PDA

Zobacz pełną wersję : rabata kwiatowa - liliowce i ...



ashca
07-09-2011, 12:38
Zakładam rabatę kwiatową z liliowców Stella d Oro i tak pomyślałam czy pomiędzy te liliowce nie można by było wsadzić np. cebulki narcyza, żeby rabata była w kwiatach kwiecień/maj i później czerwiec/wrzesień? Czy cebulki narcyza dadzą sobie radę pomiędzy liliowcami?

magnolia
07-09-2011, 13:08
tak, powinny szczególnie że Stella d'Oro są niskie. To fajny pomysł.

ashca
12-09-2011, 10:40
Dziękuje za odpowiedź. Zabieram się za sadzenie.

ewalm
12-09-2011, 13:43
możesz też uzupełnić brzeg rabaty kępami floksów szydlastych, poza wiosennym kwitnieniem będą kontrastować pokrojem z kępami liliowców
chyba że chodzi o ten efekt jednorodnego łanu szablastych liści, który też można uzyskać z liliowców, wtedy jako uzupełnienie lepsze bedą tylko wiosenne cebulowe, floksy zburzyłyby efekt
a tak wygląda połączenie stella d'oro z rogownicą
http://www.alamosagreenspot.com/flowers-detail.php?keyID=lilystella

LeroyMerlin
23-09-2011, 14:23
Witam,
Na rabacie z liliowcami dobrze wyglądałyby także Astry i Rozchodniki - dla uzupełnienia kwitnienia jesiennego:)
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin

Monika B
07-05-2019, 19:57
Wyciągam przedpotopowy wątek. Kto ma liliowce? Ja na działce rekreacyjnej miałam jakieś cudo, ale kwiaty padały po jednym dniu i wyglądało to paskudnie, a szukam coś raczej mało obsługowego a długo kwitnącego. Nada się? Też mój wybór padał na Stelle d'Oro ;)

Elfir
07-05-2019, 22:15
Wszystkie kwiaty liliowców kwitną jeden dzień.
Kwestia ile paków kwiatowych wytwarza jedna roślina - od tego zależy jak długo będzie trwało kwitnienie.
Swoją drogą zajrzyj na sadzawka.pl - ma lepsze odmiany od Stella D'Oro

Jak ma być bezobsługowe i długo kwitnące to polecam perowskię