PDA

Zobacz pełną wersję : Kawalerka - 30m2. Pomoc w rozplanowaniu.



troopers
21-09-2011, 08:56
Witam Was drodzy forumowicze.

W niedalekim czasie otrzymam taką oto kawalerkę.

http://img856.imageshack.us/img856/893/kaw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/kaw.jpg/)

Kawalerka ma prawie 30m2. Wiem wiem szału nie ma, ale chciałbym je jakoś nowocześnie sobie urządzić .... lecz kompletnie nie wiem jak najpierw zagospodarować tą niewielką przestrzeń ..... Przeglądają Wasze porady chciałbym takową poradę i od Was otrzymać. Będę dozgonnie wdzięczny. Czy lepiej oddzielić i tak mały pokój i zrobić zakątek z łóżkiem, czy jeden pokój z narożnikiem(sofą) rozkładanym...Kompletnie nie wiem jak to pogodzić. Także jeśli to możliwe to proszę jak Wy to byście widzieli. Pozdrawiam.

duś
21-09-2011, 19:00
czym się zajmujesz? tj. do czego ci ta kawalerka będzie potrzebna? - tylko do spania czy może potrzebujesz tam kąta do pracy, ew. hobby?

nemi
21-09-2011, 20:20
Masz 3 okna, całkiem sporą łazienkę, czyli nie jest źle. Ale żeby coś doradzić, musisz napisać coś o sobie. :yes: Pytanka Dus pomogą określić Twoje potrzeby. :)

Ja mam jeszcze kilka - ile osób będzie mieszkało w mieszkanku? Czy potrzebujesz miejsce do pracy? Czy masz coś na co potrzeba więcej miejsca (np. książki, płyty)? Czy często przyjmujesz gości / znajomych? Czy lubisz tzw. open space, czyli wszystko w jednym, czy wolałbyś mieć osobno sypialnie osobno pokój dzienny i osobno kuchnię?

No i podaj jakieś wymiary ścian, bo z obrazka nie wynika nic. :)

troopers
21-09-2011, 21:17
Dziękuję za odpowiedź w temacie. Powiem tak, ta kawalerka to po prostu prezent. Zamieszkiwana będzie przeze mnie oraz moją narzeczoną , aż do momentu znalezienia w późniejszym terminie innego większego mieszkanka. Co do otwartej przestrzeni nie mówię nie, wiem po prostu, że przestrzeń nie jest duża a dodatkowe otworzeni wszystkiego tylko to powiększy. Choć z kolei miejsce gdzie można wcisnąć łóżko też nie byłoby złym pomysłem, być może oddzielono niskim murkiem. Na pewno musi gdzieś być szafa na ciuszki. ogólnie chcę by było bardzo nowocześnie. Jestem z zawodu elektronikiem. Ale nie pracujący w zawodzie :) ani też nie praktykujący, więc miejsce do robótek raczej zbędne. Kuchnia może otwarta?

Marzy mi się kuchnia bez uchwytowa na wysoki połysk, ew. lakobel. Kuchnia otwarta? czy nie? z barkiem? czy mini wyspa? Jakby nie patrzeć ciężko ogólnie mi coś rozplanować . Co do wymiarów, to na razie dysponuje takim poglądowy obrazkiem, gdyż dopiero za około miesiąc czasu będę w stanie takie wymiary znać jak i widzieć na żywo tą kawalerkę. Jeszcze raz dzięki wszystkim za odp. Pozdrawiam.

duś
21-09-2011, 22:00
kuchnia jest mikro, ale katalog ikei udowadnia, że można dać sobie radę z mniejszą. oczywiście bym wywaliła sciankę hall/pokój i miedzy oknami zrobiła "barek". tyle ze niski - by mógł być blatem roboczym i stolikiem z dwoma krzeslami (te krzesła się przydadzą jakby ktoś was odwiedził - w części wypoczynkowej zmieści się pewnie dwuosobowa kanapa i jakaś pufa/mały fotel).
rewelacyjnym pomysłem jest ten murek oddzielajacy "sypialnie". widzę tam ceglaną sciankę wykończona drewnianym blatem, na którym stoją książki, jakiś kwiatek - dodatkowo przeslonia łóżko ale będzie przestrzeń). nie wiem czy wam to odpowiada, bo trzeba by bylo "wchodzić przez nogi", ale fajnie by tam wyglądał duży materac (180x200) na niewielkim podwyższeniu (można w nim ukryć duże szuflady na pościel). zrezygnowalabym z drzwi do "sypialni". estetyczna prosta szafa nie będzie wyglądać źle, nawet jeśli będzie widoczna

aha, jasna błyszcząca kuchnia, to dobry pomysł, choć niewielki metraż nie oznacza też, że musicie rezygnować ze zdecydowanych kolorów... ot kwestia pomysłu :)

Elfir
22-09-2011, 10:01
bez wymiarów scian, okien, grubości ścian, drzwi nie jestem stanie pomóc.

troopers
22-09-2011, 10:28
Postaram się jak najszybciej zdobyć wymiarownaie tej kawalerki. Dziękuje Wam za porady i pomoc.

nemi
22-09-2011, 12:55
I jeszcze rozmieszczenie pionów by się przydało. Bo może kuchnie udałoby się przenieść gdzieś, a tam zrobić taki aneks sypialny...