PDA

Zobacz pełną wersję : Czym i jak pomalować stół kuchenny



pranxter
21-09-2011, 09:40
Witam,
Ponieważ koszty remontu przekroczyły moje założenia (co chyba nikogo nie dziwi) muszę trochę zaimprowizować).
Chodzi o odnowienie stołu kuchennego, żeby nie kupować nowego. Stół jest wykonany z litej sosny, pomalowanej poprzednio lakierem bezbarwnym. Zeszlifowałem stary lakier na tyle, na ile mi się udało papierem ściernym (nie wiem, czy usunąłem całą powłokę - starałem się to zrobić jak najdokładniej, ale nie wiem jak głęboko stary lakier wniknął w drewno). Na pewno zdarłem wierzchnią warstwę i zmatowiłem powierzchnię oraz oczyściłem z pyłu.

Pytanie jest następujące: czym i w jaki sposób (pędzlem czy wałkiem, ile warstw itp) pomalować stół, aby nadać mu kolor ciemniejszy przy zachowaniu widocznej struktury drewna.

Zastanawiam się nad następującym rozwiązaniem: 1-2 warstwy lakierobejcy VIDARON (z teflonem), a na to 1-2 warstwy lakieru bezbarwnego dla utwardzenia powierzchni (czy potrzebny, jeśli tak to jaki?). Czy dobrze kombinuję czy może polecacie inne rozwiązanie?

Sp5es
16-10-2011, 10:38
Jak nie wiesz czy usunęlęlś cały lakier - masz sznse przy malowaniu w kolorze na soczyste placki - w miejscach zalakierowania nie weźnie równo kolor.
Malowac wałkiem, delikatnie, małą ilością farby perzy każdym nalożeniu, nie przerywać w trkcie prac - połączenia będą widoczne.
Jak ma byuc widoczna struktura drewna zastosować tzw. lazurę tj. farbę do drewna nie kryjącą.

oresund
25-10-2011, 22:29
a nie da się tego zaolejować?
nie chciałbym jeść na lakierowanym stole..