PDA

Zobacz pełną wersję : Pokrycie dachu prosze o pomoc



pawel-driver
06-09-2011, 19:49
Witam wszystkich jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego i mam kilka dylematów, pierwszy z nich to kryć blachą trapezową czy blachodachówką? druga sprawa z jakiej firmy blacha mam kilka typów i musze coś w końcu wybrać . Osobiście bardzo cenie to forum wiele razy korzystałem z pomocnych artykułów i wypowiedzi kolegów i tym razem licze na waszą pomoc, w gre wchodzą następujące firmy: TRANSBLACH, KROLL, BRATEX, BLACHDOM. Bardzo proszę o wszelkie opinie na temat tych firm lub proszę o polecenie innej, nadmienię że szukam blachy z nie z górnej półki.

pawel-driver
02-10-2011, 18:11
nikt nie odpowie na moje pytanie? proszę was o opinie!!!!

Jan P.
02-10-2011, 20:53
Tak prawdę mówiąc ,średnia półka to "wsio ryba". Jan.

slawek9000
02-10-2011, 21:20
tera koncerny się połączyły, nie ma za dużego wyboru. Blachy dachowe to Arcelor, Ruukki , Planja. Reszta to jakaś egzotyka dla odważnych.

Andrzej Wilhelmi
02-10-2011, 22:24
Jak masz ograniczoną kasę to połóż cokolwiek. Z całą pewnością kilkanaście lat wytrzyma. Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
28-10-2011, 20:14
Spadaj Lesiu spadaj i głupot nie gadaj (nie pisz). Pozdrawiam.

YAZON1703
19-02-2014, 19:04
Firma Bratex - radzę trzymać się jak najdalej! Kupiłem u nich blachę, a dokładnie panel na rąbek stojący. Nie polecam firmy z kilku powodów:
- po pierwsze - efekt na dachu bardzo mizerny (straszne pofalowania, blacha wygląda fatalnie, w dodatku kilku dekarzy zgodnie stwierdziło, że to wina kiepskiej jakości wykonania profili),
- po drugie - cena nie adekwatna do jakości towaru - blacha jest droga, a jej jakość pozostawia wiele do życzenia
- po trzecie sposób rozpatrywania reklamacji przez firmę Bratex to totalna porażka - klientów maja głęboko w ... Na rozpatrzenie reklamacji czekałem prawie dwa miesiące.
Zanim zdecydujesz się na zakup blachy z tej firmy, zastanów się klika razy czy na pewno chcesz mieć z nimi cokolwiek wspólnego. Jeśli z zakupionym towarem będzie coś nie tak, nie masz co marzyć o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Oni z zasady uznają, że to wina klienta!
Żałuję że kupiłem u nich blachę, bo na pewno mam przez to więcej siwych włosów na głowie i kiepski dach!!!





Witam wszystkich jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego i mam kilka dylematów, pierwszy z nich to kryć blachą trapezową czy blachodachówką? druga sprawa z jakiej firmy blacha mam kilka typów i musze coś w końcu wybrać . Osobiście bardzo cenie to forum wiele razy korzystałem z pomocnych artykułów i wypowiedzi kolegów i tym razem licze na waszą pomoc, w gre wchodzą następujące firmy: TRANSBLACH, KROLL, BRATEX, BLACHDOM. Bardzo proszę o wszelkie opinie na temat tych firm lub proszę o polecenie innej, nadmienię że szukam blachy z nie z górnej półki.

0degree
15-02-2015, 18:56
Firma Bratex - radzę trzymać się jak najdalej! Kupiłem u nich blachę, a dokładnie panel na rąbek stojący. Nie polecam firmy z kilku powodów:
- po pierwsze - efekt na dachu bardzo mizerny (straszne pofalowania, blacha wygląda fatalnie, w dodatku kilku dekarzy zgodnie stwierdziło, że to wina kiepskiej jakości wykonania profili),
- po drugie - cena nie adekwatna do jakości towaru - blacha jest droga, a jej jakość pozostawia wiele do życzenia
- po trzecie sposób rozpatrywania reklamacji przez firmę Bratex to totalna porażka - klientów maja głęboko w ... Na rozpatrzenie reklamacji czekałem prawie dwa miesiące.
Zanim zdecydujesz się na zakup blachy z tej firmy, zastanów się klika razy czy na pewno chcesz mieć z nimi cokolwiek wspólnego. Jeśli z zakupionym towarem będzie coś nie tak, nie masz co marzyć o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Oni z zasady uznają, że to wina klienta!
Żałuję że kupiłem u nich blachę, bo na pewno mam przez to więcej siwych włosów na głowie i kiepski dach!!!

Niestety ale potwierdzam to co napisał YAZON, mam blachodachówkę na dachu z firmy TRANSBLACH zakupioną w bratexie z 10 letnią gwarancją. Po 6 latach blacha zaczyna korodować, po złożeniu pisemnej reklamacji producent JAN GAIK właściciel firmy TRANSBLACH z Tymbarku nie uznaje gwarancji uparcie twierdząc iż okres gwarancji upłynął po 2 latach. Na obecną chwilę adwokat przygotowuje pozew sądowy gdyż wszelkie formy ugodowe zostały olane przez pana Gaika.
Przestrzegam wszystkich przed firmą TRANSBLACH i panem JANEM GAIKIEM, omijajcie ich blachy z daleka.

blachotrapezklobuck
17-02-2015, 08:38
Zacznę od początku - trapez, czy blachodachówkę. Wszystko ma swoje plusy i minusy: Trapez - sztywniejszy i lepszy w późniejszej eksploatacji - zrzucanie śniegu, późniejsze malowanie. Blachodachówka - ładniejsza, osłabiona przez poprzeczne przetłoczenie. Jeżeli dachu nie widać to wybrałbym blachę trapezową. Proszę zapoznać się również z ofertą Blacotrapezu - niskie, zimowe ceny.
www.dach-abc.blogspot.pl

pbogdanski
03-07-2017, 12:23
Witam, szukam karty gwarancyjnej lub ulotki z informacją ile było gwarancji dla blachodachówki KROLL "SYRIUS" czy ktoś pomoże????