PDA

Zobacz pełną wersję : Media , gmina a Unia Europejska



Faraon1
12-04-2004, 21:12
Drodzy forumowicze mam pytanie czy to prawda że po wejściu do uni gmina wydając pozwolenie na budowę domu powinna zapewnić , wybudować media. Jak to jest uwas i jak było do tej pory.
A jak to jest w praktyce?
pozdro

Faraon1
12-04-2004, 22:20
Drodzy forumowicze mam pytanie czy to prawda że po wejściu do uni gmina wydając pozwolenie na budowę domu powinna zapewnić , wybudować media. Jak to jest uwas i jak było do tej pory.
A jak to jest w praktyce?
pozdro

Czy nikt mi nie pomoże :roll:

thalex
12-04-2004, 22:33
Chociaż niech to wygląda, że Ci pomogę.
Więc Ci gmina pozwolenia nie wyda i będzie (gmina) O.K. :lol:

Tak naprawdę to jeżeli w gminie nie masz np kolegi ze szkolnej ławki to nie spodziewaj się od nich dużo, ja nie mam i na gminę nie liczę.

Do mediów u mnie powstawały komitety czyli kto chciał to się składał i tak powstała woda, prąd i gaz po około 1000zł od łebka od każdego z mediów.

ryby
12-04-2004, 22:34
Faraon1
Na Unię raczej nie licz. Natomiast aby dostać pozwolenie na budowę, gmina pewnie wyda Ci zaświadczenie o tym, że: istnieje możliwość podłączenie do gminnej sieci wodociągowej jednak wymaga to rozbudowy istniejącej sieci.
Co prawda wystarczy to do pozwolenia ale jednocześnie nie masz określone czy i kiedy gmina wykona przyłącze.
pozdrawiam.

modulor
12-04-2004, 22:37
[quote="Faraon1"]Drodzy forumowicze mam pytanie czy to prawda że po

Faraon1
13-04-2004, 15:32
Chociaż niech to wygląda, że Ci pomogę.
Więc Ci gmina pozwolenia nie wyda i będzie (gmina) O.K. :lol:

Tak naprawdę to jeżeli w gminie nie masz np kolegi ze szkolnej ławki to nie spodziewaj się od nich dużo, ja nie mam i na gminę nie liczę.

Do mediów u mnie powstawały komitety czyli kto chciał to się składał i tak powstała woda, prąd i gaz po około 1000zł od łebka od każdego z mediów.

Ilu było inwestorów ile metrów do położenia a te 1000 zł to dużo czy w normie to znaczy w standarcie

thalex
13-04-2004, 15:47
8- inwestorów, 250 metrów każdego z mediów (prąd, woda, gaz).

Co do zasad w jaki sposób było dokładnie organizowane nie jestem z orientowany ale chyba gmina czy dostawca danego medium też się coś dokładali.

bea3
14-04-2004, 15:59
Już teraz gmina ma obowiazek uzbroić dzialkę budowlaną poniewaz nie ma pieniędzy i po wejściu do unii też ich miec nie będzie możesz czekać 10 lat lub rozbudować infrastrukturę na koszt własny i zamieszkać.Takie mamy realia :evil: :evil: :evil:

MarcinU
14-04-2004, 16:16
Mój architekt mówił, że w Gdańsku w tej chwili gmina nie wydaje pozwoleń o ile nie przedstawi się UMÓW z dostawcami mediów na dostawę prądu, wody, odprowadzenie ścieków. Oznacza to mniej więcej tyle, że zanim dostanie się pozwolenie trzeba sobie te media załatwić i oczywiście zapłacić za nie z własnej kieszeni. Czyli przepis jest martwy - gmina i tak tego nie zrobi.

Faraon1
10-10-2006, 21:25
Mój architekt mówił, że w Gdańsku w tej chwili gmina nie wydaje pozwoleń o ile nie przedstawi się UMÓW z dostawcami mediów na dostawę prądu, wody, odprowadzenie ścieków. Oznacza to mniej więcej tyle, że zanim dostanie się pozwolenie trzeba sobie te media załatwić i oczywiście zapłacić za nie z własnej kieszeni. Czyli przepis jest martwy - gmina i tak tego nie zrobi.
Ale banda nawet śmieszne PiS chyba tego nie zmieni

Goni_Mnie_Peleton
10-10-2006, 23:22
Faraon1 minelo ponad dwa lata. Uzbroiles dzialke?
Jesli tak , to moze napisz o tym w kilku zdaniach.

Pozdrawiam.

Faraon1
11-10-2006, 18:29
Faraon1 minelo ponad dwa lata. Uzbroiles dzialke?
Jesli tak , to moze napisz o tym w kilku zdaniach.

Pozdrawiam.

U nas gmina oddaje za media więc wszyscy inwestorzy "sztuk" 11 zapłacili tylko za przyłącza a zaprzyjaźniona rodzima firma wykonała główne sieci czyli wodę i kanalizę.Energiapro czyli Energetyka miała termin do czerwca wykonała w 90 % zostało jej tylko odbiory i podłączenia.Mamy problem z gazem wspomniana firma wykonałaby tak jak w pobrzednich wariantach ale nie ma papierka jakiegoś isso 2000 (a jest wymagany do budowy sieci średniego przesyłu gazu) ,jest gotowa zainwestować znowu swoje pienądze aby wykonać główną sieć.Problem w tym , wszystkie firmy tzw.gazowe albo nie chcą iść w taki układ i nawet nie chcą zafirmować za opłatnością lub chcą 20-30% od kosztorysu z gazowni i jest to nie opłacalne.Gazownia zwraca nie małą sumką

Faraon1
14-10-2006, 21:37
:oops: :evil: :)
Szkoda bez oddzewu