PDA

Zobacz pełną wersję : Dolot powietrza - jak rozwiązać zamykanmie/otwieranie.



Sidi
12-09-2011, 11:40
Witam.

Mam zrobiony dolot powietrza do kominka z rury pcv. W kominku będzie palone rekreacyjnie (1-2x w tyg). Jak rozwiązać problem zamykania i otwierania rury dolotowej? Pomyślałem o przepustnicy zamontowanej pod kominkiem, jednak wolałbym mieć też możliwość zamknięcia rury na wlocie aby mi zimne powietrze (np zimą) podłogi nie wychładzało. Czy jedyne wyjście to zamykana kratka? I będę musiał latać na zewnątrz domu aby ją zamykać/otwierać? Macie inne pomysły?
Jeszcze mam pytanie jak rozwiązać szczelne połączenie rury dolotowej która ma średnicę 110mm z przepustnicą 150mm. Nie mogę znaleźć takiej redukcji :(

Pozdrawiam.

eniu
12-09-2011, 12:12
Witam.

Mam zrobiony dolot powietrza do kominka z rury pcv. W kominku będzie palone rekreacyjnie (1-2x w tyg). Jak rozwiązać problem zamykania i otwierania rury dolotowej? Pomyślałem o przepustnicy zamontowanej pod kominkiem, jednak wolałbym mieć też możliwość zamknięcia rury na wlocie aby mi zimne powietrze (np zimą) podłogi nie wychładzało. Czy jedyne wyjście to zamykana kratka? I będę musiał latać na zewnątrz domu aby ją zamykać/otwierać? Macie inne pomysły?
Jeszcze mam pytanie jak rozwiązać szczelne połączenie rury dolotowej która ma średnicę 110mm z przepustnicą 150mm. Nie mogę znaleźć takiej redukcji :(

Pozdrawiam.
To użyj dwóch redukcji : 110 / 125 + 125 / 150.
Przepustnicę zamontuj na wlocie , a cięgło wyprowadź do środka.

Sidi
12-09-2011, 17:52
Z redukcją chyba tak zrobię. A z tym wyprowadzeniem cięgła to będzie problem - raz, że kanał dolotowy ma ponad 6 metrów, a dwa musiałbym przerabiać przepustnicę żeby cięgło szło w kanale a nie mam takich zdolności :) Pozostaje chyba tylko kratka.
Mam jeszcze dwa pytania. Jedno odnośnie obudowy. Otóż kominek ma pobierać tlen tylko z zewnątrz szczelnym połączeniem (w domu jest wentylacja mechaniczna). Czy w takim przypadku mogę nie stosować kratek na dole obudowy?
A drugie to sens stosowania radiatora na przewodzie spalinowym - czy znacząco obniży to temp. spalin?

bohusz
12-09-2011, 18:04
- dolna kratka na obudowie nie ma nic wspólnego z doprowadzeniem powietrza do spalania. Ma ona na celu "wentylowanie" wnętrza obudowy.

- radiator znaczącą nie obniży temperatury spalin (minimalnie), zwiększa trochę powierzchnię oddawania ciepła.

Sidi
12-09-2011, 18:26
Co do kratki to tak właśnie myślałem - pozostaje mi zakupić 6 kratek. A radiator sobie daruję. Dziękuję za odpowiedź.

bohusz
12-09-2011, 18:59
Jeżeli nie stosujemy dodatkowych opcji, jako firma radiatory montujemy standardowo.
Cena radiatora, jest praktycznie równa cenie rury 0,5 m

wibart
23-09-2011, 00:02
Podciągam temat.
Czy mozna/jak zamontować przepustnicę na wejściu przy kanale ok 5 m? Skad takie długie ciągło - zwykle maja ok 1 m.