PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja akustyczna



Śierściuch
10-04-2004, 17:55
Jako nowy uczestnik "zabawy w remont starego domku " witam wszystkich.
Kupiłem wraz z małżonką poniemiecki domek do "sporego remontu": :lol:
w związku z powyższym mam pytanie: Czym izolować strop drewniany? aby było cicho, (czy miedzy legary kłaść wełne czy styropian czy istnieje może coś innego ale skuteczniejszego?)
pozdrowienia i życzenia świąteczne
Śerściuch

pitbull
13-04-2004, 08:53
Raczej welne mineralna lub szklana.

Mis Uszatek
15-04-2004, 11:41
Strop drewniany to najtrudniejszy do wyciszenia element domu. Jedyne prawidłowe metody wyciszenia to te, które zmierzają do zwiększenia jego masy. Wkładanie wełny między belki nie uwolni cię od koszmaru głuchego dudnienia przy każdym kroku. Zapoznaj się z gotowym rozwiązaniem firmy fermacell - "plaster miodu". To sprawdzona technologia i policzona laboratoryjnie poprawa o 34 dB (jeśli mnie pamięć nie myli). Jeżeli nie wytrzymasz cenowo (to dość drogie rozwiązanie) - spróbuj samodzielnie. Trzymaj się tylko tych zasad:

1. Izolację robisz "od góry" a nie "od spodu"
2. Musisz strop dociążyć.

Śierściuch
19-04-2004, 12:56
Dzięki za info o firmie fermacell - "plaster miodu".
Co do zasad to mam zamiar izolację robić "od góry" ale strop to wolałbym odciążyć niż dociążyć poniweaż to stara chata i belki są lekko wygiete (taka mała łódka :)) ) i chcę je pokazać .
pozdrowienia dla wszystkich remontujących na codzień i od święta
Śierściuch

Śierściuch
19-04-2004, 13:01
Dzięki za info o firmie fermacell - "plaster miodu".
Co do zasad to mam zamiar izolację robić "od góry" ale strop to wolałbym odciążyć niż dociążyć poniweaż to stara chata i belki są lekko wygiete (taka mała łódka :)) ) i chcę je pokazać .
pozdrowienia dla wszystkich remontujących na codzień i od święta
Śierściuch