PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przyklejać i malować tapety z włókna szklanego?



newyork
17-09-2011, 23:12
Jak przyklejać i malować tapety z włókna szklanego?
- Słyszałem,że trzeba mocno nasączyć je klejem ,także z zewnętrznej strony... prawda to? Przecież klej po wyschnięciu może się łuszczyć ?
- Może lepiej poprostu zagruntować ? np. Unigruntem lub czymś podobnym?
- Czy farbę emulsyjną rozcieńczać czy nie ? Na opakowaniu jest napisane ,że nie...ale struktura tapety "nielubi" chyba gęstych farb ze względu na zatracenie wzorku ?

Kielpik
21-09-2011, 21:15
Gruntujesz klejem po rozcieńczeniu.
Tapety dociskasz pacą z tworzywa więc klej i tak przejdzie przez tapetę. Nie smaruj za cienko bo tapeta potem sztywnieje i może się odspajać.
robiłem przedpokój w bloku - w celu zamaskowania nierówności betonu wyszło super. Kolega robił całe poddasze G/K i jest jeszcze lepiej.
Tylko docinać np przy suficie należy zaraz po przyklejeniu ostrym nożykiem tapicerskim.

JoShi
16-11-2011, 21:17
robiłem przedpokój w bloku - w celu zamaskowania nierówności betonu wyszło super
Z tego wnioskuję, że powierzchni pod te tapety nie trzeba wyrównywać? Pytam bo mam trochę zwalony tynk w jednym pomieszczeniu (niewielkie dołki ale powierzchnia spora i widać) i zastanawiałam się właśnie nad położeniem takiej tapety.

G.N.
17-11-2011, 09:35
Jak masz jakieś straszne góry doliny to oczywiście cudów nie ma, tapetą tego nie przykryjesz, ale drobne nierówności maskuje bardzo ładnie. Im grubsza faktura tapety, tym większe górki i dołki zamaskuje. U mnie pękniecie ściany z rysą 1,5-2 mm zniknęło bez śladu. Co do klejenia to nie gruntowałem wcale. Robiłem jak w instrukcji producenta kleju. Dawałem klej tylko na ścianę, dosyć grubo ok kilograma na 3,5-4 m2 przykładałem suchą tapetę a potem dosyć starannie ją "walcowałem" (starym wałkiem gumowym do fotografii). Tapeta i tak przesiąkała praktycznie na wylot.

Asia**
17-11-2011, 09:46
G.N. kupiłeś zwykłe tapety z włókna czy już zaimpregnowane?

G.N.
17-11-2011, 09:55
Nie wiedziałem w ogóle że są impregnowane. Kupowałem takie całkiem zwykłe z fakturą grubego płótna, "z metra" w Casto