PDA

Zobacz pełną wersję : Regeneracja ślimaka do kotła z zasobnikiem na ekogroszek



ePiotr
11-09-2011, 14:00
Kilka dni temu brat zrobił sobie przegląd kotła przed sezonem.Wyciągnał także ślimak celem oględzin i dowiedział się ciekawej rzeczy.2 sezony wcześniej wezwał hydraulika do wymiany ślimaka który uległ naturalnemu zużyciu.Gość przyjechał wymienił ślimak i skasował 250zł.Teraz okazuje się że ślimak napewno nie był nowy tylko regenerowany tyle że nie na całości a tylko na kawałku gdzie uległ zniszczeniu,po tych 2 latach miejsca nieregenerowane wyglądają na mocno zużyte i napewno po tym sezonie ślimak znów będzie do wymiany ale odcinek który był regenerowany wygląda jak nowy,zero oznak zużycia,żadnej rdzy,swieci sie jak by wczoraj wyszedł z fabryki,krawędzie wyglądają jak nowe itd.W związku z tym mam pytanie czy ktoś słyszał o firmach które robią takie rzeczy bo może opłacało by się oddać taki ślimak tylko do odnowienia na całej długości i wtedy jego zywotność byłaby dłuższa oczywiście jest jeszcze kwestia ceny za taką usługę i jakości wykonania ???Mieszkam niedaleko Wawy i najlepiej jak by się znalazł taki zakład w okolicy ;)

karoka65
11-09-2011, 20:25
Myślę że trochę taniej, szybciej i bez nerwów wyjdzie zakup nowego. Wymienić można samemu.
Nie wiem jaki masz kocioł ale ja pisałem z zapytaniem do producenta swojego to nowy z wysyłką kosztuje niecałe 200pln.
Zregenerować na pewno można, przecież to też ludzie robią tylko czy się to opłaci.
Wysłać, przysłać albo zawieźć, przywieźć też kosztuje i nie ma pewności co do jakości.

ePiotr
11-09-2011, 20:41
Wiem że nowy kosztuje niecałe 200 zł ale gdyby cena była w rozsądnych granicach to chętnie byśmy zaryzykowali ponieważ na regenerowanym jak pisałem wcześniej po 2 latach nie ma żadnych oznak zużycia a fabryczny wytrzymuje 3 lata

freezyear
12-09-2011, 07:15
fabryczny wytrzymuje 3 lata
Nie ma reguły, zależy od ślimaka. Mój pracuje 6 sezon i jest ok. Poza tym tak pisał karoka65 opłacalność regeneracji może być wątpliwa...

tig1
12-09-2011, 10:38
może warto zainwestować w ślimak z kwasówki, widziałem takie oferty na Allegro

ePiotr
12-09-2011, 17:37
Jeżeli hydraulikowi opłacało się przyjechać i wziąść 250zł z wymianą to myślę że gdyby udało się dotrzeć do osoby która to robi to byłoby to opłacalne dlatego założyłem ten temat.Nikt dla 50 zł by nie jechał i jeszcze wymieniał ślimak.Jakość na części regenerowanej jest dużo lepsza jak fabrycznego więc w tej samej cenie co nowy sklepowy wolałbym kupić regenerowany.Jeżeli koledze wytrzymał 6 sezonów to tylko pogratulować.Brat ma piec DOMGAZU ze stałą retortą,taki sam piec ma też inny kolega i obydwaj wymieniali po 3 sezonach.Ja zakupiłem też DOMGAZA ale z retortą obrotową(palnik Pancerpola) i po 10 miesiącach palenia musiałem wyciągać ślimak bo często zrywało śrubę zabezpieczajacą.To co zobaczyłem trochę mnie przeraziło bo ślimak jest już w nie najlepszym stanie.Teraz bedę palił 2 zimę ale zapasowy ślimak będzie zakupiony w najbliższym czasie bo ten może nie wytrzymać do końca sezonu.Dodam że cały czas palę EKORETEM workowanym w kopalni z pewnego źródła.Brat z kolegą też palą tym groszkiem.

karoka65
12-09-2011, 18:32
Ja palę trzeci sezon non-stop czyli lato-zima i jeszcze brak śladów zużycia.