PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁY, TANI ale własny - w poszukiwaniu projektów bardzo tanich w budowie



Strony : [1] 2 3

piotrekDG
05-05-2003, 20:18
Jak wiadomo łatwo jest wybudować piękny dom za duże pieniądze. Natomist za małe pieniądze.... to jest coś!
Może się ktoś pochwali w jakiej cenie udało mu się zamknąc całą inwestycję budowlaną (pod klucz). Zapraszam. Jeśli jest ktoś taki to proszę niech się pochwali, a napewno jest czym.

pirat
06-05-2003, 08:31
Piotrku co prawda ni eskończyłem jeszcze swojego domku ale jednego czego sie nauczyłem na etapie budowy to to by do teoretycznej ceny jakiegos etapu budowy dodac kilka procent na dziwne i nieprzewidywalne wydatki...zawsze sie coś urodzi, druga rada to targowac sie ile da w hurtowniach..jak już mas zupatrzoną hurtownie to wjechac do niech spytac ile dadza rabatu jak powiedza ze 10 % to ty powiedz ee to firma X daje 15% i transport gratis. a przy zapłacie jeszce sie spytać o upust bo płacisz gotówką !!! a jak nie beda chcieli dac to powiesz ze zapłacisz kartą (wtedy operator kart bierze od hurtowni chyba 3% od kwoty)i będa w plecy ...
Powodzenia na nowej budowniczej dordze życia

szredka
26-03-2004, 15:55
Chciałabym prosić forumowiczów o podanie mi stron internetowych z ciekawymi projektami małych domków (niedrogich w budowie) o powierzchnii użytkowej do 120m2.Przejrzałam już chyba z tysiąc stron i wciąż nie znalazłam tego jedynego.Może ktoś z was budował jakieś zgrabne"maleństwo" ze strony której jeszcze nie widzialam.
:roll:

magi
26-03-2004, 16:42
Przejdź do projektów tam znadziesz linki do różnych biur arch.

KrzysiekMarusza
26-03-2004, 18:00
Polecam parterowy Murator D09 "Dom na 102" - 102 m2,
chyba dosc nieskomplikowany i szybki w budowie -

hej - Krzysiek

Pikuś
26-03-2004, 19:45
Proponuję przejrzeć www.male-domy.com.pl, ja buduję STAR 11-maleństwo. Pikuś

Aleksandryta
26-03-2004, 20:05
Pikus suuuuuper malenstwo. A gdzie ty schowasz kotlownie?

Pikuś
26-03-2004, 21:28
Zapomniałem napisać, że dorobiłem piwnicę, A chatkę buduję dla dwojga na starość po prawie 40-letnim mieszkaniu w szuflandii. Pozdrawiam Pikuś

mik99
26-03-2004, 22:12
Ciekawe i sprawdzone projekty ma Murator:
http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=&powierzchnia=150&technologia=0&bryla=0&szerokosc=A&imageField.x=26&imageField.y=7, ja wybrałem
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d53-front-300.jpg http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d53-tyl-300.jpg

polecam :wink:

anna99
26-03-2004, 22:30
Ja buduję mały domek o pow. użytkowej 109 m2. Jest bardzo "ekonomiczny" w budowie i eksploatacji. Służę radą.

http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=181&usid=1/

mik99
26-03-2004, 22:36
Aniu jaki ładny będziesz miała :lol: :P :lol:

Dla mnie bomba :wink:

anna99
26-03-2004, 22:40
Miku99

juz go nawet trochę mam - co prawda jutro dopiero wstawiają okna, ale mury i dach juz jest. Śmieszne jest to , że wygląda identycznie jak w katalogu - białe ściany i czerwony dach. tylko okna będą prawie białe.

Dla mnie też jest bomba, no może taka mała bombka, bombeczka :wink:

mik99
26-03-2004, 22:46
Aniu99 jak pewnie zauważyłaś ja również pałacu nie buduję. Wychodziłem z założenia, zę lepiej mały zbudować i ładnie wykończyć niż latami na budowy placu... mieszkać. Zresztą sytacja ekonomiczna i tak dużego manewru mi nie dawała.

Chetnie poznałbym Cię... gdybyś kiedyś przypadkiem do Wawy... to mój dom (mieszkanie) i rodzina stoi otworem dla Takich...(cyt.)Gitarą i Piórem

anna99
26-03-2004, 22:49
Miku99

Jest mi bardzo przyjemnie, może jakos sie spotkamy. Przecież do W-wy mam niedaleko...

mik99
26-03-2004, 22:54
Jak zakupy łazienkowe, czy kontaktowałaś się, Aniu?

anna99
26-03-2004, 23:01
Miku
Jeszcze nie, bo mam głowę zajętą oknami - jutro wstawiają a pogoda - gastronomiczna. w dodatku na działce mam staw. tylko łódki brak!

aga_kraków
27-03-2004, 07:23
dorzucę: http://www.wlasny-dom.pl/materialy/r2_2003/ppa_10.swf
Aga

georg
27-03-2004, 09:49

AldonkaS
27-03-2004, 16:27
Moja propozycja to: www.studioatrium.pl
poszukaj tam i już. Ja buduję GLX19.
Powodzenia w trafnym wyborze projektu.

Pikuś
27-03-2004, 18:47
Georg, pobiłeś mnie. A już myślałem, że jestem najmniejszy :o To moje maleństwo wywołało małą sensację w okolicy, było nawet kilka pielgrzymek chcących obejrzeć :D . Tobie gratuluję ładnego ganku, ja nad wejściem cały czas pracuję! Serdecznie pozdrawiam Pikuś

duduś
27-03-2004, 19:22
Polecam SZyper z pracowni MTM Styl z Białegostoku www.mtmstyl.com.pl

Aleksandryta
27-03-2004, 23:04
Georg to Ty domek bedziesz bral do kieszeni, jak bedziesz wychodzil do roboty :D No ale wszystko w nim jest super :D

mik99
27-03-2004, 23:12
georg bardzo zgrabny domek stawiał Będziesz.
Ciekawy jestem realizacji, przysyłaj fotki.

pozdrowienia :wink:

Andrzej T.
27-03-2004, 23:12
Ja buduję mały domek o pow. użytkowej 109 m2. Jest bardzo "ekonomiczny" w budowie i eksploatacji. Służę radą.

http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=181&usid=1/
Witaj
Przepraszam czy Twój domek to ZZ-1 ? Bo coś takiego właśnie popełniam.
Andrzej T.

Andrzej T.
27-03-2004, 23:19
Chciałabym prosić forumowiczów o podanie mi stron internetowych z ciekawymi projektami małych domków (niedrogich w budowie) o powierzchnii użytkowej do 120m2.Przejrzałam już chyba z tysiąc stron i wciąż nie znalazłam tego jedynego.Może ktoś z was budował jakieś zgrabne"maleństwo" ze strony której jeszcze nie widzialam.
:roll:

Witaj
Proponuję stronę www.projekt.pl ; e-mail: [email protected].
Domki tam pokazane poniżej 120 m oparte na projekcie - zdobywcy 3 miejsca w 1996r Dom dostępny. Prosta konstrukcja, rozsądny rozkład i wydaję się - w miarę tani. Zacząłem go właśnie budować.
Pozdrawiam Andrzej T.

Darek Opole
28-03-2004, 09:29
Może słoneczko z pracowni Domus?
Powiedzcie co sądzicie
http://nowydom.onet.pl/3197,projekt.html

mik99
28-03-2004, 11:02
Może słoneczko z pracowni Domus?
Powiedzcie co sądzicie
http://nowydom.onet.pl/3197,projekt.html
Jeden z ciekawszych, jakie widziałem. W moim przypadku sprawdziłoby się lustrane odbicie tego projektu.

Podziel się informacjami z budowy, wysyłaj fotki.
Pozdrowienia :wink:

Darek Opole
28-03-2004, 11:39
U mnie też lustro, bo na działkę mam wjazd od zachodu.
Trzeba garaż doprojektować.
Jeszcze co do projektu decyzje nie zapadły.
Pozdrowienia dla mik99 i wszystkich

KAS01
28-03-2004, 11:39
A ja polecam strone www.domek.home.pl
Mam z tej pracowni domek zwany "Cieplym". Dom z poddaszem uzytkowym o pow. uz.110,6. Cala bryla wpisuje sie w szescian, a jak ktos juz wczesniej zauwazyl, osiaga sie przez to najnizszy koszt wybudowania m2. Robilem sobie kosztorysy wielu malych domow, wczesniej je modelujac w 3D. I ten wlasnie wygral, ze wzgledu na niski koszt budowy 1 m pow uz. Moj projekt w stosunku do tego ktory jest na necie, ma ganek nad wejsciem i nad tarasem, oraz z boku garaz.

Pozdrawiam

małygg
28-03-2004, 17:05
"HANIA" na www.archipelag.pl 8)

echo
28-03-2004, 17:46
My kupiliśmy projekt domu firmy Archon+ (Dom pod kasztanem). Maja sporo malych domków. Nasz będzie miał powierzchnię ok. 110-115m2 (powiększyliśmy go troszkę). Polecamy: www.archon.com.pl

Petroniusz
28-03-2004, 21:22
Wspólnie z małżonką wybraliśmy projekt domku pt. "Marysia " z Horyzontu . Wydaje się nam że będzie to nasz wyśniony .Mały ,zgrabny , elegancki. :D :D :D :D :D :D http://www.domnahoryzoncie.pl

Aleksandryta
28-03-2004, 23:33
Marysia jes sliczna. Zrobicie taki sam daszek nad drzwiami wejsciowymi? :D

szredka
30-03-2004, 12:10
Dzięki wszystkim za liczne podpowiedzi!!! Mam nadzieję że temat jeszcze nie wyczerpany...liczę na następne posty
Pozdrawiam Edzionka

A co sądzicie o domku Nieduży ze strony www.domek.home.pl ?

Petroniusz
30-03-2004, 14:43
Aleksandryta

W sprawie daszku nad wejściem do "Marysi " to oczywiście że zrobimy , a do tego zrobimy jeszcze dwie śliczne kolumienki podpierające ten daszek.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów budujących małe domki. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ewunia
30-03-2004, 16:41
Zajrzyj do wątku adresy www róznych biur projektowych - dla "poszukujących" (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=265814&highlight=#265814). Zadaj pożądany metraż i inne warunki, i ... oglądaj wybrane projekty :D

KAS01
04-04-2004, 13:00
Szredka, gdyby nie te schody wychodzace z salonu, to ten projekt bardziej by mi odpowiadal w stosunku do tego ktory ja mam (Cieply). Duzym plusem dla mnie jest oszczedna komunikacja i spory salon z polotwarta kuchnia. Tylko te schody :( Wolalbym miec je wyprowadzone z holu, tak aby salon nie sluzyl jako ciag komunikacyjny. No, ale dla innych moze to byc zaleta. Schody moga byc atrakcyjnym elementem wystroju. Na pewno jest to relatywnie tani dom w budowie. Zaczynam na wakacje bardzo podobny i bede zdawal relacje.

Pozdrawiam

Konrad

toott
07-04-2004, 16:56
Witam :-)

www.dom-parterowy.pl,

znalazłem na tej stronie niewielkie domki.... życzę powodzenia,

pozdrawiam

08-04-2004, 13:15
Szredka - ja mam GL49 ze Studia-Atrium: www.studio-atrium.com.pl
Polecam! Mamy 116 m2 + garaż a dom w środku jest naprawdę obszerny i niedrogi w budowie. Trochę go przerobiliśmy - nie ma piwnic i inne takie.
Zapraszam do mojego dziennika - tam są wszystkie informacje.
Naprawdę tani dom - zamkniemy się w 180 tys. do zamieszkania - bez działki i uzbrojenia.

Ewunia
08-04-2004, 19:04
Zobacz mój projekt W-0704
Czy zmieniałeś coś w projekcie? Np te 8-metrowe pokoje na poddaszu pod skosem?

georg
11-05-2004, 12:52

krab
12-05-2004, 11:14
Polecam domy z Archetona wiem że mają też małe domki ja mam od nich
KRABA są też różne jego odmiany. Mają oddział w Warszawie na Bartyckiej 26 paw 36E tel. 840.42.20 jest to bardzo pomocne że można wszystko zalatwić na miejscu, są sympatyczni pomogą, doradzą strona www.archeton.pl , miłego szukania

xyz
01-09-2004, 06:16
Poszukuję projektu około 100 m plus garaż lub wiata. Dach dwuspadowy, moze być z małą lukarnią, ciekawe wejście frontowe. Interesował by mnie układ dwa pokoje nadole i dwa pokoje u góry.
Wcześniej rozważałam projekt APS 68 z Archi-Projektu, ale tam jest jeden pokój na dole. W układzie dwa plus dwa mogłabym rozłozyć budowę na etapy (względy finansowe i szybsza możliwość zamieszkania), byłoby to również korzystne ze względu na małe dziecko, które na razie było by w pokoju obok.

krab
07-09-2004, 15:39
Zobacz Kraba z www.archeton.pl tam jest jeden pokój ale może salon byś podzielił na 2 części i narazie jakoś przetrzymał to jest super domek
mało jest domów z 2 pokojami na dole ale jak znajdę to napiszę

kordo
07-09-2004, 22:26
Polecam projekty Konwalia lub Lilia z pracowni Horyzont. Ja miałam podobne załozenia przy poszukiwaniu projektu - wybrałam ostatecznie Rominę z biura Archigraph ( jest trochę mniejsza ) i doprojektowłam do niej garaż.

Pozdrawiam.

jajmar
07-09-2004, 22:41
Zobacz Kraba z www.archeton.pl tam jest jeden pokój ale może salon byś podzielił na 2 części i narazie jakoś przetrzymał to jest super domek
mało jest domów z 2 pokojami na dole ale jak znajdę to napiszę


Ponawiam moje pytanie czy masz prowizja za kraba ? I jego natretne "wcskanie" ?

10-09-2004, 10:02
ja z kolei polecam Grażynkę, Basię, Agnes, Freda (!) a w szczególności Miłkę II z Archipelagu, wejdż sobie na stronę www.archipelag.pl , tam jest sporo ciekawych propozycji, można też spotkać się niezobowiązująco w biurze Archipelagu we Wrocławiu lub Warszawie, i porozmawiać z "ludźmi" ja tak zrobiłem, było bardzo miło i teraz wszystkim polecam, kontakt do biur jest na stronie Archipelagu i naprawdę polecam

mialek
10-09-2004, 11:28
Zobacz Sosenka i Słoneczko z http://www.domnahoryzoncie.pl
, Rominę z http://archigraph.pl/ , lub Morfeusz z http://www.apa-domy.com.pl/

hdi206
15-09-2004, 20:32
http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-21.12

Pozdrawiam :)
PLE

M@riusz_Radom
16-09-2004, 07:24
http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-21.12

Pozdrawiam :)
PLE


ooo fajne ;)
Budujesz czy masz zamiar go budować?

arrton
16-09-2004, 11:58
A ja polecam Ci Dom w borówkach. Sam go właśnie buduje, rodzina 2+2. Nie jest wielki ale przynajmniej wiem, że go wykończę, bo najbardziej dziwi mnie rozpoczynanie budów, na których dokończenie nikogo nie stać. Potem gazety pełne są ogłoszeń typu: sprzedam stan surowy otwart, dom 300m.
Po co komu taka landara, kto to ogrzeje, za co tyle metrów wykończyć ?

Pozdrawiam,
tOMEK

arrton
16-09-2004, 12:20
Dom w Borówkach

mialek
17-09-2004, 19:24
A ja polecam Ci Dom w borówkach. Sam go właśnie buduje, rodzina 2+2. Nie jest wielki ale przynajmniej wiem, że go wykończę, bo najbardziej dziwi mnie rozpoczynanie budów, na których dokończenie nikogo nie stać. Potem gazety pełne są ogłoszeń typu: sprzedam stan surowy otwart, dom 300m.
Po co komu taka landara, kto to ogrzeje, za co tyle metrów wykończyć ?

Pozdrawiam,
tOMEK

Święte słowa

olinek
18-09-2004, 14:39
Dom w Borówkach
Aarton, czy to jest ten projekt który wybrałeś po niefortunnym zakupie c64a ? Napisz jak Ci dalej poszło z tym "oddawanym" projektem - może nawet w tamtym wątku . Pozdrawiam.

kitek
21-09-2004, 08:39
zobacz ten projekt, ma wszystko czego szukasz. sam go będę budował. myślałem intensywnie nad "borówką" ale WB-3303 pobił borówkę
http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=381&usid=1

Olasa
08-10-2004, 13:50
Właśnie projekt W-21.12, który proponował hdi 206 też ktoś mi polecił i myślę, że jest całkiem fajny. Podoba się on głównie mojemu mężowi. Napisz jeżeli w ogóle tutaj zaglądasz czy go masz zamiar budować czy już kupiłeś ten projekt

balba
14-10-2004, 21:34
ostanio trafiłam na ZORZE z pracowni domus http://domus.wroc.pl/projekt/zorza zerknij na nią.
Jest mała ale ma wszystko (a co ważne ma i pom. gospodarcze i spiżarkę i strych - jest gdzie pranie wywiesić) przy takiej powierzchni "ma dużo w sobie" :) Ale najlepiej sam zobacz... może to bedzie właśnie ten którego szukasz :lol:

fubu
09-12-2004, 09:51
Proszę o rady jak nalepiej "ustawić" pewne rzeczy, że by oszczędności już wynikały z projektu np. że łazienki parter -piętro czy też poddasze powinny iść w jednym pionie bo jest wtedy mniej rur do poprowadzenia (oszczędność), gdzie najlepiej umiejscowić kotłownię w domu jaki musi być minim. jej wymiar, bo przecież tą z projektu można zmniejszyć i zrobić np sąsiednią łażienkę ciut większą.
kto uważa że wpadł na jakieś genialne rozwiązania proszę o rady.
PS na projekty z jakim dachem nalepiej się zdecydować, czy dwuspadowy jest najtańszy?

robert skitek
09-12-2004, 10:13
och, takich rad jest cala masa, a zależą też bardzo od dzialki.
zwarta bryla - tansze ogrzewanie
proste fundamenty
prosta konstrukcja dachu
odpowiednie naslonecznienie
blokowanie pionów - instalacje i wentylacja
ergonomia (najwazniejsza w kuchni) i odpowiedni ciag roboczy...
to tylko wybrane...

KAS01
09-12-2004, 10:56
Witam

Ja bym jeszcze zwrocil uwage na to, aby dom sie skladal z typowych elementow- np. okna, belki stropowe, itp.

Pozdrawiam

Konrad

ewuś
09-12-2004, 11:36
My też się nad tym zastanawiamy jak to można w projekcie dostrzec oszczedności
wiemy już, że:-
- dach dwu lub czrterospadowy
- łazienka, wc i kuchnia umiejscowione blisko siebie - zmniejszy to koszty instalacji
- prosta bryła

coś jeszcze?

kroyena
09-12-2004, 11:39
Ogólny termosik, tak żeby ogrzewanie nie zeziarło kolegi i koszta utrzymania zmalały.

sceptyk
09-12-2004, 15:54
a co to jest blokowanie pionów??? :o

ania
09-12-2004, 17:27
To jak np. kuchnia przylega do łazienki i oba pomieszczenia może obsłużyć jeden pion wod-kan.

My w próbie wprowadzenia tego rodzaju "oszczędności" poszliśmy dalej usiłując zachować powszechnie znane wymiary materiałów wykończeniowych. Niestety - tak daleko posunięte sknerstwo jest w praktyce niemożliwe. Bez cięcia i odpadów raczej się nie da. :(
W końcu zadowoliliśmy się tym, co napisał robert skitek.

robert skitek
09-12-2004, 18:55
sceptyk, tak jak napisala ania: jak najmniej pionow kanalizacyjnych a takze zblokowanych kominow wentylacyjnych. co za tym idzie lazienki np jedna nad drugą...

sceptyk
09-12-2004, 21:07
dzięki już wstępnie wiem, chociaż nie za bardzo zrozumiała jest dla mnie geneza użycia akurat określenia "zblokowanie". tak szczerze mówiąc jestem trochę zdegustowany bo w wybranym przeze mnie projekcie " w alei wiązów", którym tak nota bene się chwaliłem, piony chyba nie są zbyt spójne :evil: nie zwracałem na to wcześniej uwagi, a skupiałem się tylko na konstrukcjach dachu, powierzchni, bryle etc. no ale chyba projektów doskonałeych nie ma :wink:

Daroll
09-12-2004, 22:07
niestety tak juz to jest ,ale zawsze mozesz miec projekt indywidualny gdzie masz wszytko to co napisal Robert. 8)

aga_kraków
10-12-2004, 06:19
gdzie najlepiej umiejscowić kotłownię w domu jaki musi być minim. jej wymiar,?
dla zwykłego kotła gazowego-kubatura min. 8m3
dla kotła turbo-min.6.5m3
kocioł jak najbliżej punktów poboru wody
ale nie zawsze warto zmniejszać kotłownię-pełni przecież więcej funkcji gosp.

generalnie najdroższe elementy projektu to te, które zmienia się w trakcie budowy -zadane przez ciebie pytanie świadczy,że jesteś na dobrej drodze-bądźcie tylko konsekwentni i przemyślcie wszystko do końca.

pozdrawiam. :)

fubu
10-12-2004, 13:11
A czy ten projekt jest przykładem na dobre (tańsze) roziwązania?
www.dobredomy.pl/?id_project=27
Ciekawe co o nim sądziecie, chociaż kuchnia wcale nie jest przy łazience.
A w ogóle to mam na myśli dwa projekty i sama nie wiem który ma lepsze rozwiązania (piony, etc.)
Drugi to www.dobredomy.pl/?id_project=28

kroyena
10-12-2004, 13:38
Zobacz sobie Kopciuszka Archipelagu, też powinien być tani, nieco skromniejszy i mniej oznak bogactwa, a metrażowo podobny. :wink:
Uwagi znajdziesz poniżej. :wink:

BK
10-12-2004, 16:01
ale przede wszystkim to ma być dom który spełni wasze wymagania - nie buuj domu dlatego że tani w budowie, buduj bo ci się podoba. My szukaliśmy projektu taniego w budowie i nie znaleźliśmy w końcu stwierdziliśmy że ma być owszem jak najtańszy w budowie ale to ma być NASZ ukochany domek w którym - mam nadzieję - będziemy mieszkać resztę życia - jest to parterówka (drogi dach i fundamenty!) 140 m + 30 m garażu - garaż podwójny nieekonomiczny ale nie chcę co wieczór losować kto będzie następnego dnia skrobać szyby ...
To samo z resztą - dom ma być WYGODNY

fubu
10-12-2004, 17:16
Te projekty to wybór z około setki innych. Zawiera pomieszczenia które ja właśnie potrzebuję czyli salon, jadalnie z możliwością oddzielenia od salonu, kuchnię, spiżarkę, łazienkę kotł. pokój dla dziadków i pom. gospod. przy garażu. U góry trzy pokoje (rodzice + narazie 1 dziecko), łazienka. Prosta bryła i dach, cyba zrezygnowałabym z tych zapomniałam jak to si.e nazywa ale wypuszczonych zaokrągleń z jadalni.
Zaraza obejrze tego KOpciuszka, dzięki

Natalia Sudnik
22-12-2004, 13:01
Mam serdeczne pytanie ??

Czy znacie moze projkety domow w ktorych kuchnia i lazienka znajduja sie kolo siebie?? Szukam domu bez piwnicy ale z garazem i troszke sie obawiam tego jak beda potem wygladaly sprawy kanalizacyjne w takim domu w ktorym nie ma piwnicy i moga zapchac sie najzwyczajniej w swiecie rury od moich dlugich jasnych wlosow :-)))

Blagam doradzice!!!

Czy szukajac projektu trzeba sie nad tym takze zastanawiac??

Czy moze teraz juz takie problemy rozwiazuje sie w inny sposob??
W starszych domach wszystskie rury biegly piwnica i mozna bylo sobie je do woli odkrecac a jak to jest teraz ??

Macie jakies doswiadczenia???

Pozdrawiam cieplo...

kroyena
22-12-2004, 13:19
Natalia: siateczka, siteczka. 8)
In nie ma kłopotu. :lol:

AGNIESZKA31
03-09-2005, 11:23
Jak widać wkurzyłam sie i postanowiłam jedna wybudowac ten mój dom.Poniewaz nie bede mogła liczyć na dodatkowe pieniążki-postanowiłam zrezygnować z marzeń o domu z bala i postanowiłam wybudować domek w technologii tradycyjnej.
I mam pare pytań.Licze na Waszą pomoc i może Murator pomoże??
Mam warunkach zabudowy dom z uzytkowym poddaszem i kąt nachylenia dachu 30-40 stopnia.Czyli nie moge mieć parterówki--tak???
Będe budowac etapami.Narazie mam 16-20 tyś.to chyba wystarczy na fundamenty??Nie mówie o papierologi i prądzie bo na to też mam.
Do czerwca bede miała około 55 tyś.Potem wezme kredyt--rozumiem ze jeżeli bede miała na placu zakupiony materiał za 55 tyś i zrobione fundamenty to bank uzna to za wkład własny,no moze działke tez policzy.Bede sie martwić póżniej.Bardzo podoba mi sie projekt z Archetonu-Kruszyna ale ma mały kąt dachu.Moze widzieliscie gdzies projekt taniutkiego domu o pow.80-90m???
No i kurcze zastanawiam sie czy jeżeli pisze wysokość domu--dom uzytkowym poddaszem to moze parterówka mogłabybyć???
Ale zasypałam pytaniami ;-)

M@riusz_Radom
03-09-2005, 18:58
http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-21.12

Chyba zaczniemy odkładać z Anetą kasę na taki domek. Kąt nachylenia dachu to 42st ale to chyba da się zaadoptować na 40st ;)

Barbara_Andrzej
03-09-2005, 19:20
http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-21.12

Chyba zaczniemy odkładać z Anetą kasę na taki domek. Kąt nachylenia dachu to 42st ale to chyba da się zaadoptować na 40st ;)

Bardzo fajny domeczek. Ma wszystko czego trzeba, żeby normalnie żyć.
Prawie na pewno będziemy budować wersję z garażem :D

Mireks6
03-09-2005, 21:27
Potem wezme kredyt--rozumiem ze jeżeli bede miała na placu zakupiony materiał za 55 tyś i zrobione fundamenty to bank uzna to za wkład własny,no moze działke tez policzy.
Tutaj radziłbym się spytać w banku. W "moim" powiedzieli, że materiał leżący na budowie typu właśnie cegły, pustaki, etc. nie wchodzi w zakres wkładu własnego.

M@riusz_Radom
04-09-2005, 09:58
Bardzo fajny domeczek. Ma wszystko czego trzeba, żeby normalnie żyć.Prawie na pewno będziemy budować wersję z garażem :D

My również :) Tylko, że dostawimy garaż do tego projektu. Jest już gotowiec - z przyklejonym garażem ale jakoś tak dziwne, że budynek traci proporcje.

AGNIESZKA31
05-09-2005, 07:58
M@riusz_Radom dach od 30-45 stopni :lol: ,nie doczytałam.I ten domek to faktycznie godny uwagi.Zastanawiam sie czy jeżeli w WZ pisze parterowy z użytkowym poddaszem to dom parterowy lub parterowy ze strychem to może być??

AGNIESZKA31
05-09-2005, 08:04
http://www.lipinscy.pl/12866.xml?filter=gold_10&page=1
projekt ze złotej kolekcji lmb 27 w wersji kolorystycznej tej z czerwonym dachem,poprostu mnie powalił.Ktos cos podobnego ma???
stan surowy zamknięty 92 400 zł
- w tym robocizna 19 800 zł
czy to jest możliwe??????
Częśc tej robocizny by mi odpadła bo jeden wujek inspektor ale i też murujący,teść murarz a mąż złota raczka.Plus przyjaciele z firm budowlanych.U których moge liczyć na znaczne rabaty w zakupie materiałów i w transporcie.

13023209
05-09-2005, 08:55
Może któryś z tych spodaoba Ci się:
GL302 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-302,331,0,opis.html
GL296 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-296,320,61,opis.html
GL70 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-70,82,61,opis.html
GL57 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-57,69,61,opis.html
GL64 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-64,76,61,opis.html

ania67
05-09-2005, 09:00
Agnieszko , ja wprawdzie jeszcze nie mam tego domku w całości, ale jestem w trakcie budowy :D LMB 27
Pod moim domkiem będzie podpiwniczenie ( działka na skarpie)- w całości-obecnie kończymy ten etap.Jeżeli chodzi o koszt, to do położenia stropu nad piwnicą, powinnam zamknąć sie w kwocie 25.000 ( +- 1000-2000 tyś) . Dodam, że robocizna własna, a cena to tylko materiał.
Uważam, że możesz zamknąć sie w tej kwocie, a jeżeli możesz liczyc na pomoc rodziny i przyjaciół to tym bardziej.
A tak w ogóle to jestem zadowolona z wielkości pomieszczeń oraz z dokonanego wyboru.Wprowadzilismy trochę zmian i z uzyskaniem zgody nie było problemu.

Na forum są osoby, które ten domek wybudowały.
Mnie też ten domek ujął za serce od pierwszego wejrzenia i nie żałuję wyboru :D

Pozdrawiam Ciebie Agnieszko :D

Lucyna
06-09-2005, 18:43
Witam!
A może taki domek "OLEŃKA" z Archipelagu
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3090200&ProjID=377

Bez garażu domek ma: 81,3m -pow.zabudowy
93,3m-pow.użytkowej
295,0m-kubatura
45stop.dachu
I jak Wam się podoba? :lol:

Xena z Xsary
06-09-2005, 19:12
Aga buduj ze mną Celinkę
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=313

105000 stan surowy otwarty - wycena Wykonawcy, lub 93000 - wycena Kosztorysanta.

KAS01
06-09-2005, 20:42
Aga buduj ze mną Celinkę
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=313

105000 stan surowy otwarty - wycena Wykonawcy, lub 93000 - wycena Kosztorysanta.

... lub poniżej 70000 - wycena Realna. :D

Xena z Xsary
06-09-2005, 20:51
ta, jak masz czas sama murować i lac beton to nawet poniżej 70000.

KAS01
06-09-2005, 20:59
ta, jak masz czas sama murować i lac beton to nawet poniżej 70000.
Ale ja pisałem o wariancie, gdzie się samemu nic nic nie robi (oprócz logistyki). Te 70000 to jest oczywiście przy drogich materiałach i normalnej ekipie (budowa na terenie RP, a nie np UK).
Pamietam jak na innym watku napisałaś, że Twój dom (teraz już wiem jaki; analizowałem kiedys ten projekt) jest skalkulowany na 270000 do stanu deweloperskiego. Tak mi wyszły oczy :o :o :o jak to przeczytałem.

Xena z Xsary
06-09-2005, 21:07
KAS01 bardzo chciałabym żebys miał rację.
Ale
- muszę brac wycene wypośrodkowaną
- wszystko zalezy od tego w jakiej części kraju budujesz i z czego
- cena domu do zamieszkania wyszła 270000.
Powiem jak to było liczone.
105000 netto
15000 okna
30000 instalacje grzewcze
to jest 150000zł.
To jest podobno 40% inwestycji. Dodaj resztę.
dodaj kuchnie, kafle, lampy...do tego przyłącza ( u mnie 20.000zł), dodaj kostkę, bramę, oświetlenie na zewnątrz...przeciez tez to trzeba zrobić.
Tyle mi wyszło, ale bardzo sie ucieszę jak wyjdzie mniej;)
PS Co to jest logistyka? Sledzenie cen w hurtowniach? No widzisz, na to na przykład tez nie mam czasu:(

KAS01
06-09-2005, 21:22
Ja pod pojeciem stan surowy otwarty rozumiem samą konstrukcje budynku z wykończonym dachem. Pod pojeciem kosztów budowy domu rozumiem koszty budowy domu, a nie jego wyposażenia i otoczenia (do tych kosztów zaliczam też przyłacza i papierologie).
Ceny materiałów są wszędzie podobne. Z robocizną jest tak samo. Mimo że wielu forumowiczów pisze że u nich w regionie jest najdrozej to ja w to nie wierze. To tylko kwestia dobrych negocjacji i trafienia na odpowienich wykonawców. Jak komuś bardzo zalezy to znajdzie takich na swoją kieszeń.
Ja po pierwszych rozmowach z wykonawcami i rajdach po hurtowniach też myślałem, że szczecińskie należy do drogich rejonów (bliskość granicy). Teraz już tak nie uważam (chociaż jak czytam o cenach ze "ściany wschodniej", to kto wie :roll: )
A stan surowy otwarty to ok. 35-40% kosztów (w moim przypadku wyjdzie 37%)
PS. Logistyka na budowie to wyszukiwanie wykonawców, hurtowni, najlepszych rozwiązań, negocjacje i liczenie, liczenie i jeszcze raz liczenie.

Xena z Xsary
07-09-2005, 08:50
obyś miał rację, choć na tak zdefiniowaną logistykę nie mam czasu, więc niestety nie moge jej wliczać w korzyści.
ale wcale się nie zmartwię jak będzie mniej niz założyłam.

AGNIESZKA31
09-09-2005, 14:27
Xena z Xsary
chyba znalazłam dom który wybuduję mojej rodzince :D .
Celinka poczatkowo wcale mi sie nie podobała,ale zrobiłam własną wersję kolorystyczną w brązie i bieli i TO JEST TO!
Jeszcze nie kupiłam projektu,poczekam aż uda mi sie sprzedac ten co mam ,l-59,zbyt pochopnie zakupiony....

Zopafisa
09-12-2005, 19:28
Na forum toczyło się już wiele dyskusji, na temat: projekt małego niedrogiego w budowie domku.
Ale tego jeszcze (chyba) nie było !!!!!!
http://nowydom.onet.pl/3470,0,projekt.html

modulor
09-12-2005, 19:49
Na forum toczyło się już wiele dyskusji, na temat: projekt małego niedrogiego w budowie domku.
Ale tego jeszcze (chyba) nie było !!!!!!
http://nowydom.onet.pl/3470,0,projekt.html

tzn ile? niedrogo?

Zopafisa
09-12-2005, 20:03
Sama bym chciała znać odpowiedź na to pytanie "ile".
Wiem jedno - budowa takiego mikruska (który spełnia wszystkie potrzeby mojej rodziny) będzie kosztowała mniej niż budowa domu o powierzchni 140 m2 użytkowej z dwoma kominami (lub czasami trzema)ze skomplikowanym dachem , nieregularną bryłą itp.
No i trzeba pomyśleć, że po wszystkim trzeba te METRY ogrzać.

Halszka
27-03-2006, 16:32
Dom parterowy, z nieużytkowym poddaszem, niepodpiwniczony
powierzchnia użytkowa: 47 m2
powierzchnia netto: 49,9 m2
powierzchnia całkowita: 67,7 m2
powierzchnia zabudowy: 63,9 m2
kubatura: 220 m3
powierzchnia dachu: 97 m2
kąt nachylenia dachu: 30°
kubatura drewna na więźbę: 7 m3
wysokość do kalenicy: 5,3 m
powierzchnia ścian zew. : 57,3 m2
powierzchnia ścian działowych: 40 m2

Czy zdołam wybudować stan surowy zamknięty za 150 000 zł ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Olasa
28-03-2006, 09:04
Ja bym ten dom za te pieniądze wybudowała już kompletny pod klucz

ddoommiinniikk
28-03-2006, 15:25
A za ile wybudowałby to Kodi? :D

Halszka
28-03-2006, 18:10
Olasa, dzięki za odpowiedź. Pocieszyłaś mnie. Może uda się samotnej kobiecie (mam na myśli siebie) spełnieć marzenie o własnym domku.

Pozdrawiam

oli_oli
28-03-2006, 20:23
A możesz pochwalic się co to zaprojekt.
Też mamy maleńki domekj i jestem ciekaw.

Co do kosztów to myslę ze spoko się zmieścisz.

alfilo
28-03-2006, 22:12
Moi znajomi budują dom o powierzchni użytkowej ok. 125m2 (wszystkie pozostałe parametry znacznie wyższe) i mówią, że stan surowy zamknięty zmieszczą w kwocie 100tys.

Halszka
29-03-2006, 16:37
Witam

Projekt pochodzi ze strony http://www.archeton.com.pl/index.aspx

Zwie się: "Na kwadracie".

Do alfilo: 125 m2 za 100 tys. brzmi nieźle :wink: . Czy możesz napisać z jakich materiałów budują Twoi znajomi? Systemem gospodarczym czy przez firmę?

Pozdrawiam

alfilo
29-03-2006, 18:43
Na razie mają fundamenty, które budowali sami tzn. pan domu plus dziadek plus koledzy. Odchodzi im koszt robocizny dachu, bo tez zrobią sami. Mówią, że stan surowy bez robocizny powinno im się udać zamknąć w 70 000zł. (a że z robocizną wyszłoby 100 000). Chcą budować z Ytonga. To projekt Paulina Archipelagu. http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=356 Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem, czy jestem poprawną czy niepoprawną optymistką, ale zastanawiam się nad zmieszczeniem w kwocie 100 000zł stanu surowego zamkniętego domu Emilia Archipelagu. http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=242 A na stan pod klucz przewiduję ok. 200 000-250 000zł. (nie wiem czy to realne ale mam nadzieję, że tak. Nikt na temat domu Emilia na forum nie ma ochoty pisać). W katalogu domów firmy Lipińscy są projekty domów z kalkulacja kosztów do 200 000zł. Są tam domy pod klucz od 125tys. netto. Ich strona:
http://www.ciepledomy.pl/main.xml

oli_oli
29-03-2006, 21:10
Projekcik bardzo sympatyczny. przejrzałem kosztorys i skonfrontowałem to zmoimi doświadczeniami i myśle że ci starczy.

Pozdrawiam

alfilo
29-03-2006, 23:34
oli_oli
Jeżeli to do mnie - to super! No i nareszcie jakaś opinia o EMILII.

oli_oli
30-03-2006, 09:32
Co do sympatyczności to moja opinia tyczy się projektu twojgo jak i Halszki, lecz co do ceny to analizowałem projekt Halszki

alfilo
30-03-2006, 13:03
do oli_oli:
jeżeli miałbyś ochotę przeanalizować mój-bedę wdzięczna.

oli_oli
30-03-2006, 20:44
Ochotę to może i bym miał, ale nie jestem ani kompetentny, ani uczony w tym temacie. Z projektem Halszki niebyło problemu bo ma więcej kasy niż ja a domek mniejszy więc na chłopski rozum wyszło mi że starczy.

Twój hausik jes 2x wiekszy od mojego więc to nieco inna sprawa.

Przykro mi, że nie mogę pomóc.

Pozdrawiam

alfilo
30-03-2006, 21:06
Ok. I tak dzięki za chęci! Pozdrawiam i spadam ze swoim projketem z Halszki wątku.

13023209
14-04-2006, 07:04
Często pojawia się problem kotłowni w małych niepodpiwniczonych domach do 130 metrów powierzchni użytkowej. Zazwyczaj mają one powierzchnię ok. 3-4 m2.
Dla tych który szukają małego domu z większą kotłownią przedstawiam kilka propozycji:
GL354 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-354,394,61,opis.html
GL357 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-357,397,61,opis.html
GL355 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-355,395,61,opis.html
GL360 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-360,400,61,opis.html
GL362 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-362,402,61,opis.html
GL363 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-363,403,61,opis.html
GL358 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-358,398,61,opis.html
GL330 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-330,358,61,opis.html
GL345 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-345,385,61,opis.html
GL356 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-356,396,61,opis.html


Pozdarwiam

Bezdomna
04-05-2006, 23:08
Decyzja o budowie zapadła,gdy okazało sie, że na mieszkanie 3 pokojowe w naszym kochanym mieście trzeba wydać minimum 200000, a jak nowe i z garażem to odpowiednio więcej. Dom ma oczywiście i inne plusy, ale ten przeważył - dom jest tańszy od mieszkania. Wtedy znalazłam projekt:
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55248&page=1
Wszyscy się chwycili za głowę: o rany, jakie to małe! jak już budujecie, to cos porządnego. I znalazłam parę fajnych projektów - 100, 120 mkw, tyle że sęk w tym, że nie mamy kasy.Wiekszego to bym nie chciała, bo nie chcę go sprzątać na starość. Wspomniany projekt to koszt ok 140-150 tys.Dochodzi, oczywiscie dzialka i inne tzw koszty stałe, ale to nie zmienia faktu, że choć w metrażu droższy od 120 mkw, to w sumie tańszy.
Przepraszam, że tak długo.Co myslicie? Czy ktoś zdecydował się na tak mały dom? Za 100 tys moge w nim zamieszkać (parter), a na większy kredyt raczej nie ma szans.
I jeszcze jedno: czy nie warto by było dobudować garaż i tym samym zyskać pokój na poddaszu? i dobudować wiatrołap? Sporo wyjdzie, ale garaż byc musi, choćby na rowery i inne graty - chyba że postawić blaszak i go jakos odświeżyć?
Proszę o poradę, bo do lipca projekt MUSI być gotowy. W tym sezonie chcemy wylać fundamenty.

renjul
06-05-2006, 23:03
Rzeczywiscie malutki :o ale ladny. Jak przeczytalam ze chesz zamieszkac w domu za 100 tys, to pomyslalam ze niemozliwe, ale przy tym metrazu, byc moze. Niech sie wypowiedza fachowcy. Ale kosztu dzialki chyba w te sume nie wliczasz?
pewnie, wiatrolap by sie przydal, garaz na dwa samochody, wieksza kuchnia, druga lazenka i tak by mozna wymieniac :wink:
Moze jak juz chesz budowac to daj sobie na razuie z tym spokoj, za to tak usytuuj dom na dzialce, zeby mozna go bylo rozbudiwac gdy pojawi sie wiecej gotowki. Szkoda chyba wydawac kasy na garaz jelsi ma sie kuchnie 5 m2, ale to moje zdanie.

wari
07-05-2006, 07:41
Akurat w tym domu nie ma garażu (przy tym poziomie cenowym nie ma na to szans), wiatrołap jest. Łazienka nie jest tragicznie mała, no chyba, że ktoś ma ochotę w niej pobiegać. Dotkliwy w przyszłości może być brak pomieszczenia gospodarczego. Domek z zewnątrz ładny, ale według mnie trochę mało funkcjonalny. Do kwoty kalkulacji ze strony internetowej wszyscy radzą dodać VAT i 20% (ale nie wiem czy to się sprawdza).
Ja też jestem na etapie poszukiwań, ale parterowego z garażem i na razie (i chyba już ostatecznie padło) na ten z Archidesign (w stopce).

Beaty
07-05-2006, 10:36
Warpi- domek ładny, ale bez 220 tyś. do niego nie podchodź :wink: Ja jestem jedną z budujących D06 muratora o pow. 77 m kw. mam już stan surowy zamknięty z końcówką tynków wewnętrznych i myślę, że potrzebuję jeszcze z 45 tyś. zł , co da kwotę rzędu 180 tyś. za domek i uzbrojenie działki. Pozdrawiam

wari
07-05-2006, 16:35
Brałem pod uwagę projekt Beaty ze względu na niski koszt i estetyczny wygląd (przeważył brak garażu, ale jak jeszcze policzę to może powrócę po niego, wówczas garaż może kiedyś...). Koszt budowy D06 podany na stronie Muratora (130 tys.), odnosi się do wszystkiego poza wystrojem wewnętrznym (+VAT do wszystkiego). Jak widzę dodałaś więc około 50 tys. To ważna dla mnie informacja, gdyż bardzo trudno ocenić realistyczność kwot jakie projektanci piszą na stronach.

W przypadku planowanego przeze mnie projektu z Archidesign w dość rozbudowanym (jak na strony biur projektowych) kosztorysie sugerują, że DJ 120 ma kosztować 160 tys. i VAT w systemie zleconym lub ponad 140 tys. w systemie gospodarczym. Przyznaję, że to najniższe kwoty z jakimi spotkałem się przy tej wielkości domu z garażem. Jeśli mówisz, że z tych 160 tys. zrobi się 220 tys. to "lekka załamka", bo liczyłem maksimum na 180 tys. :(. Ktoś zresztą rzucił, że przy małych domach koszt "pod klucz" lub bliski takiemu to 2000 zł za metr. Mój ma mieć prawie 90 m2 + mały garaż.

Bardzo byłbym ciekaw na ile sumy podane przez biura projektowe odbiegają od realnych, szczególnie w przypadku małych domów.

Beaty
07-05-2006, 17:03
Wari- dostałeś moją wiadomość?

Bezdomna
07-05-2006, 21:49
Garaz jest koniecznoscia, mniej z powodu samochodu, bardziej rowerów i innych gratów łącznie z olejem opałowym.Nad garażem byłyby wiec dwa a nie jeden pokój. Kase na stan zero mamy, działke tez i na papierologie tez. Wiec to 100 tys to na stan surowy całosci i wykończenie tanio dołu (stare meble, wykładziny itp). Obawiam sie jednak że mimo wszystko potrzeba będzie 120tys. Mam nadzieje, że do stycznia sytuacja finansowa się poprawi i uda sie wziąc wiekszy kredyt, a jak nie to chyba własnymi rekami wymuruje, bo mam juz dosyć płacenia za wynajem.
A jak odchowam dzieci i pójde do pracy to dokonczymy dzieła. MUSI się udac!

wari
07-05-2006, 22:10
Beaty, dzięki, dostałem i napisałem.
Wybór padł więc na wersję garażową, czyli LMP 26a. Życzę zmieszczenia się w kosztach. Ja mam trochę więcej kasy, co nie znaczy, że łatwo znaleźć odpowiedni projekt i oszacować koszty.

Beaty
07-05-2006, 22:49
Cieszę się , że mogłam pomóc :wink: Życzę dobrego wyboru.

Jerzysio
08-05-2006, 08:53
... a to może taki domeczek :
http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S24/s24_rzut.html
Pozdro
J

wari
08-05-2006, 09:31
... a to może taki domeczek :
http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S24/s24_rzut.html
Pozdro
J
Całkiem przyjemny z zewnątrz. W środku musiałbym zmienić trochę. Łazienka bez okna to nie dla mnie. Garderobę 7 przekształciłbym w łazienkę z oknem poprez wydłużenie aż do drzwi do pokoju 5 i może lekkim poszerzeniu kosztem pokoju 8. Łazienka miałaby wówczas ponad 6 m2. Pokój 5 stałby się przechodnim (co mi nie przeszkadza). Pokój 8 uległby wydłużeniu przez "pożarcie" dotychczasowej łazienki osiągając ok. 14 m2. Do salono-kuchni wystarczą jedne drzwi, zamiast dwóch oddzielnych.

Do tej pory omijałem projekty bez szacunkowych kosztów realizacji oraz letniskowe "spełniające także warunki domu całorocznego" bo słabo rozumiem to pojęcie. Może ktoś budował już S24 i może podzielić się wrażeniami i choć ogólnym kosztorysem.

paJacek
08-05-2006, 13:11
A ja chyba zdecyduję się na ten projekt: http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_parterowe/elka/default.asp?id=506

marcin_u
08-05-2006, 13:27
Decyzja o budowie zapadła,gdy okazało sie, że na mieszkanie 3 pokojowe w naszym kochanym mieście trzeba wydać minimum 200000, a jak nowe i z garażem to odpowiednio więcej. Dom ma oczywiście i inne plusy, ale ten przeważył - dom jest tańszy od mieszkania. Wtedy znalazłam projekt:
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55248&page=1
Wszyscy się chwycili za głowę: o rany, jakie to małe! jak już budujecie, to cos porządnego. I znalazłam parę fajnych projektów - 100, 120 mkw, tyle że sęk w tym, że nie mamy kasy.Wiekszego to bym nie chciała, bo nie chcę go sprzątać na starość. Wspomniany projekt to koszt ok 140-150 tys.Dochodzi, oczywiscie dzialka i inne tzw koszty stałe, ale to nie zmienia faktu, że choć w metrażu droższy od 120 mkw, to w sumie tańszy.
Przepraszam, że tak długo.Co myslicie? Czy ktoś zdecydował się na tak mały dom? Za 100 tys moge w nim zamieszkać (parter), a na większy kredyt raczej nie ma szans.
I jeszcze jedno: czy nie warto by było dobudować garaż i tym samym zyskać pokój na poddaszu? i dobudować wiatrołap? Sporo wyjdzie, ale garaż byc musi, choćby na rowery i inne graty - chyba że postawić blaszak i go jakos odświeżyć?
Proszę o poradę, bo do lipca projekt MUSI być gotowy. W tym sezonie chcemy wylać fundamenty.

A co sadzisz o tym domku..nie za duzy i raczej tani w budowie http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=2&nazwa_projektu=ISKIERKA i sam go zamierzam budowac.

zielonooka
08-05-2006, 16:50
Wszyscy się chwycili za głowę: o rany, jakie to małe! jak już budujecie, to cos porządnego. .
wypowiem sie do tego zdania:
kazdy buduje taki dom na jaki go stac
skoro nie stac na wiekszy musi byc malutki :wink:
a ja majac do wyboru apartament 200m2 w wiezowcu z sasiadami a malutenki domek ale wlasny...nie zastanawialabym sie ani chwili :wink:
oczywiscie na kozysc tego ostatniego :wink:
pozdrawiam i zycze powodzenia :wink:


mam tylko jedno pytanie a propos tego projetu - gdzie jest u licha jakiegolwiek pomieszczenie gosdpodarcze?!?!?!?

Bezdomna
08-05-2006, 19:26
Nie ma, stąd konieczność garażu. Ogrzewać bede kominkiem z DCP i olejem: piec w łazience, skład w garażu. Pisałam juz o pomysłach na zmiany. Z pralni muszę zrezygnować, ale jak dzieci pójdą z domu (niezłe plany, pewnie za 25 lat :)) to z jednego pokoju na poddaszu urządzę garderobę z prasowalnia i suszarnią, ale wtedy juz takiej potrzeby nie będzie. :( Trudno, ciasny, ale własny. Choć mi teraz wydaje się wielki - z dwójką dzieci wynajmujemy M2 (35 mkw).

wari
08-05-2006, 21:45
Teraz myślę o C-88 Roztropny
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=270&IdKolekcji=.

Mały domek parterowy (80,7m) po przeróbkach (likwidacja drzwi do kuchni i wydłużenie o tę odległość łazienki oraz wc, które zamieni się w pomieszczenie gosp. z piecem, a także przerobienie 2 pokoi na 3) powinien spełnić moje oczekiwania i możliwości. Na garaż czy wiatę przyjdzie czas później :(. Mam nadzieję zmieścić się w ok. 160 tys.

11-05-2006, 17:02
mam ten projekt kupiłem w styczniu, jest po przeróbkach, dostawiony garaż, "poprostowane" ściany, pomieszczenie gospodarcze, salon kuchnia otwarta ale tak, że można zamknąć gdyby się znudziło, dwie sypialnie, zmieniony kąt nachylenia dachu, poszerzony hol tak aby schody na poddasze można było zrobić w przyszłoąści a obecnie szafa na ich miejscu, to taka przeróbka pomiędzy d06 a d02
mam zamiar zacząć we wrześniu tak mam umówioną ekipę czekam na pozwolenie, te papiery to...no już spokojnie, już myślałem że sam jeden jestem z tym projektem a tu też ktoś się zastanawia
pozdrawiam

MałaR.
22-05-2006, 21:50
Czy możecie pokazac swoje projekty domow? Co spowodowało, że wybraliście ten projekt? Cz duzo zmienialiscie w stosunku do pierwotengo projektu? Czy na powierzchni 100-120m2 można mieć i spizarnie, i kotlownie, i duza szafe lub garderobe+łazienke/i +salon+gabinet i 3 sypialnie? Jak to wyglada pod wzgledem funkcjonalnosci i wielkości metrazowej?
Wiem, ze projektow tu mnostwo, ale przewaznie podajecie nazwy. Zanim poszukam biura projektowego, potem projektu to zajmuje troche czasu, a potem sie okazuje, ze dom ma 190m2. Wiem, ze na stronach biur jest pelno takich nieduzych domow, ale chialabym zobaczyc na jakie decyduja sie czytelnicy tego forum.
Pozdrawiam i mam nadzieje, ze ktos tu cos napisze :)

MałaR.
22-05-2006, 21:53
Czy salon wiekosci 25-27 m2 ma sens? Widzialam tez takie wielkosci 21m2. Troche chyba to za malo?

stastny
22-05-2006, 22:02
Witam
Jeśli zdecydujesz się na projekt o pow. 100-120 metrów nie będziesz w nim mieć salonu o pow 35 metrów. Wszystkie pomieszczenia w takim domu trzeba potraktowac proporcjonalnie. Wiele osób chce zbudowac mały dom... zmniejszają jego metraż w myślach, ale nie zmniejszaja powierzchni poszczególnych pomieszczen... tak nie można. Mały dom to zawsze będzie jakiś kompromis między ilością pomieszczeń, a ich powierzchnią.
Pozdrawiam

MałaR.
22-05-2006, 22:55
No wlasnie, kompromis. Mieszkam w bloku , na 48 m2. Mieszkanie bardzo nieustawne, zaden z 3 pokoi nie jest szerszy niz 2,5 m. Kuchnia wielkosci 2x2,10 m moze doprowadzic do klaustrofobii. Caly czas myslelismy o zmianie mieszkania na wieksze, ale w ciagu tygodnia padlo kilka razy slowo DOM. Nie stac nas na 150 czy 200m2. Myslismy zeby kupic dom w budowie, a jesli nie znajdziemy niczego interesujacego to chyba zaczniemy sami budowac. Ciezko z tym bedzie, bo maz sam pracuje, ja zajmuje sie malym dzieckiem. Nie chcielibysmy mieszkac tu gdzie teraz, a dojezdzac na budowe 30-40 km (tam, gdzie bysmy chcieli mieszkac) to torche ciezko przypilnowac (maz czesto w podrozach sluzbowch).
Chcielibsmy, ale sie boimy. Ciezko cos postanowic.

mundzia
23-05-2006, 07:11
Witam :)
Myślę, że musicie sobie jeszcze odpowiedziec na pytanie czy z garażem czy bez, ile pokoi, i jaki koszt mniej wiecej jesteście w stanie dzwignąć.
Zgodnie z tematem, zamieszczem tu link do projektu, który my budujemy, ale myślę, ze nie jest on najtańszy w budowie, choć na nasze potrzeby wielkością jest oki (po zmianach które dokonaliśmy - zlikwidowaliśmy garaż). Gdybyś dokładniej sprecyzowała jakie potrzeby macie, łatwiej by bylo znaleźć odpowiedni projekt :)
a oto nasz...
http://www.kbprojekt.pl/projekt.php?pro=7&swyr=20

pozdrawiam :)

mundzia
23-05-2006, 07:35
tu znalazłam kilka jeszcze takich, ale nie wiem czy odpowiedaja...
http://www.kbprojekt.pl/projekt.php?pro=13&spuod=100&spudo=120
http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m400b99e9310ec
ten drugi mozna budowac etapami, na przykład góre wykończyć później, a zamieszkac tylko na dole
a moze cos takiego
http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m43a167a5ad04c
pozdrawiam :)

M@riusz_Radom
23-05-2006, 07:43
http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-21.12

mundzia
23-05-2006, 07:55
a popatrz na te
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=2

:)

martelia
23-05-2006, 12:26
a to mój :
http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=535&Page=&Realisations=&Wnetrza=&Search=&Min=&Max=&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=
i będzie trochę zmian :)

świercz
23-05-2006, 13:10
kiknij na link z14....

MałaR.
23-05-2006, 23:49
Dziekuje za odpowiedzi. zaraz jest pierwsza w nocy, a ja nie spie jeszcze. Zeby poogladac projekty musz emiec wiecej czasu. Postarams ie obejrzec je jutro. Spodobal mi sie ten "dom w paprociach" z archonu . Ogolnie garaz nam jest potrzebny- najlepiej 2. Czesc garazu bylaby wykorzystana na magazyn i maly warsztacik mojego meza. Narazie tworzymy rodzine 3-osobowa, ale za jakis czas planujemy ją powiekyszc. Czy wykonanie balkonu jest drogie i trudne? Widzialam projekty z garazem przy domu, a na gorze wykorzystane jako taras. Nie wiem czy takie rozwiazanie jest prakktyczne, drogie.
Nie wiem tez czego nie robic, zeby nie podrazac budowy.

mundzia
24-05-2006, 07:14
Witaj :)
Jeśli chodzi o balkony, to moim zdaniem nie ma sensu robic go, jesli jest ogród. Jak bedziesz miala chwile czasu, to poczytaj na formu o tym, czego ludzie by teraz nie zrobili (patrząc z perspektywy) w swoim domu, i jedną z takich rzeczy jest ewłaśnie balkon, taras na piętrze. Nie sprawdza sie, bo nikt z niego nie korzysta. lepiej to zadaszyc i powiększyć na przykład pokój. Jeśli chodzi o nie przedrazanie budowy, to zwarta bryła budynku, dach dwuspadowy, bez lukarn, im mniej kominów tym lepiej. To tak krótko mówiąc. W projekcie jak najmniej metrów na komunikację. Jeśli chodzi o garaż na dwa samochodzy... hmmm... to koniecznie bym szukała tak, żeby te powierzchnię nad garazem wykorzystać na pokoje... bo inaczej zrobią CI sie spore matry. Nadal nie wiemy, czy chcesz mieć ten garaz w tych 120 metrach czy 120 metrów na mieszkanie plus garaż do tego??? bo jesli w 120 metrach to na mieszkanie zostanie CI jakieś 80 metrów. Zastanów się :) oczywiście pod kątem kosztów też :)
pozdrawiam i jak trafie na jakis projekt to zara zCi dam link :)

do usłyszenia :)

mundzia

Izawi
24-05-2006, 07:19
Pomyśl, czy naprawdę będziesz korzystała z tarasu mając na dole ogród. Pooglądaj jeszcze projekty z pracowni Z500, ja mam jeden z nich i wydaje mi się sensowny. Każdy z ich projektów występuje w kilku wersjach. Wydaje mi się, że można coś wybrać :D
W naszym projekcie(Z14) salon ma co prawda 24m,ale jest jeszcze jadalnia, którą powiększyliśmy o wykusz, i pokój 12m, który można zlikwidować.

mundzia
24-05-2006, 07:27
tu znalazłam cos takiego - garaz na jeden samochód, ale możnaby go chyba powiekszyc:
http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m423ecb4942f24
albo takie coś:
http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3f01995119c4c
pozdrawiam

mundzia
24-05-2006, 08:07
tu mam takie coś:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=104&a=210&sid=2&projekt=16
http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=279
http://studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1500&idk=3&strona=&str=projekty.php
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-190,208,61,opis.html

no, chyba starczy narazie:) czekam na wskazówki :)

mundzia

Pan Roman
24-05-2006, 08:44
Kluczowe pytanie brzmi: czy chcesz mieć gabinet na dole? Mam na myśli pomieszczenie niegospodarcze do wykorzystania cywilnego z drzwiami i oknem bo z grubsza do tego sprowadza się cała różnica między projektami w podanym przez Ciebie metrażu. Poddasze (zakładam, że chcesz użytkować poddasze) to z reguły ok 3 sypialnie, łazienka i garderoba (ew. nieskończona liczba wariacji w tym temacie). Z cyklu bez gabinetu popatrz na przykład: TUTAJ (http://www.archeton.pl/?ProjektID=424) wizualizację ma ładną więc zapodam ;)

http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/prymulka/prymulka.jpg

Pozdrawiam
PR

marcin_u
24-05-2006, 10:17
Ja polecam domy z pracowni http://www.hbstudio.pl/ a ja osobiscie wybrałem Iskierke z tej pracowni..oczywiscie robie w niej kilka małych zmian.

EdSta
24-05-2006, 10:49
Proszę o rade czy będę w stanie wybudowac domek do kwoty 120 tys. zł. :oops: W tej cenie nie będzie kosztów działki. Nie chcę się rzucac z motyką na księżyc.... :-? Jeśli to możliwe - proszę o propozycje domków.

EdSta
24-05-2006, 13:37
:( CHYBA SIĘ NIE SPEŁNIĄ MOJE MARZENIA....

Izawi
24-05-2006, 13:51
To zależy chyba od wielu czynników. Po pierwsze gdzie będziesz budować. Po drugie jaki wkład własnej pracy. Jak z mediami. Myślę, że fachowcy na tym forum Ci dotradzą :D

menago3
24-05-2006, 14:03
To jest możliwe ale z dużym wkladem pracy wlasnej i bardzo ostrożnym i madrym gospodarowaniem groszem.
Nie polecam ci żadnych projektów bo nie wiem czego oczekujesz ale jak dobrze poszukasz w necie i na forum to z pewnoscia uda ci sie znależć cos odpowiedniego.

życze wytrwalości ( bo ona będzie potrzebna) , szczęścia ( bo ono zawsze sie przyda) , sukcesu( bo o niego chodzi) i milych chwil spędzonych w swoim domku...

:P

menago3

MałaR.
24-05-2006, 14:08
Rozmawialm z mezem i stwierdzilismy, ze mieszkanie do 120m2 +garaz. Lubie gotowac, wiec kuchnia musi byc dosc proporcjonalna i ustawna,i zebym mogla wszystko schowac, co w tej chwili jest niemozliwe w kuchni o wymiarach 2x2,10 :) Ech, duzo marzen, ale czy uda sie to zrealizowac?
Nie smiejcie sie ze mnie, ale nie wiem o co chodzi z katem nachylenia dachu. Jesli w projekcie jest np 40 lub 45 stopni, to ktore bedzie lepszym rozwiazaniem?
dziekuje za linki :) . Musimy z mezem przysiasc i dokladnie wszystko przedyskutowac.
Jestesmy calkowitymi laikami w kwestii budowania i troche przeraza to wszystko. Moj maz rzucalby sie na gleboka wode, ja to raczej taki strachliwy krolik :)

ddoommiinniikk
24-05-2006, 16:10
To jest możliwe, ale:
-dom nie większy jak 90 mkw.,
-zawsze tanie i korzystne zakupy materiałów,
-możliwość pozostawienia niezagospodarowanej/nieogrodzonej działki,
-brak niektórych elementów wykończenia (brak tynków ozdobnych, tymczasowa wykładzina zamiast docelowej podłogi itp.),
-dokładne zaplanowanie wydatków i konsekwentne trzymanie się tego planu (jesli zaplanowaliśmy np. glazurę po 30 zł, to dotąd szukamy, aż znajdziemy, choćby nie wiem jak podobała nam się ta za 45),
-duży wkład pracy własnej - obca robocizna nie powinna kosztować więcej jak 10 tys.,
-i musiy się z tym pogodzić.

EdSta
25-05-2006, 09:48
DZIĘKUJĘ za podpowiedzi. Chodzi mi o skromny dom.. bez klinkierów na elewacji i innych ozdób (wystarczy zwykły pomalowany tynk) i w tej cenie nie liczę ogrodzenia, wykończenia podłóg, malowania ścian - na to chcę zaoszczędzić pieniądze. Dom musiałby mieć conajmniej 2 sypialnie, salon, kuchnię, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze... Może być z późniejszą adaptacją poddasza...

Izawi
25-05-2006, 09:57
Poszukaj projektów małych domów np. tu: www.Z500.pl :D

ania67
25-05-2006, 13:39
Hej :D

Może ten http://www.ciepledomy.pl/project.xml?id=54300&offset=7&backcmd=Golden ?

13023209
25-05-2006, 14:07
Tutaj masz link do domów, których koszt budowy powinien zamknać się w 120k
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=src&symbol=&min=&max=70&w=&piwnica=0&garaz=0&typ_domu=0&x=22&y=13

MałaR.
25-05-2006, 21:49
Szukałam, ale nie moge znalezc watku, w ktorym forumowicze mowia czego by nie zrobili poraz drugi przy budowie domu. Ma ktos moze pod reka linke?

Odnosnie domu. Maz dzis byl ogladac dom w miejscowosci, w ktorej bysmy chcieli mieszkac (okol. Bydgoszczy). Dzialki sa tam w cenie 60-100 zl za m2. Projekt taki http://www.archeton.pl/index.aspx . Jest blachodachowka, ocieplony dach, scian dzialowe u gory+plyty GK, rozporwadzenie do C.O., schody betonowe. Na dole ludzie mieszkaja, wiec troche lepiej tam wglada-pltki na podlodze, lazienka zrobiona, kuchnia jako tako. Piec na miał. Na calym parterze ogrzewanie podlogowe. Czy takie ogrzewanie sie sprawdza? Na zewnatrz sciany ocieplone i cale szare (trzeba jeszcze dokonczyc), nie ma rynien i podbitki. Cena ok 255 tys. Cz waszm fachowm okiem ocenicie jakie moga byc jeszcze koszt dokonczenia tego domu? Czy cena jest ok? Znalazlam w necie oferte sprzedazowa tego domu

http://www.gratka.pl/dom/tresc.phtml?id_og=6668386&id_podrubryka=2&id_rubryka=1&id_region=2&miasto=osielsko&dzielnica=&ulica=&metraz_od=&metraz_do=&id_jednostka_pow=1&cena_od=&cena_do=&id_waluta=1&slowa=&liczba_pokoi_od=0&liczba_pokoi_do=0&rok_budowy_od=&rok_budowy_do=&metraz_dzialki_od=&metraz_dzialki_do=&rp=on&z_dnia=-1&inte=on&gaze=on&biur=on&search=&szukaj=Szukaj&nr=2&key_unique=359580baddfe8374daf6b45bc61c7f56
Co prawda sprzedaje agencja, ale my dotarlismy bezposrednio do wlascicieli. Na zdjeciach dom jeszcze przed ociepleniem. W ogloszeniu jest tez blad w metrazu domu.

Dom ten to nie jest szczyt naszych marzen, ale mimo wszstko zastanawiamy sie nad nim. Kurcze, salon jakis malawy mi sie wydaje.
Podzielcie sie prosze waszymi spostrzezeniami i uwagami.

MałaR.
25-05-2006, 21:52
Acha, przypomnialo mi sie jeszcze, ze wlascicielka mowila mojemu mezowi, ze mozna powiekszyc dom o taras, bo jest zadaszony. Jakos ciezko mi to sobie wobrazic. Czy to rzeczwiscie mozliwe? Pozwolenia pewnie jakies sa potrzebne?

Lusia200
28-05-2006, 10:03
No ja wybrałam projekt jeszcze mniejszy :D
Z tym ze z myślą o spędzaniu w nim wakacji, ale planuję zbudować go w wersji całorocznej bo jakby na emeryturze przyszło mieszkać, to będzie jak znalazł - tani w eksploatacji

http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_skrzat.html

Ma powierzchnie mojego obecnego mieszkania w bloku, więc rodzina się spokojnie pomieści :) no i budowa systemem gospodarczym... mam nadzieję że obejdzie się bez kredytu :)
Myślę ze warto budować coś małego, ale swojego, bez sąsiadów nad głową, ale pomyśl czy domek da się rozbudować
Powodzenia!

Xena z Xsary
28-05-2006, 10:46
a ja buduję mieszkanie przykryte dachem - www.dom-parterowy.pl, dm11
ma po przerobkach 108 uzytkowej.
Brak stropu, brak schodow
Ale w kosztorysy typu 100000 za calosc nie wierze - szacunek dla tych, ktorym sie udaje zamknąc w tej kwocie.
Chyba, ze masz zrobione fundamenty, oplacone i podprowadzone do domu media, zeskładowane w garazu materialy na wykonczeniowke i dzialkę.
I jestes murarzem, instalatorem, elektrykiem oraz posiadasz koparkę, hds , a szefem najwiekszych hurtowni w okolicy jest Twoj wielbiciel.

rafaik77
28-05-2006, 10:59
Witam,ja też jestem na etapie projektologii,zobacz tutaj http://www.mgprojekt.com.pl/left1.php jest kilka małych domków,prostych i z całą pewnoscia w miare tanich w budowie-"słoneczny","jak marzenie" czy "dominik" może ktoś z grona forum miał do czynienia z takimi projektami
pozdrawiam Rafał

wari
17-06-2006, 22:32
Przymierzam się do "Jak marzenie" - wersja z dachem dwuspadowym i garażem +pomieszczenie gosp. pod wspólnym dachem. Też jestem ciekaw czy ktoś to budował i za ile.

andżelka
18-06-2006, 08:21
Moja koleżanka niedługo zaczyna budowę małego domku, nie umiem wklejac linku, ale nazywa się Szyper M z MTM Styl
Jest mały i podobno tani w budowie.

wari
18-06-2006, 23:47
Strona MTMStyle przestała istnieć, ale projekty z serii Szyper te sa tez na "extradomie". Czy biuro także zniknęło ?

Podaję linka do Szyper M:
http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=1066

orfelis
21-06-2006, 07:59
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35&w=35039623&s=0

zobacz "tani domek"

Waldemar-40
27-06-2006, 14:14
http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=2&nazwa_projektu=ISKIERKA[/url] i sam go zamierzam budowac.

Sądzimy, że to słuszny wybór
Prosty i bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń
Coś czego szukaliśmy od długiego czasu
Nasz wybór również padł na ten projekt aczkolwiek jeszcze go nie kupiliśmy. Dlatego jesteśmy ciekawi, na jakim etapie jesteś i chętnie dowiemy się szczegółów.
Czekamy niecierpliwie na odpowiedź
BW

Bikerus
31-08-2006, 10:50
Witam,

Dostałem ofertę na budowę tego konkretnego domu.
Jest dość mały 110 m^2 z garażem...No ale jest tani :)
Najbardziej martwi mnie mały salon - zaletą jest mały strych, który by służył za graciarnie ;) Garaz bedzie troche powiekszony.
Myslicie, ze wystarczy dla rodziny 2+1 ?
Moze cos by zmienić w projekcie ???

http://www.probud.poznan.pl/www/images/projekty_typowe_w102.gif

Dzieki za opinie.

ps. Domek stałby na działce 850 metrow wiec było by jeszcze troche luzu ;)

variuss
31-08-2006, 12:16
Skoro rodzina 2+ 1 i nie będziecie powiększac, to może zlikwidowac ta sypialnie obok salonu i powiększyc w ten sposób część dzienna?

Ogolnie domek bbardzo sensowny, chociaż najwygodniej będzie miał samochod :D Jeśli masz malo kasy to może zrezygnuj z garazu i zrob tylko wiate.
Pomysl gdzie będziecie rozwieszać pranie. Może na stryszku się da ?
No i czym bedziecie ogrzewac - bo piec w łazience.

Tomo_
31-08-2006, 15:54
Witam,

Dostałem ofertę na budowę tego konkretnego domu.
Jest dość mały 110 m^2 z garażem...No ale jest tani :)
Najbardziej martwi mnie mały salon - zaletą jest mały strych, który by służył za graciarnie ;) Garaz bedzie troche powiekszony.
Myslicie, ze wystarczy dla rodziny 2+1 ?
Moze cos by zmienić w projekcie ???

http://www.probud.poznan.pl/www/images/projekty_typowe_w102.gif

Dzieki za opinie.

ps. Domek stałby na działce 850 metrow wiec było by jeszcze troche luzu ;)

Bardzo podobny domek do tego który ja wybrałem:

http://projekty.murator.com.pl/projekt?IdProjektu=20&IdKolekcji=

Bikerus
31-08-2006, 17:25
Skoro rodzina 2+ 1 i nie będziecie powiększac, to może zlikwidowac ta sypialnie obok salonu i powiększyc w ten sposób część dzienna?

Ogolnie domek bbardzo sensowny, chociaż najwygodniej będzie miał samochod :D Jeśli masz malo kasy to może zrezygnuj z garazu i zrob tylko wiate.
Pomysl gdzie będziecie rozwieszać pranie. Może na stryszku się da ?
No i czym bedziecie ogrzewac - bo piec w łazience.

Ogrzewanie bedzie gazowe - piec. Wszystkie media włacznie z kanalizą juz są na działce.
Trzeci pokoj chocby najmniejszy sie przyda, na ewentualny pobyt gosci - zrobiło by sie tam maly gabinet.
Garaz byc musi - bez tego "nie ujedziem" ;)
A pranie mozna na strychu wieszać - w sumie na to nie wpadłem.

szreder7
01-09-2006, 21:40
:o Stoimy przed wyborem: albo kupujemy mieszkanie 3 pokojowe lub też rozpoczynamy budowę. Nie mamy w tej materii żadnego doświadczenia. Boję się że zaczniemy a nie skończymy. Proszę poradźcie coś. :roll:

Elżbieta Bogacz
01-09-2006, 22:32
Jest dużo wątków na forum - dobrze poszukaj. Mało też konkretnie pytasz. Z działką i uzbrojeniem to oczywiście nierealne. Trzeba też się ogrodzić, choćby jak najtaniej. Na to wszystko idzie na ogół przynajmniej 100 tysięcy - chyba, że działka bardzo mała - poniżej 500 m, za miastem, ale uzbrojenie prawie to samo, trochę mniejsze odległości przyłączeń i mniej ogrodzenia. Sam dom na uzbrojonej działce, malutki do 100m to może realne, ale bez wyposażenia i w niskim standardzie i systemem gospodarczym przy dużym udziale własnej pracy. Ale od czego kredyty? Jeśli masz stabilną pracę dobierz kredyt hipoteczny. Na moje oko brakuje Ci conajmniej 100 tys. Ale dom to coś zupełnie innego niż mieszkanie! Życzę powodzenia, odwagi i wytrwałości. Możesz po wybraniu projektu zamówić realny kosztorys, albo chociaż ściągnąć z internetu i porównać koszty materiałów w hurtowniach budowlancyh pytając o upusty, podobnie z robocizną, podzwoń po firmach budowlanych, poproś o wstępne oferty itp. Na pewno musi Ci starczyć jednorazowo na stan surowy otwarty. Potem możesz gromadzić pieniążki, a przy wykończeniu już trzeba się skupić, bo zniszczeje i rozkradną. Może wybierz dom do budowy w dwóch etapach - najpierw dół, potem góra do wykończenia w miarę przypływu kasy. :P

szreder7
13-09-2006, 21:54
Mam okazjeę kupić 300 metrową działkę ale czy to wystrczy? Jak muślicie czy będzie miejsce jeszcze na mały ogródek? 8)

Tedii
13-09-2006, 22:07
Wystarczy.Nawet jak dom będzie miał 10x10m to jeszcze 200m2 zostaje na ogród.Mniej kopania i mniej koszenia.

Nefer
13-09-2006, 22:11
Mam okazjeę kupić 300 metrową działkę ale czy to wystrczy? Jak muślicie czy będzie miejsce jeszcze na mały ogródek? 8)
I jeśli w gminie nie ma innych wymagań (np. minimum 1000 metrów)
Jest jeszcze kilka "drobiazgów" np. nieprzekraczalna linia zabudowy, która może spowodować problem ( w zależności od kształtu działki) obowiązek zostawienia ...% powierzchni "zielonej" i takie tam - może sprawdź plan zagospodarowania/ WZ ?

piejar
14-09-2006, 05:32
Zgadzam się z Nefer - uważaj na okazje. Ważne jest to co wolno tam zbudować a czy się da to inna sprawa. Ja na 300 metrach bym się nie budował (mam 1200). Dzaiłkę może warto kupić; może będzie to dobra lokalizacja na kiosk/sklep itp?

Tedii
15-09-2006, 00:11
Zależy jaki człowiek.Moja działka jest ogromna (większa niż ma piejar).Ale ja robię różne rzeczy , a jeszcze więcej chcę zrobić.Niestety większość nic nie robi.Proszę sobie obejrzeć domy ,które stoją parędziesiąt lat.Ludzie mają działki żeby na nich trzymać rupieciarnię.Zobaczcie czy ktoś ma huśtawkę albo altanę że o basenie nie wspomnę.Niektórzy nawet nie mają stołu i ławki.
Natomiast cenna jest wskazówka Nefera.

ddoommiinniikk
15-09-2006, 10:13
Na takiej działce tylko dom w granicy i nie większy jak 100 mkw. powierzchni zabudowy (nie powierzchni użytkowej. Większy będzie "rozpychał" tą działeczkę, będzie wyglądał nieproporcjonalnie

adi_
15-09-2006, 12:41
eeeeeeeeee proporcjonalnie i co z tego jak odliczysz od kazdej granicy po 4 metry to zobacz ile ci zostanie potem zastanow sie nad mozliwoscia dogadania sie z sasiadem czy nie pozwolil by ci pobudowac blizej granicy na 3 metry lub 1 ale jesli juz sie zgodzi to odrazu zadaj na pismie tego i jak bedziesz skladal o wydanie decyzji na zabudowe to dolacz to oswiadczenie najelpiej zrob ksero kolorowe wyglada jak orginal ale orginal miej w domu w swoich dokumetah hyba ze sasiad juz sie pobudowal w granicy to wtedy prosciej jest nie bedzie grymasil ze mu sie twoj dom moze w jego granicy nie spodobac a tak to 3ary to troszke malo ale jak tylko tyle masz to nie ma problemu cos zawsze na tej dzialce bedziesz mial moze bedzie mozliwosc dokupienia jeszcze kawalka gdzies obok

menia78
04-10-2006, 13:52
Przegladnelam juz kilkaset, a z nich wybralam dwa - to juz sukces.
Kto pomoze wybrac z tych dwoch projektow. Prosze o porownanie:

1.Dom w rododendronach 4

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42e0e0454c1b1&obraz=11483842438f8810867ebcbb8402bf0fc2c24b4798&counter=1

2. Iskierka

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=2&more=widoki&nazwa_projektu=ISKIERKA&autor=Katarzyna%20Herba-Janiak

Zaznaczam ze oba maja bardzo zblizona powierzchnie uzytkowa i kosztorysy na stronach jesli chodzi o stan surowy zamkniety tez sa takie same. A jednak ,moze ktorys jest tanszy...chcialabym budowac oszczednie..bardzo zalezy mi na tanim i funkcjonajnym domku.
Porownajcie prosze!!

Z gory dziekuje!!

edytkazet
04-10-2006, 14:08
ten iskierka ma wieksze pokoiki na górze ale wejscie na schody zastawione przez drzwi (mozna je przenieść na drugą stronę) i drzwi od lazienki zastawiają korytarzyk) 8)

w rododendronach pewnie bedzie droższy bo więcej balkonów i wykusz ale ma za to pokoik dodatkowy na dole. musisz sie zastanowic czy Ci potrzebny ten pokoik czy lepiej wiekszy salon :wink:

zielonooka
04-10-2006, 14:13
Zaznaczam ze oba maja bardzo zblizona powierzchnie uzytkowa i kosztorysy na stronach jesli chodzi o stan surowy zamkniety tez sa takie same.

A jednak ,moze ktorys jest tanszy...chcialabym budowac oszczednie..bardzo zalezy mi na tanim i funkcjonajnym domku.
Porownajcie prosze!!
!!


i to jest najlepszy dowod gdzie mozna sobie...wsadzic (za przeproszeniem) kosztorysy ze stron pracowni :wink:

Dla mnie rododendrony beda drozsze... - glownie przez bryle dachu (lukarna), wieksza ilosc balkonow...moze?, wieksza ilosc stolarki, szprosy, wykusz(moze?) oraz garaz "nie w bryle"
ale o ile - nie bede strzelac :)

Natomiast uwazam ze maja z kolei o wiele fajniejszy (jakis taki czystszy) układ pomieszczen i zgrabna bryłe .

menia78
04-10-2006, 14:48
Jesli chodzi o rododendrony to chcialabym usunac boczny balkon i wykusz pod nim. Czy terz koszty sa porownywalne???

Dziekuje za odpowiedzi.

ESKIMOS
04-10-2006, 14:56
Projekty są rzeczywiscie porównywalne.
Obydwa nieźle rozplanowane (jak na tak mały domek)
Dom w rododendronach 4 ma jednak znacznie ładniejszą bryłe od nieco stodołowatej Iskierki i ciekawsza aranżację.i
Ale bedzie drozszy (wykusz, balkony, lukarny) :(
Jednak, gdybym to ja miał budować któryś z nich - wybrałbym Dom w rododendronach - tyle że zrezygnowałbym z tego wykusza i balkoników :D obnizając znacząco tym samym koszty.
To piękny domek !

Powodzenia. :D

Pan Roman
04-10-2006, 15:03
chcialabym budowac oszczednie..bardzo zalezy mi na tanim i funkcjonajnym domku jak dla mnie garaż w bryle domu jest marnotrawieniem miejsca. I mam takie skrzywienie że zaczynam od kominów jak na coś patrzę czyli dalej nic nie wiem. Zadzwoń do obu pracowni i poproś o rzuty parteru, poddasza i przekrój. Będzie w jakiejś skali. Potem zmierz swoje meble albo zobacz jakie wymiary mają te, które chcesz mieć. Pamiętaj o odległości od kominka w salonie, popatrz na ciągi komunikacyjne (salon-taras/salon-kuchnia), pamiętaj o zostawieniu troche miejsca przed schodami :D i wniknij w temat kominów / wentylacji (z rzutów naprawdę mało widać a wizualizacje też nie wszystko wyjaśniają - do czego podłączysz wyciąg w kuchni w projekcie Archonu?
Pozdrawiam
PR

menia78
04-10-2006, 20:04
dziekuje
Nam tez bardziej podoba sie w rododnedronach, dochodzi tylko kwestia kosztow. Chcielibysmy w tym domku wykonczyc na poczatek parter i zamieszkac a poddaszem zajelibysmy sie dopiero pozniej w miare mozliwosci...

Ciekawe jestem jaka jest roznica w kosztorysie po usunieciu jaskolki, balkonu bocznego i wykusza z projektu dom w rododendronach....
Czy przy obliczeniu mnozy sie pow uzytkowa przez 2000/m2 ??

ESKIMOS
04-10-2006, 20:04
jak dla mnie garaż w bryle domu jest marnotrawieniem miejsca.
No pewnie.
Ja bym wyrzucił jeszcze WC
Sr...e w domu , to stary burdżuazyjny przesąd
Zawsze można na działce ustawić sławojkę.

I mam takie skrzywienie że zaczynam od kominów jak na coś patrzę czyli dalej nic nie wiem. :o


Zadzwoń do obu pracowni i poproś o rzuty parteru, poddasza i przekrój. Będzie w jakiejś skali. Potem zmierz swoje meble albo zobacz jakie wymiary mają te, które chcesz mieć.
A jak kupujesz samochód to też przyjrzyj sie butom - musi do nich pasować

Pamiętaj o odległości od kominka w salonie, popatrz na ciągi komunikacyjne (salon-taras/salon-kuchnia),
Prawda że proste?

- do czego podłączysz wyciąg w kuchni w projekcie Archonu?
Ja bym zaryzykował i podłączył pod 230V :o .

menia78
04-10-2006, 20:18
Szczerze powiedziawszy to nie bardzo rozumiem wypowiedz Pana Romana, co nie zmienia faktu ze kazdy ma swoj wlasny punkt widzenia....

Ponawiam moje pytanie powyzej...

stastny
04-10-2006, 20:53
Dom w rododendronach ma bardzo podobny rzut do C110 z Muratora
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=295&IdKolekcji=
Inny jest układ dachu, jednak w C110 wykorzystana jest powierzchnia nad garażem... Koszt nie wiele większy a parę metrów powierzchni gospodarczej zawsze się przyda

Pozdrawiam
Życzę udanego wyboru

Pan Roman
04-10-2006, 22:25
Cytat:
jak dla mnie garaż w bryle domu jest marnotrawieniem miejsca.

No pewnie.
Ja bym wyrzucił jeszcze WC
Sr...e w domu , to stary burdżuazyjny przesąd
Zawsze można na działce ustawić sławojkę.
Ja nie o tym. Garaż w bryle przy domu z użytkowym poddaszem to strop nad pomieszczeniem, które z reguły jest gorzej ogrzewane / silnie wietrzone dla mnie jest to argument za tym, żeby pomieszczenia typu garaż wyrzucać z części ocielonej/ogrzewanej budynku. Jest to moja prywatna osobista własna autonomiczna opinia. :D Wyjątkiem jest przeznaczenie garażu do prac zarobkowych / długotrwałego przebywania ale meni78 o to nie podejrzewam 8) (menia78 zaskocz mnie :wink: )


Cytat:
- do czego podłączysz wyciąg w kuchni w projekcie Archonu?

Ja bym zaryzykował i podłączył pod 230V .
i przebijesz się przez ścianę żeby wyrzucić powietrze z wyciągu, tak? To nie zapomnij o osobnym doprowadzeniu powietrza do kominka. Bo może się zdarzyć że zapach kuchni będziesz miał w całym salonie :).
Dobra dość tragizowania bo chyba nie jestem dzisiaj w formie, ide odpocząć... polemikę podejmę (o ile będzie takowa) w okolicach wtorku :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie
PR
8)

Stefania & Roman
23-11-2006, 14:29
Bezdomna: Mam pytanie odnośnie projektu LMP 26,czy mieszkasz już w tym swoim domku czy go dopiero budujesz :P chętne wyminię się uwagami ,bo jestem w trakcie budowy i mam pare pytań :o
Inni chętni do wymiany doświadczeń mile widziani (jakie zastosowaliście ogrzewanie). :wink:

pfinka
28-11-2006, 18:56
Poszukuję projektu małego parterowego domku. Ma się rozumieć, też i niedrogiego. Bardzo byłabym wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Aga - Żona Facia
28-11-2006, 21:04
77 m2 projekt D06 z Muratora

fprefect
28-11-2006, 21:07
Witam
mnie osobiście podoba się C136 z muratora
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=400&IdKolekcji=
ma moim zdaniem wszystko dom mieć powinien, łatwo można go zmodyfikowac wewnątrz, można dokleić garaż z lewej strony...domek jest ok
pozdr

kkza
28-11-2006, 21:11
Witam,
sprecyzuj co to jest mały dom;
zobacz takie 'cuś':
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=349&IdKolekcji=20
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=25&IdKolekcji=20
ten drugi bardzo sympatyczny, można go obejżeć w wiosce budowlanej pod W-wą

BrG

13023209
29-11-2006, 08:11
Poszukuję projektu małego parterowego domku. Ma się rozumieć, też i niedrogiego. Bardzo byłabym wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Tu masz mnóstwo domów parterowych do 100 metrów.
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=src&symbol=&min=80&max=100&w=&piwnica=2&garaz=0&typ_domu=0&x=52&y=5

menia78
29-11-2006, 09:28
witaj, mysle ze szukasz tego co ja, chociaz nie sprecyzowalas swoich wymagan...
dlugo szukalismy i obecnie zatrzymalismy sie na tym projekcie http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=53888&page=1
Ten zalaczony domek moze miec do wykorzystanie poddasze, kat dachu 35 st i wyskosc budynku umowliwiaja wygospodarowanie tam 2 pokoikow (w sumie ma 25m2). Na poczatku jest to miejsce przeznaczone na strych:-)

Mysle ze mozliwosc wykorzystanie poddasza rozni ten domek od http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-302,331,61,parter.html zreszta calkiem ladnego:-)

Wybierajac projekt zwracaj uwage na prosta konstrukcje domu a przede wszystkim dachu - to obniza znacznie koszty budowy, takie rzeczy jak balkon czy wykusz podnosza koszt (choc w tym przypadku wykusz jest zarowno funkcjonalny, bo jest duzy i moze w nim stanac kanapa jak i bardzo ozdobny)

Tanszy dach to dach dwuspadowy, domek im bardziej parterowy tzn zajmuje duza powierzchnie tym drozszy jest dach-to logiczne, dlatego bywa ze domek z poddaszem o tej samej powierzchni rozlozonej na parter i poddasze jest tanszy w budowie.Kwestia tego czy chce sie "latac po schodach" ale pewnie nie skoro szukacie parterowego domku.

Zycze udanych poszukiwan i trafnego wyboru!

Jerzysio
01-12-2006, 09:42
... to może coś takiego :
http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S24/s24_rzut.html
J

peter_k
01-12-2006, 12:04
TAKIE COŚ (http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=539) mi się kiedyś przyplątało. dla mnie dużo za małe, ale ujęła mnie prostota i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. fajny jest :)

monami
02-02-2007, 21:23
Na wstępie witam wszystkich.
Planujemy budowę małego domku, w granicach 80 m.
Czy ktoś budował takie maleństwo?
Podobają nam się projekty AGAT, KAMYK i KAMYCZEk http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=index&numer=2&powierzchnia=do120
Powiedzcie proszę, czy jest szansa aby budowa takiego domku zamknęła sie w kwocie 150 000 zl?
W/g kosztorysu jaki jest przy domu AGAT i KAMYCZEK stan surowy zamknięty to koszt ok 80 000?
Realne to?
Pozdrawiam Mona

el-ka
03-02-2007, 14:33
Rozumiem, że zależy Ci na oszczędnościach. Wtedy najlepiej wybrać Kamyk - domek z dachem dwuspadowym. Taki dach jest znacznie tańszy, łatwiej też dostawić garaż z np, pulpitowym jednospadowym dachem. Ewentualne wykorzystanie strychu jest też znancznie łatwiejsze. Ja osobiście nie lubię małych domków z dachem czterospadowym i o dużym kącie nachyleni - wyglądają jak namiot lub altanka. Dwuspadowe "stodoły" bardziej pasują pod "wiejski" styl odpowiedni do domku małego. Jeśli nie jest Was zbyt wiele (2-3 osoby), to można trochę przerobić wnętrze Kamyka - zostawić tylko dwie sypalnie - w tym jedna duża z garedrobą (taki masterbedoom), a nawet własną łazienką dostępną z sypalni . Wtedy można by też umieścić osobne WC gdzieś w obrębie obecnej łazienki (kosztem części jednego pokoiku, natomiast w obecnym WC umieścić spiżarkę dostępną z kuchni. Taki domek byłby super. Jeśli zdecydowalibyście się wykorzystać poddasze (nie wiem jaki tam jest strop), to mogłby być tam gościnny apatramencik + graciarnia. Tylko nigdy nie podnoście ścianki kolankowej!!! taki mały domek na tym okropnie traci na proporcjach. Cena jest realna, ale za tzw stan deweloperski, może trochę więcej, ale z umeblowaniem i wyposażeniem zwłaszcza kkuchni i łazienek może być problem.

wari
04-02-2007, 16:05
W Kamyku łazienka wydaje się trochę mała, a hall nie wiadomo po co taki wielki w takim domku. Różnice w powierzchni proponowanych domków ok. 10 m2 wskazują, że także różnica w cenie będzie sięgać ok.20-25 tys. zł. Z tego co do tej pory czytałem wynika, że za 1700 zł za m2 nie ma raczej szansy zbudować domu, więc Kamyk raczej odpada. Ja zdecydowałem się na D06 (77m2 pow.użytk.) z kolekcji Muratora, bo sporo ludzi go buduje i dla mnie jest optymalny: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=254 . W korespondencji z jednym z budującym w zeszłym roku uzyskałem informację, że koszt jego w stanie pod klucz bez bajerów zamknął się w kwocie 160 tys. (w tym roku będzie pewnie 180-200 tys.). Trudno radzić, bo każdy ma troszkę inne potrzeby.

m-jak-marzycielka
09-02-2007, 16:17
Witam!
Jak wiele osób na forum my też pragniemy posiadać własny domek :D Zastanawiamy się jednak czy zwyczajnie stac nas będzie na realizacje swoich marzeń,dlatego pragnę wysłuchać opini ludzi ,którzy posiadaja jakąś wiedzę i orientują się w kosztach bardziej niż my :-? Wybraliśmy projekt ,który wydaje się być odpowiednim dla nas:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3F0189 cacbfe2

Zastanawiamy się w jakiej kwocie (kosztorys archonu?) byśmy się zamknęli,tak by móc zamieszkać?

frykow
09-02-2007, 18:37
Poprawny link: http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3F0189cacbfe2

Odpowiadając na pytanie z tematu wątku: domek nie należy do tanich :) Choć taniość każdy ocenia wg własnych możliwości.

Krzysztofik
09-02-2007, 18:42
Uważam,że to relatywnie tani domek.
Bez większych udziwnień , mała powierzcnia , powierzchnia ścian, dachu, funkcjonalny. Dlatego tani.
Ma jedną wade, jest mały :wink:

dżordż5
09-02-2007, 18:56
Domek faktycznie sympatyczny, ale w budowie domu jest tak wiele zmiennych, że trudno ocenić ile może on kosztować - różnorodność jakościowa i cenowa poszczgólnych materiałów powoduje, że jednych będzie on kosztował 200 000,oo a innych 400 000,00. Koszt budowy naszego domu na stronie pracowni architektonicznej jest o połowę mniejszy, niż rzeczywiste pieniądze, które na niego wydaliśmy. Myślę, że 200 000,00 trzebaby zainwestować w Wasz domek

-kurczak-
09-02-2007, 23:59
świetny domek !

Gościk
10-02-2007, 00:51
Poprawny link: http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3F0189cacbfe2

Odpowiadając na pytanie z tematu wątku: domek nie należy do tanich :) Choć taniość każdy ocenia wg własnych możliwości.
Hey Frykow ! a niby dlaczego ten domek nie należy do tanich ? :o

m-jak-marzycielka
10-02-2007, 09:18
Witam ponownie!
Dziękuję za Wasze odpowiedzi i za poprawnie wklejony link(źle wklejony ,bo laikiem w tych sprawach jestem :oops: ).
Pytam o koszty wybudowania ,oczywiście bez szaleństw,ale z dobrych materiałów(buduje dla siebie ),jakość jest bardzo ważna (ale przepłacać nie zamierzam) ,oczywiście duży wkład własny(pomoc rodziny) , no jasne,że jakieś drobne prace wykończeniowe pewnie by pozostały,ale głównie chodzi mi o postawienie domu w takim stanie ,by nadawał się do zamieszkania :)
Frykow dlaczego uważasz,że domek drogi ,a inni odpowiadają przeciwnie (takie rozbieżności :o )proszę o jakieś uzasadnienie ,dlaczego drogi? ,dlaczego tani?czym się kierować?
Pozdrawiam

anpi
10-02-2007, 10:13
Projekt wygląda na tani. Gdybym jednak miał ciąć koszty - zrezygnowałbym z garażu.

m-jak-marzycielka
10-02-2007, 10:47
Garaż jest potrzebny,przy tak małym domku to nawet niezbędny i dlatego ten projekt a nie z wiatą :) A jeśli projekt tani to ile trzeba przeznaczyć na jego realizację? :-?

Annja
10-02-2007, 11:06
Jeżeli wybraliście domek o tak małym metrażu to zakładam, że macie zamiar przeznaczyć na budowę stosunkowo nie dużo pieniędzy, a zgodzę się z Frykowem, że to nie jest najtańszy domek. I już wyjaśniam dlaczego. Koszty budowy będą podrażać następujące rzeczy: dwa balkony w tak malutkim domku :o , wykusz, ta trójkątka lukarenka. Trochę za dużo tych bajerów jeżeli zależy wam na tanim domku. Jak chcecie ciąć koszty to można też zrezygnować z garażu i wybrać projekt z wiatą garażową. Projekcik jest ładny ale domek o takiej powierzchni można naprawdę taniej wybudować, jeśli komuś na tym mocno zależy.
Pozdrawiam i życzę udanych wyborów

marcin_u
10-02-2007, 11:12
moze poszukaj tu dosc tanich w budowie projektów http://www.hbstudio.pl/ ja wybrałem projekt iskierka wywaliłem balkon i wiekszość okien połaciowych i mam nadzieje ze bedzie w miare tani w budowie.

m-jak-marzycielka
10-02-2007, 12:13
Annjawybraliśmy mały domek z wielu powodów :chodzi o koszt budowy,o utrzymanie go potem,ale też o funkcjonalność . :)

marcin_u przeglądałam stronę ,rzeczywiście domki ładne.Jaki koszt jest Twojej iskierki ,jak się ma do kosztorysu,czy się orientujesz?
Nie mogę otworzyć kosztorysów :oops:

Pytam jaką kwotę muszę przeznaczyć (miałam nadzieję ,że są osoby które zbudowały/budują w/g tego projektu,albo bardzo podobny) na realizację ?
Domek bardzo nam się podoba,oczywiście pewne zmiany przydałyby się :wink: ,ale narazie nurtuje mnie pytanie czy stać nas na taki dom :-?

wari
10-02-2007, 12:36
Obawiam się, że nikt nie odpowie Ci na tak postawione pytanie. Po prostu nikt nie wie ile masz pieniędzy i czy stać Cię na taki domek. Są tacy co biorą kredyt na 35 lat i tacy co kredyty omijają z daleka. Nikt tez nie zna Twoich potrzeb. Z wielu dyskusji na forum widać, że dla jednego 80m2 wystarczy, dla innego 250 m2 to trochę za mało. Decyzję musi podjąć każdy sam. Jak na moją wiedzę, nie ma co się łudzić, że prosty dom powstanie za mniej niż 2000 zł za m2 nawet przy znacznym wkładzie własnym. Ten dom nie jest prosty, (wykusz, balkony), dom dla samochodu też uważam za niepotrzebny zbytek. Myślę, że realnie trzeba liczyć 2500 zł za m2 użytkowej i 1500 za garaż. To oczywiście też tylko bardzo ogólny szacunek. Nie wspominam o kosztach działki, przyłączy mediów (!). Nie radzę się sugerowac kosztami podawanymi na stronach firm projektowych, w większości były zaniżone już wtedy gdy je pisano. Wtedy radzono doliczac do tego 20%, teraz nie wiem, ale podejrzewam 30-40%.

marcin_u
10-02-2007, 13:14
Annjawybraliśmy mały domek z wielu powodów :chodzi o koszt budowy,o utrzymanie go potem,ale też o funkcjonalność . :)

marcin_u przeglądałam stronę ,rzeczywiście domki ładne.Jaki koszt jest Twojej iskierki ,jak się ma do kosztorysu,czy się orientujesz?
Nie mogę otworzyć kosztorysów :oops:



Nie mam pojecia jak sie ma kosztorys do rzeczywistosci bo dopiero zaczynam budowe.Ale poczytaj forum to znajdziesz kupe odpowiedzi co jest drogie a co nie w budowie domu.moj projekt wydaje mi sie prosty i raczej tanszy w budowie ale to zalezy jak kto buduje, z czego i ile swojej pracy włozy.Sa na forum ludzie co wybudowali i zamieszkali dom od 150tys zł a dla innych za podobne domy nie da rady ponizej 400tys zł...

m-jak-marzycielka
10-02-2007, 18:25
Czytam sporo ,ale mało kto przedstawia konkretne ceny(wydatki) związane z budową :( Oczywiście zdania są podzielone ,jedni tak jak piszesz twierdzą ,że dom powstał za 150tys inni ,że na ten sam dom potrzeba jest 400tys zł. :o
A ja bardzo chcę uzyskać informację o kosztach w jakich można zmknąć budowę powiedzmy na poziomie średnich (aktualnych) cen ,zdaję sobie sprawę ,że to od wielu czynników zależy,ale skoro tak wielu ludzi się buduje (nie wszyscy są milionerami 8) )to myślałam ,że łatwiej będzie o jakieś konkretniejsze dane? :( Że z własnego doświadczenia (osoby budujące) po przebytej całej procedurze związanej z budowaniem ,ktoś podzieli się informacjami na temat kosztów poszczególnych etapów np. lub napisze ile kosztował go domek o podobnym metrażu i zbliżonej bryle. :)

dżordż5
10-02-2007, 19:37
Myślę, że wymagasz zbyt dużo; nikt tutaj jak widać nie ma tyle czasu, aby stworzyć Ci dokładny kosztorys i podać Ci konkretną cenę. Musisz sama się w to trochę zaangażować; wiedzieć z czego chcesz budować np. ściany - Porotherm(jaki gruby),Max,Ytong, beton komórkowy; dach - dachówka ceramiczna, cementowa, blacha, a może bitumiczna. Zmiennych jest naprawdę dużo, jak chcesz tak bardzo dokładnie to zatrudnij fachowca i on Ci stworzy kosztorys, albo kilka jego wersji.

chopinetka
10-02-2007, 20:47
Witam
Mam podobny domek (110m2), tylko tyle,że on już stoi więc załapałam się jeszcze na trochę tańszy materiał. Stan surowy zamknięty zamknęłam w niecałych 100 tys.Jest to możliwe ale potrzebna jest do tego niesamowita dyscyplina i ciągłe poszukiwania materiałów w dobrych cenach, takich samych wykonawców no i oczywiście pomoc rodziny. Nie szukałam tego wszystkiego w Wawie bo napewno wszystko wyszło by drożej. Teraz widzę,że drugie tyle muszę wydać na wykończenie. Dużo robimy sami.

pozdrawiam

m-jak-marzycielka
11-02-2007, 07:54
Witam!
Dziękuję wszystkim ,którzy zechcieli coś napisać w sprawie budowy kasztanka. :)
Rozumiem ,że trudno jest znaleść osobę (być może tu nie zagląda :( ) ,która buduje /budowała według tego projektu,bo od niej pewnie uzyskałabym część interesujących mnie rzeczy.
Myślę ,że wielu budujących pragnie takich rozmów z właścicielami ,którzy chcą podzielić się doświadczeniami z budowy,chcą pokazać swój dom na żywo lub na zdjęciach ,podpowiedzieć co można by lepiej zrobić ,z czego zrezygnować itp.Dlatego proszę o wyrozumiałość :)
Nadal więc będę poszukiwać informacji i odpowiedzi dotyczących tego projektu,a wszelkie inne rozmowy są skarbnicą wiedzy na temat samego budowania ,co też jest ważne.
Pozdrawiam marzycielka

mynia_pynia
11-02-2007, 10:34
Koleżanka ma bardzo podobną bryłe i powierzchnie i wycenę pod klucz na kwotę 390tyś.
Ale oni użyli jakiejś super dachówki na dach, i wewnątrz zrobili sobie "rekuperator???" - to do wymiany ciepłego i zimnego powietrza.
Myśle że oszczędna wersja kosztowałaby 300tyś i możesz mieszkać.

Artur K.
11-02-2007, 10:37
Domy z pracowni Archon są na tzw. średnią kieszeń. Przeciętnie w podstawowym standardzie powinniście się zamknąć kwotą na poziomie 200-250 tys. zł. Z kwoty możesz zejść likwidując balkony - spora obniżka kosztów na stolarce i materiałach.
Ponadto różnica w cenie garaż - wiata jest też do przemyślenia - jakieś z 10 tys. może zostać ci w portfelu.
Inną kwestią jest natomiast materiał z jakiego będziesz budować - można zastosować drogie materiały, ale wtedy mniejsze koszty na izolacje termiczne budynku, albo zastosować tańsze materiały o słabszych współczynnikach termicznych a zainwestować natomiast w izolację termiczną. Wybór należy do Ciebie. Identyczna sprawa z pokryciem dachu - możesz dać super dachówki ceramiczne w ekstra kolorach - a tak samo może być zwykła blachodachówka czy gont bitumiczny. Ty budujesz, Ty tam będziesz mieszkać i Ty za to płacisz, tak więc ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.
Powodzenia w walce z marzeniami.
8)

Leszko
11-02-2007, 10:38
Poprawny link: http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3F0189cacbfe2

Odpowiadając na pytanie z tematu wątku: domek nie należy do tanich :) Choć taniość każdy ocenia wg własnych możliwości.

Witam
trochę męczą mnie posty typu czy dam radę,czy tani domek, czy za tyle i tyle wybuduje. Przecież można taki sam dom wybudować łącznie z oddaniem do użytku za 100 tys zł czy za 500 tys zł w jednym i drugim można mieszkać.Myślę że każdy wie na co go stać, ile może zrobić samemu.
Dom zbudowany za 150tys zł daje więcej satysfakcji(dużo własnego wkładu),niż np.za 500 tys bo przecież idzie się na gotowe bez kiwnięcia palcem na budowie.
Bardzo przepraszam jeżeli kogoś uraziłem.

bobo30
11-02-2007, 10:45
domek ładny i niezbyt udziwniony, ale mógłby byc prostszy, a więc tańszy, szacuje, że wydacie na budowe od 300 tyś w górę, pilnując wydatków

m-jak-marzycielka
12-02-2007, 09:17
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za udział w dyskusji o ,, kasztanku'' :)

Jak wielu ludzi tak wiele odpowiedzi,ja natomiast pozostałam z dylematem budowy tego domku :-? No właśnie ten ,a może inny(tańszy),tylko jaki? I czy na ten inny mnie będzie stać (za ile go zbuduje?),znowu zadam to samo pytanie.Okazuje się ,że każdy sam musi podjąć to ryzyko ,a kiedy się zdecyduje to pozostaje mu walka o zbudowanie (oczywiście tanio) własnego domu :wink:

I tego właśnie życzę sobie i innym budującym ! :D

wari
04-04-2007, 01:04
Ze względu na usytuowanie działki w stosunku do drogi i stron świata najbardziej korzystny dla mnie byłby projekt z wejściem od szczytu.
Chodzi mi o mały domek 75-90 m2 pow. użytkowej, z dwuspadowym dachem. Niestety znaleźć taki projekt jest bardzo trudno, sporo przejrzałem. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

sylvia1
04-04-2007, 08:00
prosze bardzo:
z pracowni domek:
matuszny 61 m2 (http://www.domek.net.pl/mur_matuszny/mur_matuszny_front.htm)
mały 78 m2 (http://www.domek.net.pl/mur_maly/mur_maly_front.htm)
południowy 112 m2 (http://www.domek.net.pl/mur_poludniowy/mur_poludniowy_front.htm)

z pracowni Z500:
z1 95 m2 (http://www.z500.pl/index.php?projekt=1&ogolne=1&lustro=0)

z archonu:
dom w antonówkach 90,5 m2 (http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m4472d6946172a)
dom w sasankach 80,3 m2 (http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m3f019731daa40)
dom nad strumykiem 83 m2 (http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m3f01928039822)
na wzgórzu 93 m2 (http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3f01939eb604c)

wari
04-04-2007, 21:42
Sylvia1 bardzo dziękuję i zarazem serdecznie przepraszam. Chodzi mi o dom parterowy, zapomniałem napisać. I tu jest problem, bo takich projektów nie znalazłem, choć sporo szperałem :(.

Pan Roman
05-04-2007, 13:26
Kliknięcie otwiera opis:
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/iskierka/iskierka.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=724)

albo:
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/babajaga/babajaga.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=46)

albo:
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/Miodunka/Miodunka.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=356)

albo:
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/glaz/glaz.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=174)

Pozdrawiam świątecznie
PR

wari
06-04-2007, 16:00
Dziękuję. Jak by ktoś trafił na jeszcze inne projekty to proszę o sygnał. Nadal szukam.

Ajdaniu
06-04-2007, 17:34
Zerknij jeszcze na ten:

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=37

Pozdrawiam

wari
07-04-2007, 11:10
Dzięki, projekt Bogna znam i jak dotąd chyba przy nim pozostanę. Ale jakby ktoś jeszcze trafił na coś podobnego to proszę o podanie linka.

Działkę ma piękną, dużą i blisko lasu, ale ma jeden feler: jest podłużna ok.33x90 m i krótszym bokiem przylega do drogi i wjazd ustawiony na wprost drogi będzie od południa (czyli taras od północy, ale chce go przedłużyć, aby był zarówno na północ - bo chce mieć widok na cały ogród, jak i na zachód).

myszka7
11-04-2007, 21:05
czy ktos wybudowal lub buduje ten domek
http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=4298
co o nim sadzicie.

myszka7
12-04-2007, 11:03
Widze ze nikt takiego domku niebuduje ani niewybudwal.No ale jakies opinie moglibyscie napisac, chociazby co wam sie w nim podoba a co nie.

Ajdaniu
12-04-2007, 12:39
Witam,
W pierwszej kolejności trzeba poprawić link.
Domek fajniutki, chociaż zdecydowanie za mały pokój dzienny. Ja osobiście poszukuję podobnego (tzn. małego, prostego i taniego) i o podobnym rozplanowaniu pomieszczeń, ale bardziej podoba mi się ten:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=332&IdKolekcji=

Pozdrawiam

M@riusz_Radom
27-06-2007, 12:53
Na wstępie dodam, że to projekt indywidualny a domek na być możliwie jak najtańszy w budowie ;)

Czy jest tu coś, co byście zmienili ? Wjazd na działkę (wejście do domu) od południa. Proszę o konstruktywne uwagi.

http://grypc.pl/images/stories/mario/1.jpg

http://grypc.pl/images/stories/mario/2.jpg

Pozdrawiam
Mariusz

Vafel
27-06-2007, 16:05
To już nie budujesz Z12 tylko robisz projekt indywidualny?

Dużo Cię to kosztuje (taki projekt)?

Z moich uwag, tak na szybko to... zrezygnowałbym z tego "wcięcia" muru przy wejściu (podnosi koszty). Nie podoba mi się też taka mała kuchnia daleko od pokoju dziennego, ale to kwestia gustu...

bwojtek
27-06-2007, 17:41
Jak dla mnie stanowczo za mała łazienka na dole. Do tego pokoje na górze mają niby niezłą powierzchnię ale liczoną po podłodze... A ile z tego jest użytkowe?
Dużo powierzchni zabiera klatka schodowa. Może lepiej przenieść schody do salonu powiększają go jednocześnie?

M@riusz_Radom
27-06-2007, 18:19
Vafel - Projekt indywidualny - około 3500 brutto robiony na bazie Z12 ;)

bwojtek -Pokoje na górze mają około 10m2 - po podłodze jest odpowiednio 13 i 14m. To zasługa wysokiej ścianki kolankowej - 1,20m

To co widzicie to wczesna wersja alfa - dlatego liczę, na Wasze uwagi. Architekt to bardzo kontaktowy i otwarty na nasze pomysły człowiek, także jest szansa, aby ten projekt jeszcze dopracować. Póki co nie podoba nam się jeszcze szerokość salonu - 4 metry przy długości dochodzącej do 7m sprawia wrażenie kiszki.

M@riusz_Radom
29-06-2007, 09:43
Info z ostatniej chwili - podobno nie ma możliwości przeniesienia kuchni w miejsce obecnego pokoju gościnnego ;(

Vafel
29-06-2007, 10:46
Jak to nie ma możliwości? :-o

Najbardziej właśnie rozbrajają mnie takie sytuacje: nie da się i już! Do czasu aż przyjdzie taki, który o tym nie wie i to zrobi...

Nie rozumiem dlaczego nie ma możliwości przeniesienia kuchni gdziekolwiek... pewnie architektowi nie chce się przeprojektowywać instalacji, kominów itp.

M@riusz_Radom
29-06-2007, 14:12
I tak będzie robił od podstaw projekty instalacji więc to nie to. za kuchnią w starym miejscu przemawia - bliskość komina w kotłowni i północne okno. Podobno od południowej strony strasznie by było gorąco ;)

Irma
29-06-2007, 15:29
w ciagu: schody, wc, kuchnia zmieniłabym kolejnosc na: kuchnia, schody, wc.
pokoje dzieci na gorze przerzuciłabym wtedy na lewo.

czaruś
29-06-2007, 19:54
Zgadzam się z Irmą, masz wówczas załatwioną sprawę z kominami bez kombinowania. Kuchnia obok komina z salonu, a wc z kotłowni.
Poza tym kuchnia blisko salonu jest ok.

M@riusz_Radom
29-06-2007, 21:17
Cały czas intensywnie pracujemy nad ostateczną wersją projektu. Poszerzyliśmy salon o 30cm co dało ostatecznie wymiary 4.30 na 7m. Dzięki temu mogliśmy przenieść pokoje dla dzieciaków na lewą stronę a naszą sypialnię na prawo - dzieciaki będą miały z okien widok na ogród a my.. no cóż - nie tak ładny ale da radę wytrzymać ;) Zrobiliśmy też wykusz w salonie i aby teraz zrównoważyć koszta rozważamy rezygnację z kominka ;))))) W naturze musi być równowaga.

Niestety kolejność salon/kuchnia/schody/wc z różnych względów nam nie pasuje ;( Choćby dlatego, że wchodząc do domu goście pakowaliby się na "garnki" ;)

Pozdrawiam

HenoK
30-06-2007, 05:44
Vafel - Projekt indywidualny - około 3500 brutto robiony na bazie Z12 ;)
Z tej "bazy" niewiele pozostało, chyba tylko gabaryty zewnętrzne :lol: .
Jeżeli planujesz dom indywidualny to powinieneś jednak lepiej przemyśleć funkcjonalność domu.
Zgadzam się z poprzednimi wpisami odnosnie błędnego usytuowania kuchni - powinna być bliżej salonu. Może wejście do niej warto zrobić od strony salonu ?
Zastanów się nad zastosowaniem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Możesz wtedy zrezygnować z kominów wentylacyjnych. Jeżeli zrezygnujesz z kominka, to kuchnię możesz ustawiać dowolnie :).

Irma
30-06-2007, 09:44
Cały czas intensywnie pracujemy nad ostateczną wersją projektu. Poszerzyliśmy salon o 30cm co dało ostatecznie wymiary 4.30 na 7m. Dzięki temu mogliśmy przenieść pokoje dla dzieciaków na lewą stronę a naszą sypialnię na prawo - dzieciaki będą miały z okien widok na ogród a my.. no cóż - nie tak ładny ale da radę wytrzymać ;) Zrobiliśmy też wykusz w salonie i aby teraz zrównoważyć koszta rozważamy rezygnację z kominka ;))))) W naturze musi być równowaga.

Niestety kolejność salon/kuchnia/schody/wc z różnych względów nam nie pasuje ;( Choćby dlatego, że wchodząc do domu goście pakowaliby się na "garnki" ;)

Pozdrawiam

jesli kuchnia wygladałaby tak jak teraz to goscie wchodzili by na stol i okno a nie na garnki:)
wykusz zamiast kominka? moim zdaniem bardzo kiepska zamiana...

M@riusz_Radom
01-07-2007, 08:35
jesli kuchnia wygladałaby tak jak teraz to goscie wchodzili by na stol i okno a nie na garnki:)wykusz zamiast kominka? moim zdaniem bardzo kiepska zamiana...

Nie ukrywam, że kwestie finansowe czasem biorą górę nad wygodą ;) Kompletny kominek - licząc standardowe wyposażenie - to około 10 000 PLN. Policzyłem, ile gazu musiałbym zużyć na te 10 000 PLN i .....

A znowu inwestować 10 000 PLN tylko dla przyjemności popatrzenia w ogień ? hmm, ciągle się zastanawiam ;)

M@riusz_Radom
01-07-2007, 08:42
Z tej "bazy" niewiele pozostało, chyba tylko gabaryty zewnętrzne :lol: .

Pozostała bryła, prosta bryła bo to ważne ;) , prosty dach bo to ważne ;) i porównywalne koszta budowy. A zniknęły belki, podciągi itd itd. Doszedł jeden komin ;(



Jeżeli planujesz dom indywidualny to powinieneś jednak lepiej przemyśleć funkcjonalność domu.
Zgadzam się z poprzednimi wpisami odnosnie błędnego usytuowania kuchni - powinna być bliżej salonu. Może wejście do niej warto zrobić od strony salonu ?

Żona nie chce kuchni blisko salonu a ja muszę to uszanować. Co prawda pomysł aby zamienić kuchnię z WC jest do przyjęcia, ale co z ciągami kominowymi ? Plusem "starego" miejsca jest to, że wpinamy się bezpośrednio w komin.



Zastanów się nad zastosowaniem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Możesz wtedy zrezygnować z kominów wentylacyjnych. Jeżeli zrezygnujesz z kominka, to kuchnię możesz ustawiać dowolnie :).

KOSZTA ;) pewnie bym chciał, ale obawiam się, że mnie nie stać :)

Dom w założeniu miał być możliwie tani w budowie a jego późniejsza eksploatacja miała być na tyle ekonomiczna, aby ostało się coś grosza na spłatę kredytu ;)

marynarzkg
12-08-2007, 18:39
Witam !
Poszukuje projektu domku jednorodzinnego blizniaka , nie podpiwniczonego z uzytkowym poddaszem. Prosty dach bez zadnych udziwnien . Najlepiej 3 pokoje sypialne .
Domek ( domki ) w zamysle maja byc domkami letniskowymi przeznaczonymi dla dwoch rodzin ( jak to blizniaki :-) )

Z gory dziekuje za linki

Pozdrawima
Damian

salceson1
13-08-2007, 18:42
Witaj!

Tez jestem na etapie poszukiwania jakiegos ciekawego projektu malego blizniaka.Szukam i szukam ale jakos ciezko to idzie przekopalam juz caly internet i jeszcze nie trafilam na cos co odpowiadalo by wymiarom mojej dzialki. W ogole jakos malo tych projektow blizniakow.
Wejdz na ponizszy link maja kilka ciekawych projektow /domy blizniacze/:

http://www.inwestprojekt.com.pl/


i jeszcze jedna strona:


http://www.gepro.lublin.pl/pgotowe/blizniak/prlist.htm


Jak Ty znajdziesz cos ciekawego prosze rowniez o namiary.


pozdrawiam

Agata

Anher1968
18-08-2007, 20:38
bojku ja ciąglle się wacham czasu mało a ja nie jestem pewien który projekt słoneczny czy z-12 który bedzie tańszy? mam pytanko co zrobiłeś z schodami, nie chcę aby były w salonie, ale z drugiej strony żona upiera się nad pomieszczeniem gospodarczym chce mieć tam spiżarke, bo kuchnia jest i tak już mała, w garażu chcielibyśmy zrobić kotłownie, no i poszerzyć dom o 1 m ? co sądzisz o takich zmiianach? Myślimy o zrobieniu narazie parteru , a póżniej góry czy w takiej sytuacji ten dom bedzie tańszy od słonecznego