PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr na wode deszczówkową do podlewania



OldDiver
06-09-2011, 22:10
Nabyłem dom z zbiornikiem na deszczówkę. Chciałbym ja wykorzystać do podlewania ogrodu. Jest tam nawet zainstalowana pompa zanurzeniowa. Ale na dnie zbiornika jest troche różnych nieczystości które podaje pompa. Bez wiekszego problemu mozna wykorzystywać wode bezposrednio z węża, ale zamontowanie na koncu węza jakiegokolwiek spryskiwacza konczy sie jego zatkaniem. Pomyslałem aby na węzu wychodzacym ze zbiornika zamontować jakiś filtr separujacy te grube nieczystosci. Winno to pracowac pod cisnieniem pompy i za tym filtrem byłby podłaczony wąz do urzadzenie spryskujacego.
Czy ktos cos takiego widział ?

dzabij
07-09-2011, 09:27
Nabyłem dom z zbiornikiem na deszczówkę. Chciałbym ja wykorzystać do podlewania ogrodu. Jest tam nawet zainstalowana pompa zanurzeniowa. Ale na dnie zbiornika jest troche różnych nieczystości które podaje pompa. Bez wiekszego problemu mozna wykorzystywać wode bezposrednio z węża, ale zamontowanie na koncu węza jakiegokolwiek spryskiwacza konczy sie jego zatkaniem. Pomyslałem aby na węzu wychodzacym ze zbiornika zamontować jakiś filtr separujacy te grube nieczystosci. Winno to pracowac pod cisnieniem pompy i za tym filtrem byłby podłaczony wąz do urzadzenie spryskujacego.
Czy ktos cos takiego widział ?

Gotowców na wąż nie widziałem, pewnie można by dopasować ten (filtr sznurkowy) : http://allegro.pl/filtr-wody-plytka-przylacze-wklad-sznurkowy-i1802423206.html

Ale zastanawiam się czy taki filtr nie będzie powodować zbyt dużego oporu dla pompy. Używasz pompy zatapialnej do wody brudnej ? Na Twoim miejscu zrobił bym jakiś filtr na "zasilaniu". Wziołbym wiadro plastikowe z pokrywką (może być po farbie), ponawiercał bym w nim otwory. Wiadro okręciłbym jakąś włókniną filtracyjną (cos takiego jak rury drenażowe), na to być może jakąś drobną siatkę aby włóknina się nie zsuwała. Pompa do wiadra. Pompę w wiadrze obsypałbym grubym żwirem (takim którego pompa nie zassie). Takie cudo do zbiornika. Myślę że powinno działać, opór filtra będzie niwelowany przez ciśnienie wody panujące na dnie zbiornika.

OldDiver
07-09-2011, 09:58
Dwa ciekawe rozwiązania. Przy zastosowaniu wkładu sznurkowego rzeczwiscie będa duże opory a nawet "zatkanie" przepływu. Zacząłem googlowac temat "filtr sznurkowy" i znalazłem takie filtry z wkładem siatkowym wielokrotnego uzytku. To by sie bardziej nadawało.
Ale dzieki za pomysły.

OldDiver
18-09-2011, 20:36
Znalazłem "gotowca" w Castoramie. Jest to filtr który instaluje sie przed pompą. Razem z wkładem kosztował ok. 100 zł. Zamontowałem go (po uzupełnieniu w końcówki 1") w ciągu węży 1".
Włoskiej firmy AMG - cos w tym stylu -http://www.amgwaterfilters.com/cartucceplastica/eng_cartu_p300.html