PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi GERDA zamek działa tylko z jednej strony



Mikoa
11-09-2011, 11:01
Witam. Mam pewien problem i może ktoś z Was spotkał się już z czymś takim i pomoże ;)
Mianowicie wczoraj zostały zamontowane w domu drzwi zewnętrzne Gerdy. Do zamka głównego dostałam klucz montażowy i 5 zwykłych. Po wyjęciu tego montażowego wzięłam normalny i przekręciłam zamek od środka 360 stopni , z drugiej należało zrobić to samo, ale klucz wszedł i nie chciał się przekręcać w żadną stronę. Co dziwne, z tej strony z której nie działał zwykły klucz- nadal działał ten montażowy. Jak to w ogóle możliwe, że do 1 zamka 2 inne klucze wchodzą... Zamek jest typu ZW1000. A klucz jest ponoć szyfrowy (ja się na tym za bardzo nie znam ;) ) Można coś na to samemu poradzić? Czy potrzebny będzie serwis? Jeśli tak, to dużo będzie kosztować?

Przepraszam jeśli w złym dziale czy coś, ale jestem nowicjuszem na forum :)

finlandia
11-09-2011, 14:33
To problem wkładki, a nie zamka. W ub tygodniu też montowałem Gerdę, w której jedna z wkładek działała z jednej strony. Nie wiem co zrobił mój "majster" - ale wkładkę naprawił..
Zgłoś sprawę do sprzedawcy.

Mikoa
11-09-2011, 18:21
Ok, serdecznie dziękuję za odpowiedź. Zgłoszę jutro, mam nadzieję, że pomogą :)

budowlany_laik
11-09-2011, 19:40
W mojej Gerdzie jest już czwarta wkładka - mam nadzieję, że ostatnia. Poprzednie się ukręcały. Sprzedawca zwalał winę na wkładki, dystrybutor na sprzedawcę (brak regulacji drzwi). I to okazało się kluczem do rozwiązania problemu - po dokonaniu regulacji drzwi, wkładki przestały się (odpukać) przekręcać.