PDA

Zobacz pełną wersję : Smugi na ścianie po pomalowaniu



pablotor
15-09-2011, 08:01
Witam wszystkich serdecznie.

Zwracam się z prośbą o pomoc dotyczącą malowania ścian. Mam następujący problem :
Po pomalowaniu ściany i jej wyschnięciu widoczne są pod światło pionowe smugi w miejscach gdzie jeden pomalowany pas zachodzi na kolejny. Wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciu pod linkiem poniżej :
http://www.bitkom.nazwa.pl/farba.jpg

Na ścianę położona była gładź : cekol + 2 warstwy gotowej masy Knauff. Ściana najpierw została zagruntowana przez fachowca białą farbą z dodatkiem unigruntu i wody. Po trzech malowaniach (farba Dekoral) gdy efekt smug nadal występował radząc się innych przemalowałem ścianę gruntem polecanym przez producenta farby Unikryl. Niestety po jeszcze jednym malowaniu smugi są nadal widoczne. Nie wiem kompletnie co mam dalej robić.

Dodam, że wyczytałem chyba wszystko co było na ten temat w internecie i zgodnie z poradami staram się nie malować suchym wałkiem, wyciskać z niego farby, równomiernie rozprowadzać farbę. Ostatni ruch wałkiem w danym miejscu jest zawsze z góry do dołu.

Proszę doradźcie co mogę jeszcze zrobić ?

Pozdrawiam

danielon
15-09-2011, 21:31
witaj,

również kładłem u kolegi gipsówke , przed malowaniem gruntowalem gruntem sigma polecam 1litr ok 36zł koncentratu na 4 litry wody przy scianach normalnych przy scianach chłonnych 1:3, jeśli chodzi o farbę malowalem rowniez dekoralem i... po 4 razie dopiero zakrylo tez takie pasy sie robily. a jakiego wałka do malowania urzywałeś? ja miałem z cieńkim włosiem i znajomy mówił że być może przez to tak słabo kryło bo wtedy idzie cieńsza warstwa farby co wiąże się później z tym że trzeba malować po 4 razy...

panicz
15-09-2011, 23:38
może być słaby wałek, zbyt suchy wałek. Wiele zależy od odcienia farby, im bardziej intensywny tym więcej warstw trzeba położyć. Spróbuj trochę rozcieńczyć farbę wodą i zrób próbę. Może jeszcze farba nie wyschła?

Matilde1
16-09-2011, 06:47
Nie możesz spóbować zmienić farbę?