PDA

Zobacz pełną wersję : Woda dostaje sie do komina przez kanały wentylacyjne



marcin-26
12-09-2011, 19:03
Komin jest zakryty od góry czapą a bo dwóch bokach sa otwory w kanałach wentylacyjnych i wlasnie przez te otwory przy silnym deszczy dostaje sie woda która spada na dół komina i wykrapla sie w postaci rosy na płytkach przy podlodze w lazience.Sciana komina z drugiej strony w kuchni nie jest mokra lecz wykrapla sie woda tuz przy płytkach podlogowych.Teraz mam pytanie jak zabezpieczyc te kanały przed wodą?Dodam że dom jest bez piwnicy a dlugos komina to okolo 5 metrów.

elka51
12-09-2011, 19:31
zacznij ogrzewać mieszkanie/dom

WOJSKI
12-09-2011, 19:36
Komin jest zakryty od góry czapą a bo dwóch bokach sa otwory w kanałach wentylacyjnych i wlasnie przez te otwory przy silnym deszczy dostaje sie woda która spada na dół komina i wykrapla sie w postaci rosy na płytkach przy podlodze w lazience.Sciana komina z drugiej strony w kuchni nie jest mokra lecz wykrapla sie woda tuz przy płytkach podlogowych.Teraz mam pytanie jak zabezpieczyc te kanały przed wodą?Dodam że dom jest bez piwnicy a dlugos komina to okolo 5 metrów.

załóż kratki wentylacyjne i problem z głowy

marcin-26
12-09-2011, 19:46
zacznij ogrzewać mieszkanie/dom

no zaczne ogrzewac dom jak bedzie sezon czyli gdzies na miesiac, dodam ze jest to nowy dom nie ogrzewany nigdy ale budowany 3 lata takze woda z prac budowlanych odparowala juz dawno

marcin-26
12-09-2011, 19:47
załóż kratki wentylacyjne i problem z głowy

a czy kratki nie ogranicza ciagu w kominie?/co bedzie skutkowac gorsza wentylacja

WOJSKI
13-09-2011, 05:11
a czy kratki nie ogranicza ciagu w kominie?/co bedzie skutkowac gorsza wentylacja

Tak, trochę przytłumią, ale woda nie będzie się dostawać do komina i dalej przesączaś się do mieszkania. Miałem podobną sytuację, woda dostawała się do pomieszczeń na poddaszu. Po założeniu kratek (z siatką na owady) problem zniknął, kominiarz jak był na kontroli poradził mi żebym zdjął siatkę z kratek. Niestety ale moja argumentacja przekonała go tj. bliskość lasu no i różnych niebezpiecznych żyjątek typu osy i szerszenie (kilka gniazd już zlikwidowałem)

eniu
13-09-2011, 06:42
pamiętaj tylko ,żeby to nie była taka kratka (nic nie da ) :

http://www.awenta.pl/files/125/tm%5B1%5D.jpg