PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana komina - czy można na niej umieścić centralkę alarmu ?



zdroyek
22-09-2011, 09:35
Własnie czy można na ściance kominkowej komina (na strychu) zawieszac np centralkę alarmu? W tym momencie Solid tak mi ją umieścił ale gdzies słyszałem że jest to niedopuszczalne. Czy jest jakiś dokument który to ustala? Chciałbym żeby Solid przeniósł mi tą centralkę ale zapewne będą chciali za to wynagrodzenia a ja chce to zrobić w ramach reklamacji za błędne umieszczenie ...

Druga sprawa to mam nie otynkowany (orapowany) komin na strychu (na nim własnie centralka) czy ewentualnie nie wystarczy go orapowac i umieścić centralke w tym samym miejsacu ?? Słyszałem równiez że najlepiej docieplić poddasze dla lepszego działania komina ...

spotkał się ktoś z tym ??

robertsz
22-09-2011, 14:26
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby na kominie wisiała centralka.
Na przeszkodzi stoją (wiszą) jedynie kable, które nie powinny się tam znaleźć.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159419-Komin-a-kable

zdroyek
22-09-2011, 15:09
ok ale jednak chyba przestawie centralke może coś wynegocjuje, jak dla mnie jeżeli będize pożar w kominie i podwyższy sie temp bardzo znacznie to centralke coś strzeli....

co do kabli to ida równoległym kominek wentylacyjnym a nie kominkowym wić moze nic sie nie stanie ... z drugiej strony fachowcy z Solid Security ... ehhh szkoda gadać

Kominki Piotr Batura
22-09-2011, 19:31
ok ale jednak chyba przestawie centralke może coś wynegocjuje, jak dla mnie jeżeli będize pożar w kominie i podwyższy sie temp bardzo znacznie to centralke coś strzeli....

co do kabli to ida równoległym kominek wentylacyjnym a nie kominkowym wić moze nic sie nie stanie ... z drugiej strony fachowcy z Solid Security ... ehhh szkoda gadać


No co ? Mogli pójść z kablami w środku !!! Mało to takich przypadków ???

:D