezkie???

Tak ciężkie.
Chcesz to każdy z nas z naszych projektów wklei ci jaki miał fundament tylko co to da???
Nikt nie przekaże Ci wiedzy którą projektant zdobywa przez kilka lat w pigółce w kilku postach.
Wybacz.

kalumet
04-09-2011, 22:28
Robie na budowie ale nie przy betonie.I nie chcem balaganu narobic.Chodzi mi o technologie,jaki dol,jak gruby beton,czy cos po beton sie daje(folia),ile ma to schnac jak juz to wyleje,czy szalunek jest potrzebny czy o ziemie to sie zaprze.


co na tej budowie robisz ?
latasz budowlańcom po piwo ?
skoro właściciel ma załatwić projekt itp
to poczekaj aż dostaniesz ten projekt do ręki
i zatrudnij jakiegoś budowlańca, który będzie wiedział co i jak ma zrobić

z mojego doświadczenia
metrowej wysokości podbudowa z klińca frakcja 0-63
w tym dwie warstwy geowłókniny
w tym pod ostatnią warstwą zagęszczonego klińca styro pod ścianami zewn
powierzchnia podbudowy wyrównana piaskiem
na to 20 cm styro w dwóch warstwach
zbrojenie dolne i górne
wylane 20 cm betonu

już wiesz jak masz sobie to zrobić ?