PDA

Zobacz pełną wersję : podłoga drewniana na stropie drewnianym w łazience



omletem
17-09-2011, 15:51
Witam,

mam pytanie chce zrobić nową łazienkę na poddaszu w domu. poddasze mam na stropie drewnianym, chce zdjąć starą podłogę, zobaczyć w jakim stanie są belki stropowe, zabezpieczyć je i na tym ułożyć drewniana podłogę. Jakie materiały zastosować (warstwy), żeby zabezpieczyć strop przed ewentualnym zalaniem i jakiego drewna użyć?? z tego samego drewna chce również zrobić obudowę wanny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

vadiol
18-09-2011, 22:01
Witam,

mam pytanie chce zrobić nową łazienkę na poddaszu w domu. poddasze mam na stropie drewnianym, chce zdjąć starą podłogę, zobaczyć w jakim stanie są belki stropowe, zabezpieczyć je i na tym ułożyć drewniana podłogę. Jakie materiały zastosować (warstwy), żeby zabezpieczyć strop przed ewentualnym zalaniem i jakiego drewna użyć?? z tego samego drewna chce również zrobić obudowę wanny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mozna to zrobic tak:
OSB 22mm na pioro i wpust , Ceresit CN-94 , hydroizolacja Ceresit CL-51 , na to plytki na kleju CM-16 z wtopiona siatka z wlokna .
Lub tak :
OSB , Aquapanel , plytki na kleju elastycznym .
Mozliwosci jest kilka .

Paweł +
20-09-2011, 16:37
Witam

Na belki stropowe należy położyć płytę OSB jeśli belki będą w odległości od siebie nie większej niż 40-50 cm i na płytę przykleić np. parkiet tekowy. Po między deskami parkietowymi można zastosować np. sicaflex, lub przykleić tradycyjnie łącząc na pióro wpust i zalakierować. Jeśli w łazience będzie powódź to żadne drewno nie wytrzyma.
Pozdrawiam