PDA

Zobacz pełną wersję : gwaranja na drzwi zew. a ogrzewanie podłogowe



slavkor
10-09-2011, 19:25
WITAM.
PYTANIE: Czy to prawda że nie dostane gwaranji na drzwi drewniane zewnętrzne (sosna, meranti) jak mam podłogówke w wiatrołapie?
Tak mi powiedzieli już w dwóch firmach.
Trzecia powiedziała że da, ale muszą to być drzwi ze spejalnego drewna (chyba machoń, który rósł w "specyficznych warunkach" i został wysuszony "exstra")
i czy to prawda - bo cena tego exstra drewna też jest extra

blokno
15-09-2011, 04:48
WITAM.
PYTANIE: Czy to prawda że nie dostane gwaranji na drzwi drewniane zewnętrzne (sosna, meranti) jak mam podłogówke w wiatrołapie?
Tak mi powiedzieli już w dwóch firmach.
Trzecia powiedziała że da, ale muszą to być drzwi ze spejalnego drewna (chyba machoń, który rósł w "specyficznych warunkach" i został wysuszony "exstra")
i czy to prawda - bo cena tego exstra drewna też jest extra

Wystarczy przeczytać warunki gwarancji producenta drzwi - wątpię by którykolwiek z producentów uzależniał udzielenie gwarancji od rodzaju podłogi. Materiał na każde drzwi czy okna drewniane suszony jest do 12-15% wilgotności i nie ma czegoś takiego, jak suszenie "extra", bo cóż ono miałoby oznaczać? pzdr

odaro
17-09-2011, 19:39
Wystarczy przeczytać warunki gwarancji producenta drzwi - wątpię by którykolwiek z producentów uzależniał udzielenie gwarancji od rodzaju podłogi. Materiał na każde drzwi czy okna drewniane suszony jest do 12-15% wilgotności i nie ma czegoś takiego, jak suszenie "extra", bo cóż ono miałoby oznaczać? pzdr


A to proszę przeczytać warunki gwarancji firmy CAL tam nawet grzejnik nie może być za blisko drzwi.

slavkor
17-09-2011, 22:00
No właśnie. Grzejnik przy drzwiach też nie wchodzi w rachube.
Podajcie firme z okolic śląska cieszyńskiego, która da mi gwarancję na drzwi drewniane zew. w przypadku, gdy w wiatrołapie jest ogrzewanie podłogowe.

Wystarczy przeczytać warunki gwarancji producenta drzwi
Po co mam czytać warunki gwarancji, jak mi od razu powiedzieli, że gwarancji mi nie dają.

wątpię by którykolwiek z producentów uzależniał udzielenie gwarancji od rodzaju podłogi.
tu nie chodzi o rodzaj podłogi (kafelki, panele itp.) tylko o ogrzewanie podłogowe.

blokno
18-09-2011, 07:59
A to proszę przeczytać warunki gwarancji firmy CAL tam nawet grzejnik nie może być za blisko drzwi.

W warunkach gwarancji CAL-a zapisano, że nie są objęte gwarancją producenta drzwi, które są: "użytkowane w środowisku wysokiej wilgotności (>75%), co przekłada się na wilgotność w wyrobie >18%". W instrukcji użytkowania zapisano natomiast: "Minimalna odległość grzejnika od drzwi powinna wynosić 150 cm. Zalecany jest przedsionek nieogrzewany". Jest to oczekiwanie jak najbardziej uzasadnione (choć tylko zalecane), bo dolną z kolei granicą wilgotności względnej materiału drzewnego jest 12%. Chodzi więc o takie warunki klimatu wewnętrznego przedsionka, w których wilgotność drzwi z ościeżnicami nie spadnie poniżej 12% i nie będzie wyższa niż 18%. jeżeli takie warunki można zapewnić także przy stosowaniu ogrzewania podłogowego (a to w dużym stopniu zależy od intensywności ogrzewania i cyrkulacji powietrza), to nie powinno być obaw o wypaczenie się skrzydła czy ościeżnicy.

Oczywiście producent wiele rzeczy może zapisać w warunkach gwarancji, nawet to, że udziela jej pod warunkiem nie stosowania tych drzwi w budynkach mieszkalnych.. Nie ma obowiązku korzystania z gwarancji, klientom wystarczy zazwyczaj 2-letnia rękojmia wynikająca z praw konsumenckich.

odaro
18-09-2011, 08:02
W warunkach gwarancji CAL-a zapisano, że nie są objęte gwarancją producenta drzwi, które są: "użytkowane w środowisku wysokiej wilgotności (>75%), co przekłada się na wilgotność w wyrobie >18%". W instrukcji użytkowania zapisano natomiast: "Minimalna odległość grzejnika od drzwi powinna wynosić 150 cm. Zalecany jest przedsionek nieogrzewany". Jest to oczekiwanie jak najbardziej uzasadnione (choć tylko zalecane), bo dolną z kolei granicą wilgotności względnej materiału drzewnego jest 12%. Chodzi więc o takie warunki klimatu wewnętrznego przedsionka, w których wilgotność drzwi z ościeżnicami nie spadnie poniżej 12% i nie będzie wyższa niż 18%. jeżeli takie warunki można zapewnić także przy stosowaniu ogrzewania podłogowego (a to w dużym stopniu zależy od intensywności ogrzewania i cyrkulacji powietrza), to nie powinno być obaw o wypaczenie się skrzydła czy ościeżnicy.

Oczywiście producent wiele rzeczy może zapisać w warunkach gwarancji, nawet to, że udziela jej pod warunkiem nie stosowania tych drzwi w budynkach mieszkalnych.. Nie ma obowiązku korzystania z gwarancji, klientom wystarczy zazwyczaj 2-letnia rękojmia wynikająca z praw konsumenckich.

Tyle tylko że większość ma ogrzewany przedsionek, wiatrołap czy jak to zwał

slavkor
25-09-2011, 22:17
Sprawa sie wyjaśniła.
Zadzwoniłem jeszcze raz do tej firmy - odebrała inna pani i powiedziała, że pierwszy raz o tym słyszy, że nie dają gwarancji jak jest podłogówka.
Nawet dzwoniła do szefa żeby się upewnić.
Szef się dopytywał oburzony, która pani mi tak powiedziała :jawdrop:

byry007
08-12-2011, 09:14
Problem się wyjaśnił :)

blokno
09-12-2011, 13:17
Problem się wyjaśnił :)

Owszem, ale jest to doskonały przykład niekompetencji sprzedawcy. Wielu klientów rozmawia ze sprzedawcami mając nadzieję, że to fachowcy i że będą potrafili im doradzić w wyborze okien czy drzwi. Tymczasem trafiają się i tacy, jak trafił się slavkor, i wtedy rzeczywiście można pobłądzić.
Podobnie niestety jest z montażystami. Wpuszczając ich na budowę klient-inwestor wierzy, że przyjechał fachowiec i że wie jak ten montaż należy wykonać. Tymczasem z tą wiedzą naprawdę różnie bywa, o czym świadczą choćby różne kuriozalne zgłoszenia reklamacyjne.

"Niewidzialna ręka" rynku stolarki nie działa niestety szybko i nie eliminuje póki co niedokształconych sprzedawców i niefachowych montażystów. Montażystów zaczęliśmy już jakoś weryfikować, tworząc listę sprawdzonych fachowców. A może podobna lista przydałaby się dla fachowych sprzedawców? :bash: