PDA

Zobacz pełną wersję : dodatkowe pomieszczenie nad pokojem - co tam zrobic?? poddasze niskie



agusiakq
23-09-2011, 19:11
Nad pokojem mam dziwne pomieszczenie - niby antresola niby schowek sama nie wiem jak to nazwac...:o

salon ma wysoki sufit bo mam mieszkanie na ostatnim pietrze natomiast nad pokojem obok salonu jest wneka

ma kat prosty wysokosc max 1,6 dluga na ok 2,5 i szeroka tez na ok 3 metry

zastanawialam sie zeby zrobic tam takie pomieszczenie dla przejezdnych gosci ale nie wiem czy cokolwiek oprocz pompowanego materaca sie tam zmiesci......

macie moze inne pomysly na zaaranzowanie tego wnetrza??

moze tez sypialnia - i tak na lezaca czas se tam spedza. :rolleyes:

duś
23-09-2011, 21:45
a możesz wrzucić jakieś foto lub rzut tego miejsca?
1,6 wysokości to faktycznie niedużo, nawet jak na awaryjne spanie (nawet dmuchany materac ma ze 20 cm wysokości, więc banalne sprawy, jak przebranie się do spania będzie niezbyt wygodne).
nie wiem, jak u ciebie z pawlaczami, ale pokombinowałabym właśnie w tym kierunku - może by zrobić tam garderobę sezonową lub schowek na jakieś walizy, bombki na choinkę czy inne sezonowe graty? albo biblioteczkę z kącikiem do czytania (lampka + fotel)

Elfir
25-09-2011, 15:29
taki mały kąt może być za duszny na sypialnię. Przy wysokości 1,6 m nie zrobisz nic prócz graciarni. Ja sama mam 12 cm więcej niż wysokość takiego pomieszczenia, a mój partner ma aż o 28 cm wiecej. Jako goście, wolelibyśmy spać na kanapie w salonie niż w "schowku".

variola
29-09-2011, 10:54
chodzi o coś takiego?
http://www.tanieiwygodne.pl/apartament-sloneczny.html/sypialnia-na-antresoli-apartament-sloneczny-wroclaw

bocian_86
29-09-2011, 11:15
Fajnie by tam można było urządzić mały gabinet z kącikiem do czytania, tylko trzeba by było dobrze oświetlić, jeśli nie ma okien. Albo kącik audiofila z wygodną kanapą, jeśli lubicie słuchać muzyki :D

agusiakq
29-09-2011, 21:15
chodzi o coś takiego?
http://www.tanieiwygodne.pl/apartament-sloneczny.html/sypialnia-na-antresoli-apartament-sloneczny-wroclaw

hmmm bardziej cos w tym stylu tylko nizsze.... choc maz upiera sie ze pomieszczenie ma ok 2 metrow wiec musimy dokladnie wymierzyc... http://www.pracowniainspiracja.pl/files/jasien_wersjaII_1.jpg

Elfir
29-09-2011, 21:49
między 1,6 a 2 m jest duza róznica :)

bocian_86
30-09-2011, 12:34
Jeśli potwierdzi się zdanie męża, to sypialnia dla gości nie byłaby złym pomysłem, tylko mimo wszystko mało w niej intymności ;)

Elfir
30-09-2011, 15:18
oni nie mają tam seksu uprawiać tylko przenocować. Chyba, że planujesz przyjmować gości na kilka dni - wówczas mało komfortowe np. zejście w nocy do łazienki.

bocian_86
03-10-2011, 13:11
O to mi chodziło ;) Nie każdy lubi w piżamce się przechadzać. A jeśli schody są drewniane, można wszystkich pobudzić.
Jeśli goście mają zostać tylko na jedną noc, to można równie dobrze zrobić tam kącik do czytania z rozkładaną kanapą, po co marnować miejsce na sypialnię dla gości, którzy będą zaglądać raz do roku...

Salomka
08-10-2011, 21:58
Według mnie takie pomieszczenie nadaje się tylko na graciarnie (czytaj garderobę), zresztą tego typu pomieszczenie bardziej przyda się w domu niż sypialnia dla gości.

pepejeans
13-10-2011, 07:38
...... kącik do czytania z rozkładaną kanapą, po co marnować miejsce na sypialnię dla gości, którzy będą zaglądać raz do roku...
tez tak myslę, bedzie praktyczniejsze wykorzystanie miejsca i dla domowników i dla gosci ;)

agusiakq
13-10-2011, 11:11
Najlepszym rozwiazaniem bedzie chyba wstawienia tam biurka z komputerem aby nie zajmowal miejsca w salonie i tak jak radzicie - rozkladanej kanapy ktora wrazie czego posluzy jako dodatkowe miejsce do spania....