PDA

Zobacz pełną wersję : Już mieszkamy !!! Doświadczenia z okresu budowy, co bym zmienił, błędne decyzje



kk_ikar
14-09-2011, 10:11
Nie ma to jak w końcu zamienić mieszkanie na własny dom. Dla każdego inwestora przyjdzie taka chwila, w której w końcu długo wyczekiwana przeprowadzka nastąpi !!!
Ale po ustawieniu mebli i rozsiadając się w wygodnym fotelu albo na kanapie przychodzą do głowy różne myśli. Kurde a mogłem jednak to był zrobić inaczej. Gdybym miał choć trochę więcej kasy to zainwestowałbym w coś lepszego itp. itd.

Proszę, piszcie o własnych doświadczeniach w trakcie budowy, po jej ukończeniu i po zamieszkaniu w nowym domu.

tfor
14-09-2011, 10:19
Nie ma to jak w końcu zamienić mieszkanie na własny dom. Dla każdego inwestora przyjdzie taka chwila, w której w końcu długo wyczekiwana przeprowadzka nastąpi !!!
Ale po ustawieniu mebli i rozsiadając się w wygodnym fotelu albo na kanapie przychodzą do głowy różne myśli. Kurde a mogłem jednak to był zrobić inaczej. Gdybym miał choć trochę więcej kasy to zainwestowałbym w coś lepszego itp. itd.

Proszę, piszcie o własnych doświadczeniach w trakcie budowy, po jej ukończeniu i po zamieszkaniu w nowym domu.


Taki watek już chyba jest i wiadomosci jakie tam są zebrane to skarbnica dla budujących się. więc nie wiem czy ten watek nie powinein być usunięty.

kk_ikar
14-09-2011, 10:21
Witam wszystkich, w kolejnym temacie jaki mnie bardzo nurtuje. Zbliża się zima, zresztą moja pierwsza (mam na myśli moją całą rodzinę), którą spędzimy w nowym domu. Cały czas myślę o srogiej i mroźnej zimie, nieprzejezdnych drogach, ponad metrowych zaspach itd. Może to mroczne wizje ale już raz ludzie w Polsce dostali do wiwatu i przez miesiąc byli bez prądu.

Co myślicie o zainstalowaniu turbiny wiatrowej w domku jednorodzinnym jako zapasowym źródle energii dla urządzeń o niewielkiej mocy?
Wiadomo, że przerwy w dostawach prądu zdarzają się nawet dosyć często, a zwłaszcza w terenach mniej zurbanizowanych i jak tu odpalić piec CO jak wichura, mróz i śnieg pozrywa kable i tydzień bez prądu, bo energetyka nie może dojechać w rejon awarii?
Jakie można znaleźć alternatywy dla tradycyjnego agregatu prądotwórczego?
Co ze stabilizatorami napięcia.
Moja działka tzn. dom soi na niewielkim wzniesieniu, i przynajmniej w okolicy gdzie mieszkam bardzo często wieje, no może nie codziennie z tą samą prędkością, ale ponoć są różne turbiny i niektóre mają niski próg rozruch.

Co o tym myślicie, proszę o porady, przykłady i ZAPRASZAM DO WYMIANY DOŚWIADCZEŃ.

kk_ikar
14-09-2011, 10:28
Taki watek już chyba jest i wiadomosci jakie tam są zebrane to skarbnica dla budujących się. więc nie wiem czy ten watek nie powinein być usunięty.

Wszystko zależy od tego co kto i o czym pisze, nie znalazłem takiego tematu, na pewno jest wiele dzienników budowy, w których ludzie opisują swoje doświadczenia, ale czy nie można zebrać tego razem?
Wiadomo, że każdy buduje się indywidualnie, ale można budować wspólne relacje. Mimo wszystko. Jeśli "góra" nie usunie tego wątku to Zapraszam.

kk_ikar
14-09-2011, 10:36
Dla zainteresowanych wymianą doświadczeń, tym jak co działa, czy się sprawdza, czy mogłoby działać lepiej, chciałbym podać parę szczegółów, nt. zainstalowanych rozwiązań w swoim domu.
Mam jeden kolektor rurowy próżniowy do ciepłej wody i bardzo się cieszę kiedy jest słońce bo nie muszę rozpalać w piecu, a kominek z płaszczem wodnym i rekuperator to już chyba standard w każdym nowo budowanym domu.
Zainstalowałem też system rozprowadzenia ciepłego powietrza z turbiną kominkową, nie wiem czy te wszystkie systemy ogrzewania na raz to dobry pomysł, ale tak jak pisałem na samym początku chciałem zainteresować ludzi do wymiany doświadczeń w jednym miejscu?
Ogrzewanie mam tylko podłogowe i grzejnik w garażu (sam nie wiem czy dobrze zrobiłem) no i oczywiście drabinkowy w łazience - raz do suszenia ręczników, a dwa robi się szybciej ciepło , w kuchni, łazience, WC i w ciągach komunikacyjnych płytki, we szystkich pokojach panele podłogowe i nie ma problemu z ogrzaniem pomieszczeń, przynajmniej do tej pory w kilka zimnych dni, jakie były, po włączeniu pieca C.O. było całkiem przyjemnie w pokojach.

cieszynianka
20-09-2011, 20:54
Wszystko zależy od tego co kto i o czym pisze, nie znalazłem takiego tematu, na pewno jest wiele dzienników budowy, w których ludzie opisują swoje doświadczenia, ale czy nie można zebrać tego razem?
Wiadomo, że każdy buduje się indywidualnie, ale można budować wspólne relacje. Mimo wszystko. Jeśli "góra" nie usunie tego wątku to Zapraszam.


Tu jest pozbierane do kupy:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?18808-Czego-w-urz%C4%85dzaniu-domu-nie-zrobiliby%C5%9Bcie-ponownie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74537-Z-czego-jeste%C5%9Bcie-najbardziej-zadowoleni-po-urz%C4%85dzeniu-domu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?109229-Co-was-zaskoczy%C5%82o-na-plus-lub-minus-po-zamieszkaniu-w-domu&

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?184333-na-czym-zaoszcz%C4%99dzi%C5%82e%C5%9B-i-si%C4%99-op%C5%82aci%C5%82o-a-na-czym-zaoszcz%C4%99dzi%C5%82e%C5%9B-i-si%C4%99-zem%C5%9Bci%C5%82o&

:)