PDA

Zobacz pełną wersję : [Wentylacja] Przeróbka drzwi łazienkowych z tulei na kratkę



yarecky2
19-09-2011, 21:35
Mam zadanie i czekam bardzo na pomoc :)

Dane wejściowe:
Drzwi łazienkowe z 5 tulejami wentylacyjnymi nie spełniające Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku § 79 p.1 (Dz. U. Nr 75 poz. 690 z 2002 r.) cytuję: "Drzwi do łazienki [...] powinny [...] mieć [...] w dolnej części - otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza."

75399

Dane wyjściowe:
Drzwi łazienkowe spełniające w/w przepisy.

Ograniczenia, żeby nie było za łatwo:
- nie wchodzi w grę podcięcie w środkowej części drzwi ani po całej szerokości.
- w zasadzie więc w grę wchodzi tylko kratka plastikowa - są inne rozwiązania?.
- kratka musi być w kolorze wenge tudzież ciemny brąz.
- w handlu znajdują się (chyba?) tylko kratki, których szerokość zewnętrzna wynosi 46cm (patrz niżej)
- od lewego skraju lewej tulei do prawego skraju prawej tulei jest 50cm
- ergo nie da się zamocować estetycznie kratki ponieważ swoim rozmiarem nie obejmuje wszystkich tulei - musi pozostać jedna tuleja + kratka - sposób nie do zaakceptowania.
- sprawdziłem poniższe rodzaje kratek, żadna ze względu na wymiar (za mały) się nie nadaje.
- wolałbym uniknąć rozwiązania polegającego na wmontowaniu węższej kratki niż wspomniane 46cm (są takie) i pozostawieniu po bokach 2 tulei.

75396

75397

75398

Na pewno wielu w Was przez to przeszło jednak nie znalazłem nigdzie rozwiązania.
Czekam na propozycje i pozdrawiam :)

dzabij
20-09-2011, 08:16
Może poszukaj kratki takiej jak montuje się w obudowach kominkowych (są takie z "żaluzją"). Wybór powinien być "szerszy". Ewentualnie, możesz spróbować zrobić coś swojego z kawałka blachy (można zlecić wycinanie na "water-jet'cie). Pozostaje pytanie o koszt takiej przeróbki.