PDA

Zobacz pełną wersję : Warszawa - Białołęka projekt przyłącza gazowego



Yorey
22-09-2011, 11:38
po pierwsze czy to w ogóle potrzebne jest dla budowy domu jednorodzinnego, po drugie - ile to powinno kosztować?

jakobs
23-09-2011, 19:19
Jeśli dom, będzie ogrzewany za pomocą paliwa gazowego to powinno dostarczyć się zapewnienie dostawy gazu dla organu który wydaje pozwolenia na budowę.
Jeśli już okaże się że jest to potrzebne to koszt takiej inwestycji ponosi Zakład gazowniczy który lokalizuje kurek główny w Lini granicy działki. Ty płacisz tzw. opłatę przyłączeniową nie wiem jaka jest w twojej spółce gazownictwa. Część tzw. doziemnej i wewnętrznej instalacji gazowej wykonujesz na własny koszt (projekt+wykonanie)

linciano
05-10-2011, 21:16
Pozwolę podłączyć się pod post dotyczący przyłącza gazowego. U mnie linia z gazem przebiega przez działkę i przy składaniu wniosku o warunki przyłączenia od razu powiedzieli mi w gazowni, że dostanę odmowę :eek: Bo nie chcę opalania gazowego. A do ogrzewania wody i kuchenki gazowej to im się koszty nie zwrócą za 70 lat. Szok!!! Totalna prywata! Jak to obejść? Czy może trzeba założyć dwa systemy opalania, w tym przypadku ekogroszek i gaz? Może ktoś poradzi?
Uzupełnienie pytania: Czy można zwrócić się od warunki przyłącza gazowego zaznaczając opcję C.O. i kuchenka, a potem przy zawieraniu umowy zrezygnować z C.O. i podłączyć tylko kuchenkę?

linciano
06-10-2011, 13:03
po pierwsze czy to w ogóle potrzebne jest dla budowy domu jednorodzinnego, po drugie - ile to powinno kosztować?
Odpowiedź na I pytanie udzielił jakobs.
Odpowiedź na II pytanie: mi w "gazowni" zagrozili kwotą 3000zł/10m przyłącza, przy czym partycypacja w kosztach wynosi 50/50.
Z tego co czytałem na forum można wykop i materiały (rurki i takie tam, taśma metalowa, taśma ostrzegawcza) zabezpieczyć we własnym zakresie. Odbiór i przyłączenie po stronie "gazowni" i potem twoje zakopanie. Wtedy, jak sądzę koszty (te dzielone 50/50) będą znacznie niższe. Ale w tej materii lepiej żeby się wypowiedzieli spece z forum. Być może samodzielne wykonanie jest możliwe tylko w przypadku instalacji pozalicznikowej, tj. od licznika (np. przy granicy działki) do chałupy.

Tu była o tym mowa: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?140449-Przy%C5%82%C4%85cze-gazowe-samemu