PDA

Zobacz pełną wersję : DOMPLAN - opinie o pracowni



johnwayne
21-09-2011, 14:06
Witam forumowiczów.

Chciałem zapytać czy ktoś buduje dom według jednego z projektów pracowni Domplan (http://www.domplan.pl/)
W szczególności chodzi mi o takie projekty jak:
- ALTEA MAŁA
- ALTEA
- KALIBRA
- ATLANTA MAŁA
- ATLANTA
- FILADELFIA

Projekty wydają się bardzo ciekawe. Szczególnie chciałbym się dowiedzieć jakie są koszty wybudowania domu według któregoś z w/w projektów.

Pozdrawiam

jaalicja
07-04-2012, 16:08
Czy ktoś z was budował lub buduje obecnie dom na podstawie projektu z tej pracowni ?

Nam się spodobał projekt Kendra (http://www.domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html) tylko nigdzie nie znaleźliśmy osoby, która stawiała dom z projektu od tej firmy.

Domek wydaje się być całkiem dobrze pomyślany - funkcjonalny i ma niezbyt duże rozmiary. Też się zastanawiam ile może kosztować SSZ... Jakby się udało do 180k to byłoby super....

Z drugiej strony nie chcemy kupić jakiegoś babola i wtopić kasę w projekt, gdzie będą same błędy... To jest plus tych największych pracowni gdzie dużo ludzi już budowało domy i mieli czas się trochę"poprawić"

Lukan
16-04-2012, 13:56
Domplan to chyba bardzo popularna pracownia, widzę że np. ich dom Karmelita jest bardzo popularny a Kendra rzeczywiście bardzo ładna ale prawdopodobnie to nowy projekt stąd nie możesz znależć info na jego temat....

ElwoodWroclaw
21-06-2012, 08:34
No nie wiem czy oni są tacy popularni. ;-) nie mogłem nigdzie w sieci znaleźć opinii o tych domach od kupujących. A o Karmelicie którą wybrałem to już kompletna pustynia. Zaczynam jutro zdejmować humus i ruszam z pracami. W razie czego, zapraszam do mojego dziennika

elsner
21-06-2012, 17:25
też kupiłem Karmelite, projekt spełnia moje oczekiwania w 100%. elwoodwrocław- wpisz w google "forum karmelita" wyskoczy ci forum dot. tego projektu, tam bardzo duzo ludzi pisze którzy kupili ten projekt, zobacz że Karmelita jest na pierszej stronie w największych sklepach internetowych z projektami także na pewno jest bardzo popularna..

Makss
24-09-2012, 09:57
Po długich namysłach i przejrzeniu wszystkich chyba dostępnych katalogów, my także zdecydowaliśmy się na Karmelitę 2M. Widziałem wiele dokumentacji projektowych i w sumie po odebraniu projektu w pierwszej chwili pomyślałem, że wygląda to dość skromnie. W sumie nie wiem czego się właściwie spodziewałem... przecież jest wszystko co koniecznie do budowy domu :) Sam domek pierwsza klasa...

Lukan
28-09-2012, 14:22
Zapewne spodziewałeś sie jakiegos kolorowego (.. i bezuzytecznego) gratisu :) Ponoć nie dają bo maja bardzo dobre projekty i nie musza nic dodawać żeby ludzie kupowali ich projekty ;) mnie tez pomogła w podjęciu decyzji informacja na ich stronie w "co zawiera projekt" o tym że projekty powstają w 3D co eliminuje możliwość powstawania błedów projektowych... rzeczywiście opracowanie projektu jest pierwsza klasa, ale przede wszystkim są naprawde piekne te domki:)

ella&co
16-01-2013, 21:46
My mamy Salomeę 2M, w tym momencie SSO, z kilkoma zmianami. Projekt kupowaliśmy w sierpniu 2011, kiedy pracownia nie miała np. Karmelity (choć są to projekty bardzo podobne). Wysyłałam do autora projektu chyba z 5 maili z pytaniami, na które dostawałam błyskawiczną i konkretną odpowiedź, więc to jest na plus. Co do "baboli" to raczej ich nie ma, przynajmniej w naszym projekcie. Piszę "raczej", bo np. cieśle narzekali, że zbyt masywna więźba, nawet jak na dachówkę i podobno te "szpilki", którymi mocuje się dach do wieńców były zbyt gęsto. Ale akurat tego nie zmieniliśmy w myśl zasady "od przybytku głowa nie boli";)
Poza tym porównując do projektów domów znajomych, gdzie komin wychodził na środku łazienki, albo pomieszczenia były zupełnie nieustawne stwierdzam, że warto kupić projekt z Domplanu.

ElwoodWroclaw
17-01-2013, 10:26
bo np. cieśle narzekali, że zbyt masywna więźba, nawet jak na dachówkę i podobno te "szpilki", którymi mocuje się dach do wieńców były zbyt gęsto. Ale akurat tego nie zmieniliśmy w myśl zasady "od przybytku głowa nie boli";)
Poza tym porównując do projektów domów znajomych, gdzie komin wychodził na środku łazienki, albo pomieszczenia były zupełnie nieustawne stwierdzam, że warto kupić projekt z Domplanu.

To prawda, u mnie też kiedy cieśle zobaczyli więźbę, powiedzieli że to wytrzyma małą epokę lodowcową na podhalu ale cóż, zrobiłem jak w projekcie.
U nas też było parę poprawek w Karmelicie, między innymi zmienialiśmy zabieg schodów bo w oryginale wychodziło się 'na komin' korytarza na poddaszu. Ale projekt raczej nie zawierał błędów itp. Mozna polecić DOMPLAN jako porządną pracownię.

Kendra
17-01-2013, 11:29
kupiliśmy projekt z pracowni Domplan - szybko, sprawnie, ze zgodą autora na zmiany takie jakie chcieliśmy.
zaczniemy budowę na wiosnę - zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu".

M-M
28-01-2013, 15:58
My raczej kupimy Galilea 2m, tylko nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat tego projektu

ella&co
02-02-2013, 22:55
M-M, a jakich opinii potrzebujesz?

Kendra
03-02-2013, 09:58
pracownia jest w miarę "młoda" z tego co się orientowałam przed zakupem i mało jest jeszcze jej realizacji. nasza Kendrę znalazłam jedną, która już się buduje.

M-M
04-02-2013, 09:06
Ponieważ udzielają się tu osoby już budujące (z doświadczeniem) myślałam o ew poradach dotyczących adaptacji.
My chcemy poszerzyć garaż, wstawić tam okno oraz podzielić pomieszczenie gospodarcze na dwa - spiżarkę i schowek

Kendra
04-02-2013, 09:29
mój projektant powiedział, ze zrobi adaptację projektu jeżeli bryła nie ulegnie zmianie - ale czytałam w dziennikach, ze poszerzenie garażu to nie jest nic trudnego do zrobienia wiec pewnie Wam również zrobi. projektant daje zgode na bardzo dużo zmian wiec z ściankami na pewno nie bedzie problemu, tak samo z oknami - nam też dał zgodę na ich zmianę/ likwidację/dodanie. jeżeli chodzi o zmiany, my robimy dość sporo a projektant na wszystko sie zgodził.

ElwoodWroclaw
05-02-2013, 08:00
Ponieważ udzielają się tu osoby już budujące (z doświadczeniem) myślałam o ew poradach dotyczących adaptacji.
My chcemy poszerzyć garaż, wstawić tam okno oraz podzielić pomieszczenie gospodarcze na dwa - spiżarkę i schowek

Hej, tak jak napisali M-M DomPlan daje zgodę na daleko idące zmiany. Pamiętajcie, że wszystko co nie zmienia bryły budynku, jego powierzchni i kubatury możecie przeprowadzić po uzyskaniu PNB. Powiększenie garażu musi zrobić architekt dostosowujący projekt (niesie to za sobą zmianę kubatury projektu, przeprojektowanie więźby itp. Jednym słowem spora zabawa), wstawienie okna czy podzielenie pomieszczenia gospodarczego można dokonać już w trakcie budowy, poprzez wpis do Dziennika Budowy (piszę o tym, żebyście nie płacili bez sensu za rzeczy za które nie trzeba) ;-)
Pozdrawiam.

P.S.
Co budujecie??

ella&co
06-02-2013, 20:10
M-M - co do poszerzenia garażu - my też to robiliśmy, żadnych problemów nie było. Pamiętajcie jednak żeby nanieść również zmiany na dach nad garażem 9tak jak pisał Elwood Wrocław) (trzeba dłuższe krokwie itd). Ja, patrząc na projekt, który Wam się podoba zastanowiłabym się również nad położeniem łazienek. Najlepiej i najtaniej do wykonania jest, kiedy są w miarę jedna pod drugą. Dużo łatwiej i szybciej też ciepła woda dociera zarówno do jednej jak i do drugiej (chociaż tu ważne jest też, gdzie jest piecyk gazowy/zasobnik na ciepłą wodę). Pomysł z podzieleniem pom. gosp. jest ok, tylko zastanów się, czy podzielisz wtedy okno z frontu na dwa mniejsze? Czy w spiżarce zupełnie je zlikwidujesz (co sugerowałabym, jeśli jest to strona południowa).

M-M
07-02-2013, 09:12
Tak, myślimy żeby wstawić dwa okna i zrobić podział jak w projekcie Karmelita. Co do poszerzenia garażu, to architekt sam to zaproponował i oczywiście w razie potrzeby będzie modyfikował dach i inne elementy.
Dzięki Elwood za wskazówki dot zmiany bez ingerencji architekta :)