PDA

Zobacz pełną wersję : projekt OREGON pracownia DOM PASJA



Mariusz-Gdynia
25-09-2011, 16:17
Witam mam pytanko. Czy ktoś zbudował lub buduje dom o nazwie OREGON z Pracowni projektów autorskich "Dom pasja" ? My chcielibyśmy zacząć na wiosne. Będziemy budować w woj. pomorskim. Proszę o kontakt osoby które już zdecydowały się na ten domek.

http://www.dompasja.pl/oregon

Pozdrawiam

marcccin79
09-10-2011, 09:33
Witam. Jestem jestem w fazie fundamentowania domu Oregon. Skierniewice, woj łódzkie.
Pozdrawiam.

Mariusz-Gdynia
18-10-2011, 18:50
Czy posiadasz może kosztorys z biura projektowego??? Chciałbym wiedzieć na ile wycenili Ci budowe tego domku...

Pozdrawiam

marcccin79
22-10-2011, 10:40
Nie zamawiałem jeszcze kosztorysu szczegółowego. Zamówię jeżeli będzie potrzebny do kredytu.

adamwrocław
27-11-2011, 19:30
Witam Wszystkich:D
Zakupiłem niedawno projekt tego domu i załatwiam dokumentację.
Na wiosnę ruszam z budową koło Wrocławia.
Mam nadzieję że osoby, które zaczną lub już zaczęły budowę podzielą się na ramach forum swoimi doświadczeniami.
Ja jak na razie w projekcie zmieniam stropy na Teriwe są tańsze w wykonaniu. Będę powiększał łazienkę na parterze kosztem pokoju, a z łazienki znajdującej się przy kotłowni rezygnuję. Zmieniam również rozmieszczenie okien.
Zastanawiam się czy ktoś już wybudował ten piękny domek?

adamwrocław
27-11-2011, 19:38
Witam
Ja mam kosztorys według biura projektowego :
Roboty ziemne - 14629,68
Fundamenty - 38576,75
Podłoga na gruncie - 27947 zł
Kominy - 15821 zł
Roboty murowe i żelbetowe - 63740
zbrojenie - 17624 zł
konstrukcja i pokrycie dachu - 69970 zł
itd.
Łącznie z instalacjami 437369 zł
Miałem okazję wyceniać koszt budowy w kilku firmach budowalnych i z całą odpowiedzialnością jestem w stanie stwierdzić że jeśli ktoś dobrze poszuka, pokombinuje jest w stanie wybudować ten dom taniej.
Pozdrawiam

adamwrocław
27-11-2011, 20:21
Witam. Jestem jestem w fazie fundamentowania domu Oregon. Skierniewice, woj łódzkie.
Pozdrawiam.

Marcccin79 czy dysponujesz może zdjęciami z wykonanych dotychczas prac ?
Może dokonywałeś jakiś zmian w projekcie? i z jakich materiałów zdecydowałeś cię na budowę?
Czy wiesz już może o jakiś błędach konstrukcyjnych występujących w projekcie?
Z góry dziękuję

dawidblna
28-11-2011, 20:32
Czesc, jestem nowy na forum:)
Ja z moja zona wlasnie zakonczylismy chudziaka pod oregon, planujemy podniesc poddasze o 2 pustaki do gory by uzyskac wieksza powierzchnie sypialni, na dole zamiast lazienki, od strony garazu zamierzamy powiekszyc kotlownie, no i jest jeszcze problem kuchni, dla mnie jako kucharza:) bardzo waznego pomieszczenia. Zawsze marzyla mi sie przestronna kuchnia z wysepka na srodku a w projekcie ona ma tylko 10,5 metra wiec malo:(
Za stan zero wyszlo nam ok 45tys juz z robocizna, na wiosne zaczynamy budowe sso:) jezeli pogoda powoli jak najszybciej.
Pozdrawiam wszystkich budujacych oregona

adamwrocław
30-11-2011, 21:15
Czesc, jestem nowy na forum:)
Ja z moja zona wlasnie zakonczylismy chudziaka pod oregon, planujemy podniesc poddasze o 2 pustaki do gory by uzyskac wieksza powierzchnie sypialni, na dole zamiast lazienki, od strony garazu zamierzamy powiekszyc kotlownie, no i jest jeszcze problem kuchni, dla mnie jako kucharza:) bardzo waznego pomieszczenia. Zawsze marzyla mi sie przestronna kuchnia z wysepka na srodku a w projekcie ona ma tylko 10,5 metra wiec malo:(
Za stan zero wyszlo nam ok 45tys juz z robocizna, na wiosne zaczynamy budowe sso:) jezeli pogoda powoli jak najszybciej.
Pozdrawiam wszystkich budujacych oregona

Witam
Ja dopiero ruszam na wiosnę ze stanem 0.
Jakbyś mógł wyszczególnić rodzaj i ilość materiału.
Napisz jeszcze gdzie ( w jakim rejonie ) budujesz swój dom i ile wycenili ci robocizne na stan 0 i stan surowy otwarty.
Mi na dzień dzisiejszy udało się znaleźć firmę budowlaną, która wyceniła mi robociznę do stanu surowego otwartego z konstrukcją dachu na 48 tyś.
pozdrawiam

dawidblna
01-12-2011, 18:11
Troche drogo jak dla mnie:) moja ekipa(sprawdzona juz 4dom nam w rodzinie beda budowac) do sso powiedziala mi 38tys w tym juz 10tys zaplacilem za fundamenty i chudziaka, dom budujemy w mazowieckim, okolice radomia. Mam jeszcze kilka innych ekip ktore musze sprawdzic pod wzgledem ceny bo mysle ze uda mi sie jeszcze ok 3-4tys utargowac. Co do materialow to konkretne dane moge ci podac w nastepnym tygodniu bo to zona sie tym zajmuje a ja na emigracji zarabiam na wszystko:) ale w poniedzialek wracam i zobacze jak to jest. Wiem ze 18ciezarowek piachu do chudziaka poszlo, a wsystko wraz z robocizna kosztowalo nas jak na razie 37tys, jak chcesz to podaj meila to ci przesle kilka fotek

dawidblna
01-12-2011, 18:15
ostatnio napisalem ze 45tys ale zapomnialem odjac czesc materialow na ogrodzenie:) tak wiec po podliczeniu stan zero kosztowal nas 37:) zakladajac ze stan zero to 12% ceny domu mysle ze 350-400tys powinno wystarczyc:)
Sluchaj Adam a robisz jakies zmiany w srodku?

adamwrocław
02-12-2011, 09:26
ostatnio napisalem ze 45tys ale zapomnialem odjac czesc materialow na ogrodzenie:) tak wiec po podliczeniu stan zero kosztowal nas 37:) zakladajac ze stan zero to 12% ceny domu mysle ze 350-400tys powinno wystarczyc:)
Sluchaj Adam a robisz jakies zmiany w srodku?

Tak oczywiście że robię.
Napewno rezygnuję z łazienki przy garażu, albo powiększę tam kotlownię np będzie tam skład na opał, ewentualnie zrobię tam pralnio/suszarię. na bocznej ścianie od strony kuchni dokładam okna - bo mam ją od strony południowej. Zastanawiam się też nad powiększeniem łazienki na dole. Narazie ustalamy to z żoną w porozumieniu o znajomego architekta.
Wyślij mi fotki na [email protected]

marcccin79
07-12-2011, 20:00
Witam Wrocław!
Dokumentuje swoją pracę na zdjęciach, więc jeżeli jest chęć obejrzenia moich zmagań z fundamentami to chętnie udostępnię "galerie".
Co do materiałów:
ściany zew porotherm 30 profi, wewnętrzne nośne porotherm 25 P+W, ściany działowe 11,5 P+W,
z firmy Wienerberger,
dach ceramika; tak to sobie wymyśliłem.
Zmiany w projekcie spore, bo tak wogóle to zakupiłem projekt Colorado z myślą o podniesieniu dachu i możliwości rozbudowy domu o poddasze (tak na przyszłość). niedługo później zobaczyłem, że powstał projekt Oregon.
Pozdrawiam.

adamwrocław
09-12-2011, 21:31
ostatnio napisalem ze 45tys ale zapomnialem odjac czesc materialow na ogrodzenie:) tak wiec po podliczeniu stan zero kosztowal nas 37:) zakladajac ze stan zero to 12% ceny domu mysle ze 350-400tys powinno wystarczyc:)
Sluchaj Adam a robisz jakies zmiany w srodku?

Witam.
Ja teraz rozważam rodzaj materiału do budowy, chyba będę budował z Ytonga na dachu będzie ceramika.

Zastanawiam się odnośnie tego co mi napisałeś o kosztach robocizny "że mam dość wysokie"- Tobie budowlańcy stawiają za 37 tyś? do jakiego etapu?.
Moi wykonawcy w cenie 48 tyś stawiają też z dachem, montują okiena połaciowe, robią schody wewnętrzne i ściany działowe ? Sorry że tak Cię o to męczę ale zastanawiam się teraz czy rzeczywiście nie przepłacam - chociaż byłem wcześniej pewny że to dobra cena.
Oglądałem zdjęcia z wykonach fundamentów -cieszy oko:yes:
Widziałem, że sporo podniosłeś wysokość stanu O - będziesz nawoził tyle ziemi ?
Ja z żoną zdecydowaliśmy że kuchnię zostawiamy taką jaka jest w projekcie, łazienkę między pokojami też chyba jednak zostawimy tak jak jest w projekcie. Na górze będziemy powiększać łazienkę do ok. 10 metrów, ale jeszcze zastanawiamy się jakim kosztem.
pozdrawiam

adamwrocław
09-12-2011, 21:34
marcccin79
Jak masz możliwość i trochę czasu to umieść zdjęcia na forum - może pojawi się ktoś kto jest dalej z budową tego projektu, wtedy można niekiedy otrzymać ważne informację, które umożliwiają uniknięcie błędów.

marcccin79
10-12-2011, 09:53
Witam!
Oto zdjęcia z wykonanej prze ze mnie dotychczas pracy.

adamwrocław
10-12-2011, 12:02
marcccin79;

Fajnie to wygląda!
chociaż na tych zdjęciach dość niepozornie jeśli chodzi o GABARYTY.
Pewnie fajnie jest patrzeć jak rośnie budowa.
Gratulacje

adamwrocław
10-12-2011, 12:15
marcccin79
a ty jakie masz ceny robocizny i w jakim rejonie budujesz?

marcccin79
10-12-2011, 15:45
Cześć adamwrocław

Ja buduję się pod Skierniewicami, woj łódzkie.
Nie znam dokładnie ceny robocizny, bo na razie nie rozmawiałem z żadną firmą. Do tej pory wykonałem wszystko samodzielnie i planuję dociągnąć w ten sposób do SSO, a później niektóre prace będę musiał pozlecać innym.
Według mnie cena za robociznę w przypadku naszego domu może się wahać w granicach 30 - 60 tyś.

adamwrocław
13-12-2011, 19:32
Witam
Panowie
Podajcie jakie ilości materiałów zużyliście do stanu 0 tz.
Beton, piasek itd - jak pamiętacie to prosiłbym również o koszta faktyczne

andrzej_rr
14-12-2011, 20:34
Witam wszystkich serdecznie,
wreszcie znalazłem temat o projekcie domu, który niesłychanie mnie interesuje.
Mam małe pytania do osób, które już zaczęły proces przygotowawczy do budowy bądź już budują:
1. Czy zmiany zatwierdzaliście ze swoimi architektami czy już przez pracownię (dompasja) ?
2. Czy ktoś z Was zastanawiał się nad płytą fundamentową grzewczą zamiast tradycyjnego fundamentu?
3. Czy kubatura Was nie przeraża? Natrafiałem na dużo większe projekty z mniejszą kubatura.
Ciekawe czy np inne pracownie nie wliczają garażu i pom. gosp, a np dompasja to robi i dlatego na oko wypada to wręcz dziwnie.

Jestem zachwycony rozkładem pomieszczeń na parterze.Stosunkowo mały metraż, który tak naprawdę przekłada się na wielkie pomieszczenia. In plus - mało korytarzy !!

pozdrawiam i gratuluję decyzji budowy oregonu!

marcccin79
17-12-2011, 11:41
Witam
Panowie
Podajcie jakie ilości materiałów zużyliście do stanu 0 tz.
Beton, piasek itd - jak pamiętacie to prosiłbym również o koszta faktyczne

U mnie tak to się przedstawia:
-ława fundamentowa - 29m3 B25 + pompa 8500pln,
-zbrojenie ławy - 40 prętów fi12 + drut 6 ok 1800pln
-ściana fundamentowa - 2200 bloczków 38x24x12 6300pln,
-cement 1 - 2,5t 1200pln,
-piasek do murowania - 500pln,
-folia na ławę - 300pln,
-izoplast R i B - 1000pln do izolacji pinowej ściany,
-piach pospółka do zasypywania 150t reszta to piasek z wykopu,
-wynajem koparki,
oraz inne drobiazgi, czyli razem blisko 20000pln.
Pozdrawiam.

marcccin79
17-12-2011, 11:52
Zapomniałem dodać, że do stanu zero muszę jeszcze rozprowadzić kanalizacje, wylać chudziak, ocieplić ścianę fundamentową i obsypać z zewnątrz.
Pozdrawiam.

adamwrocław
19-12-2011, 17:39
U mnie tak to się przedstawia:
-ława fundamentowa - 29m3 B25 + pompa 8500pln,
-zbrojenie ławy - 40 prętów fi12 + drut 6 ok 1800pln
-ściana fundamentowa - 2200 bloczków 38x24x12 6300pln,
-cement 1 - 2,5t 1200pln,
-piasek do murowania - 500pln,
-folia na ławę - 300pln,
-izoplast R i B - 1000pln do izolacji pinowej ściany,
-piach pospółka do zasypywania 150t reszta to piasek z wykopu,
-wynajem koparki,
oraz inne drobiazgi, czyli razem blisko 20000pln.
Pozdrawiam.

Dzięki wielkie.
Pozdrawiam

dawidblna
30-01-2012, 15:37
W marcu juz mi zaczynaja stany budowac, h+h albo solbet, no musze troche ziemi nawozic, ale to dopiero na koncu, schodow nie bedziemy murowac, wstawimy drewniane, a tak to tez to samo co ty mam wliczone, moze w okolicach radomia taniej jest bo bezrobocie wieksze?? Ekipa od fundamentow wziela 11tys, za sciany 14tys pod wiezbe ze wszystkim wsrodku(dzialowe, kominy, itp) a za dach umowilem sie z ekipa ze zaplace 10tys tak wiec w sumie bedzie to ok35tys.
Wiekszosc firm wyceniala mi robocizne tak jak tobie na ok 45-50tys, ale trzeba szukac, ja mam sprawdzonych ludzi a do tego nie drogo:)

adamwrocław
09-02-2012, 19:00
W marcu juz mi zaczynaja stany budowac, h+h albo solbet, no musze troche ziemi nawozic, ale to dopiero na koncu, schodow nie bedziemy murowac, wstawimy drewniane, a tak to tez to samo co ty mam wliczone, moze w okolicach radomia taniej jest bo bezrobocie wieksze?? Ekipa od fundamentow wziela 11tys, za sciany 14tys pod wiezbe ze wszystkim wsrodku(dzialowe, kominy, itp) a za dach umowilem sie z ekipa ze zaplace 10tys tak wiec w sumie bedzie to ok35tys.
Wiekszosc firm wyceniala mi robocizne tak jak tobie na ok 45-50tys, ale trzeba szukac, ja mam sprawdzonych ludzi a do tego nie drogo:)

Witam

Różnica jest w tym, że moi wykonawcy wycenili mi dach na 20 tyś a tak poza tym to reszta podobnie.- ( Masz bardzo dobrą cenę na dach - Konsultowałem konstrukcję/wykonanie dachu z kilkoma naprawdę dobrymi wykonawcami - wszyscy określili mi się że wieźba jest dość trudną do wykonania i poradzono mi żeby zlecić jej wykonanie naprawdę sprawdzonej firmie - uważaj na to.
Zlecasz wykonanie dachu firmie, która stawia Ci całość, czy która specjalizuje się tylko w dachach.

Pozdarawiam

marcccin79
10-02-2012, 19:48
Witam !
Coraz bliżej do rozpoczęcia prac budowlanych a ja wciąż staram się rozplanować układ parteru. Uważam że aż trzy sypialnie na dole są niepotrzebne i dlatego z jednej rezygnuje, (chyba tej sąsiadującej z kuchnią). Pytanie jak zagospodarować nową powierzchnię, pod co ją przeznaczyć?
Przedstawiam moje ostatnie pomysły, no i chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat. Może ktoś też dokonuje zmian parteru i ma lepsze rozwiązanie, to proszę o jakieś podpowiedzi.
100075100076

Łazienka na dole jedna i z oknem którego zapomniałem zaznaczyć.

Pozdrawiam.

dawidblna
02-03-2012, 13:23
Czesc wszystkich!
Juz wiosna za pasem, czas sie brac za robote i wracac na budowe:)
Mam nadzieje ze murarze zaczna juz niebawem:) z czego budujecie swoje oregony?? My wybralismy beton komorkowy hh.
Co do dachu to moye wprowadyilem w blad, 10tys to wyszlo za deskowanie,papowanie i wiezbe bez blacharki.
poydrawiam

evilmarcin
02-03-2012, 18:55
Witam,
My w tym roku dopiero chcemy wylać fundamenty, a na przyszły ruszamy z budową.
Mamy już pustaki YTONG 36,5.
Nad salonem (pokojem dziennym) chcemy zrobić antresole by powiększyć optycznie przestrzeń, jak myślicie dobry pomysł?
Pozdrawiam i czekam na relacje waszych postępów w budowie i ja będę się dzielił swoimi.

adamwrocław
31-03-2012, 08:36
Witam
U mnie w środę budowlańcy zaczynają wykop pod fundamenty, humus jest ściągnięty, budynek wytyczony przez geodetę.
Nie miałem podciągniętego prądu na budowę więc musiałem załatwiać w Tauronie dostarczenie energii na plac budowy, jest to dobre rozwiązanie bo nie trzeba prosić się sąsiadów ale kosztuje łącznie z rozdzielnicą i skrzynką energetyczną 2 tyś.zł.
Mam pytanie, czy ktoś z was może podnisił o 1-2 bloczki dom, zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ale obawiam się że mogę bardzo oszpecić jego wygląd ?

Pozdrawiam
:yes:

adamwrocław
20-05-2012, 20:21
Witam
Wiosna już od dawna a nikt nie chce się podzielić wrażeniami z budowy oregona.
Przekazywanie swoich sugestii na forum nie zabiera dużo czasu a często pomaga w uniknięciu błędu.
Pozdrawiam i liczę na nowe wpisy:wave:

Oregon
25-10-2012, 12:42
Witam

Jesteśmy z żoną bliscy zakupu projektu Oregon. Chciałbym prosić szczęśliwych posiadaczy tego projektu o podzielenie się wrażeniami z budowy i udzielenie bezcennych sugestii, które warto wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem budowy. Jeśli jest taka możliwość to proszę również o załączenie zdjęć z budowy. Chciałem również zapytać jak w Waszych przypadkach odnosi się kosztorys do rzyczywistego kosztu budowy.

Pozdrawiam,

Przemek z Torunia

Elfir
25-10-2012, 15:45
może4 napisz na prv do tych co budowali?