PDA

Zobacz pełną wersję : D08 - Radzymin - Dziennik Burków



Jakub Burkietowicz
08-04-2004, 14:27
Od czego tu zacząć.
W zeszłym roku zapadła decyzja o budowie.
Kupiliśmy działkę pod Radzyminem - 1100 m2 - cena ok. 35 PLN/m. Tylko prąd. Wbiliśmy kołki, wcześniej wycinając trochę drzewek. Chcieliśmy się budować, ale wstrzymaliśmy ze względu na mały szczegół. No ale biorę się od nowa. No i teraz nie pamiętam co trzeba kiedy. Jakie papiery, jakie co ...
Zobaczymy w święta.

Hmm .. jestem na etapie poszukiwań ekipy budowlanej.

Burek

Jakub Burkietowicz
17-05-2004, 09:37
Daaaawno nic nie napisałem, a zmieniło się i to sporo.
Zaczęli po świętach. Wykopali fundamenty, zaszalowali, zalali - 4 dni - zalewanie szło w sobotę, więc na fajrant się do nich przyłączyłem z litrem - wiadomo czego - a że to górale, to w pół godziny we 3 zrobiliśmy tego litra. No i mnie żona zgiętego do chaty odwiozła :)
Później wylewka - no już bez picia i zaczęli robić ściany.
Oczywiście poszli po wymiarach zewnętrznych, a że ściana ma 40 cm a nie 36 jak w projekcie, to mi zmniejszyli chatę o 3 m2 :)
kilka drobnych uzgodnień i w chwili obecnej mamy ściany, ścianki działowe i kominy.
Teraz czekam na więźbę od ojca i na dachówkę od kumpla :)

Koszty do chwili obecnej z działką to jakieś 120 tys.

Hmmm ... a dopiero się zaczęło :)

Jak ktoś jest zainteresowany, to proszę o maila, mam rozpisane z grubsza.

JB

Jakub Burkietowicz
28-09-2004, 18:30
No i znów się odzywam po długiej nieobecności ...
Więc stan na dziś:
Zadaszony (kilka dachówek jeszcze do położenia)
Kominy klinkierowe zrobione
Kanalizacja i ogrzewanie zrobione
Elektryka założona
Otynkowany
Klinkier na wejściu zrobiony
Wylane ogrodzenie
Założone skrzynki do rolet
Zbiornik na gaz "wrzucony", przyłącze w tym tygodniu
Okna - koniec tygodnia
Rolety, po osadzeniu okien i wykończeniu tynków
Płytki - w większości zamówione
Armatura (mordercy finansowi) zamówiona

Czekają mnie sufity, dokończenie ogrzewania, może wentylacja mechaniczna, kuchnia, brama garażowa, drzwi wejściowe, oświetlenie no i urządzenie.

Jakub Burkietowicz
28-09-2004, 18:38
... , jakie mi się przytrafiły, to w czasie wiatrów przewrócił mi się komin. Kurna. Ale to pozwoliło mi podjąć mądrą (tak myślę) decyzję o murowaniu ponad dachem z klinkieru, a nie okładać płytkami.
Hitów tak ogólnie to jest full. Kurna ... budowa domu, to ciągłe zmaganie się z gośćmi, którzy uważają się za ekspertów, a nie potrafią prostego rysunku technicznego odczytać.
Kurna ... jaja są non stop.

Jakub Burkietowicz
04-10-2004, 09:11
No i w piątek poszły okna :) Hit wyszedł, bo się okazało, że zamówiłem drzwi na taraz szer. 2m, a otwór ma 2,5 :) Zapomniałem panom powiedzieć :)
No fajnie.
W sobotę doszło szambo. Krótko zwięźle ina temat - 2 kręgi betonowe i po temacie. Całość 3150. chyba dobra cena.

Pozdro

JB