PDA

Zobacz pełną wersję : Scody zewnętrzne - problem



rumcajspk
12-09-2011, 16:04
Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i zachwycony tym forum. Szukałem ale nie znalazłem nigdzie indziej takiego tematu gdyż tematów jest ogrom. Otóż mam taki problem i pytanie. Właśnie jestem w trakcie szalowania stropu nad piwnicą i nie wiem co zrobić ze schodami zewnętrznymi. Czy wypuścić tylko pręty na zewnątrz domu i robić schody później czy szalować od razu ze schodami i wylać cały strop razem? Czy potrzebna jest jakaś dylatacja między domem a schodami czy może jednak nie potrzeba wypuszczać prętów.? Proszę o radę i pomoc

gips
12-09-2011, 16:16
Wypuść zbrojenie ze stropu ,później zaszalujesz schody zewnętrzne i połączysz zbrojenia.Pamiętaj o fundamentach schodów zewnętrznych poniżej głębokości przemarzania.

rumcajspk
12-09-2011, 18:52
Oczywiście o fundamentach pamiętam i wiem. Co do zbrojenia tak właśnie miałem tak zrobić gdyż po prostu nie wiem jak w przyszłości te schody będą wyglądać.

edde
12-09-2011, 20:08
nie wypuszczaj żadnych prętów, zrobisz, tak jak się robi schody i inne trasy czy murki oporowe, na swoim fundamencie, niepołączone konstrukcyjnie z budynkiem, ja zostawiłem prety i żałowałem, kombinacja była, żeby mostka termicznego w tym miejscu się pozbyć

rumcajspk
13-09-2011, 20:42
To już nie wiem jak zrobić. W jaki sposób może powstać mostek termiczny?

sewerynslowi
14-09-2011, 13:25
mostek będzie gdy przedłużysz ten strop na schody, jeżeli zależy Ci na tym, żeby nie mieć mostka, to nie zostawiaj prętów, a schody wylejesz osobno na płycie.

jak Ci mostek obojętny to wypuść pręty.