PDA

Zobacz pełną wersję : Vattenfall - wniosek o warunki przyłącza



Tobi_
06-09-2011, 18:45
Jestem w posiadaniu działki - chwilowo jest tam tylko budynek gospodarczy (właściwie jest to skład gratów i narzędzi). Być może w przyszłym roku chciałbym rozpocząć budowę domu.
Chciałbym przyłączyć prąd, zacząłem wypełniać wniosek do Vattenfalla ale mam wątpliwości. W "typie obiektu" wybieram "inne" i wpisuję "budynek gospodarczy". Bo de facto nie ma tam ani placu budowy ani budynku mieszkalnego. Mam nadzieję, że to jest do zaakceptowania. Natomiast schody zaczynają się później:
"Wnioskowana moc przyłączeniowa (kW)
- od 0,00 do 5,7 kW
- powyżej 5,7 kW"

"Dokładna wartość wnioskowanej mocy przyłączeniowej (kW):"

"Przewidywane roczne zużycie energii (kWh):"

"Napięcie:
- jednofazowe
- trójfazowe (tzw. siła)"

Najlepiej byłoby, gdyby dało wykonać się od razu przyłącze docelowe no i otrzymać taryfę "G". Jak to najlepiej wypełnić?

robertsz
08-09-2011, 12:27
Potrzebny Ci jest sprawny elektryk i masz taryfę G.
Pytania o moc można uprościć - potrzebujesz siłę czy zwykłe gniazdko 230V?
Moja podpowiedź - planujesz budowę więc potrzebujesz siłę choć o tym jeszcze nie wiesz.

Tobi_
09-09-2011, 06:19
Dzięki za odpowiedź. Do czego mi ten sprawny elektryk potrzebny - możesz jaśniej? :)
Budowę planuję ale betoniarek to to raczej nie musi obsłużyć bo zdecyduję się najprawdopodobniej na szkielet drewniany. Na co dzień oczywiście wystarcza mi gniazdko 230V. :)

robertsz
16-09-2011, 10:51
Obecnie przyłącza wykonywane są jako 3-fazowe.
Możesz wykorzystywać jedno gniazdko 230, zużyta moc jest liczona poprawnie.
Siła to nie tylko betoniarka, zaczniesz się budować to poznasz inne narzędzia.

Potrzebny Ci jest sprawny elektryk i masz taryfę G - to nie wymaga większego komentarza.