PDA

Zobacz pełną wersję : rozbudowa domu -jakie dokumenty?



15-11-2001, 10:25
Cześć > prosze o radę
mam zamiar rozbudować dom , jakie są potrzebne dokumenty.
Czy takie same jak przy rozpoczynaniu nowej budowy.

10-12-2001, 00:39
Sam dokladnie nie wiem,ale chyba takie same.

10-12-2001, 14:05
Dokładnie takie same. Nadbudowuję piętro do istniejącego parterowego domu i jestem w trakcie załatwiania formalności... Jedynie okres oczekiwania na warunki techniczne od gestorów sieci jest znacznie krótszy. Powodzenia w załatwianiu formalności.
Joanna

Alanta
11-12-2001, 11:11
Oprócz tego, co przy budowie, może być jeszcze potrzebna inwentaryzacja istniejącego budynku i orzeczenie o stanie technicznym. Jest to potrzebne wtedy, gdy rozbudowa ma wpływ na istniejącą konstrukcję, na przykład dociąża ją (nowe piętro). Najlepiej dowiedzieć się w urzędzie lub u projektanta.

18-01-2002, 15:20
Gdzie planowana jest ta rozbudowa? Może pomogę? Projektuję, również mam uprawnienia wykonawcze - [email protected]
Ale odpowiadając na pytanie: potrzebna bedzie decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,póxniej mapa co celów projektowych i informacja terenowo- prawna, oczywiście inwentaryzacja budowlana wraz z orzeczeniem techniczny, no i projekt. .... Powodzenia.

18-01-2002, 15:20
Gdzie planowana jest ta rozbudowa? Może pomogę? Projektuję, również mam uprawnienia wykonawcze - [email protected]
Ale odpowiadając na pytanie: potrzebna bedzie decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,póxniej mapa co celów projektowych i informacja terenowo- prawna, oczywiście inwentaryzacja budowlana wraz z orzeczeniem techniczny, no i projekt. .... Powodzenia.

pitbull
21-01-2002, 07:53
Praktycznie te same dokumenty. Nie musisz posiadac zapewnienen dostawcow mediow jesli juz przylacza masz w domu i sposobu odprowadzenia sciekow jesli istniejacy dom jest odebrany do uzytkowania.