PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pokrętłem w wannie- głupia sprawa:)



Ostentacyjny
25-09-2011, 07:18
Witam wszystkich, mam ów problem ponieważ żona tak wcisnęła syfon od wanny, że ja próbując go później odkręcić przełamałem pokrętło..

Będę musiał to wymienić, bądź skleić o ile się uda, ale pytam się bardziej o radę, czy da się wyjąc jakoś syfon, czy od dołu jak odkręcę część rury, dam radę go podnieść do góry?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Jarek.P
25-09-2011, 09:00
O syfonie wyciąganym w całości górą nie słyszałem i nie przypuszczam, żeby taki istniał. Typowe syfony demontuje się dołem, odkręciwszy wcześniej górną część, w tym celu musisz najpierw wyjąć grzybek korka, bo śruba jest zapewne tam (zwykle w formie gwintowanej tulei). Poprostu go podważ śrubokrętem, bądź jeśli naprawdę się nie da - wywierć w nim dziurę i czymś zahacz przez ten otwór.

O sklejeniu tego trzpienia zapomnij, całość do wymiany najprościej.

J.

daro31ie
25-09-2011, 09:46
Witam wszystkich, mam ów problem ponieważ żona tak wcisnęła syfon od wanny, że ja próbując go później odkręcić przełamałem pokrętło..

Będę musiał to wymienić, bądź skleić o ile się uda, ale pytam się bardziej o radę, czy da się wyjąc jakoś syfon, czy od dołu jak odkręcę część rury, dam radę go podnieść do góry?


Dzięki z góry za odpowiedź.

Witam
od dołu i z boku odkręcisz cały komplet

ikaria
27-09-2011, 21:11
Co do wstepu zgadzam się ,natomiast nic nie wierć.Sam korek mozna dokupic jesli był to syfon markowy a jesli nie zawsze warto zapytac w sklepie i wziąć stary na wzór.Zdemontuj syfon od dołu zostanie Ci jedna część do której przykręcona jest właśnie śruba obróć nim w odwrotnym kierunku.Śruba powinna się wykręcić.Wtedy podważ korek.Powodzenia,szczegolnie jesli masz akrylowa wanne.