PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi zewnętrzne



Głowacz
13-09-2011, 06:11
muszę wymienić drzwi zewnętrzne w 40 letnim domu i nie umiem się zdecydować, proszę o radę które wybrać KMT czy Delta

blokno
15-09-2011, 04:36
muszę wymienić drzwi zewnętrzne w 40 letnim domu i nie umiem się zdecydować, proszę o radę które wybrać KMT czy Delta

Dla montażu to nie ma znaczenia. O ile rozumiem, Zrzeszenie zajmuje się montażami, nie sprzedażą.. pzdr

blokno
11-03-2012, 13:00
muszę wymienić drzwi zewnętrzne w 40 letnim domu i nie umiem się zdecydować, proszę o radę które wybrać KMT czy Delta

przy okazji drzwi: może warto by się zastanowić nad drzwiami bardziej ciepłymi, na przykład takimi jak z firmy Rutkowski (http://drzwipasywne.com/oferta-6/Pl/)...

blokno
13-10-2012, 10:02
przy okazji drzwi: może warto by się zastanowić nad drzwiami bardziej ciepłymi, na przykład takimi jak z firmy Rutkowski (http://drzwipasywne.com/oferta-6/Pl/)...

W tym samym kierunku idą rozwiązania drzwi Stolpaw (http://stolpaw.blokno.net/2776).. A swoją drogą, zwraca uwagę jak mało miejsca poswięca sie na wybór drzwi, a jak dużo zajmuje wybór okien.. Czyzby drzwi były mniej ważne? pzdr

andrzejzms
15-10-2012, 08:17
Często byłem świadkiem sytuacji , gdy ludzie "zapominali "o drzwiach zewnetrzntchiej kupowali drzwi o jak największej dostęponości czyli takie , które są z magazynu , lub czeka się na nie kilka dni. Nie liczyły się parametry , wygląd ,cena , tylko termin.

rania
15-10-2012, 13:34
Rozglądałam się ROK za drzwimi pasywnymi i muszę stwierdzić, że nie tylko ludzie "zapominają" o drzwiach ale też sami producenci stolarki spychają je na dalszy plan - mają kilka rodzajów okien energooszczędnych, a drzwi żadnych.

cobra026
16-10-2012, 08:14
Rozglądałam się ROK za drzwimi pasywnymi i muszę stwierdzić, że nie tylko ludzie "zapominają" o drzwiach ale też sami producenci stolarki spychają je na dalszy plan - mają kilka rodzajów okien energooszczędnych, a drzwi żadnych.

Produkcja drzwi pasywnych jest ekonomicznie nieuzasadniona. Koszt dobrych drzwi pasywnych to ok 7 tyś zł ( 1050 x 2100)

rania
16-10-2012, 19:53
Produkcja drzwi pasywnych jest ekonomicznie nieuzasadniona. Koszt dobrych drzwi pasywnych to ok 7 tyś zł ( 1050 x 2100)

W Polsce faktycznie nie jest ekonomicznie uzasadniona (na razie).
Jednak drzwi nie muszą być od razu pasywne, dla większości ludzi wystarczyłoby aby były energooszczędne - w większości domów są jednak "najsłabszym ogniwem".

MMichal
16-10-2012, 21:16
Witam


Rozglądałam się ROK za drzwimi pasywnymi i muszę stwierdzić, że nie tylko ludzie "zapominają" o drzwiach ale też sami producenci stolarki spychają je na dalszy plan - mają kilka rodzajów okien energooszczędnych, a drzwi żadnych.

Trzeba zmienić sposób szukania, szukaj DOBREGO FACHOWCA od MONTAŻU tych super ciepłych rozwiązań a ON już znajdzie wszystko co będzie Tobie potrzebne.

Pozdrawiam

andrzejzms
18-10-2012, 18:23
Takie drzwi sa faktycznie znacznie droższe od standardowych, ale w domu pasywnym wszystko jest droższe ( ma być za to tani w eksploatacji :lol2: ). Są droższe bo są grubsze, cięższe, mają specjalne okucia i montaż .Więc wyższa cena jest nieunikniona.Podzielam pogląd ,że najlepiej znależć wykonawcę ( montażystę ) , który je zaproponuje. Specjalistyczne firmy mają je w swojej ofercie i potrafią je właściwie zamontować.

blokno
03-11-2012, 18:19
Rozglądałam się ROK za drzwimi pasywnymi i muszę stwierdzić, że nie tylko ludzie "zapominają" o drzwiach ale też sami producenci stolarki spychają je na dalszy plan - mają kilka rodzajów okien energooszczędnych, a drzwi żadnych.

Pewnie dlatego, że kto inny produkuje okna, a kto inny drzwi. W najnowszym Poradniku jaki wydał CIB znaleźć można różnych producentów cieplejszych drzwi: Termosafe (Pozbud) - Ud=0,72 W/mkw*K, Stolterm (Stolpaw) - Ud=0,72, MB-86 (Aluprof) Ud=0,88, ThermoPro (Hormann) - Ud=1,2.. a przecież to tylko przykłady wybrane z wielu innych.. pzdr.

orko
08-11-2012, 09:30
Tanie drzwi pasywne są możliwe.
Wystarczy zamontować zewnętrzne jakie nam się podobają oraz wewnętrzne w tej samej wnęce ocieplone dodatkowo.
Np. u mnie ocieplenie to 10-12 cm styropianu/pianki dla drzwi wewnętrznych oraz 8 cm wełny w drzwiach zewnętrznych. Fabryczne ocieplenie drzwi zewnętrznych jest takie sobie, w niektórych miejscach brakuje wełny ale ocieplenie drzwi wewnętrznych to już inna bajka. W rezultacie w wiatrołapie jest do 1oC zimniej niż reszcie domu :)

andrzejzms
13-11-2012, 09:53
Pytanie jak to wygląda estetycznie " ocieplenie to 10-12 cm styropianu/pianki dla drzwi wewnetrznych..." Podobny efekt daje zastosowanie po prostu dwóch sztuk drzwi standardowych pomiędzy którymi jest warstwa powietrza minimum 10 cm. przy okazji poprawia sie znacznie dźwiekochłonność.

blokno
27-11-2012, 06:26
Np. u mnie ocieplenie to 10-12 cm styropianu/pianki dla drzwi wewnętrznych oraz 8 cm wełny w drzwiach zewnętrznych. :)

A jak sobie poradziłeś z klamkami? Cieńsze ocieplenie czy dłuższa klamka? :-)

finlandia
27-11-2012, 11:20
A mi sie wydaje ze od ocieplenia i tak wazniejsze jest rowne doleganie skrzydla i dobre jego uszczelnienie na obwodzie.

orko
27-11-2012, 13:35
A jak sobie poradziłeś z klamkami? Cieńsze ocieplenie czy dłuższa klamka? :-)
Bardzo prosto, ale od początku:
Do drzwi wewnętrznych od strony zewnętrznej dokręciłem ramę z osb o szerokości 10 cm i grubości 15mm ( w casto nie chcą ciąć profili o mniejszej szerokości) w kształcie prostokąta. Wnętrze wypełniłem styropianem i pianką tapicerską. Ramę ustawiłęm tak aby klamka oparła się na płycie. Konieczne było pogrubienie ramy w miejscu klamki. Następnie profile stalowe kwadratowe łączące klamki musiałem wymienić na dłuższe (w casto był odpowiedni profil używany przy ogrodzeniach). Dalej ramę wypełnioną styro i pianką obiłem tapicerką. Dokręciłem klamki i tyle.

andrzejzms
28-11-2012, 13:18
Pozornie fajnie to sieczyta , ale jaka jest szczelność drzwi i przenikanie ciepła na połączeniu ościeżnicy i skrzydła. Sądzę że podobna jak zwykłych drzwi, więc drzwi po takiej "modyfikacji " nie mają takich parametrów jak np ściana o szerokości ok 14 cm wykonana w podobnej konstrukcji. Kolejną sprawą jest to ,że po takiej modyfikacji utraciłeś wszelkie prawa do reklamowania drzwi jakby wystapiły jakieś problemy eksploatacyjne , a jest to bardzo możliwe chociażby z powodu zwiekszenia ich wagi .O estetyce się nie wypowiem.

orko
28-11-2012, 14:13
Na szczelność nie narzekam. W końcu to jednak podwójne drzwi! Tapicerka we wnęce wyszła wyjątkowo estetycznie (widać ją jedynie po otwarciu jednych lub drugich drzwi zewnętrznych) a gwarancję oczywiście utraciłem już w momencie podcinania drzwi, więc dołożenie ocieplenia nie miało już znaczenia.
Około 3 cm od strony klamki jest pozbawionych ocieplenia. Inaczej nie dałoby się drzwi zamknąć. Następnym razem tą lukę zrobiłbym sporo mniejszą ustawiając krytyczny bok pod pewnym kątem. Drzwi nie są dużo cięższe całość ładnie chodzi na zwykłych zawiasach.
Moje rozwiązanie nie jest idealne ale jak dla mnie wystarczające. Czekam na prawdziwe mrozy bo to co jest teraz to tylko "pykanie".

andrzejzms
30-11-2012, 11:51
Napisz jak będzie -20 stopni :D

blokno
09-12-2012, 07:32
Napisz jak będzie -20 stopni :D

Na pewno nie będzie szronu od srodka, co na nie jednych drzwiach już widziałem. :-)